CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: encikWawad

[Tempatan] Kanak-kanak mati dalam kereta

kesian. sesapa kalu takut terlupa anak.. taruk h/phone kat anak.. kalu terlupa anak, kita teringat h/phone tu.

annehuda posted on 21-8-2014 11:56 AM
marilah kita bertanya kepada cikgu-cikgu yang claim diri sendiri 'sangat busy mengalahkan orang ke ...

Setuju 300%! Uols kalau baca komen kat fb ramai ummah redha katanya ini asbab sahaja padahal sah bapak budak tu salah

misspokoyo posted on 21-8-2014 02:34 PM
tak perlu menuding jari menyalahkan sesiapa... Allah dah hijab ingatan dia untuk menjadi asbab kemat ...

Allah hijabkan ingatan? Allah itu yg maha besar selalu suruh kia beringat. Jaga ayat jgn jadi mcm org xde pedoman sikit-sikit salahkan tuhan

pinkypinkylady posted on 21-8-2014 12:56 PM
So aku bole tny blk soalan yg sama pd kau? Pernah jadi cikgu? Pnh x menghadap beribu2 kerenah stud ...

Kecoh.. Cikgu lepak bilik guru jual tudung paritdah.... Puih

another case ya Allah.....ini bapak plak....tadika halfday pun dia xingat dah......

innalillahhiwainnailaihiroji'un...al fatihah utk arwah anak tu

Follow Us
tri-max posted on 21-8-2014 03:53 PM
tak tau nak komen apa...
nk marah apaknyer, da xrelevan.. benda da jadik
tolonglah jgn jadik ASTRO ...

kalau kes mcm ni takde orng yg KENE HUKUMAN setimpal dr undang2 malaysia..

mmg bnyklah kejadian ASTRO...

ari tuh ramai berdoa masa kes makcik yg tinggal anak kt parking dlm keta parking kt sekolah ..

jenuh orng berdoa supaya takde kejadian astro.. nyatanyer..pakcik ni buat drama astro..

sam_survivor posted on 21-8-2014 04:17 PM
dan cikgu tadika tak call parent ke tanya kalau mak bapak tak  hantar pi tadika..?

tak de kot jenis tanya2 - sebab BZ sangat layan karenah 1000 student - hahaha
benda rutin kan hantar anak - makan kat kantin sutat tak lupa plak

sudahnye Allah yang salah? sebab tutup ingatan mak bapak? bapak tak salah... cikgu la katakan.. busy.... profession terbusy di alam semesta.

kahkahkah

Yang baik dari Allah, yang buruk dari diri sendiri. (ulang banyak kali sebaik habis ucapan, tapi time kes anak mati dalam kete je.. Allah tutup ingatan???). dehek!

Ladysovereign77 posted on 21-8-2014 04:37 PM
Setuju 300%! Uols kalau baca komen kat fb ramai ummah redha katanya ini asbab sahaja padahal sah b ...

Asbab tu penyebab...so term dan istilah tu betul.

Tang bab ajal.tu betul jugak, sbb dah sampai ajal so kalau tiba masa anak ini meninggal, kalau tak lemas dalam kereta akan juga 'sampai' masa cara lain.ini dah divine decree...part of rukun iman.qada dan qadar...so if Allah says budak ni meninggal then by any means ...kena terima.

Yang kita boleh argue ialah perbuatan ibu bapa ini cuai.

Balik2 cikgu juga yg tinggal anak dalam kereta..tolong la cipta sensor dalam kereta yg boleh detect kalau2 ada orang tertinggal dlm kereta tu after kita dah lock..ada x korang

Kena faham konsep qada dan qadar , asbab.

Tapi jgn lah dok pi buat lawak mcm ni : dah ajal ni urusan Allah , pi baring tengah jalan pulak...nak test ...tu dapa dosa pulak sbb attemp suicide..or inflicted self harm...

Benda ni harap jelas ya.

sashin posted on 21-8-2014 10:08 AM
ermmm..

tak berani nak menyalahkan parents ni 100%... mana ada parents yang tak sayang anak2...

this is true.. jangan terlampau suka menghukum..

Makpak yg asyik tlupa anak dlm keta ni cuba denda duk dlm kereta tu dlm sejam dua, dlm  panas terik, keta mati enjin. Baru ada akai.

Blh bayang kita kalau nk masuk kereta tghari buta pun bukak pintu bahang panas dia, on aircond pun xrasa weih, seat stereng semua xblh pegang. Kena denda mcm ni harap blh ingat anak2 (yg masih hidup) klo tertinggal dlm keta.

