CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Ms.Atilah

My Bff vs My Bf

faraway1 posted on 31-8-2014 01:09 AM
sedih tu..
u takkan tau betapa bestnya ada kawan karib setia di samping ada suami
menawan hati.. ...

Thanks sis you byk bg i pendapat .. but now too late nak kenalkan M dengan F . just move on. i tak kawan lagi dengan M.. just be with F.. i sedar F lebih penting skrg ni. sebab dia yang sayang i lebih dari apa pun. i akan hargai dia.. tapi tak bermaksud i tak hargai persahabatan I dgn M sebab F. cuma taknak merumitkan keadaan lagi ...

Ms.Atilah posted on 2-9-2014 08:41 AM
hahah. whatever... Allah bayar cash skrg  tak kena kat adik/kakak kau nanti. tunggu je ...

ang punya nafsu nak yang lain.. kemudian pertikai aku pula.. ang sendiri cari masalah cipta masalah.. sampai xtau nak benafsu kat siapa.. sabit aku x kenal laki malang jadi persinggahan tu.. kesian sungguh aku.. dah nikah nanti.. jangan fantasi yang lain pula bila ml..

Dewa19XKangen posted on 2-9-2014 10:22 AM
ang punya nafsu nak yang lain.. kemudian pertikai aku pula.. ang sendiri cari masalah cipta masala ...

hahahha, whatever la loser i didnt need your comment yang 'bajet suci' tu

Ms.Atilah posted on 2-9-2014 02:50 PM
hahahha, whatever la loser  i didnt need your comment yang 'bajet suci' tu

satu ja nak nasihat jangan buka thread baru ngan user baru jika bff ajak be cinta tp xtau nak pilih sapa nanti..

Dalam memilih pasangan hidup, jika kita sudah buat pilihan selepas beristisyarah dan istikharah, tetaplah dengan pilihan kita itu.. jangan pandang yang lain lagi..Umi I pernah nasihat, jika sudah berumahtangga nanti, tinggalkan semua kawan2 yg berlainan jantina jika ada...tumpukan perhatian pada suami kita yg satu tu...

Ini kerana, dikhuatiri bila ada masalah di dalam melayari alam rumah tangga, kita akan terbawa-bawa dgn emosi dan mengadu dgn kawan baik kita yg berlainan jantina itu... dan perkara sebeginilah yg banyak merosakkan mahligai yg dibina,apabila terdapat campur tangan dari anasir2 luar....kita mungkin kata sekarang,no.. kita takkan buat benda tidak baik,kita hanya berkawan sahaja..tapi bila sampai waktu ketikanya takut akan terhanyut jua.... Prevention is always better than cure...

I baca tt pun dah buat pilihan untuk hargai tunang tt..bagus tu.. Semoga berjodohan... Last edited by Elle_mujigae on 5-9-2014 02:42 PM

Ms.Atilah posted on 1-9-2014 07:46 PM
Thanks sis you byk bg i pendapat .. but now too late nak kenalkan M dengan F . just move on. i tak ...

cita berdasarkan my situation jugakkan sebab bff lain jantina.

anyway,  my bff nya mom akan melawat Canada. Me kirim email
kat mummy begitu dia kena datang rumah kami..

Follow Us
Elle_mujigae posted on 5-9-2014 02:37 PM
Dalam memilih pasangan hidup, jika kita sudah buat pilihan selepas beristisyarah dan istikharah, tet ...

Thanks you nasihat i hope i buat keputusan dgn tepat dah ni .. i akan setia dengan tunang i ... and married soon. insyaAllah aminnnnnnn. doakan saya ya