CARI Infonet

Forgot password?
 Register

1234Next
Return to list New
View: 11350|Reply: 73

Ghost Repeller

Assalamualaikum dan salam sejahtera buat pembaca2 ruangan mister dan ghostly appearance ni.
Aku hanye beginners a.k.a noobs dalam ruangan ni yg selame ni hnye membace dan membace.
So, pas aku pk masak2, aku rase ade elok lah jugak aku join jadi tukang karut (tukang cerite laa..)
buat rakan2 dalam forum ni.

Intro Skit:
Permulaan hidup aku adalah macam org len jugak..normal..xde sebarang masalah..riang, maen video game,
main lawan2 otromen ngan sepupu. Kali pertame aku encounter makhluk2 halus ni mase umur aku 5,6 taon (kot).
Kali pertame aku ingat lg aku nampak pocong btol2 depan umah aku. Umah aku ni jenis sliding door je dlu.
So mmg cermin semate2. Tp masalahnye mase aku nmpk pocong ni tgh hari bute..Masih segar dlm ingatan aku ni.
Same ade real atau imaginasi aku pn x sure..Ye la..time tu bebudak lg..Mngkn imaginasi tinggi.. Ye dok..

Kali kedua (pn mase umor sme ade tadika atau darjah satu).. Ni jadi kat kampung..lebih kurang kol 10 malam
keatas..Ingat lagi mase tu bapak aku nak sgt makan pinang. So TokSu aku pn masok la kebun sebelah rumah sbb nak
carik pinang utk bapak aku. Aku ni plak sgt lah suke explore bende2 pn nak join la.. Toksu aku da pesan jangan ikot.
Tp biase la..its adventure time katenye..ikot jugak aku nga  beberape sepupu aku..(lebih kurang 6 org kot..sume kecik2 lg)
sampai je luar, da x nampak da Toksu aku. Ngah terintai2 dalam gelap tu, tetibe aku ngan spupu aku name zufar(paling rapat
ngan aku) nampak ade lembage putih dalam gelap ngah angkat tgn kedepan and macam bersedia nak terkam ktorg.. Yg ni knfirm bukan
khayalan sbb ramai2 nampak..so bertaburan lah kami beramai2 masok dalam umah..Yg hamlau nye, mase mule2 kuar, aku paling depan.
Ble ramai2 pusing belakang, aku lah paling belakang.. Siap yg depan aku yakni zufar yg aku ckp td, tolak2 lg aku mcm suruh aku
jd korban..kuang ajaq x kuang ajaq.. Tapi takat tu jer la gangguan die.. Tp ni sume permulaan yg sekdar acah2 taik ayam aje..
Kejadian yg btol2 membuka mate aku ttg alam ghaib jd mase aku skolah menengah. Mangse kejadian adalah adik aku sndri manakala
aku skdr org2 yg membantu ckit2 jer...

Kisah Permulaan

Kejadian ni berlaku sekitar taon 2000-pertengahan 2002. Permulaan kisah ni dimana adik aku yg sekolah disekolah agama intergrasi
dekat kawasan umah aku. Punca mula2 aku x bape pasti. Tapi pd satu ari, adik aku ni tetibe jer byk ngadu nampak bende pelik.
Cakap sorg2. Ade die ckp nampak org pompuan cantik pakai ala2 puteri jawa. Ade plak yg datang rupe die hudoh nak mampos.
Mate terkuar sebelah..ujong taring membengkok keatas. Mostly hanye menunjukkan kepale.. Sebab mak aku(atau family aku) x penah encounter
bende2 mcm rasukan ataupon gangguan, so ktorg sgt new dgn bende ni dan menyangka adik aku ni tekanan perasaan. So ktorg bawak la
adik aku ni gi spital check ade masalah tekanan ke ape.. Namun setelah doktor periksa adik aku, mcm biase..xde sebarang masalah..
Typical... So selepas dicadangkan oleh ustazah yg ajar aku ngan adik aku mengaji, ktorg start carik org2 yg pakar dalam perubatan
kebatinan.

When you think it cant get any worse..

