CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: piao

All About Neelofa Vol 1

Orang jual kain batik sekodi pon kasi sama banyak each colour, ni ada colour yang tak dapat langsung, ada colour yang orang tanak kasi banyak pulak. AMENDE WEYYY AMENDEEEERRRR!!!!

silver_acid posted on 14-10-2014 08:42 AM
Perjanjian Naelofar Hijab stokist:

Must order 100pcs every month.

noksss..aku pun jual tudung gak. tp bukan naelofar. tiap kali re-stock mmg bayar lumpsum. kali pertama pun assorted. pastu geram gak sbb mmg byk dia bagi warna yg org tak nak. ni lah nasib jadi stokist kan ...cumanya ko kena terima bukan naelofar je, mana2 pun boleh buat mcm tu spy kita x jd stokis main2 je.

adeqo posted on 14-10-2014 04:32 AM
Ko ni dah knape..
Tpkan, Wlupun dah lame, tp tetap curious..
Tgok video dorg ni mcm sesuatu  ...

entah noksss.... aku rindu tgk lofa celoteh. mmg nampak comel sgt dia dgn fahrin dlm keek.
fahrin kan 'berusia'..kenapa lofa x nak dia eh

adeqo posted on 14-10-2014 04:19 AM
Xde ke sesape director n penerbit nak amik makcik oppa ni berlakon lpas
berhijrah ni.. Aku rinduu ...

kan?? aku pun nak sgt tgk lofa berlakon drama...setahun sekali pun jadi lah kan?...lofa kata bukan x nak berlakon kan..cuma dia agak selected lps berhijrah. lagi pun dia bizi kan... paling2 pun dia terima filem je kot?...

shachihata33 posted on 14-10-2014 02:30 PM
entah noksss.... aku rindu tgk lofa celoteh. mmg nampak comel sgt dia dgn fahrin dlm keek.  ...

Si fahrin xtekel mcm mne nk jd... Si lofa aku tgok jual mahal sgt dedulu.. Hngat bercinta ngan hans kannn dulu..  Hahahaha.. Kannnn.. Pahrinn nk muslimah tp hot, oppa nk berusia..
Mu wait n see je la..

Tak yah tgok kat keek sgt nokss, aku kekdg taip nme lofa kt utube.. Berderet video dia ngan pahrin kt keek budak upload kt utube... Mcm mane nk lupe ni oiiii...

shachihata33 posted on 14-10-2014 02:34 PM
kan?? aku pun nak sgt tgk lofa berlakon drama...setahun sekali pun jadi lah kan?...lofa kata bukan ...

Drama skrg byk sgt adegan bersentuhan pegang2.. Tu yg susah.. Pdhl byk je cite yg boleh diketenghkn tnpa ada isu sentuh2 n boleh berhijab... Cume tula, lately rmai sgt org suke cite kahwin paksa..

Follow Us
Hello all, Akak minat lofa tapi idak lah seminat akak kpd Nora

Dulu akak follow IG dia pastu unfollow sebab malas nak likes gambar pastu kalau nak tengok gambar baru masuk jer bod gossip.

Okay ... nak cerita sikit (tak ada kena mengena dgn dunia hiburan)

Mak Sedara Lofa yang dok kat SAbah tu anak lelaki dia CUTE sungguh! kalau berdiri sebelah si dre akak tutup mata jer pilih budak tu. Comeii Masyallah! Siapa siapa sudilah share gambar budak cute iteww!

Belum fikir pencen

Neelofa membawa watak wanita gedik dan harap penonton tidak salah anggap.
DENGAN ura-ura perkahwinan ramai yang menjangkakan pelakon serta pengacara cantik ini akan meninggalkan dunia seni tidak lama lagi. Bagaimanapun sehingga ke saat ini masih belum ada kata putus mengenai kesahihan berita tersebut. Tidak pernah terfikir mahu meninggalkan dunia seni dalam waktu terdekat, balas wanita ini selagi bidang ini menjanjikan keuntungan mengapa dia perlu menarik diri.

“Saya tiada sekatan untuk terus aktif dalam bidang ini, buat masa ini selagi saya selesa saya akan teruskan kerja saya seperti biasa.

“Sama ada lima atau 10 tahun lagi saya tidak tahu berapa lama saya akan di sini, bagaimanapun jika ia masih memberi keuntungan kepada saya mengapa saya perlu keluar," katanya.

Kali pertama membawakan watak wanita gedik, tidak dinafikan Neelofa berjaya menjayakan watak tersebut, namun melihat beberapa adegan menggoda yang dibawakan Neelofa ada yang tertanya adakah lakonannya dalam filem Dollah Superstar itu sedikit mengganggu situasinya sebagai seorang wanita bertudung kini.

