CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: atira

Gambar Malaysian Masterchef dlm kapal terbang MAS disalah guna portal OZ caprut

cmf_rambutan posted on 28-8-2014 08:36 AM
aku pon tak penah nek kelas org2 kaya nih... mcm dia ni naik dlu sbb ada baby tp mcm spesel jah... ...

Memang semua class pun akan kasi family dgn baby/children dan orang yang guna wheelchair masuk dulu, be it economy or business. Pasal serves drink ni, dorang akan clear table sebelum berlepas.

Kuang ajaq media Ostrolia ni selamba buat fitnah..

cmf_conan posted on 28-8-2014 08:55 AM
Flight akan dibatalkan kalo byk seats kosong mcm ni.. xdek nye nk bazir minyak bwk kapal kosong.. pa ...

ini betul....aku pegi taipei and aku booked balik kl flight pukul 3 ptg...pagi ada 1 lagi flight kul 8 am. flight aku dorang cancelled..lps tuh aku kena naik yg kul 8 am nya. bengang la jugak....aku plan elok2 mmg sengaja nak balik petang...dah nya kena pegi epot 5 pagi. sib baik la kat sana dah cerah sbb summer. yg best nya sbb penat sgt & seat lak tepi tingkap...aku boarding jek terus zzzz...bangun2 ehhhh nak landing dah

Jelita posted on 28-8-2014 09:06 AM
ini betul....aku pegi taipei and aku booked balik kl flight pukul 3 ptg...pagi ada 1 lagi flight k ...

diorang ada bayar apa2 compensation tak? sbb tetiba main tukar flight

jd kompemlah ini sebelom org len naik... kira artikel berniat jahat mcm geng2 politik slalu suka paste gambo sebelum ceramah tu...

famri7 posted on 27-8-2014 09:42 PM
Cina banana jugak yang pertahankan mas.Meleis smua gigeh menghencap 24 jam.so ketuanan milik siapaka ...

meleis sibuk suruh pramugari MAS pakai tudung... bila suruh beli tiket dorang lari ke Air Asia, tak mampu katanya....

Follow Us
Decaffeinated posted on 28-8-2014 09:27 AM
meleis sibuk suruh pramugari MAS pakai tudung... bila suruh beli tiket dorang lari ke Air Asia, ta ...

Kan sis.naik flight pon time pegi umrah jah pon,gigeh duk kutuk MAS dileknat elahim kerna tidak tutup eurat.selama nih ummah pprt xkisah pon psl airlines suma,saja nak join the bandwagon...pasni apa plak ummah nk komplain..tandas sempit?

Decaffeinated posted on 28-8-2014 09:27 AM
meleis sibuk suruh pramugari MAS pakai tudung... bila suruh beli tiket dorang lari ke Air Asia, ta ...

tu yg meluat dgn ummah yg asyik dok paksa ummah lain pakai tudung

munchkin posted on 27-8-2014 10:14 PM
rambut baby tu ala kokesen. features dia nampak banyak ke asian. babies are all cute
...

hubby dia pun macam mixed.

hidung cam bulat jer...

atira posted on 28-8-2014 09:16 AM
diorang ada bayar apa2 compensation tak? sbb tetiba main tukar flight

takde pun. bila call customer service utk konpem kan sbb dpt notice by sms...dorang ckp mmg takleh wat apa sbb flight kul 3 tuh mmg kensel. bila cek ngan source dr dalam...yg pax utk flight ptg lagi sikit dr pagi so dorang moved kan yg ptg nya ke pagi. if re-time dlm waktu lbh kurang takpe gak...ini jauh beza tuh. nak marah2 pun mcm tak berbaloi...wat tambah sakit hati jek.

atira posted on 28-8-2014 08:49 AM
passenger lain belum masuk lagi katanye..
sbb depa kasi yg ada baby masuk dulu....
kata si Ping  ...

i know ...

mmg pasenger ber baby .. berkeprluan khas .. 1st and business akan masuk dulu  ....

dan saya masih kata ... mudah sangatlah upgrade kan sampai 2 seats ekonomi ke business walau flight full .....
last june ... saya n anak tiket business suami tiket ekonomi .. minta upgrade kan suami ... bukan polisi kami upgrade kan ekonomi ke business ... kata nyaa .... walaupun saya tengok ada beberapa seat kosong kat business ...

