CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: encikWawad

[Tempatan] Kanak-kanak mati dalam kereta

Ya Allah. Kesiannya baca.

Myrara posted on 21-8-2014 12:39 PM
knpa cikgu tadika x kol parents bila pelajar x dtg?

aah..yer tak yer jugak. Tak call mak dan ayah pelajar tu ker.

annehuda posted on 21-8-2014 11:56 AM
marilah kita bertanya kepada cikgu-cikgu yang claim diri sendiri 'sangat busy mengalahkan orang ke ...

So aku bole tny blk soalan yg sama pd kau? Pernah jadi cikgu? Pnh x menghadap beribu2 kerenah student yg mcm2? Kerja2 latihan dan kerja2 rumah yg diberi oleh cikgu lepas tu sape yg kena cek? Exam paper lagi? Rasa2 bila masa ye yg cikgu siap tanda kertas exam dgn buku latihan kerja sekolah yg diberi? Aku bkn cikgu tp dlm family aku ramai cikgu so aku faham kesusahan diorg. Talking about berenti jd cikgu dan cri kerja di pejabat swasta? Ko igt nk berenti kerja cikgu sesenang mcm berenti kerja pejabat htr surat resign aje dan lulus? Kalau kementerian x benarkan x benarkan apa daya cikgu2 ni ada? Please look into people's shoes sblm berkata. Since ko da P.A. aku sal cikgu kan so skrg aku ckp sal cikgu. Kalau x kerana seorg cikgu ko pun x kan mampu bekerja di pejabat dgn gaji yg tinggi dan jawatan yg besar la. Aku xnk komen sal cikgu ni sbb aku tatau apa masalah dia sbnrnya. Tp as a teacher possibility utk terlupa mcm2 tu ada mcm aku ckp sblm ni. G tgk mcm mana cikgu2 bekerja sblm ko nk PA aku ye

balik2 bg alasan lupa. sampai bila2 pun kes mcm ni akan berulang sbb takde satu pun bentuk hukuman pd org2 mcm ni.

puteri7 posted on 21-8-2014 11:55 AM
start dah pembela pembunuh anak sendiri menyalahkan takdir akan kealpaan sendiri.

Aku x nmpk pun mana2 ayat yg berbaur menyalahkan takdir? Yg aku nmpk bnyk ayat kejian menyalahkan cikgu ni ade la. Aku x kutuk bkn sbb aku bela atau sokong. Aku cuma xnk jd ustaz/ah jadian je. Lainlah kalau ko rasa diri ko tu maksum x akan buat salah yg sama atau mgkn lebih besar dri yg cikgu ni buat so ko lahar la dia smpi kiamat.

Pnh x menghadap beribu2 kerenah student yg mcm2?

You biar betul sorang guru hadap beribu ribu pelajar.
Nisbah guru ke pelajar sekarang 1:1000 ke? Agak agak la nak tunjuk paling sibuk pon

Follow Us
pinkypinkylady posted on 21-8-2014 11:20 AM
Semoga arwah adik ni tenang di sana. Bz sgt kot bapaknya smpi x igt anak kt blkg tu. Biasanya kalau  ...

Apa kata p report kat kementerian psl cikgu 'overload' 'overwork' ni. Dari duk bebel kat sini nak compare org keje pejabat bagai. Bebal.

iza_yuss posted on 21-8-2014 11:31 AM
kan?

mesti sesal x sudahhh

Good advise iza_yuss. Kita yg org luar tu tgk sj sambil jadikan pengajaran. Sbb bila mengata takut terkena btg idung sndri. Kita x komen atau mengutuk bknlah sbb kita membela diorg tp sbb takut berbalik pd kita. Semoga akan ramai lagi yg ada kesedaran mcm kau ni.

malas nk cakap ape la..

nmpk sgt kecuaian tu..

walaupon dah mmg ajal budak tu..

anarina posted on 21-8-2014 01:11 PM
Apa kata p report kat kementerian psl cikgu 'overload' 'overwork' ni. Dari duk bebel kat sini nak  ...