So carik punye carik, ktorg jmpe beberape org pakar(lah sangat)..Btw ktorg jmpe agak ramai so aku pn blur2 da ingatan skit., Ade beberape
org la yg aku ingat..Mule2 ni pompuan.. Dudok dkt area rumah panjang(atau setinggan kot) area rumah aku. Makcik ni bgtau awal2 da die x leh
ubat bg habis.. Sekadar perlindungan sementare saje..So perubatan makcik ni ngan care kasi mandi dgn bunga..bpe jenis bunga aku pn x tau la...
Katenye ble mandi ngan bunge ni, bende tu x ske..wangi..tp sekadar sementare sahaje..

Seorg lagi ni plak.. Pakcik mane aku x tau la..asal usul cm ner mak aku kenal lg aku x tau. Yg ni care ubat die lg best.. Suruh mak aku bakar
kemenyan dkt  umah..Kesan die? mmg mujarab.. mujarab bg bende lahanat tu la.. Bukan makin lari.. Adik aku cakap makin byk yg dtg umah ade la..
Bab 1 btol pakcik tu...so in the end, adik aku makin kuat meracaunye.. mane taknye..dari sekor yg huduh, makin ramai plak kan...da macam kenduri
kaum2 yg hudoh..

Selepas tu, kami diperkenalkan dgn seorg lelaki jawa yg ktorg panggil Wak (hero of the story).. Wak ni mmg asal dari jawa.. jiran abg aku.. Dan cara perubatan die
bersih, tanpa pendamping ( x bela jin la) dan menggunakan senjate2 biase org islam iaitu doa (ade gak gune garam kasar, lada hitam DLL)..
So lps Wak ni datang, Wak pn mulakan bacaan2 ayat, selawat dan scan adik aku.. Adik aku pn mule la x tentu arah.. Meracau. melompat2..hampir2 nak
lari ketengah jalan tp wak sempat kunci kaki adik aku smpi terjelopok jatuh.. Dalam scene seterusnye, yg lemah semangat x dibenarkan ade dkt situ dan disuruh
masok dlm bilik secare beramai2.. Mase tu kat ruang tamu.. So, mak aku ngan nenek aku pn dok la dalam bilik.. Yg tinggal hnye aku, adik aku, abg aku ngan Wak..
Wak pn mule seru bende alah lahanat yg mengganggu adik aku ni..Degil bangsat ni..x nak dtg mule2..Tapi dgn bacaan Ya Hayyul Ya Qayyum berulang kali, dgn izin Allah s.w.t,
makhluk tu menjelma dpn ktorg..Adik aku da x sedar da time ni.. Ye kawan..rupe die mmg macam ape yg adik aku cakap..taring die membengkok keatas macam huruf J..
mate sebelah terkeluar..berjanggut.. rambut putih..membongkok ala2 Hunchback of Notredam..badan die macam berlendir.. Tangan sbelah panjang sebelah pendek..
Sebelum die nak muncul, lampu terpadam n terbukak..and suddenly jd malap2 jer.. Perasaan aku mase ni jgn cter la yer kawan2...aku pandang muke makluk lahanat tu sekali jer..pastu aku wat2
pandang jam la, maen HP la..hampir2 terkincit gak time tu..So, sesi soal jawab pn bermula..
(aku ringkaskan je la sbb panjang gak citer die).. Bende ni mengaku yg die ni ilmu org yg dibuang.. Ex-Tuan die plak sgt2 la bahalol, gi buang ilmu die kat belakang skolah adik aku.
And tah macam mane bende ni syok lak kat adik aku nak die rase adik aku sesuai utk jd tuan die.. Wak pn tros putuskan connection die ngan adik aku,
, pagar badan adik aku dan halau bende ni.. Utk malam tu, bende sudah selesai..

Namun kekamjadan peristiwa ini blom berakhir lg.. Kene ade satu sesi pembersihan yg Wak kene buat..tp wak x bwk barang yg perlu..So nak sambung laen hari la..
Mngkn da takdir dugaan yg Allah da aturkan, dari malam tu, Wak sebok dgn kerja sbg tourist guide die smpi la satu tahap adik aku start meracau balik.. Time jadik balik paling terok,
aku seorg je nak kene ngadap amukan casablanca adik aku. Adik aku mase tu x silap dalam darjah due..aku plak da form 2..amukkan ni bukan amukan yg biase..kalau korg tgk citer Lord Of The Ring..
Character name Smeagel..bygkan lompat2 sne sni pastu kuat mcm Hulk..aku ni form 2, kene sepak ngan budak darjah 2 melambung2 mcm bola.. Bpe kali aku cium dinding pn akux tau la..
Last card aku azan dalam then die start menangis2.. Sakit kate nye and dudok diam2 macam da lemah..Die da x gerak tu, aku amik ade minyak klape yg wak jampi mase first time
mengubat tu, sapu kat tangan aku. Pastu sambil laungkan Allahuakhbar satu penampar hinggap kat muke adik aku. Buat sementare waktu, bende yg ade dalam badan adik aku terkeluar dan x leh masok wat seketika.
Adik aku jd normal balik buat beberape hari.

