CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: R2D2

[Tempatan] Semua diminta berpakaian gelap - Menteri

HOHA, saya pun simpati dgn mereka dan teguran berkabung ni dah berlegar2 dlm laman sosial berhari2 dah sebelum hari ni...Dr Maza dah tegur, ustaz2 dah tegur...org2 yg tahu pun dah tegur...dlm ceramah agama pun ada ....tapi hari ni masih berlaku...maknanya apa? lupa ke tak baca ke tak ambil peduli ke tak tau lah...

ingat nk stop dah...dah kamu bertanya saya jawablah ye...

abbyhoney posted on 22-8-2014 04:44 PM
HOHA, saya pun simpati dgn mereka dan teguran berkabung ni dah berlegar2 dlm laman sosial berhari2 d ...

Oh ya.. saya tak perasan td nick awak tu.. abby..     

kalau mcm tu takpelah.

ok bye.

Knp segelintir manusia ni suka sgt cari titik perbezaan utk berbalah?  setakat bj warna suram je pun. Bkn nya suruh pi nyalakan lilin ke, pasang pelita ke, nyanyi koir ke......

Majlis fatwa dah kata harus. Td Pkl 6pm pun dgr kat radio ikim, ustaz tu kata blh krn niat kita hanya sekadar menunjukkan simpati ke / empati ke...gitulah

abbyhoney posted on 22-8-2014 04:44 PM
HOHA, saya pun simpati dgn mereka dan teguran berkabung ni dah berlegar2 dlm laman sosial berhari2 d ...

Dalam ikim n majlis fatwa dh kata harus berkabung?ikut niat... Confius... Sebenarnya apa? Aku xnak di azab dalam kubur nnti..kalau akidah di permain2kan..

Ni lah jadinya bila benda2 yg blh pakai otak pun nak kena refer ulama n fatwa pejabat agama bagai, ekstrem sgt sampai benda jadi complicated. Guna common sense lah!

Follow Us
Orange1 posted on 23-8-2014 07:16 AM
Ni lah jadinya bila benda2 yg blh pakai otak pun nak kena refer ulama n fatwa pejabat agama bagai, e ...

Maaf saya mencelah Orange.

Hakikatnya species tukang jaga dosa pahala orang ini percaya bahawa akal tidak boleh digunakan dalam agama. Ungkapan ungkapan seperti "Akal kita hanya setitik jika dibandingkan dengan lautan ilmu Allah tawww!" seolah olah menjadi zikir mereka semasa mereka membimbing orang lain menjadi seperti mereka. Maideen percaya mereka yakin yang Allah akan memberi ganjaran kepada mereka bila mereka perasan mereka bagus dan membimbing orang lain menjadi seperti mereka.... Bahawa mereka perasan orang kagum dengan mereka tak payah cakap lah....

Oleh sebab akal tak boleh digunakan dalam agama lah bila kita baca ruangan soal jawab agama di apa jenis media pon, soalan soalan sama akan ditanya e.g. Hukum makan pisang berbaja taik babi ka, hukum cukur bulu dalam Islam ka, hukum berfantasikan bini muda semasa bersama bini tua ka, hukum kulom kulom ka, hukum suami minum susu isteri ka, hukum suami minum susu isteri sampai kenyang ka, hukum lelaki pakai sutera ka, hukum lelaki pakai sutera tiruan ka, hukum mendekati isteri muda selepas mendekati bini tua tanpa mandi junub ka dsbnya.

Kita tidak lah kisah jika spesis ini hanya bercampor sesama mereka di forum atau board dimana mereka berkumpul sesama mereka sahaja. Tetapi seperti yang Maideen katakan tadi, mereka yakin orang kagum dengan mereka dan Allah menuntut mereka membimbing orang lain menjadi macam mereka. Ya...mereka sikit tidak takut memfitnah Allah SWT kekunun Allah ada menuntut itu dan ini. Mereka menggunakan perkataan "Allah" sesuka hati mereka bila bersyumul kesana syumul kemari, jelas dan nyata kehulu jelas dan nyata kehilir, sikit sikit hukum Allah sikit sikit hukum Allah. Ini seolah olah sudah menjadi suatu "way of life" bagi mereka.

Akhir kalam izinkan Maideen untuk berkata bahawa Maideen hanya berharap yang terbaik bagi mereka. Maideen berdoa semoga mereka diberi petunjuk dan sempat bertaubat. Maideen juga berharap bukan lah mereka yang dimaksudkan dalam Ayat 1*:103 & 104 didalam Al Quran yang ada diterjemahkan begini:

Katakanlah (wahai Muhammad): "Mahukah Kami khabarkan kepada kamu akan orang-orang yang paling rugi amal-amal perbuatannya"?

(Iaitu) orang-orang yang telah sia-sia amal usahanya dalam kehidupan dunia ini, sedang mereka menyangka bahawa mereka sentiasa betul dan baik pada apa sahaja yang mereka lakukan".

Wallahualam.