Mana kau tahu x report? Dan kalau report da beribu pun sejak bila plk kerajaan dan kementerian kita ni kisah dgn report yg dibuat? Aku bkn nk mengeluh bg pihak cikgu tp aku kesian dgn bebanan yg ditanggung oleh cikgu. Org luar x nampak so jgn komen lebih2. Kerajaan dan kementerian kita tahu tp sejak bila kita ada kerajaan yg mesra rakyat ye? Jgn cpt jump into conclusion kalau tatau cerita sbnr. Keluarga adik ni pun x ckp apa2 kita yg org luAr nk sibuk buat apa?

pinkypinkylady posted on 21-8-2014 01:19 PM
Mana kau tahu x report? Dan kalau report da beribu pun sejak bila plk kerajaan dan kementerian kit ...

Baguslah kalau dah report. Mohon kementerian terbeliak bijik mata tgk kes ni. Tapi sad to say kalau kementerian tak kisah then live with it. Move on. I super menyampah la baca u punya bebelan sampai nak compare cikgu lagi terbeban dari org keje pejabat. Nak kata cikgu tak. Family members je. Kalau nak merempan pun merempan je tapi tak payah nak banding2 yg ni lg teruk kerja dr yg tu. Lol i feel sorry for this kind of people. Put others down just to justify her or his own statement. Haha.

imthegirl posted on 21-8-2014 01:08 PM
You biar betul sorang guru hadap beribu ribu pelajar.
Nisbah guru ke pelajar sekarang 1:1000  ...

Sek menengah dri form 1 smpi form 6 atas. Setiap tingkatan ada 8 kelas. Setiap kelas ada lebih kurang 40 orang student. So agak2 da brp ye jumlah pelajar di situ dgn jumlah guru yg hanya 100 orang? Ok mgkn figure aku terlalu besar. Tp itu aku bg dlm rough figure walaupun agak melampau besarnya. Perlu diigt cikgu ni ajar sekolah menengah bkn sek rendah ye. Sehingga dibuktikan cikgu ni bersalaj i will reserved my comment for him. Kalau dia bersalah aku jgk akan lahar dia. Sehingga skrg aku masih nl bersangka baik dia terlalu bz dgn kerja cikgu yg terpaksa berhadapan dgn ramai student dicampur anak sndri. Mmg kalau sekali baca da menggambarkam cikgu ni cuai tp kita tatau apa masalah sbnr cikgu ni so x payah nk berlagak komen agak konon2 korang mak bapak yg perfect x pernah buat silap lgsg

mcm mana bole tak perasan aanak ada kat blkg?????
sedangkan hari2 bawak anak dlm kete...
besar sgt ke kete dia ni smpai tk nmpak seat blkg tu...??
bini tak pesan/remaind the hubby again ke b4 kuar dari kete..antar anak ke sekolah..??
arghh..tkleh hadam aku dgn issu ni..

Astaghfirullahal'adzim...apa hal ni pak ustad..

Yang aku baca, bapak budak ni cikgu sekolah agama,,,betul ke?

Innalillah..aku harap arwah tak terseksa dalam kete yg panas tu..terkurung 8jam...cuma mampu nangis je...nangissss je...tapi takde org pujuk...takde org perasan......

yang aku perasanlah..selalunya org yg anak ramai je tertinggal anak dlm kete..dan org melayu...moga2 bnda ni tak jadi lagi kt sini...sama2lah kita igt2kan satu sama lain ye.....

malaysia kene buat satu undang2 utk kes mcm ni..kita takleh biarkan bnda ni jadi lagi dan lagi dan lagi....

alasan yang xboleh nak terima.....xkanlah dalam sehari bekerja tu x teringat anak...sebenarnye kes ini menjadi peringatan untuk kita....

aku slalu rindukan anak lebih dari rindu kat laki

even tengok hp pun aku slalu tengok gmbr2 anak...

aku takleh hadam mcm mana orang leh lupa pasal anak.. up to 8 hours plak tu....

& aku juga tkleh hadam kenapa cikgu2 zaman skarang banyak komplen sesudah KONFIRM2 dapat jadik cikgu..status updates kat fesbuk slalu .. siap bisnes lagik, masuk MLM jangan cakapla.. then pastu komplen komplen komplen pasal kije..

dulu pas grad duk melangut hari2 check KPLI (sbb takdak kija..) konon sungguh2 nak jadi cikgu pendidik bangsa tapi dah jadik cikgu gaji pun dah banyak tapi komplennnnn manjang..

pinkypinkylady posted on 21-8-2014 12:56 PM
So aku bole tny blk soalan yg sama pd kau? Pernah jadi cikgu? Pnh x menghadap beribu2 kerenah stud ...