Stupid Sharman,

Sebab Wak terlalu bz dgn kerjanya, jd mak aku amik alternative laen utk carik ustaz2 laen yg pandai mengubat dan akhirnye ntah mcm mane, kenal ngan seorg Ustaz yg aku panggil ustaz Bangang.
Kenape? Biar aku ceritekan.. Aku x penah jmpe Ustaz ni.. Sbb selalu die dtg time aku kat skolah. Jd ape yg mak aku cerite, Ustaz Bangang ni mintak mak aku amik tanah kubur. Untuk ape? X diterangkan.
AKu da pikir pelik. Tanah kubur adalah tanah wakaf. X leh amik sesuke ati. Mne Ustaz ni belajar aku pn x tau. Pendek cerite, lepas jer tanah tu masok jer umah aku, adik aku meracau 50x lg dasyat.
Kali ni azan biase2 da x jalan.. penampar hikmat aku pn da x de kesan.. adik aku cume diam ble azan time btol2 masok waktu sahaje.. skrg korg paham x kenape aku panggil ustaz bangang? 2 hari lps tu, Wak dtg semula utk
pembersihan yg penghabisan. Ble sampai je rumah, Wak tros tnye apsal ade bende x kene dalam rumah..aku pn bgtau la ade ustaz bangang mane suruh amik tanah kubur letak dalam rumah. Wak tros masok kete nak balik.
Aku tnye la kenape.. Wak tros cakap yg tanah kubur tu tanah wakaf.. haram kte ambik suke2 ati tanah kubur ni sbb bukan hak kte.. Wak mintak kte pulangkan balik tanah kubur tu then baru call die balik.

Agak2 spe yg kene gi pulang kan? of coz la mak aku..sbb mak aku yg amik..lepas jer pulangkan tanah kubur tu, adik aku kurang skit rasukan die dan keadaan tenang sedikit.

The Final battle,

Pd malam terakhir, Wak datang semula lps rumah aku bersih dari tanah kubur. Sbb kan gangguan2 tanah kubur dan sebagainye, pagar yg Wak aku pasang dlu jd lemah dan dah tembus dek bende tu. Dan sbb jugak da agak lame baru Wak
dapat dtg. Bende ni da mule bersarang dalam badan adik aku.. Wak pnye style kalau boleh die nak bawak kuar jer tanpa ape2 kan bende tu. So malam terakhir ni, skali lg ktorg bersoal jawab dgn makhluk laknatullah tersebut.
Dia mmg tegas x nak kuar dan nak jugak nak bertapak dlam adik aku. Wak xde pilihan.. Wak tarik die kuar secare pakse, dan tros tutop laluan kedalam badan adik aku. Lps selesai, mulelah pertarungan tiga penjuru.. Aku,Wak dan abg aku
vs Makhluk tersebut..Wak menyuruh aku memagar kawasan rumah dgn garam kasar smbil berzikir bg mengelakkan makhluk tu masok kedalam rumah.. manakala abg aku diberi tugas utk mengunci pergerakan makhluk tersebut.. Ni real pnye nampk die terbang2..
Menyukarkan kerja..kerja2 memagar rumah yg aku jalankan pn mengalami kesulitan.. Antarenye aku dgr hilai tawa perempuan, ade bunyik derap kaki berlari dikeliling aku tanpa ade jasad yg jelas..paling ngeri mase last section utk aku
completekan, kaki aku x boleh bergerak..rase mcm kene pegang dan bahu aku terase berat mcm ade org dudok..tp Wak da pn bgtau awal2 aku akan kene bende2 gini.. Aku da pn prepare secara mental dan fizikal.. Aku selawat atas nabi, bace surah 4 qul,
ilang segale gangguan..aku tros taburkan garam dkt kawasan terakhir... Selesai, aku tros pegi ke bahagian halaman umah..aku nampak bende tu sudah pn terkunci kat atas bumbung.. Wak tros buke langkah silat sambil berzikir dan berselawat,
langkah terakhir Wak buat gerakan seperti abugen street fighter tp sebelah tgn aje..tros makluk tu ilang dr pandangan beserta dgn bunyik bende yg berat terjatuh kat atas bumbung. Smpi jiran aku pn kuar check ape jd..