Maideen. posted on 23-8-2014 08:50 AM

Hakikatnya species tukang jaga dosa pahala orang ini percaya baha ...

apa yg Maideen ckp ni ada kebenarannya... kadang2 mereka terlalu ghairah inginkan org lain mengikut cara mereka.. ada masa terlalu cpat mereka menghukum(terutama org yg tidak mengikut cara mereka dari segala segi) sampaikan mereka terlupa hidayah itu milik yg maha Esa.. Apa yg saya nampak tindakan mereka sedikit sebyk akan sebenarnya membuatkan org lagi jauh drp Islam itu sendiri.. priority mereka lebih perkara remeh temeh eg berkabung mcm skrg ni dan bukannya nak membangunkan ummah Islam tu sendiri secara keseluruhan..Contoh paling ketara PAS la...

nagapompuan posted on 22-8-2014 01:37 PM
Iya donk. Itu namanya mau tegakkan benang berjejes basah. Fatwa? What a joke. Sunnah shar'ie bagai ...

Itu la sis Naga . Now dont blame others if they think the malay muslims are making Islam a joke! Sorry lah orang nak respect.

truly posted on 25-8-2014 10:21 AM
Itu la sis Naga  . Now dont blame others if they think the malay muslims are making Islam a joke ...

Penghuni kubur yang datang mintak champage  dalam mimpi kau ber jilbab atau topless TROLL?

hukum memberhentikan kenderaan (udara, darat, laut) ketika waktu jenazah
tiba di hari berkabung perlu ikut ke tidak?

mecooll posted on 23-8-2014 02:06 AM
Dalam ikim n majlis fatwa dh kata harus berkabung?ikut niat... Confius... Sebenarnya apa? Aku xnak ...

salah quote ke?
Last edited by abbyhoney on 25-8-2014 02:58 PM

This post contains more resources

You have to Login for download or view attachment(s). No Account? Register

x

harimau76 posted on 23-8-2014 09:49 AM
apa yg Maideen ckp ni ada kebenarannya... kadang2 mereka terlalu ghairah inginkan org lain mengiku ...

Terima kasih harimau. Yang peliknya ada diantara mereka yang senantiasa mahu membimbing orang lain menjadi seperti mereka ini bahawa Yahudi dan nasroni yang sebenarnya tidak akan duduk diam selagi semua orang tak jadi seperti mereka.....prrrrrrrrpfffftght

Biasalah Maideen puak2 jaga dosa pahala org ni, jgn dorg nangis gulin2 sudah klu lah puak2 ni ada peluang utk mengetahui kebenarannya bila mati nanti. Sebenarnya lemas jugak dgn melayu suni tak habis2 ckp psl agama ke hulur ke hilirrr....bukak fb je yg sorg duk sibuk warwarkan psl aurat siap dgn gambarajah  tutup aurat hok lagu mana yg betul n yg lagu mana yg salah, jenis tak sensitif langsung dgn kwn2 fb yg tak pakai tudung, sibuk je nak masuk campur hal personal org. Yg sorg pulak tak habis2 dgn siria, konon suruh berdoa utk sedara seagama...hermm dah puak tu mmg minat perang2 n pergolakan bagai, nak buat lagu mana, lagipun nak bg simpati kat org pun atas dasqr persamaan agama bukan sbb sesama manusia tanpa mengira bangsa n agama. Yg sorg pulak tak habis2 tepek article ingatkan org  psl bekalan mati nanti...ermmm lemas sgtt sgtttt sebenarnya Maideen ke hulu ke hilir ckp psl agama tp perangai tak molek2 gak.

Berkabung pakai pakaian gelap pun jd isu, mmg takde keja melayu suni ni.

abbyhoney posted on 25-8-2014 02:43 PM
salah quote ke?

Susahnya jadi isle di msia semua ulamak nak decide gila kuasa betul.

bangcak posted on 25-8-2014 10:33 AM
hukum memberhentikan kenderaan (udara, darat, laut) ketika waktu jenazah
tiba di hari berkabung p ...

kalau mengikut agama melayu, hukumnya harus....

Orange1 posted on 25-8-2014 11:32 PM
Biasalah Maideen puak2 jaga dosa pahala org ni, jgn dorg nangis gulin2 sudah klu lah puak2 ni ada ...

Yang tak boleh tahan tu, sampah sampah yang hanya mampu menyumbatkan longkang longkang pemikiran ummah itu akan di minta kita fowardkan kepada seramai yang boleh......

abbyhoney posted on 25-8-2014 02:43 PM
salah quote ke?

X salah... Ikut akal aku..ikut hukum Allah...yg haram tetap haram..  yg haram wajib tegur..kalau x tegur berdosa.. Wallahualam..aku yg hina

mecooll posted on 26-8-2014 04:49 AM
X salah... Ikut akal aku..ikut hukum Allah...yg haram tetap haram..  yg haram wajib tegur..kalau x ...

saya setuju...samada mereka nk ikut ke tak terpulanglah....yg penting kita dah ingatkan..kita dah jln kan tanggungjawab kita sebagai seorg muslim..

dan Orange1...kalau tak nak ikut ulama nak ikut siapa lagi? ulama dah biasa kena caci maki hina sampai dituduh gila kuasa. Tapi mereka tak akan berhenti dari berdakwah.. so terpulanglah kpd individu tu sendiri...nak ikut, ikut lah...tak nak ikut sudah.. Last edited by abbyhoney on 26-8-2014 09:27 AM