CARI Infonet

Forgot password?
 Register

123Next
Return to list New
View: 8851|Reply: 55

Masalah yang paling tak best...

Salam...
Aku ni sebenarnya nak mintak pendapat skit.. aku ni nak tolong kawan aku.. kawan aku ni bagi pinjam kereta dia kat ade sorang mamat ni.. dan sampai laaaa ni dah berbulan-bulan tak dipulangkan lagi.. geran kereta semua ada pada kawan aku ni.. cuma mamat yg pinjam kereta tu je bila ditanya.. macam2 alasan pulak yg dibaginya.. mak sakit la.. nak balik kampung la.. adui... tapi nampak gayanya macam nak buat harta pulak..
kawan aku ni dah mintak banyak kali.. tapi masih lagi mamat ni berdolak dalih..
agak-agaknya apa cara terbaik untuk setelkan masalah ni.. sebab kalau ikutkan hati aku, nak je aku pukul mamat ni.. hahaha
buat hal la.. selambe dia je pakai..
haiishhh....

rumah mamat ni aku dah jumpa.. tapi rumah flat kan, tak taula tingkat berapa dia tinggal.. kereta saga/iswara je kot.. tapi dah habis bayar, bapak kawan aku ni bagi anak dia pakai... tapi memandangkan dia takde lesen, si mamat ni la yg selalu melenjan kereta tu mcm harta BAPAK dia yg punya..

aku kalau bole memang taknak la sebarang kekecohan ke gaduh ke.. tapi tengok cara mamat ni.. mmg banyak bunyik.. eeeii.. kecikkkk je aku tengok dia.. hahah
tapi agak2nya ape idea untuk dapatkan kereta ni balik ye..?

repot polis...kata kerate keno curi ...

last sekali memang itu la jugak jawapan nya.. masak la mamat tu, menjawab kes curi pulak.. hahah..
tapi aku pernah hilang kereta jugak sebelum ni,.. buat report polis.. seminggu-dua je polis dah jumpa balik kereta tu... TAPI.. yang ntah pape nye.. kereta tu tak boleh dituntut, sampai la sekarang ni.. tersadai kat balai polis tu.. "barang bukti/kes" katanya... sebab org yg curi tu tengah jalan kes.. huh... dah dapat pun tak bole dapat jugak... amende la... ni sampai dah jadi mcm rupe reban ayam dah kereta tu sekarang... terbiar je..

ni kang.. kalau aku report jugak.. lansung 2 bijik pulak kereta dibuang-buang... hahahah...
mampos la ini macam laaatokk....

Mintak bapa kawan ko...owner keta gi mintak keta tu?

nak mintak tolong bapak tu bukan tak boleh, tapi dia jauh nuuuu kat Sabah..
lagipun taknak la menyusahkan orang tua tu dah..  

aku pun bajet nak gegar je mamat ni terus, kalau dia nak main kasar, layan kan aje.. geran kereta/owner punya anak ni pun ade dengan aku sekarang ni.. nak tengok jugak sejauh mane ke-gengster-an mamat ni...  
bukan la niat aku nak begaduh pun.. cuma mungkin aku perlu tunjukkan 'ketegasan'
dan dia dah cukup senang lenang pakai kereta orang free2 je...

silap2 tepaksa jugak kena libatkan 'pihak berkuasa' dalam hal-hal mcm ni...
tu yang malas tu...

orang muka tembok memang begitu Kau dan owner kereta tu pegi je jumpa dia terus dan rampas kunci kereta, etc. Lagipun tu kan hak owner, bukan hak mamat tu. Kalau mamat tu bising sekalipun, orang tetap akan blame dia sebab amik hak orang. Takde hal bro

Follow Us
follow mamat tu msa dia kuar dgn keta tu....smpi, ko jmpa, bg penumbuk skali rampas kunci n drive away....sekian...

tp make sure g 3,4 org.....

hahahaha... kasi hantam sajahhh...
yela memang kalau diikutkan mmg mamat tu salah lagipun.. aku ni cuma taknak keadaan jadi lebih buruk.. tapi kalau dia dah berkeras sangat kan...  

tgh hari ni aku nak pegi jap umah mamat tu dgn owner tengok nasib mcm mane..
cerita selanjutnya aku akan update nnti..

guna polis ke.. guna mael lambong ke... bleh je bro... nanti jgn lupa hapdate..

mulia nya hati kawan ko

Upah la tukang tarik kete.. 500 kot.

mungkin dia rasa kwn kau tu boleh dibuli2 kot. ye jer semua apa yg dia cakap. ko tolong la mintak balik. bawak skali 4-5 org kwn2 pengamal pencak silat, tomoi dan taekwando

bwk geng bro... belasah jer

X kn x de spare key kot,amik je la
Reta benda sendiri tu.....

Orang mcm ni pun ada

Org cmni biasa penganggur dan scammer

Ugut cakap nak report polis...

untuk lebih faham kan citer... kawan aku ni pompuan.. dan mamat tu pulak bekas boifren dia... disebabkan tak tahan dgn perangai mamat tu yg 'dayus' dan tau nak minta duit je.. minah ni pun blah.. dah dekat 6 bulan kot.. tu blom masuk barang2 yg lain2... yg dah dikira 'halal kan je lah'...

disebabkan kereta tu milik bapak minah ni.. tu yg dia tepaksa jugak ambik balik.. dan disebabkan dia pompuan.. mamat ni pulak mula la mcm2 bunyik.. ugut la ape la.. dan tu yang tiba-tiba aku ni masuk dlm ini cerita.. konon2 nya aku ni 'penyelamat keadaan' la...  disebabkan aku dgn minah ni mmg knal dari sekolah lagi.. takkan aku tak tolong dia kan.. ?
dan dia mmg dah pasti sangat2 yang dia dah takde pape dgn mamat tu lagi.. cuma disebabkan mamat ni yg konon2 taiko, dia cakap mcm2 la.. siap mintak duit lagi.. adui.. dan disebabkan minah ni haritu dah pegi bank-in duit kat mamat ni sebab kereta rosak, masuk bengkel katanya.. (walaupun aku tahu mamat tu kencing je)
tu yang buatkan aku ni tak sampai hati.. patutnya siapa yg pakai kereta...dia la kena bertanggung jawab kan.. ?

jadi aku rasa mamat ni dah 'cukup' senang dah kot... udah2 le tu..

minta polis masuk campur. kalau boleh. nanti kalau amik tindakan sendiri, buruk padahnya. takut kesan or akibat patah balik ke diri kita.

kalau tak upah penarik kereta utk tarik balik kereta. cakap kereta tak habis bayar so nak tarik balik kereta. pastu senyap2 pulangkan pada owner.

tapi kalau report polis lebih baik. kata kereta tu dah disorok/dicuri oleh sekian kian mamat tu.

pasang bom kat bawah kete... masa dia tgh pecut 140km/j terus letopkan sambil bertepuk tangan!