CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: R2D2

[Tempatan] 4 juta rakyat gaji di bawah RM2,000

leylapple posted on 2-9-2014 03:14 PM
ko keje bahagian apa?

kalo bahagian F&B and Front Off blh dapat tips lagi...

aku kerja kat bahagian paling memenatkan HK . yes memang ada servis point semua tu tapi HR bnyak potong . aku tak tahu dia potong benda apa sebab bila aku tolak kwsp,socso,insurans gaji aku sampai 1k ke atas tapi bila masuk akaun dapt rm800 lebih macam tu je . aku malas nak complain lagi sebab kerja tak sampai setahun .

hah pasal tips HK lah yg dpt paling banyak kan sebab nak makeup bilik , checkout tu kadang quest tnggal jugak tips . tapi bos department aku paling haprak nak tahu . mestilah dia tahu bilik mana yang kena makeup,checkup dulu kan sblum kami2 nie datang kerja, dia pergi kutip dulu lagi kat setiap bilik kau tahu . sepanjang aku kerja nie duit tips aku tak smpai rm20 pun

Malikmalika posted on 2-9-2014 05:01 PM
aku kerja kat bahagian paling memenatkan HK . yes memang ada servis point semua tu tapi HR bnyak p ...

byk masa pulak SV ko cek setiap room sebelum korang make up..

len kali pakat dgn FO, bagitau room mana cek out dulu...cheh...lain2 hal aku tanak ajar

ninja boy posted on 2-9-2014 04:33 PM
yg gaji x cukup ni sila la rompak majikan dan company. x dapat rompak curi tulang pun x pe. pakai in ...

aku pernah buat nie . aku pasang aircond kasi sejuk habis. bukan aku yang bayar . melantak bagai nak rak . hahaha

Apa nk herannn

leylapple posted on 2-9-2014 05:07 PM
byk masa pulak SV ko cek setiap room sebelum korang make up..

len kali pakat dgn FO, bagitau ro ...

sv aku selalu masuk shift pagi beb pukul 7, kami lain selalu masuk pkul 9 . ah lagi satu sv ada dua orang dah diorang selalu masuk pagi dan berkongsi tips bersama2 . aku tahu benda nie sebab haritu sebab aku terpaksa masuk pagi sebab nak balik awal , dan ternmpak kerja haram mereka2 ini . FO bff kot dgn sv . ingat cukup bulan nx cari hotel lain tapi tak jumpa lagi adoiiyaiii

nazsh posted on 2-9-2014 05:14 PM
Apa nk herannn

Aku heran.... Bukankah harga hartanah naik mencanak kebelakangan ini? Rakyat Malaysia mampu beli rumah jutaan ringgit. Tak kan lah kebanyakan mereka berpendapatan rendah?  Saya syak ada unsur penipuan oleh puak Yahudi untuk mengaburi mata global terhadap ekonomi Malaysia.

Follow Us
eh tapi MEF ckp gaji min rm900 tu pon dah terlebih dr cukup...malah boleh beri kesan kepada daya saing export malaysia

Pastu belanja kawin nati sampai puluh ribu. Tak pakai baju ikut badan sendiri

gaji bawah rm2k - merungut tak cukup makan..

gaji atas 2k bawah 3k - cukup2 makan (bagi yang bujang dan belum membeli rumah)

gaji atas 3k bawah 5k - pening mcm mana nak bayar lhdn....tax memacam..baru beli rumah..

gaji atas 5k - pening kepala mcm mana nak lari dari tax...gaji 5k, tax lhdn 1k

Nur_ming posted on 2-9-2014 04:54 PM
if nak duit, kena usaha....time muda2,sy belajar sengkang mata tak tido untuk dptkan gaji sekarang ( ...

Ada yg faham rupanya.

Anak buah saya ada diploma je.. Kerja kerani je.. Sabtu ahad study part time..dah kawin buat master plak..Anak dah dua..duduk putrajaya..study part time kat melaka..usaha sesungguh tu demi masa depan dia isteri Anak dia..kini dia dah ada master..boss akan naikkan pangkat dia..sbb boss tahu kerjanya mcm mana.

