CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12Next
Return to list New
View: 3033|Reply: 21

Wallahu'alam... Sufi dan Tareqat adalah tasyabbuh Syiah.

Pada pandangan saya, yg penting akidah hanya kpdNya.

Jika mana2 fahaman mensyirikkan Allah, maka itu namanya kesesatan ke arah kemurkaan Allah.

Mana2 fahaman yg menolak kerasulan
Rasullullah saw sebagai utusan Allah disebut sebagai mengikut jalan kemurkaan Allah secara nyata.

Wallah Hu'alam

wallahuallam

Akidah memang penting, tapi kaedah dalam beribadah juga kene betul bersumberkan Rasulullah

Kalau nak letak nama anak sufi boleh x agaknya?

Solat:

Setiap kali bersolat kena faham apa yg dibacakan. Usahakan pelan2. Contoh , hari ini saya nak pastikan bacaan rukuk saya difahami dgn penuh sifat kehambaan. Jika sudah menyerap di dlm hati, alam ini menjadi ??? Akan tetapi dugaan dari syaitan teramat dahsyat. Ada yg berbisik, ada yg terkentut yg bukan kentut, ada yg meniup, ada yg menjelma, ada yg terlupa dan yg terakhir itu JERITAN SYAITAN disusuli tangisannya (wanita). Jika belum sampai tahap tangisan, maka solat BELUM SEMPURNA. Dan jika masih boleh mendengar bunyi, dari luar rumah, solat masih BELUM SEMPURNA.

Wallah Hu'alam Last edited by Abangcute on 3-9-2014 12:52 AM

Follow Us
Abangcute posted on 3-9-2014 12:50 AM
Solat:

Setiap kali bersolat kena faham apa yg dibacakan. Usahakan pelan2. Contoh , hari ini saya  ...

saya segan nak reply. Tapi....ntahlah.
Jadi...ni pasal part 'sufi dan tarikat' ke... ke 'adalah tasyabbuh syiah'?

Jerambut posted on 4-9-2014 12:44 PM
Jadi...ni pasal part 'sufi dan tarikat' ke... ke 'adalah t ...

Entah makcik. Ada udang disebalik maggie kot? Yg saya tahu, manusia byk bantah petunjuk Alquran.

Mcm dulu2. Saya sembang dgn org fahaman syiah. Memandangkan backup saksi ada utk fahaman syiah ada 4 org, saya tertanya2, hajat apakah tu?

Dari segi teknikal, saya turning point (play safe) sambil facing. Alah, kalau tgk ahli2 politik nyer matlamat, saya gelak besar siot. Kah kah kah.

Ilham kan milik Allah? Masaalahnya siapa yg ikut petunjukNya utk ditabal sebagai beriman?

Wallah Hu'alam

Makin berpecah belah umat islam di dunia.......... bukan puncanya dari orang luar, tapi dari orang dalaman itu sendiri, terutama golongan yg merasa dirinya ulama.........

Sentiasa menyalahkan orang lain, tanpa menyedari diri sendiri pun masih tak pasti kebenarannya....

Jerambut posted on 4-9-2014 12:44 PM
Jadi...ni pasal part 'sufi dan tarikat' ke... ke 'adalah t ...

hal kebenaran kena perjelaskan sedara....

jangan segan silu dengan orang yg suka cakap ikut akal cetek, yg suka keluar fatwa dlm forum, pendek akal punya orang tu sudah kena sihir jin mabuk perasaan, sebab tu tulisan ayat semua jadi begitu....berpenyakit org kata...

oleh itu , cerita terang2 sedara....jgn biarkan keperasananan membawa bawa dalam forum ini, sekian...

0takBesi posted on 4-9-2014 03:03 PM
hal kebenaran kena perjelaskan sedara....

jangan segan silu dengan orang yg suka cakap ikut aka ...

Loh? hohoho....terang la tu.
Segan la saya pun. Orang reply bunyi gitu-gitu...
tapi saya nak reply bunyi gitu-gitu jugak, tak gheti.
Tapi nak kena tanya jugak.. Hish seganlah.
ps: Tu ke sebabnya? Alamakatak...

