CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 2040|Reply: 16

[Tempatan] Bas masuk gaung...Teringat

Post time 21-8-2014 07:09 PM From the mobile phone | Show all posts |Read mode

Home  Berita  TRAGEDI BAS JATUH GAUNG BERDEKATAN GUA TEMPURUNG
TRAGEDI BAS JATUH GAUNG BERDEKATAN GUA TEMPURUNG
IN BERITA - ON 4:05 AM - NO COMMENTS

GAMBAR BAS JATUH GAUNG, PEMANDU MAUT 2 PENUMPANG PARAH | Seorang pemandu bas maut manakala dua lagi penumpang parah apabila bas ekspres yang mereka naiki terbabas dan terjunam ke gaung sedalam hampir 10 meter di Kilometer 301.5 Lebuhraya Utara-Selatan laluan ke utara, berhampiran Gua Tempurung kira-kira jam 4.00 petang tadi.

Mangsa dikenali sebagai Hasmir Arshad, 43, dari Bercham, Ipoh, maut di tempat kejadian.

Dua penumpang, Mong Ming Chai, 48, dan Farahzela Zainal Abidin, 27, masing-masing dari Salak Utara, Kuala Kangsar dan Kampung Jalong, Sungai Siput parah dan dihantar ke Hospital Raja Permaisuri Bainun (HRPB), Ipoh untuk rawatan lanjut.

Ketua Polis Daerah Kampar Supritendan Ng Kong Soon berkata kemalangan pada pukul 4.25 petang itu dipercayai berlaku apabila bas ekspres dalam perjalanan dari Kuala Lumpur ke Ipoh itu cuba mengelak sebuah kereta jenis Toyota Avanza yang terbabas di hadapannya.

Ini mengakibatkan bas membawa dua penumpang terbabit hilang kawalan dan merempuh penghadang tepi lebuh raya itu sebelum terjunam ke dalam gaung yang terletak kira-kira lima kilometer dari plaza tol Gopeng, katanya di sini.

Ng berkata ketika kejadian, bas itu melalui jalan lurus manakala cuaca pula baik.

Sementara itu, rakan Hasmir, Rosli Shaari, 43, berkata mangsa berpengalaman memandu bas selama lebih 10 tahun dan tidak pernah melaporkan sebarang masalah yang dihadapinya berhubung bas tersebut.

Rosli yang bekerja sebagai pemandu bas di syarikat yang sama, berkata pemandu mempunyai jadual khusus bagi kekerapan perjalanan bas setiap hari dengan satu atau dua kali perjalanan sahaja.

Innalillah....

masih terase sakit nye jatuh keluar dari bas

Mana Gambar?

Haku baru lalu sini weekend lepas, sambey bertafakor sejenak mengenangkan mendiang Karpal Singh..

faranaimm posted on 21-8-2014 07:42 PM
masih terase sakit nye jatuh keluar dari bas

Pernah jatuh gaung jugak ke dikk

@jandakaya...pernah kak..fara la yang jatuh gaung tu

Follow Us
tumpanglalu74 posted on 21-8-2014 11:52 AM
Haku baru lalu sini weekend lepas, sambey bertafakor sejenak mengenangkan mendiang Karpal Singh.. {: ...

gambar nk bg mcm mne x available dgn adroid aku nk upload..sok pg aku try kat p.c

cer citer....bgthu detail kan syiokk, dah pindah thread dh ppunnn,,,hehehe

selayaknya lah driver je yang mampus. alhamdulillah.

