CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12Next
Return to list New
View: 6991|Reply: 39

Masalah nak Resign Company

Assalammualaikum.....

masalah aku nie....aku nak berhenti kerja kat tempat kerja aku sekarang nie,aku dah kerja selama 3 tahun.Aku mencari kerja lain,sebab
aku adalah masalah banyak dengan company sekarang aku nie,dan aku dah dapat kerja baru....kerja aku tu mahu aku melaporkan diri
pada 22hb September 2014 nie....masa sekarang nie kalau aku bagi notice (notice aku sepatutnya 1 bulan) tak cukup sebulan...dan satu
masalah aku,aku perlukan duit....kalau aku bagi notis sekarang,advance aku akan tergantung....kalau aku berhenti awal..akan dideduct...yg
penting aku perlukan duit juga untuk bekerja tempat baru,dlm advance 20hb juga aku perlu bayar kereta,mengasuh anak dan bil2..
semua tu tak dapat tangguh,termasuk belanja harian...tak leh nak merap kat hasben..sebab dia pun sesak dengan hutang piutang...

masalah aku sekarang nie,bolehkah aku bagi surat / notis berhenti 24jam??? apakah aku kena bayar ganti rugi 1 bulan kerja tu pada
company?? aku nie cuma admin clerk jer Rm pun x da byk... apakah mereka akan saman aku?? aku fikir seminggu
sebelum aku ketempat baru,aku akan settle mana2 kerja yg patut,dan serahkan kerja harian pada production.Hari pertama bekerja tempat
baru aku nak hantar 24 notis berhenti di tempat lama,apa pandangan korang?? company lama aku nie,bukan company yg besar,company
local tempatan.....tapi aku risau jekk...aku tak berani tanya siapa2 yang berkenaan pengurusan sumber manusia dlm company nie,
sebab diorang nie suka bawa mulut dan complain,takut tersampai ke telinga boss besar...kaki cucuk boss pun banyak..sebab tu aku
risau nak tanya siapa2 kat sini....

ada kawan yang aku percayai kat sini,suruh aku buat macam nie,pada hari aku mula kerja tempat baru,aku contact tempat lama dan kata
orang mengasuh anak aku tak ada,dan dalam seminggu tu aku inform benda yang sama dekat company lama tu...lepas seminggu,ulang lagi
seminggu dan kata tak jumpa pengasuh baru,ada nursery tapi mahal tak mampu,last2 pengurusan company lama nie feed up,dan aku
hantar notis 24 jam....itu pandangan dia....apa pandangan korang???bolehke aku buat cam tuh???aku sebenarnya takuutt jer...takut
diorang tuntut ganti rugi 1 bulan gaji tu...ada juga member kata,tak berbaloi diorang nak sue aku,aku nie bukan level2 manager pun,
nak sue dekat mahkamah pun perlu lawyer,bayaran pendahuluan lawyer pun melebihi gaji aku,tak berbaloi untuk mereka buat macam tu..
betul ker macam tu.......

waalaikumussalam.

amek cuti dari 22/9 smpai 26/9. dptkan approval lps tu baru submit resignation. jadi automatik cukup sebulan notis.

Gaji masuk berapa haribulan? tapi memang diorang akan hold gaji dlu. cuba tnya gaji hold berapa lama. kalo seminggu dua ok ja kot.

wkmslm tt

knapa nk wat cmtu
dh 3 thn tt keje kn
dh byk mkn duit derang
berenti la cara baik..
just hantar notis...
then mesti ade cuti lagikn
so tolak cuti nnti,mesti jangkamasa tu jadi pendek
dr sebulan notis jadi kurang dr sebulan
so boleh la mula keja baru.
tentang utang tu pulak
kalau lambat masyuk gaji kompeni lama
call je bank
bgtahu awal2,derang understand
tapi kalau kita x explain
lain lak jadinya kn

its just my sincere opinion je k
apapn all th best

masuk secara baik, keluarlah ikut cara baik..ape pun masalah kerja skang, ikut prosedur yg ada..kalau notice one month period, follow je la..kalo x bole serve one month notice, bg la ganti rugi yg sepatutnya..jgn buat jahat, nnt sok lusa kena balik kat diri kita.

tp bergantung gak pada bos ko, kalo dia xde masalah, dia akan accept jer 24hrs notice ko tu..ckp baik2 dgn dia, apa masalah ko, kenape ko benti and bitau ko dpt keje baru..

iols paham masalah uols sbb iols pon dilanda krisis yg sama...

igt nk blah mcm tu je tp sblom raya iols ada amek advance, so da deduct sapruh utk gaji bulan ni (da masok semalam), tapi still ada setengah lagi gaji perlu dideduct bulan depan...
kalo blah mcm tu je, mcm xsmpai hati plak sbb nnt hr akan kena bayar yg deduction tu...
serba salah betol...  