Susulan,

Lepas kejadian ni, adik aku xde lg sebarang gangguan. Cume beberape taon hijab die terbukak.. tp lame2 hilang gitu jer..
Aku pulak? Lepas ape jd kat adik aku, terbuke otak aku yg bhye nye bende2 ghaib ni.. Sbb tu jugak aku decide utk mendalami ilmu perubatan islamik ni. Spe tok guru aku? Wak la..spe lagi..

Sorry la kalau citer aku ni boring ke ape ke..x pandai nak menaip sgt.. tp akan cuber diperbaiki lg..

Start dari sni, aku makin kerap terjebak dgn bende2 halus ni sbb ngubat org... Ade gak sbb aku sndri diuji..

tp nnt aku citer lg la..penat menaip.. XD

sila sambung....

Akan disambung dalam mase terdekat ...inshaAllah

kene pk ayat2 skit cam ner nak jelas kan peristiwa..ade peristiwa yg complicated x tau nak wat ayat guane.. Last edited by ilhamammar on 30-8-2014 02:31 PM

ok .. penceritaan bagus .. tapi susahlah aku nak tengok adegan cerita anime ..

rdzaccess posted on 30-8-2014 02:41 PM
ok .. penceritaan bagus .. tapi susahlah aku nak tengok adegan cerita anime ..

hahahaha.. anime ape pulak ni...

Follow Us
hunch back of notre dam

Bunian.
(name adalah bukan nama sebenar yeee...)
Intro:
Kes ni melibatkan 3 org: Naz, Ain dan Ramlah. Naz ngan Ain ni kapel...Ramlah ni terkene tempias gangguan.

Lepas setaon aku belajar perubatan islam, mase aku tingkatan 4, aku diuji dgn kes pertama yg aku terpakse handle sorg2(tok guru aku xde mase ni ader outstation kat melake). Kisahnye si Ain ngan Ramlah ni satu hari tu dorg pegi mandi sungai dkt area belakang zoo negara.. Org2 area sni panggil tempat tu Jeram. Aku xde di tempat kejadian. So dari ape yg org pihak ketiga citer kat aku, mule2 sume x de masalah smpi lah satu kali tu, si Ain ngan Ramlah ni tertegur satu lembaga yg rupe die mcm seorg lelaki berpakaian zaman melayu melaka..
"ehh..spe pulak yg nak jadi pendekar tgh2 hutan ni?" mcm tu la lebih kurang dorg tegur.. Lepas je mcm tu, tros dorg start menggeletar, badan start nak demam panas. Keadaan dorg dari start demam panas mule meracau2. Antara yg dorg racaukan mcm "nak balik umah aku" smbil tunjuk tah mane2 arah tah.. maki hamun org2 yg tlg jage.. Dekat seminggu gak lepas tu baru la akudapat tau dan dijemput utk cuba mengubat..

Peristiwa perubatan pertama;

Sebelum aku datang, aku mintak family ain utk sediakan lada hitam, limau nipis beberape bijik. (bukan utk puja-pujaan..tp salah satu senjate yg aku gune)
Aku dtg waktu tengah hari mase tu dgn Naz, balak si Ain ni.. Aku pegi tgk Ain dulu sbb keadaan die paling terok. Difahamkan dari keluarga die hari aku nak dtg die mengamuk len macam skit..

Sebaik shj aku melangkah masok kedalam rumah, si Ain ni tros menjeling tajam dkt aku.mmg macam standby nak serang da..
Mak Ain " Ni barang2 yg ammar mintak makcik da sediakan.. ade pape lg ke yg perlu?"
Aku " pengeras die rokok suria sebatang boleh mak cik?" spontan kple aku kene sekeh ngan mak die..taik tol..padan muke aku..ngah serius leh memaen kan..biase arr..baru form 4...