Bas slalu bawak laju
X hairan berita begini..hilang kawalan

#PenDrive posted on 21-8-2014 03:09 PM
cer citer....bgthu detail kan syiokk, dah pindah thread dh ppunnn,,,hehehe

waktu tu aku pi jumpa suami aku kat kl...ntah kenapa nk jdkan crita aku pi naik.bas konsortium ni..selalu aku naik bas plus liner...tiker bas kol 2.10 ptg...so suami aku anta kat terminal bas kat pudu ...pi la naik bas tu...aku tgk ada 1 je penumpang termasuk aku 2 la...mgkin hari isnin kan..so aku abaikan la...bas pon gerak la...
mcm biasa bas tu jln..x de yg lain pon...aku mula mengantuk..so aku tdo la...fuh sedap tdo...aku duduk di barisan driver kat tgh2.. si penumpang sorg lagi ni cina duk sebelah sane bkn barisan pemandu...tbe2.aku terase bas mcm hendak ke tepi...dlm waktu yg agak pantas..bas tbe2 terbabas dan aku menjerit Allahuakbar terus aku gelap....
aku x sempat berbuat apa..yg aku tau waktu bas tu nk menjunam aku da tunggang terbalik sekali...akhirnye aku sedar..tgk sekeliling aku hutan...aku try nak bgun sbb aku bawah tayar bas je...bermakna aku tercampak keluar dr bas..bygkan betapa sakitnye waktu tu..aku try lg bgun x boleh..aku mengesot tp rase sakit aku esot pelan..aku tgk cina tu x sedar.tgk dia nye tgn bergerak...muma dia penuh gan darah..mgkin akibat kaca tgkap kot...dia tnye owg ok x...aku mmg x ok la...aku minta tlg...owg ramai da ramai kat atas jln..suh bersabar...sapenk turun kan..dah gaung..Ya Allah aku tengok bas tu da berasap2 da...tp aku redha da waktu tu...Ya Allah tuhan masihsyg kan kmi...kebetulan bomba lalu sebab ada kursus kot jd kami diselamatkab cepat sementara tggu ambulans...aku menngis sbb aku x bole jln..aku teringat family aku..sbbaku pikir aku da nk pi da...aky sesak nfs..x boleh nfs dgn betul...aku mengucap dlm hati entah ke berape kali da...aku minta bomba tu cari fon aku col ayah aku . hnye bag tgn je ada..bag pakaian aku x tau la pi mne...
slh sorg bomba ambil la kerusi yang dah tervmpak tu bg aku bersndar sbb tgk aku x bole sandar.dia tmpar2 muka aku(tmpr manja2) sbb x nk aku tdo...sbb pemandu tu depa bawak keluar..pas muntah darah terus meninggal dunia...x dpt aku bygkan...pemandu sorg je dlm bas..so x lama tu ambulans dtg aku pon dibawa ke hospital ipoh...

aku akn cte apa jd bile smpai kecemasan ipoh Last edited by faranaimm on 21-8-2014 10:05 PM

beta_carotene posted on 21-8-2014 03:16 PM
selayaknya lah driver je yang mampus. alhamdulillah.

x baik la.pemandu tu nak elak kereta avanza berpusing kat hadapan bas tu..dr bas masuk jln highway sebelah lg byk kereta baik dia pi masuk gaung..dowg bgtau fara..pemandu tu rekod bersih selama ni

shernazz posted on 21-8-2014 04:03 PM
Bas slalu bawak laju
X hairan berita begini..hilang kawalan

tula...sekarang ni jd trauma nk naik bas...nak pi jumpa suami pikir byk kali

Area gua tempurung memang keras...

ice_sky92 posted on 21-8-2014 10:07 PM
Area gua tempurung memang keras...

ye la kan..owg jatuh 17.3.14 karpal singh lak xcident di atas jln dekat gan tmpt fara xcident pd 17.4.14

faranaimm posted on 22-8-2014 05:59 AM
waktu tu aku pi jumpa suami aku kat kl...ntah kenapa nk jdkan crita aku pi naik.bas konsortium n ...

plusliner dgn transanasional dia punya driver bas ke utara agak kurang ajar sikit, pastu bwk laju... spisis2 manusia yg xblaja adab...

DOUBLE7 posted on 23-8-2014 04:16 AM
plusliner dgn transanasional dia punya driver bas ke utara agak kurang ajar sikit, pastu bwk laju. ...

fara jatuh gaung naik bas konsortium