FMKiller posted on 26-8-2014 12:09 PM
waalaikumussalam.

amek cuti dari 22/9 smpai 26/9. dptkan approval lps tu baru submit resignation. ...

cuti tahunan dah habis laa...kalu amik cuti gayanya kena unpaid leave la....gaji setiap 7hb....klu bagi notice skrang 7hb nie gaji dan 20hb nie
advance pun tak akan dapat...dia akan hold kira sampai ke bulan depan pulak...perkiraaannya....perlu wang.....

Follow Us
Berenti cr baik
Dgn company bAru explain ur situation
Dgn company skrg berterus terang

Konperm hati tenang
Ni nk merangka ayat nk karang esei utk tipu2 ni buat pening je

Ada balance cuti kan?
Used that

Kot nk berenti ni rsnya jgn mengharap pd advance kot...x dpt rsnya

yes, by right u akan kena byr balik pada dorg sebab u tak nk follow notis period yg company kasi if nak berhenti. tahan jelah keje sampai abis notis period tu. inform kat company baru yg u akan masuk selepas tarikh sekian2.  pejam celik pejam celik sebulan tu rasa kejap jer. company aku ni lagi laa. notis period 3 bulan. seksa betul nak berhenti.

if comp baru nak pakai kau cepat, soh la dia bayar salary 1 month kat comp lama tu... so kau bley early release tanpa rasa bersalah..

kiLogram88 posted on 26-8-2014 01:16 PM
yes, by right u akan kena byr balik pada dorg sebab u tak nk follow notis period yg company kasi if  ...

company apa 3 bulan notis?

CiliPadiSedap posted on 26-8-2014 01:41 PM

company i yg b4 ni pun 3 bln gak notis.

at last i terpaksa bail out diri i sebulan gaji sbb company br nak pakai cepat.

company br tu x leh tunggu ke? ko mintk la postpone kat company br tu.

company br aku lek je. leh je tunggu 2 bulan sbb nak abeskan notis period kat company skang.

kdg2 tgk jawatan gak....tapi yg pasti kalu CEO, 24 jam jer.....

midori888 posted on 26-8-2014 01:59 PM
kdg2 tgk jawatan gak....tapi yg pasti kalu CEO, 24 jam jer.....

staf akak kalau nk berhenti akak ugut tak bagi kereta sebab dia loan atas nama akak

otai_g posted on 26-8-2014 01:53 PM
company br tu x leh tunggu ke? ko mintk la postpone kat company br tu.

company br aku lek je. leh ...

Actually company baru tu,perlukan supervisor secepat mungkin,untuk handle foreigner diorang,so company baru dekat dgn tempat
keje hasben,diorang dah sent kat hasben surat tawaran kerja,lapor diri 22 sept nie.....pengurus tu,from kl...diorang jarang datang
utara nie...sebulan sekali saja,diorang perlukan secepat mungkin,penyelia kat situ....sekarang foreigner semua kerja,diarahkan
foreigner juga (bangla arah burma),jadi kerja berserabut,tak da schedule yang teratur....diorang leh tunggu pun tak lama...sebab
tu diorang dah bagi surat tawaran dah and tarikh lapor diri 22 sept...tu..laaa...paasaalll.....

CiliPadiSedap posted on 26-8-2014 02:09 PM
staf akak kalau nk berhenti akak ugut tak bagi kereta sebab dia loan atas nama akak

brani nyer ahkak kasi org loan atas nama ahkak........

rockysha69 posted on 26-8-2014 02:09 PM
Actually company baru tu,perlukan supervisor secepat mungkin,untuk handle foreigner diorang,so com ...

kalo mcm tu ko blah je la dr company skang. standard la tu kena bail out or bayar apa2 pampasan balik kat company lama.

mcm company lama aku dulu leh bayar ansuran bulan2. 4,5 bulan gak la br abes utang.

call pejabat buruh mintak nasihat... sonang keje

tanak la aku bgtau. tah2 ko satu company dgn aku

12Next
Return to list New