CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: R2D2

[Tempatan] Tutup aurat, 1,500 sarung kaki diagih percuma

kejap lg ade la girl urban wanabe ci bg komen negatif.. ala tutup aurat klu perangai buruk xguna jugak.. haha

dulu zaman aku sekolah menengah masa form 1 form 2 aku kelas petang so pegi sekolah naik basikal je. sbb nk mengayuh basikal tu lah kitorg ni pakai seluar pj bawah kain baju kurung tu, so kalau terselak pun ade seluar takdela terdedah kaki. tp ustazah tak kasi pakai macam tu, sbb menampakkan bentuk kaki katenye. so sape2 yg pakai mcm tu kene denda la. tp ngan kitorg yg muslim jelah die berani buat mcm tu, yg non muslim pakai pinafore tak dibenarkan naik tangga sebelum lelaki, kene tunggu students lelaki naik dulu baru diorg boleh naik. tp yg ni make sense la jugak kan takut kene skodeng. tp yg part pakai seluar pj dlm kain pun tak boleh tu aku tak leh hadam la

noor2 posted on 1-9-2014 11:59 AM
owh....itu petuanya rupanya...tq...patutla...memang tumit kaki tak pernah pecah pun..

macm2 orang petua..tapi saya pakai juga scrub gingseng cosway tu,tonyoh kat kaki masa mandi,memang lembut je..
lagi satu tentang kebersihan lantai yang kita pijak..lagi pun kita xberat sangat kut..tu yang kaki mampu tampung
mak saya pakai selipar dalam rumah..selipar gebu bedroom tu..tua2 dia pun tumit elok je..

annehuda posted on 1-9-2014 12:04 PM
dulu zaman aku sekolah menengah masa form 1 form 2 aku kelas petang so pegi sekolah naik basikal je. ...

Ustazah2 mcm ni agaknya bersukan dgn jubah gamaknya? X leh sarung seluar pj sbb nmpk bentuk kaki? Ape punye alasan. Bukan nye ketat mcm legging tu haa..

entah2 ustazah mcm ni x penah bersukan gamaknya??

Tadika pasti anak aku ada buat hari sukan...elok je cikgu ustazah pakai suar pj..tshirt labuh tudung labuh.

bambimo posted on 1-9-2014 11:58 AM
Hahaha no lah bcz of that...pas spm mana lah tau nk melawa2 ni u...the point yg i nk ketengahkn  ...

hahah! iols paham point uols. iols agreed.

but looking back again, ape la yg kte expect dari ahkak2 senior yg umo gitu.even though diorang pkai tudung labuh bagai, maybe ilmu diorang sampai ke pakai tudung labuh.pengisian lain,diorang pon still tak paham.dah sbb jadi ahkak senior,wat jgk la semua2 tu dgn ilmu yg ada.itu yg jadi cmtu..huhu..

hopefully diorang istiqamah pakai tudung labuh & terus cari ilmu utk buka minda diorang..

bambimo posted on 1-9-2014 11:58 AM
Hahaha no lah bcz of that...pas spm mana lah tau nk melawa2 ni u...the point yg i nk ketengahkn  ...

set2 ni yang belum habis study dah gedik nak kawin..macmana depa tau abng senior mandi wajib tiap2 hari..dah jadi laki depa ka..benci aku jenis gini..

Follow Us
bambimo posted on 1-9-2014 11:35 AM
Iols still ingt masa orientasi...akak2 senior yg side tudung labuh pnggil semua siswi...yg pkai tudu ...

Kt mana uols bljr tu...adakah abg senior uols xde keje lain menatap tumit anak dara org semata

Scary

mak_wa95 posted on 1-9-2014 12:10 PM
macm2 orang petua..tapi saya pakai juga scrub gingseng cosway tu,tonyoh kat kaki masa mandi,memang ...

scrub gingseng cosway ya...boleh la cuba..

betul jugak untuk kebersihan juga kalau pakai stoking...tp jangan duk pakai seminggu baru basuh...tu dah tak betui

BeeHaa posted on 1-9-2014 12:10 PM
Ustazah2 mcm ni agaknya bersukan dgn jubah gamaknya? X leh sarung seluar pj sbb nmpk bentuk kaki?  ...

ntahle uols.. dah gitu baik haramkan terus budak2 perempuan naik motor or basikal je

modus operandi ustazah ni nnt lepas solat zuhur budak perempuan suma kene berbaris dpn tingkap nk cek kain tu tembus cahaya ke tak. sape2 yg nampak kaki tu kene denda. seb baik la jugak bidang kuasa ustazah tu smpi situ je so masa pj ke hari sukan ke ustazah tu tak kacau kitorg la

The real disease is the"i am more muslim than you" disease.