Ternyata sikap profesional Neelofa menjawab segala teka-teki itu apabila dia percaya peminatnya lebih bijak untuk mengimbangi perkara tersebut.

“Saya fikir peminat faham, sewaktu itu saya belum berhijab dan memang watak itu memerlukan saya melakonkan watak sebagai wanita gedik jadi saya beri yang terbaik.

“Sebagai pelakon saya kena berlaku adil dalam hal ini, walaupun saya sudah bertudung tetapi itu tidak bermakna saya perlu malu dengan lakonan saya. Sehingga ke saat ini memang saya terlibat dengan semua promosi yang sudah diaturkan," katanya.

Bergandingan dengan Awie dan Sharnaaz, balas Neelofa walaupun watak itu jauh berbeza dengan dirinya namun dia percaya bahawa penonton akan mendapat kepuasan dengan lakonannya dalam filem tersebut.

“Saya percaya penonton akan meluat dengan watak yang saya pegang, tetapi tidak mengapa kerana memang itu yang saya mahu.

“Bekerjasama dengan pelakon hebat dalam filem ini juga sedikit sebanyak membantu saya dalam menyampaikan watak saya dengan baik," katanya.

Sementara itu Dollah Superstar merupakan karya terbaru pengarah terkenal, Kabir Bhatia yang sebelum ini cukup terkenal dengan pengarahan filem dan drama genre romantik . Kemampuannya mewujudkan kelainan dalam Dollah Superstar berjaya membuktikan dia mampu lari dari genre percintaan sahaja.

Sementara itu Dollah Superstar secara dasarnya menampilkan kelainan kerana ia berkisar tentang seorang gengster yang bercita-cita menjadi pelakon dan dari situ adegan demi adegan mula mencorakkan filem Dollah Superstar.

Artikel Penuh: http://www.utusan.com.my/utusan/ ... encen#ixzz3GD0WVoUN
© Utusan Melayu (M) Bhd

adeqo posted on 14-10-2014 07:00 PM
Si fahrin xtekel mcm mne nk jd... Si lofa aku tgok jual mahal sgt dedulu.. Hngat bercinta ngan han ...

Mmg lopa x ada hati ngan abg fahrin uols..
Dlm meletop haritu pun bleh nmpk sheol biasa2 jer ..
Iols rasa fahrin bkn taste nya.one more jgn lupa..scha x pahrin tu kan buddy lopa
Mustahil x terckp bnda2 cenggini time melepak bersama.

Bknla nk ckp pahrin x baik or sebalikny tp dorg lebih kenal..(u know what I mean)
Kan dulu sapa yg ckp lopa mcm marah2 bila di kaitkn ngan parin..

Lagipun dorg x sesuai..sorryy
***parin wpun nmpk soleh tp suka main feluk2 heroin
Lariiiiiiiiiii

DARSITA posted on 15-10-2014 01:25 AM
Hello all, Akak minat lofa tapi idak lah seminat akak kpd Nora

Dulu akak follow IG dia pastu u ...

Fayyad ....cousin lopa

angsaemas posted on 15-10-2014 03:19 AM
Fayyad ....cousin lopa

Terimakasih CikAngsaemas.

Budak ni ler tomeiii sungguh!! lek lek anak orang Arab!

Ada gambor dia dok dlm sinki main air. Badan bulat gembuss! bolehjadi model iklan susu ke, diapers ke.

DARSITA posted on 16-10-2014 02:49 AM
Terimakasih CikAngsaemas.

Budak ni ler tomeiii sungguh!! lek lek anak orang Arab!

Dlm ig lopa ada video fayyad sembhyg..comel gila
Last edited by angsaemas on 16-10-2014 06:56 AM

angsaemas posted on 15-10-2014 07:11 PM
Mmg lopa x ada hati ngan abg fahrin uols..
Dlm meletop haritu pun bleh nmpk sheol biasa2 jer .. ...

Bile si fahrin ni pnah dtg meletop lately?  Aku miss ke epsd tu?
Yela noks.. ada possiblity kebenaran jugak apa yg ko ckp tu.. Tp about scha ckp berbual psl tu aku rasa xmgkn.. Motip sesgt lofa nak berbual  psl bnde yg bkan taste dia? dan aku xrase scha jenis jaja2 cite org..
Btw, mmg hipokrit ponn si fahrin ni.. Ckp propa sungguh kata klu boleh xnak n elak pegang2.. Tp kat drama baru dia ni kemain berpeluk sakan atas katil.. Propa sungguh! tetiba aku terpikir mcm mana la perasaan lofa tgok cite tu.. Coz aku baca kat komen penerbit drama tu.. Kemain lofa komen suke sgt cite tu.. Pelik tol budak lofa ni..

