CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 5870|Reply: 6

PENGETAHUAN SEKS DAN REMAJA

Nak tanye pendapat forumers kat sini..adakah pendidikan seks sesuai diaplikasi kan di sekolah2 kat malaysia ni?

kita semua tahu masa form 3 kita diajar tentang organ reproduksi lelaki dan wanita dan tentang ovum,sperma dan sebagainya..tapi adakah pengetahuan yang diajar tu cukup?

Jujur la..kebanyakan budak lelaki yang meningkat remaja kat malaysia ni banyak yang explore pasal seks ni diluar kawalan pendidikan di sekolah..
aku boleh jadikan diri sendiri sebagai contoh..aku nak cerita la pengalaman aku..agak memalukan..hahaha..perasaan nak tau pasal seks tu membuak sejak dari aku darjah 6..dalam keadaan ni tak ada siapa pun nak guide aku untuk beri pengetahuan pasal seks,nak tanya parents time tu?aku di block dgn perasaan malu sbb dari kecik mak aku suruh tutup mata kalau ada babak cium kat tv sebab benda tu memalukan..jadi aku explore la sendiri..aku curi2 tengok catalog avon yang ada gambar wanita pakai bra,curi2 buka vcd movie untuk tengok babak cium je..aku jadi stim..benda2 yang aku buat tu didorong atas dasar ingin tahu dan keinginan seks aku sendiri..kemudian,bila dah masuk ke alam sekolah menengah,lagi banyak hasutan2..masa form 1 kwn skolah aku ajak dtg rumah dia..mula2 main game..lepas bosan main game..dia ajak tengok movie..so dia pasang la titanic which is korang sume tau ada babak Kate Winslent bogel dalam movie tu..that was my first time aku tengok perempuan bogel..satu yang aku boleh describe keadaan aku..terkejut.Banyak benda yang bermain dalam otak aku..contohnye kenapa prempuan tu bogel dalam movie?kenapa boleh babak bogel boleh ditayangkan kat dlm movie?kenapa Kate Winslent yang cantik tu tergamak utk bogel?banyak benda bermain dalam otak..dan masa tu 1st time aku terkeluar air mani..aku tak sedar masa tu sebab aku ingat aku terkencing sikit..hahaha..then lepas tu aku makin kerap lepak kat rumah member aku tu..pasang movie skip terus ke babak bogel..keadaan makin parah bila aku dah pandai pinjam vcd movie2 tu dari dia sbb nak layan kat rumah masa parents aku kluar..bila layan kat rumah makin galaklah aku..layan2 sambil belai2 anu dan secara tak sedar ter onani..masa tu aku blur dan panik..cepat2 masuk bilik air basuh semua air mani yang melimpah..aku punya panik sampai 2 hari..hahaha..lepas tu rasa seronok onani..lama2 jadi ketagih..lepas kejadian tu aku dah pandai pegi cyber cafe bukak blue..cari gambar bogel buat bahan modal lancapan..bila masuk form 3 nak belajar pasal organ reproduksi aku dah tak rasa nak tau sbb banyak benda aku dah explore..

memang agak memalukan crita aku ni..jelas memang sangat negatif utk dibaca..tapi self exploration ni mmg jadi kat majoriti remaja lelaki..aku dgr cerita kwn aku ada yang lagi advance..hahaha..aku bersyukur sbb aku xde lagi keiginan nak merogol ke..nak skodeng ke..nak buat seks luar nikah ke..sbb aku bleh kawal batas lagi..tapi bedasarkan keadaan sekarang..benda2 negatif ni dah x terkawal..sbb tu byk kes buang bayi di kalangan remaja skolah,pelajar sekolah dirogol beramai2..apa silapnye?pendidikan agama dah diberi cukup..tapi masih x boleh stop perkara2 ni..

berbalik pada soalan tadi..adakah sesuai pendidikan seks diaplikasikan di skolah2 di malaysia?ape pro and cons?adakah lagi bagus?atau lagi truk?

berani mati punya thread..

Dewa19XKangen posted on 23-8-2014 10:09 AM
berani mati punya thread..

bukan brani mati lagi nie...

dah kira zombi dah ni hahahaha...tahan pukul tahan mati....

perlu rasenyer tp lebih kan kepada keburukkan onani atau seks sblom kawin nih..

Aku pun tak tau apa pendidikan sex nya...? Cikgu kena ajar buku Kamasutra ke?

Tapi mcm mcm mana perempuan blh mengandung perlu di ajar. cikgu perempuan aku penah ajar sbb dia takut nnt budak2 syok melancap sana sini (dia tk highlight bab lancap).. cth kt tuala pastu sperma blm mati (48 jam kan? aku lupa). ada pulak adik pmpuan amik tuala lap2 chipap dia.. dah termengandung pulak adik sendiri.. (boleh ke? aku pun tak tau)

aku mula kenal stim masa darjah 5 rasanya.. sbb masa bersunat klu aku stim tgk gmbo sexy aku ketuk lutut pakai tempurung kelapa... terpaksa cover kata sakit sbb keras nk kencing, padahal sbb tgk gambo kt surat kabor.

aku rasa perlu

ape yg TT lalui tu dulu pun same aku lalui..sehingga la abg kandung aku sendiri ajar aku lancap..isap konek sehingga la main belakang...semua nye berlaku lepas aku sunat n dh masuk form 1

mase aku drjh 4 n 5 ade member2 aku cakap pasal lancap n stim..aku cume dgr tp tak tahu nk cube mcm mne..sehingga lah aku terkantoikn abg aku yg sedang layan blue n lancap kt bilik..then die panggil aku n tnye mcm mne konek aku lpas sunat..perbualan ktorg berlarutan sehingga la aku belajar isap konek die n die pancut..n then die ajar aku plak melancap

so pada aku pendedahan awal tentnag seks ni penting..even sbnrnye perlu dpd rumah..of course la parents kene main kn peranan penting..sebab naluri seorang anak lelaki terutamanya bila dh umur 11 / 12 tahun tu dah mule ade perasaan ingin tahu tentang seks..tentang perempuan..tentang kenapa boleh stim..dll..lagi2 lpas dah sunat

cume just to share..ni cume pendapat n pegangan aku..even nti kalau aku ade anak aku sendiri akan terangkan n ajarkn die tentang alat sulit lelaki..tentang perubahan yg akan berlaku..tentang lancap..mani dll..

Follow Us
....................