CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: berun

ANNABELLE [OFFICIAL TEASER TRAILER #1]

bagi aku permulaan ceta cam slow tp kita boleh tau dr mana dtgnya patung tu yg pd awalnya ianya hanya patung biasa2 saja...
seprti porumer  len ckp byk babak yg kita dh boleh agak..
unsur seram tu ada la juga especially part dlm lif tu..mmg realiti pun pasti ada org pernah menghadapinya so part tu mmg berjaya wat bulu roma aku menegak...yg penting xda adegan tarik kaki masa tido n xde antu kat almari gitu ekceli bajet ada adegan tu mihehehe..
byk juga babak yg aku bajet akn jd lagi seram tp jadi len... mcm masa paderi tu wak keta,masa dia terkurung lam bilik anak dia n part ending tu mmg mengecewakan juga...tp jalan ceta masih boleh dilayan sebab ini baru permulaan bagaimana patung tu leh jadi menakutkan...

so movie ni aku 3/5bintang(sebab ada 2 part yg berjaya wat aku rasa seram..)

yg best aku g tgk movie ni masa aku dok dlm hall org yg baru masuk ramai jatuh tangga dh tu berturut2 pastu lampu lak sat2 terpadam n ceta start lewat 10minit..then bila ceta dh start org dh terjerit2 pdhal xde apa2 g baru ja tunjuk nama mihahaha..mmg happening la dlm hall org jap2 terjerit yg best sora jantan ada tersesat sama ramai lak tu... Last edited by cmf_shiwari on 22-10-2014 11:41 AM

Rate

1

Akhirnya ai pun menjejakkan kaki untuk menonton filem Annabelle nie,

First 30 minit sgt boring sebab berkisar tentang kehidupan suami isteri , but then jadi rancak sikit masa time si Annabelle tue masuk rumah parents die,

Ai selama nie ingatkan Annabelle nie antu budak kecik rupanya perempuan dah beso,so ade elemen twistlah kat situ,

Lain lain scene sgt biasa and predictable, paling seram ialah scene dekat lif and tangga tue jer, yang lain banyak elemen kejutan saja,

Anyway, ai suke lagu tema Annabelle tue, agak haunting jugaklah

Rating yang ai boleh bagi ialah 2/5,

Note: pada sapa sapa yang pernah baca shin chan, mesti perasan ada satu short story pasal anak patung yang nak rosakkan kebahagiaan keluarga shin chan. Anyway, that particular story mcm parody bagi annabelle tue, hehe

ris dah tengok dgn anak2 semalam kat time squares........... ok lah ada bab2 seram..... yg kelakarnya bila tiba bab seram, ris sibuk ber wassap dgn kengkawan kat hpone, sebab tak nak tengok screen..... takutttt......... sampai anak ris gelak....

dh tgk ramai2 dgn geng ofis...aku tgk smbil mkn...part2 seram aku xtgk sgt...xbyk terkejut..cuma terkejut masa buku2 duk jatuh...tetiba patung tu terjatuh dpn muka..ngok ngek tul...dgn last sekali ada org beli patung tu...ceh patung buruk camtu pun ada org beli...

part lif dgn tgga mmg seram...heroin berlakon out..mula2 mcm xde perasaan pun...dh lama2 bru nmpk muka tu takut...

mmg annabelle tak sehebat conjuring... tgk conjuring asyik teringat jer bila kat rumah... annabelle takde rasa2 apa pun tapi dia punya terkejut tuh mmg terkejut betul lah... mcm dah lama2... dia kumpul2 sekali hamek terkejut gilossss

dlm cite nih iols paling suka tgk baju2 si annabelle wallis tuh pakai oh and iols ingatkan patung annabelle yg betul rupa dia sama mcm dlm movie tapi tak... beza betul

Baru smalam.layan ngan hubby..buat kene marah ngan hubby o..sbb terperanjat sampai sakit ari2...

Jalan citer menarik tp ending cam sengal sket sbb setan tu mng..

Follow Us
tp xseram pun mlm td aku xleh tdo...duk terbayang hantu org tua putih2 tu lari2 sana sini..dgn budak kecik tu..dgn muka patung tu yg buruk...bongok betul..sampai aku xbg laki aku tdo dulu..klu dia tdo aku kejutkan...dah kne marah..lain kali jgn tgk citer hantu...

Baru je tgk citer Annabelle ni sbb baru keluar Blueray. Agak bosan mula2 tu tapi makin lama seram tu dtg sikit2. tapi betul la apa yg porummer lain ckp kalau compare dgn Conjuring, mmg kalah la. Tapi fikir2 balik, Annabelle ni prequel dan spin-off dari Conjuring, macam Iron Man, Thor spin-off dari Avengers. Finally, baru la kita tau yg patung Annabelle tu bukanla jahat pun, cuma jadi mangsa keadaan pengamal ajaran sesat. Kalau korang perasan, muzik latar lebih kurang je mcm Insidious dan Conjuring ala2 muzik seram klasik gitu.

Dorang pun nak buat sequel utk Annabelle ni maybe cerita sambung kat part perempuan tua beli Annabelle kat kedai tu. Yg pasti, kisah nurse 2 org yg ada masa permualaan Conjuring dan Annabelle ni pasti akan ada dlm sequel Annabelle ni.

So kalau nak rank movie seram, i rank Conjuring > Insidious > Insidious 2 > Annabelle

Insidious 3 keluar tahun ni yeayyy. Conjuring 2 tahun depan. Remake utk Poltergeist pun ada tahun ni. Harap2 movie2 seram ni jgn buat adegan2 cliche lagi.

Baru je tgk dvd pirate 8 in 1 ade movie Annabelle, dlu time tyg kt wayang aq bz kje smpai miss nk pg tgk. Seb baik aq x letk harapan tinggi, n suprisingly cite ni pada aq best walaupun x hbt mcm Conjuring. Aq ksi 3.5 bintang. Xde la truk mna mcm review dlm Rotten Tomatoes.

Ferr_Remy replied at 25-2-2015 02:22 PM
Baru je tgk dvd pirate 8 in 1 ade movie Annabelle, dlu time tyg kt wayang aq bz kje smpai miss nk pg ...

masa manja tgk patung annabell tu masa kluar 8tv...nak tergelak pun ade...

tp reviews mcm best jek org semua kata kan...so i pun terjun la tgk baru2 ni...

mmg for a new horror movie....x disappointing....not bad la movie ni...kalau x lately nak tgk movie hantu hollywood
mcm dh xde selera....pulak...same old same old..

berbaloi tgk movie ni...siang2 hari pun nak guna bantal jgk cover mata....

manja bg 6.5 or 7 over 10....mmg menakutkan la...visually...pun....byk jgk scene2 yg x pernah tgk sblum ni....
not the usual scream sana scream sini horror flick...mmg they allz bijak manipulate...all the elements together...
and great cast too....

alamak...manja tersilap thread la...ingat ni thread conjuring tadi....shoot....

nak tgk ni!!! tapi kena ada mood nk tgk cite horror dulu..

baru tgk..nak rebiu gak r haha..
annabelle ni mmg at the beginning boring yg hamat sbb a lot of conversation between that couple..

kat tengah2 ok la..tak seram mana la
elemen terkejut2 tu ada kat part tangga then mase lif bukak tutup tu mmg berjaya menakotkanku
ok nak bagi 3/5 bintang yeah..leah comey gile