**pelik aku dgn retis yg jenis jaga solat tp xterkesan ke hati masih nak pegang2 wanita yg bkan halal?
Last edited by adeqo on 17-10-2014 05:19 PM

silver_acid posted on 14-10-2014 01:42 AM
Perjanjian Naelofar Hijab stokist:

Must order 100pcs every month.

lenkali tolong peniaga melayu dulu
ni paki iran yg ko tolong
apasal tak cek pasal hijab tu kat sini

[UPDATE] bukan hanya tudung Neelofa ciplak

adeqo posted on 17-10-2014 05:04 PM
Bile si fahrin ni pnah dtg meletop lately?  Aku miss ke epsd tu?
Yela noks.. ada possiblity ke ...

Siapa penerbit noks??
U mean lopa komen kat ig penerbit drama ke cemana..
Ni drama Akasia tv3 kann?
Wahh layan gak sheol..bgus la..
iol ikut bln purnama jer nonton drama
sekali sekala jer layan drama akasia ni..kecuali klau I minat pelakon tuh

Tulaa skrg nmpk nau si parin ni dah berusia..jenis yg cpt nmpk matang gitu.

angsaemas posted on 17-10-2014 07:19 PM
Siapa penerbit noks??
U mean lopa komen kat ig penerbit drama ke cemana..
Ni drama Akasia tv3  ...

Haipp!! Mu xjwb lg soklan aku td..
Aah.. Penerbit haji zil.. Pastu ade jgak gmbo printscreen whatsapp lofa kt ig salah satu pelakon dlm cite tu.. Budak marr yg scriptwriter jd berlakon.. Motip sanye nk stalker2 gmbo shoot fahrin.. Coz aku minat abam pahrinn wlupun dia jenis propa jugak.. So, Stalker la budak tu n penerbit ye sekali kot2 ade gmbo abam pahrin.. tup tup nmpk plak cik fa ni berkomen bagai.. Biasala noks.. Dia pun penat2 kerja tgok jugak cite petang2 jap..Memahami tak iolss.. Btw, Ko nk tepekan ke? Klu nk boleh je aku tepek sebb aku tgah freeee hari ni.. Hahahahaha! Lol!
*** beb! Ko dah tgok dollah superstar blum? Review skit plizzz..

kekbelacan posted on 17-10-2014 06:47 PM
lenkali tolong peniaga melayu dulu
ni paki iran yg ko tolong
apasal tak cek pasal hijab tu kat s ...

Amboiii kek, kemain beri penunjuk arah yg benar utk bergosip kutuk sindiran bagai..   Papepun, welcome to all about lofa.. Lol!!

adeqo posted on 17-10-2014 09:00 PM
Aah.. Penerbit haji zil.. Pastu ade jgak gmbo printscreen  ...

Budak Marr tu baik dgn Lofa, kan...
Pernah ikut Lofa masa aktiviti dgn fans di FRIM 2 tahun lepas.

Pernah juga mengolah bersama Nota Neelofa ( 2 kali kot), tapi aku lebih suka Lofa olah sendiri biarpun bahasanya tidak berbunga seperti Marr olah. Lebih bersahaja.

Lofa ada post di Twitter casting utk drama tu dlm bulan Mei mcm tu. Kira dia memang ambil tahulah.

She-eh posted on 17-10-2014 09:50 PM
Budak Marr tu baik dgn Lofa, kan...
Pernah ikut Lofa masa aktiviti dgn fans di FRIM 2 tahun lepas ...

Aah la baru aku perasann.. Patut mcm familiar je.. oo xpasan plak kt twitter lofa pernah upload gmbr drama mjats ni.. Yg tu aku terlepas pndg...

Btw, skit info.. Memang lofa baik jugak dgn penerbit ni.. Penerbit ni dlu pnah ajak dia berlakon dlm janji jujur sepi dlu.. Kan best cite nye.. Kre lofa n penerbit ni kre kamcing kot ye.. Termasuk scriptwriter ye sekali..

adeqo posted on 17-10-2014 09:00 PM
Aah.. Penerbit haji zil.. Pastu ade jgak gmbo printscreen  ...

Dollah superstar..lom tgok lg..film ni mmg x Der promotion ea??
Mcm film2 lain semua buat the making,pastu iklan kat tv..
Tp DS ni mcm haromm mmg x der promotion langsung Kat tv.

Owh marr penulis skrip tu ker??
Patotla lopa tgok..marr to kwn sheol gak
Dia ni yg kdg2 tolong lopa tulis column time lopa busy.