That should be treated first.

noor2 posted on 1-9-2014 12:15 PM
scrub gingseng cosway ya...boleh la cuba..

betul jugak untuk kebersihan juga kalau pakai stokin ...

scrub tu saya pakai satu badan..kalau malas tu yang tonyoh kat kaki je..pas mandi rasa lembut je kulit..wangi pula tu(chewah,macm promote pula)..

stoking beli yang warnawarni tu..5lai cukup seminggu kerja..baru rm10...kalau yang lelaki siap tulis hari lagi..

axl_bach posted on 1-9-2014 10:37 AM
yup, aku setuju apa ko cakap.....masalahnya dlm masyarakat kita pompuan2 yg berniqab bertudung lab ...

Errrr yang berniqab n berlabuh2 disekeliling ku jenis yang campur dengan wanita lain...sesambil promote betapa mudahnya bila tutup semua...nak solat tak payah cari telekung bagai...

Hasilnya...sorang2 kawan2 perbaiki cara berpakaian...tema terbaru depa sekarang : tutup bawah dagu tu...aku x tau apa namanya...

Cuma kadang2 terfikir juga...group berniqab ni selalu dicemuh...n yang aku nampak depan mata...orang x mao dok dekat depa

This post contains more resources

You have to Login for download or view attachment(s). No Account? Register

x

Tujuan asal disuruh perempuan tutup aurat dan berpakaian sopan dalam Islam ialah supaya perempuan tu aman2 saja berjalan tak diganggu dan kena harass oleh lelaki miang atau kena cemuh dgn orang ramai.

Kalau memakai tudung tu (siap berstokin) boleh selamatkan pompuan tu dari kena serang atau kena harass jadi jatuhlah hukum wajib pakai tudung tapi ada kes pompuan bertudung kena serang dan kena harass kat negara barat sebab sikap perkauman dan anti Islam.

Kalau ada kes kes macam nih pakai tudung dah jatuh hukum haram sebab dah membahayakan keselamatan dan nyawa sipemakai.

Yang dipentingkan dalam Islam ialah keamanan/ keselamatan umat bukannya tudung tutup rambut tutup kaki berstokin bagai. Wajib menjaga keamanan dan keselamatan diri walau dimana kita berada. Inilah yang sebenarnya yang dituntut dalam Islam bukan disuruh berbungkus2.

Kenapalah orang melayu sejahil ini sekarang nih????? Sedihnya tengok bangsa aku semakin jauh dari agama sampai tak tahu tujuan bertudung.

Sekarang aku tengok diorang nih semakin ekstrim dalam kejahilan...

mak_wa95 posted on 1-9-2014 12:30 PM
scrub tu saya pakai satu badan..kalau malas tu yang tonyoh kat kaki je..pas mandi rasa lembut je k ...

benda elok apasalahnya ...

stoking warna warni ya...mesti comel..kalau baju hari ni warna pink...stoking pun warna pink..hihi..cute

noor2 posted on 1-9-2014 12:36 PM

stoking warna warni ya...mesti comel..kalau baju hari ni warna pink. ...

memang comel...
ikut warna baju...tapi kualiti harga rm2..faham2 la..tapi xkisah pun..stokin kan selalu hilang,hilang kalu beli lagi...

noor2 posted on 1-9-2014 12:36 PM

stoking warna warni ya...mesti comel..kalau baju hari ni warna pink. ...

With matching panty tak?

Anyway.....Kalau yang dah tak berlaki...pakai warna warni for male attraction apa salahnya khennn?

stinger_attack posted on 1-9-2014 02:50 PM
With matching panty tak?

Anyway.....Kalau yang dah tak berlaki...pakai warna warni for ma ...

rabak siak ko enkel Rahim...    ngalahkan nyah lorong siak..

chaintea posted on 1-9-2014 12:14 PM
Kt mana uols bljr tu...adakah abg senior uols xde keje lain menatap tumit anak dara org semata

...

Bkn masalah abg2 senior...tp bg iols nk tunjuk teruk dan sempitnya minda diorg bila brdakwah...

mak_wa95 posted on 1-9-2014 12:12 PM
set2 ni yang belum habis study dah gedik nak kawin..macmana depa tau abng senior mandi wajib tiap2 ...

Entah lah mak wa...nk ckp b*d*h nnti iols kena hencap pulak...baik iols ckp sempit nya pmikiran...u know xkn that easy laki2 ni nk trliur trleleh sbb tgk tumit kaki kaki sbb xpkai stoking...

bambimo posted on 1-9-2014 01:09 PM
Entah lah mak wa...nk ckp b*d*h nnti iols kena hencap pulak...baik iols ckp sempit nya pmikiran... ...

kalu tumit putih melepak kemerahan,mungkin la terliur..hahaha