Jerambut posted on 4-9-2014 03:48 PM
Loh? hohoho....terang la tu.
Segan la saya pun.  Orang reply bunyi gitu-gitu...
tapi say ...

sebab benda yg terpendam di dalam kalau disimpan, melahar merah esok keluar....
luahan adalah cara sebaik baiknya asalkan di atas landasan yg benar...

hahahahaha... dari dulu hingga kini....

berguling2 baca post.....

Rasa terpanggil lak

hantukiller posted on 4-9-2014 02:59 PM
Makin berpecah belah umat islam di dunia.......... bukan puncanya dari orang luar, tapi dari orang d ...
Makin berpecah belah umat islam di dunia.......... bukan puncanya dari orang luar, tapi dari orang dalaman itu sendiri, terutama golongan yg merasa dirinya ulama.........

Sentiasa menyalahkan orang lain, tanpa menyedari diri sendiri pun masih tak pasti kebenarannya....
Bismillah

mcm berbual depan cermin je

WALLAHU'ALAM

This post contains more resources

You have to Login for download or view attachment(s). No Account? Register

x

Tasyabbuh tu pentomin ke?

al mukminun

52. Dan sesungguhnya agama Islam ini ialah agama kamu agama yang satu asas pokoknya, dan Akulah Tuhan kamu; maka bertakwalah kamu kepadaKu.

53. Kemudian umat Rasul-rasul itu berpecah-belah dalam urusan agama mereka kepada beberapa pecahan, tiap-tiap golongan bergembira dengan apa yang ada pada mereka.

54. Maka biarkanlah mereka tenggelam dalam kesesatannya itu hingga ke suatu masa.

Solat:

Setiap kali bersolat kena faham apa yg dibacakan. Usahakan pelan2. Contoh , hari ini saya  ...

Jika belum sampai tahap tangisan, maka solat BELUM SEMPURNA. Dan jika masih boleh mendengar bunyi,
dari luar rumah, solat masih BELUM SEMPURNA.

laaaa hang ni dok perasan tuhan lagi ke
SOLAT tu adalah antara hamba dgn RABBNYA
jangan dok kacau, kalut.............URUSAN DIA

** hang tak dengark ke iblis2 dok gelak sakan kat hang

Solat:

yg terakhir itu JERITAN SYAITAN disusuli tangisannya (wanita). Jika belum sampai tahap tangisan, maka solat BELUM SEMPURNA. Dan jika masih boleh mendengar bunyi, dari luar rumah, solat masih BELUM SEMPURNA.

yang ni kamu belajar mana?masih boleh dipertikaikan....
sedangkan yg saya tahu
kiranya dlm solat, Allah beri rasa, mengangis diri hamba kerna kenangkan salah silap dosa lalu, rasa takut dan harap pada Allah, tak salah tangisannya....tangis seorg hamba

tapi yg kamu berasa hebat, dgn perasan yg tak seberapa kati pon....tangisan setan wanita sbg kayu ukur solat yg sempurna?
kalau mcm tu jenuhla nabi2 dan wali2 Allah.....dok dengar manjang tangisan setan atau wanita ntah apa ntah...
takdak dlm mana2 kitab atau sunnah nabi sbg rujukan....apatah lagi dalil nas, jgn salah faham pula, mmg ada nabi ahmad menceritakan tentang gangguan setan dan ifrit dlm satu hadis yg kiranya beliau mmampu tangkap dan ikat di pokok tertapi beliau tak jadi lakukan perkara itu sebab teringatkan doa saudaranya nabi sulaiman....

cuma pengalaman wali Allah dlm kitab, seperti syekh kutub alqadir jelani, atau hassan basri, ibrahim adham, makruf alkharki, zunnnun al misri, mcm depa ni kurang2 ada juga catatan, solat seseorg salikin [org dlm perjalanan] yg didatangi iblis yg enggan sujud pada nabi Adam, datang menggangu dn sbg ujian....contoh macam itu tak apalah juga...

ini kadang2, yg jenis setan dan jenis dugaan dunia pon takleh nak perincikan dgn tepat, bahaya tu....

biasa ler tu. takkan ler bayi umur 10 hari yg baru reti menangis tiba2 boleh solat subuh kot?

apa boleh buat. yg reti jika terlebih tahu share ler ilmu yg diamalkan. Last edited by Abangcute on 8-9-2014 06:07 PM

12Next
Return to list New