Da tgk barang2 sume aku da puas ati, aku pn dudok depan Ain.. Makin ganas muke die ni.. So aku mulekan pengisian pendinding diri dgn zikir dan selawat nabi.. Selesai dan aku mulekan sesi Q&A..

Aku : Assalamualaikum wahail makhluk Allah..
Ain  : * Senyap

maybe bukan islam kot aku ckp dlm hati..x pe la..

Aku : Ape gerangan kau masuk kedalam badan umat Muhammad? ape yg kau nak?
Ain  : Nama aku Steven (aku x ingat name die sbb pelik sgt. so aku letak Steven jer la)..Aku nak budak ni.. Aku nak bawak die balik tempat aku..! utk jd isteri aku!
Aku : Kau patot sedar kau dan dia bukan dalam dunia yg sama.kau telah dilarang utk mengape2kan umat Muhammad! kenape kau langgar perjanjian dgn tuhan??
Ain : Aku x pedulik! aku ttp nak bawak dia balik! kau x kan dapat halang aku!

serentak dgn tu Ain tros bgn dan menerpa kearah aku. Sbg hero, aku masih tenang, bingkas bgn dan menepis tangan Ain. Dia serang lagi dgn kali cubaan utk meragut leher aku. Aku tepis tangan die tros aku kilaskan kebelakang. Selepas aku matikan pergerakan tangan tros aku tendang belakang lutut utk jatuhkan
Ain. Lepas kaki die jugak aku matikan, tros aku bacakan selawat nabi sbg meminta izin dipermudahkan urusan oleh Allah s.w.t di ikuti dgn ayat Qursi.. meraung2 Ain menjerit2.

Ain : PANAS LA BODOH! BENTI LA AKU PANAS!! CELAKE KAU!!!
Aku : Ini amaran utk kau..keluar dan jgn ganggu lagi atau kau aku binasakan
Ain : Warghhh worghhh ooow yeahhh!!!! (meroyan)

Ok fine! ko degil yer.. tnggu kejap

Aku : Naz...pakcik (bapak ain) tlg pegang dan jangan kasik die gerak..
Naz ngan bapak ain tanpa ragu2 teros dipegang Ain sekuat2 mahu..kekuatan Ain bukan lagi kekuatan seorg gadis. Tp macam pendekar yg telah berlatih bertaon2 ilmu persilatan.

Aku tros pergi ke dapor dan aku ambil semangkok air dan tros lari balik ke ruang tamu.. aku potong limau dan letakkan dalam air sambil aku bacakan selawat beserta surah 4 qul.. setelah ditiupkan ke air, tanpa segan silu dan konfidennye aku simbah kan ke Ain.. (Naz ngan bapak die mangse keadaan)..

Ain : WOi!!!! PANAS LA!!!! worghhh warghhhh!!!!

Sejurus lepas tu Ain menjadi lemah dan kurang skit rontaan die.. Ni lah yg aku tnggu.. Tros aku capai ibu jari kaki dan aku tekan sedikit. Semakin menjerit si Ain tp hanye sekadar jeritan tanpa sebarang aksi.. Mcm yg aku agak, die dudok dkt ibu jari Ain.. Dengan zikir2 tak lekang dimulut, aku ambil sebijik lada hitam dan aku tekankan kat ibu jari Ain.. Meraung.. Tp semakin lemah..Namun blom tanda2 yg ia akan keluar buat selame2nye.. Lepas tu Ain tros pengsan..

Kepenatan, aku lepak kat luar sambil amik angin petang.. Tgk jam kat handphone, hampir 6:30 ptg.. Aku masih dok pk.. Tang mane yg aku silap..da jmpe tempat die dudok.. dah buat ape yg patot.. npe x nak kuar lg.. Pening...pening ngan makhluk2 laknatullah ni.. AKu plak masih noob...aishh.. mse aku masok balik, Ain da sedar..

Aku : Assalamualaikum
Ain : waalaikumsalam

*uiikkk? maybe die da blah kejap kot..

Aku : weyy Ain..ko sedar x? cbe ko selawat skit.. mengucap skit..
Ain : mengucap dan selawat dgn lancar..

*konfirm bende tu da blah..tp kejap je ni..