sesuatu la ....

saya rasa mmg flight ni kosong .. so ... depa pun tak kisah penumpang yang 2-3 kerat t u nak duduk kat mana ...

saman jangan tak saman

sayawifenikmie posted on 28-8-2014 09:39 AM
i know ...

mmg pasenger ber baby .. berkeprluan khas .. 1st and business akan masuk dulu  . ...

ooo.. kes kak lid.. minta upgrade diorang tak nak kasi ye...
begitu la pulak...
kalau mcm air asia.. sure tergedik2 depa kasi upgrade... sbb bukannye free maaaa....

ker nak minta upgrade free? Last edited by atira on 28-8-2014 09:43 AM

azrain98 posted on 27-8-2014 10:18 PM
national courier airlines dorang kan pernah bankrup dulu..pernah dgr Ansett Australia? thun 2001 t ...

Qantas tu dulu2 untuk international routes. It has a long history started off as 'Q.ueensland A.nd N.orthern T.erritory A.erial S.ervices' hence the acronym. At one point it was known as an 'all jumbo' airline sebab fleet dia 100% B747

Ansett dan Australian Airlines (sebelum tu TAA) untuk domestic

sayawifenikmie posted on 28-8-2014 09:39 AM
i know ...

mmg pasenger ber baby .. berkeprluan khas .. 1st and business akan masuk dulu  . ...

upgrade ni kita tak boleh minta Kak Lid, memang tak kan dapat

antara criterianya dia tengok harga tiket yang kita bayar. kalau FULL ECONOMY (i.e. harga ticket yg biasa company bayar hampir2 menyamai harga business class bawah sikit jer) yang itu peluang upgrade sangat cerah.

Alahai..kalo naik mas, dorg pon faham sensitiviti kita..tgk kita pakai tudung bagai, takdenyer dorg offer champagne bagai..dorang pon faham..terus tanya "nk juice ape..?"
Banyak2 airlines yg makshu pernah naik, royal brunei jer rasenyer yg x serve arak..
Tp satu yg makshu suka naik mas, kalo long haul flights, mas ade sediakan praying area..biase jer nampak steward, stewardess dorg sembahyang kt situ..tp xtau laa sekarang ni ada lg tak disediakan praying area nih..dh lama xnaik mas gi jauh2..takat asean jer skrg.. huhuhu

atira posted on 28-8-2014 09:42 AM
ooo.. kes kak lid.. minta upgrade diorang tak nak kasi ye...
begitu la pulak...
kalau mcm air as ...

... kui kuiiii ... upgrade FREE la sayang busyukkkk .... bayangkan lah ... 1 tiket pergi balik ekonomi ke paris baru <rm3k ..... business about rm14k .... koser mak nak bayarkan incik suami punya tiket sampai belasan ribu .... lantak dia le mengerekot kat ekonomi ( ..cuma sebab kasihan ... request kan upgrade ke business) ...

ironinya ... walau nak guna my enrich miles pun depa tak kasi ... dah full quota utk upgrade guna enrich miles katanya ....

so ... back to this topic ... memang jauh sangat dari full la (aka kosong)  flight yg minah ni naik .....

apapun .... kalau saya terpaksa pergi mana2 dengan kapal terbang ... saya tetap akan pilih MAS.

sayawifenikmie posted on 28-8-2014 09:49 AM
... kui kuiiii ... upgrade FREE la sayang busyukkkk .... bayangkan lah ... 1 tiket pergi balik e ...

gitu kekdanye kak lid...
setakat ni...kalau naik mas.. bnyk kali jugak le sbb kerja kan..
tak pernah la pulak terpikir nak minta upgrade

makshu posted on 28-8-2014 09:49 AM
Alahai..kalo naik mas, dorg pon faham sensitiviti kita..tgk kita pakai tudung bagai, takdenyer dorg  ...

last year aku ke frankfurt... masih ada praying area tu

Hahahaha... damage control la sangat...

kalau ya pun masuk dulu... sempat dihidang dengan minuman dengan tall glass segala ke?

sedangkan passenger lain belum boarding...

logik letak mana?