menjawab pertanyaan ko penah tak aku jadi cikgu? jawapannye yes, for 6 months. tu pun as gstt. and kalau ko cakap 'ala gstt je pun', masa aku n kawan2 aku jd gstt la time tu lah kami kene buli teruk2 jadi cikgu kene mengajar kelas bawah2 yg mmg full time cikgu taknak masuk. tu tak termasuk lg kalau cikgu mc ke el ke yg ganti kelas relief diorg adalah gstt mcm kami ni la. to say cikgu2 ni busy, pada pemerhatian aku waktu tu, masa mengajar pun boleh buat potluck party. honestly aku pun taknak jadi full time teacher bile tgk perangai cikgu2 ni yarabbi, mengeluh busy itu ini tapi boleh pulak jual korset yg cikgu ponteng taknak ngajar subject last pun ade. at least walaupun aku ni bukan cikgu skrang tp aku ade jugak pengalaman jadi cikgu. but you

Aku bkn cikgu tp dlm family aku ramai cikgu so aku faham kesusahan diorg.

pung pang dok cakap 'keje cikgu lg busy drpd keje pejabat' padahal llaaa... bukan cikgu rupenye

please look into people's shoes before talking? alahai dik akak lg sedih ngan cikgu bahasa inggeris ko. ni ape jenis idiom ko pakai ni tak penah dengar pun? or u mean 'don't judge someone before you walk a mile in his shoes'? sorry to say la dik cikgu2 akak zaman dulu mengajar penuh keikhlasan sbb tu anak murid diorg menjadi. drpd cikgu2 skrang ni jadi cikgu sbb tak dpt keje lain, kalau seorang cikgu berenti sbnrnye ramai lagi yg boleh gantikan die. cuma kalau cikgu berenti u think ade ke syarikat yg boleh amek x-cikgu ni bekerja ngan stakat skill set mengajar tu? boleh ke cikgu2 ni nak punch in punch out dgn cuti yg limited setiap tahun. I don't think so la....

annehuda posted on 21-8-2014 02:04 PM
menjawab pertanyaan ko penah tak aku jadi cikgu? jawapannye yes, for 6 months. tu pun as gstt. and ...

Pada pendapat haku la, deme ni ngengader. Udah gaji sedap asyik naik, ngajo hendak tak hendak. Ikhlas ke?

Itu belum yang mulut celaka hentam bebudak baru nak beso, hentak bagai. Manusia pendidik kehapa?

mengeluh kunun susah. Hello? Aku lagi respect bangladeshi nun yang keje hempas pulas nak sara keluarga back in

their own country. Senyum ja manjang, walau hidup dalam kekurangan.

Kalau deme cikgu cikgi betul betul ikhlas, takdernya nak riuh rendah bising part workload.

Pekerja swasta dari pagi hingga ke pagi keje lebih masa nak siapkan project bagai, idok pulak mengeluh.

udah jobnyer ngajo bebudak, takkan nak suruh ubah job description gubah bunga ke, susun pinggan ke hapa pulok?

keje je laa...

Buat cikgu cikgi yg memang ikhlas ngajo, suka dgn kerjaya dia, nawaitu nak mendidik, ambo respect.

Anak murid pun tak berani nak kuang hajo dgn cikgu cikgi gini. Sampai kemati jasa deme dikenang.

innalilah dan alfatihah buat anak kecik itu. Allah sayang padanya...pasal bapak nye?...malas nak maki..

Last edited by nagapompuan on 21-8-2014 02:25 PM

@lazim  

maybe dia mmg terlupa terus pasal ada anak dlm kereta dan lansung lupa pasal ank tu sepatutnya kat tadika. langsung lupa bab anak tu la mksudnya

katakan la kalau si bapa sengaja tggal ank dalam kereta, cukup masa mesti dia akan ajak ank dia pi makan minum. ni mcm kes lnsung terhilang ingtan pasal kewujudan anak tu

kecuaian si bapak tu memang tak di nafi kan .. kan ..

tapi berbalik tanya diri kita..
sanggup tak kita secara sengaja nak membiarkan anak mati kelemasan dalam keta tu ?
siapa nak menanggung sesal begitu seumur hidup?
rasa nya takde sapa nak..

mesti betul2 lupa
atau memang ingat anak tu dah d hantar ke tadika
sebab berubah rutin pada hari tu