Pasal tu hidup kena berusaha..

AbukRokok posted on 2-9-2014 10:02 AM
pkerja gomen mna ada kwsp

jurang tu kena kira sekali semua tak kira gomen atau swasta janji bawak 2k

Anak_Nogori posted on 2-9-2014 05:36 PM
Ada yg faham rupanya.

Anak buah saya ada diploma je.. Kerja kerani je.. Sabtu ahad study part t ...

faham sangat.

citer pasal usaha, kat somalia pon ramai yg rajin usaha. ada yg
part time buat money changer bawah payung tepi jalan.
tapi usaha je tak cukup selagi kerajaan diorang menuju bengkrap.

Bg yg kj gomen if nk gj lbih kna sambung bljr upgrade klulusan..cm ank buah aku dh kwen tp now bt part time degree..bg private mmg kna rajin kj bg bos syg dan kalo stkt spm pi lh ambik short course blh mmbantu upgrade gaji nnti.plg bgs kalo blh kuasai english mmg bos pandang dn blh bwk diri..smua ats usaha sndiri..

lizaliza posted on 2-9-2014 02:10 PM
memang ini adalah realiti, jangan dok kata mereka tak berusaha atau apa, kekadang mereka terpaksa me ...

betol la tu. mmg cam gitu. kekadang ada diploma siap degree n master bagai, tapi kalau rezeki kata banyak tu, banyak tu la jugak. bukan tak usaha. mcm2 usaha buat. kdg2 part time biz kecik2 pun tak jalan. semua berbalik pada rezeki

kagum dengan orang yang gaji sikit tp kuat berusaha( membuat keje sampingan) dan kagum dgn orang yang gaji kecik tp pandai menyimpan duit..daripada orang yang gaji besar tp hutang bertimbun...

Anak_Nogori posted on 2-9-2014 04:40 PM
Keluaran pertama pada bulan jun lepas..kecik besar saya jual lam sum rm50  sekilo..

Keluaran ke ...

udang galah air tawar mahai ya pakcik?

Dulu kerja gaji tak sampai 2K. Anak pulak 3 orang jarak dekat2. Nanti ada yg cerca kata gaji ciput gigih nk beranak ramai plak tu..kih..kih..tp tak de sapa yg boleh tolong kita kecuali diri sendiri..yg itu saya pegang. Sebab tu la saya buat part time...tak mau asyik menyalahkan orang lain atas kesusahan kita. Tuhan dah bg akal fikiran, fizikal yg cukup lengkap. Bukan untuk salahkan semua orang atas kesusahan kita. Sometimes kesusahan tu la yg boleh push kita untuk menjadi seorang yang berdikari dan berdaya saing. Ni dok meratib hari2 salahkan orang lain, apa yg kita dapat. Cubalah berlapang dada, insyaAllah...mesti ada jalannya...

munchkin posted on 2-9-2014 05:22 PM
Pastu belanja kawin nati sampai puluh ribu. Tak pakai baju ikut badan sendiri

Belum kawin beli kereta..pada hal tahu dgn gaji bawah 2k..hanya layak pakai motor atau naik bus..

Dah tu merokok plak tu membazirkan duit.. Sehari rm10..sebulan rm300..pakai local tak ada kelas..nak yg import je.. Biar papa asai bergaya..duit DLM poker siapa yg tahu...tengah bulan tak tahu malu pinjam sana pinjam ni.

Anak_Nogori posted on 2-9-2014 09:40 PM
Belum kawin beli kereta..pada hal tahu dgn gaji bawah 2k..hanya layak pakai motor atau naik bus..
...

Tapi yang tak tahan, gaji rm2000 lebih sikit, tapi dok usha kereta rm100k +++ tu. Tak padan ngan gaji. Biarlah kereta kecik, asal ada property dulu.

julia5094 posted on 2-9-2014 09:37 PM
Dulu kerja gaji tak sampai 2K. Anak pulak 3 orang jarak dekat2. Nanti ada yg cerca kata gaji ciput g ...

Respect!!
...