Aku : Ko sedar x ape jd? ko tau x ape yg berlaku
Ain : Aku x sdr ammar.. ape jd? apsal aku rase letih sgt?
Aku : Xde pape.. skrg ni ko gi mandi dlu.. Pastu ko gi solat Asar..

*ni aku pancing nk tgk btol ke idok ni Ain

So aku tgk die solat sume ok xde masalah so clear la..mmg bende tu xde..tp aku tau mngkn sekejap je..die sakit la tu kene ngan aku... Alhamdulillah aku syukur sbb utk ari tu, buat sementare waktu, masalah dapat di cegah.. So aku pesan kat mak si Ain utk pastikan ain mandi dgn air Limau.. tgk td air Limau buat die lemah..mngkn jugak die x ske bau tu..sbb tu die lari... so amalkan mandi campur ngan air Limau.. jgn tinggal solat.. Aku jugak cbe cara pagar umah cara garam kasar...tp cara pagar ni x kuat sgt.. tp cuba jela.. Usaha jer.. Allah yg tentukan segala2nya.. selesai semua aku pn mintak diri utk beransur pulang..

Tamat kisah perubatan kali pertama Ain.. Berkenaan Ramlah plak, die x terok sgt sbb bende tu bukan nak kat die.. Sekadar tempias je.. So aku gi umah die, buat air zikir skit.. kasi die minum dan amalkan..selang beberape hari, Ramlah pn pulih Alhamdulillah..tp aku pesan kat die jgn jmpe Ain wat sementare waktu..

sambungan nnt ade sangkut paut ngan Naz, iaitu balak Ain...

rdzaccess posted on 30-8-2014 03:01 PM
hunch back of notre dam

Lolz..hahaha...bende macam watak citer indon Si Bongkok gitu.. tp versi Disney..

aku ada baca ceritanya pastu bila tv iklankan ada siri tu dan aku nonton , cerita anime pulak ..

sambung.... layan smbl mkn popcorn..

Hebat... karutnya aka ceritanya hehehe.

best!! nak lagi nak lagi

bley tahan, teruskan lagi...

parking...

Akan diteruskan..kene pelan2.. Citer agak panjang..dan semuanya true story... Nnt aku citer jugak pe jd kalau time aku sndri diserang ketakutan

Malam berdebat
Watak penting yg terlibat : Aku, Naz dan Ain

Susulan selepas perubatan pertama, aku difahamkan oleh keluarga Ain yg keadaan die stabil dan *Steven (recap: name yg aku bg dkt makhluk yg ganggu die tu) x menunjukkan tanda2 akan dtg semula. Bersyukurlah aku sgt2 sbb aku ingat da ok tros. Tapi sangkaan aku tu salah lg dipersalahkan.

Call of destiny.
Pd satu malam, tgh aku sedap2 lepak kat umah, dapat satu call. Aku tgk phone, tertera nama mak ain.
Aku : Assalamualaikum makcik. Ade pape masalah ke?
Makcik : Waalaikumsalam.. Ammar..mintak tlg sgt2..Ain buat hal balik... td tgk ok jer die bergayut..then tetibe je die mule meracau2 bende yg bukan2. Tolong makcik skali lag Ammar.
Aku : Hmmm...Sye nak tnye ni ye.. Ade miss x mandi air limau ngan tabur garam? Ain ade dtg haid x?
Makcik : Makcik ingat da ok.. Makcik pn xde la buat dah...Tapi Ain x period lg.. Ni abg ngan ayah die dok pegang die.
Aku : Alahai makcik.. Sye da cakp bende ni kene wat hari2.. Saye jugak cakap da ari tu yg Steven tu blah sementara aje.. Sementare die kat luar badan Ain, kte kene cegah die masok...aisehhh..
Makcik : Makcik mintak maaf la ammar.. Abiz skrg ni macam mane ammar?
Aku : Letak telefon ni kat telinga Ain

Mase letakkan tu, aku bg salam, x berjawab..cume x abiz2 si Steven mintak lepaskan die..die nak bawak Ain pegi.. aje gler permintaan die aku nak bg.. So mase phone dkt telinge die, aku start bace selawat atas
nabi, surah 4 Qul dan Ayat Qursi.. Menjerit2 lah bende alah tu. Mngkn sbb da x tahan dapat plak die capai hp tu pastu dilemparnye..ni aku agak je sbb lps tu putus dan aku x dpt call balik..