*sigh* org zaman skrg klo hp yg tertinggal blh je gelabah perasan hp xde, tp anak 8 jam dlm kereta panas terik pun blh selamba lupa* very frustratg.

Lepas punch card terus p kelas @ relief kut..ganti org kursus@mc@cuti rehat@cuti konvo@cuti beranak. Dekat2 nak peksa Ni mcm2 program pulak. Program kepung...program lompatan saujana..lompat kijang je xde...huhu

Kat sekolah Ni kalau ada Ckg beranak masak le xde guru ganti..alasannya Ppd x de bajet utk guru ganti..haih.

pinkypinkylady posted on 21-8-2014 12:56 PM
So aku bole tny blk soalan yg sama pd kau? Pernah jadi cikgu? Pnh x menghadap beribu2 kerenah stud ...

aku pernah kerja jadi cikgu GSTT...tp sekarang kerja swasta...
ye.keje cikgu mmg busy..lagi busy dari zaman2 cikgu sebelumnya..tp jgn ler nk kata keje cikgu plg busy sampai lupa itu ini takdek life....
sbb kerja lain pon ada yang lagi busy..lagi hazab dari kerja cikgu...

utk pakcik ni..aku tak berani nk hencap dia...aku cuma berdoa Allah selalu bagi aku daya ingatan kat anak2 yang kuat..supaya kalu naik kete ngn anak..aku tak terlupa kat anak aku...dan aku tak salahkan dia 100% pon..mungkin ada kecuaian..tp mungkin jugak dia jd pelupa sbb perubahan rutin...sapa tau...aku rasa dlm dunia ni..berapa kerat je mak bapak yang mmg nk bunuh anak...harap aku tak diuji ca
Last edited by siputsedut on 21-8-2014 06:33 PM

gua tumbuk gak muka sorg2 yg bertekak dlm ni.

jgn terlalu menghukum, jgn terlalu membela.

gua reject statement cikgu lg busy dari pekerja ofis, tp bukan bermakna cikgu x busy pada masa2 tertentu. mungkin bnyk masa yg x busy, tp ADA MASA sgt busy. sama je mcm pekerja ofis. kdg2 ada masa relax jugak, walaupun lebih KERAP busy.

busy x busy cikgu ni bergantung kepada :

jenis sekolah - primary atau 2ndary

gred sekolah - Sekolah Berprestasi Tinggi (SBT), gred A, B, SKM (sekolah kurang murid), sekolah asrama penuh, dan mcm2 lg la..

kawasan - pedalaman, luar bandar atau bandar

PPD / JPN - kalau yg bnyk songeh, sibuk la cikgu daerah/negeri tu..

pentadbir - guru besar/pengetua, penyelia petang, GPK 1, GPK HEM, GPK KO.. kalau semua ni jenis yg leceh, mmg busy la cikgu2 sekolah tu.. leceh ye, bukan rajin, berbeza. ada bnyk contoh pengetua/guru besar yg rajin & bnyk aktiviti/program, tp dia memudahkan kerja... contoh, setakat nak buat paperwork perkhemahan atau program2 kecik tu x payah la nak check gila2 sampaikan ada satu ayat yg kurang sedap pun nak suruh cikgu penyelaras tu buat semula.. relax2 sudah la..

ada lg beberapa faktor lain..  

dari list ni mmg logik juga ustaz ni busy, tp cuai tu tetap cuai.

puteri7 posted on 21-8-2014 05:23 PM
sudahnye Allah yang salah? sebab tutup ingatan mak bapak? bapak tak salah... cikgu la katakan.. busy ...

Tu la sis..bila sndiri cuai trus salahkan keadaan.Nih la meleis pprt yang xpernah insof..bukannya xpernah jadi,dah berpuluh2 kes camni sbelum nih xngisaf2 jugak.....maybe diorang rasa dilindungi bayangan gerimis salju,smua tawakkal jah...kalo jadi pon berserah jah..

Takziah dik.semoga dicucuri elahim.

hm entahlah.. cuai mmg cuai dan alpaan bapa yg terlupa tu ttp salah pd pandangan sy, tp betul jg tiada siapa yg inginkn kejadian ni berlaku. harap tidak ada lg kejadian seperti ini selepas ini, mohon kita semua dijauhkn dari sifat cuai dan alpa. maaf jika tlebih komen. takziah pada yg ditimpa musibah.

JellyJoy posted on 21-8-2014 09:32 AM
Balik2 cikgu juga yg tinggal anak dalam kereta..tolong la cipta sensor dalam kereta yg boleh detect  ...

tak payah sensor kot.. jadi kan habit.. sblm kunci keta.. jenguk dlu kat blkg tu..
tu la yg aku buat selama ne. xsusah mn pn..