So aku anta SMS kat abg si Ain, bgtau aku x dpt datang (aku ngantok gler da time tu..pk nak tdo jer). So aku mintak dorg mandikan Ain ngan air limau kasi kurang skit racau2 die and pasang bacaan ayat ruqiah.

Selesai jer aku sms tros aku terjelopok and x leh bgn.. Ahh pulak aku pk..ape hal ni...kaki aku mcm menggigil and x der rase...bahu aku pn mule rase berat, kepale rase berat, rase sesak nafas..aku cbe lawan nak bgn tp x dapat..akhirnye aku terbaring sorg2 kat sblh katil aku atas lantai..

Aku masih sedar ape yg jadi.. Aku pn pejam mate and start berzikir memohon perlindungan Allah. Aku da agak da ni mesti ade bende kacau aku ke himpap aku ke..aku x nampak...ble aku start nak bce Ayat qursi, time ni aku dpt rase kan ade bende perhatikan aku. Akubukak mate dan akhirnye aku dpt nampak culprit yg cbe menjahanamkan aku..bende tu sedang terapung dkt siling umah dan sedang perhatikan aku.. korg biase tgk kan rupe typical hantu melayu..rambut mengerbang, kain putih..exactly ape yg aku nampak..cme kali ni muke die bukan macam pompuan..aku x tau nak ckp muke die mcm mane..ade iras2 keluang/kelawar  kacuk ngan muke manusia..mate merah..muka macam ade lendir2 merah macam berdarah2..sedang merenung tepat kat aku.. menyeringai dgn senyuman yg menggoda lah sgt..Aku mmg belajar utk lawan bende2 ni..tp kalau kene gini sape x goyang beb..

Tapi satu yg aku bersyukur sbb aku x cpt panik dan masih dalam keadaan waras. Aku pejam kan mate, tarik nafas dalam2 dan aku sambung bace ayat Qursi. Sekali bace, badan aku da mula boleh gerak (masih pejam mate). Bacaan kali kedua, kaki aku pulak da mule boleh aku gerakkan. Bacaan ketiga, separuh bacaan aku da mule boleh bgn..tp bende tu plak start mengilai.. awesome cibai menatang ni...saje nak kacau bacaan aku..aku bukak jer mate..die xde da kat siling..die dudok kat ujong kaki aku.. Ok fine.. Aku mule bacaan ketiga skali lg..tapi kali ni aku bace kuat2 sekuat ati..hilaian dalam kegirangan die da x dpt kacau fokus aku.. abiz jer bace aku tros lompat keluar dari bilik, tros ke dapor and capai garam kasar..aku amik segenggam, alfatihah skali dan selawat atas nabi. (owh lpe nak ckp..bilik aku nga  dapur sebelah2 jer..so dari dapor tu aku tu leh nampak amende dalam bilik aku kalau pintu terbukak). Sambil aku lemparkan garam kasar tu aku laungkan Allahuakhbar!!!! Elok jer garam kasar tu kene sasaran, makluk tu ghaib dgn tawa riang (atau keperitan)..da selesai tu tros tanpa segan silu dan konfidennye aku amik wuduk dan mulekan operasi pagar rumah... da settle semua aku pn tdo.. dan sekali lagi aku bersyukur sbb xde ape2 jd dan aku tdo dgn nyenyak nyeee..awesomeeee...

Esk pagi aku tnye mak aku ade dgr pape x, mak aku ngan selamber je ckp " ko ngigau kot mar..mak x dgr mende2 pn.."..sungguh hampeh jawapan mak aku tu..tp sbb mak, aku redha kan je la..

So aku penat da taip..sakit pale..aku benti jap la kat sni... preview utk next story skit la..

esk tu jmpe Naz, ade jugak cerite dari Naz.. gangguan demi gangguan..kemunculan Gaban.. nantikan...

Assalamualaikum...

rara90 posted on 31-8-2014 12:02 AM
best!! nak lagi nak lagi

sudah huupppppdate

besttttttttttt

ilhamammar posted on 1-9-2014 10:36 AM
sudah huupppppdate

Bestttt!! Why not tt taip dulu Kat words 2 3 page je pastu update sini..baru de feel baca banyak2..hehe..just my opi ;)