CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 16210|Reply: 146

Kalau lah status perkahwinan boleh dibeli...

Post time 3-9-2014 01:42 AM From the mobile phone | Show all posts |Read mode

Aku selalu fikir kalau status perkahwinan boleh dibeli, aku akan beli. Tak perlu cinta, tak perlu sakit hati, tak perlu dikhianati. Just bayar kau jadi suami atas kertas, suami dalam gambar kahwin, suami untuk tunjuk kat orang "ya akhirnya aku kahwin.dah, kau tak payah sibuk2 nk tanya aku bila nk kahwin".

Hanya untuk itu. Tapi mustahil kan?

28, dan miliki apa yg perempuan2 muda nak dalam hidup dorang, cuma takde laki je -- pelik ke?? Serius, aku stress dgn orang sekeliling. Aku bukan desprate nk berlaki. Tapi sebab keadaan, aku jd desprate nk status 'isteri' tu. CUMA status.

2 tahun lepas mak pernah sakit teruk, dia buat permintaan terakhir, suruh aku kahwin. Aku taktau nk cari mana laki buat suami. Dah la aku geli cinta2 ni. Memang kerja gila. Aku try bagi peluang pd sorg laki ni mmg dah lama suka kt aku. Aku cuba terima dia sebab niat aku satu je -- nak buat suami. 2 tahun kawan, then aku terjatuh cinta. Aku tak pernah terfikir aku akan cintakan dia sbb aku jenis susah suka kt org.

Kitorang plan nk kahwin, tiba2 dia bertunang dgn exgf dia. Semua ni jd terlalu pantas dan aku kecewa teruk. Hancur harapan aku & harapan mak ayah aku nk tengok aku berumah tangga. Selepas peristiwa pahit tu hati aku jadi beku, benci, tak percaya kat orang & semangat aku jatuh zero.

Sebelum ni aku byk berkorban masa, life aku, demi orang2 yg aku sayang. Aku jaga mak aku, aku urus bisnes ayah aku, aku tak kisah adik aku 3 org kahwin dulu. Dalam rasa tanggungjawab aku, aku byk pendam perasaan. Org tgk aku minah happy go lucky, tp org tak tau bila malam aku menangis.

Bukan nk persoalkan takdir, kadang2 aku menyesal, aku marah kat diri sendiri...sebab nak kejar status perkahwinan, semua benda jadi celaru dan paling menyakitkan bila ia membabitkan emosi aku. Aku betul2 down, betul2 sakit.

Maaf, aku rasa thread ni gila sikit. Just luah apa yg aku rasa.. Assalamualaikum

Surah Al Baqarah ayat ayat 216 ada sebut apa yang kita suka tak bermakna baik utk kita,mungkin ia jadi mudarat kat hujung perjalanan hidup kita...

saya copy link kat bawah ni mungkin boleh jelaskan sikit lagi kot...

http://www.google.com.my/url?sa= ... amp;bvm=bv.74115972,d.dGc&cad=rja

Sebab tu kdg2 aku rasa ada baiknya poligami dlm Islam. kau cuma perlu ada suami yg baik, yg memenuhi kriteria sebagai suami walaupun tak berkepit mcm suami isteri yg lain. Bila kau perlukan dia, dia ada, bila dia perlukan kau, kau ada. Tak timbul isu merampas hak sesiapa. maaf kalau ada sesiapa yg terasa atau tersinggung.

Disini mmg tempatnya uols nk luahkn perasaan
Dr uols buat benda yg bukan2( Mira x tuduh )
Dr luahan perasan, boleh lega sikit bebanan yg kita tanggung
Memandangkn x siapa kenal siapa kita

Apapn ulos take care , think positive
InsyaAllah everything goes well
Gud luck and all the best
Maaf jika tersinggung, tiada niat tersurat...

Kesian kat u... Sabar yea... InsyaAllah ai doakan semoga u akan berjumpa seorang lelaki yg baik budi pekertinya, mempunyai kehormatan yg tinggi, ilmu agama yg tinggi,menyayangi dan menerima u seadanya, menghormati u n ahli keluarga u,setia dgn u ketika susah dan senang, sanggup bersusah senang dgn u, yg memberi keselesaan kpd diri u dan akan sama2 membimbing u ke jalan syurga. Amin~

Ekceli ni doa ai slalu doa utk someone yg ai sayang sgt so i pun doakan benda yg sama jugak utk u.

ko jgn risau masa tu akan tiba...antara lmbt dgn cepat jek...
skg ni ko jgn pikirkan sgt ..
buat bebiasa jek..
mulut2 org ni mmg x leh ttup...lelama dorang akan diam gak

Follow Us
actually wasiat2 suruh kawin ni xyah tunaikan pn..ni aku dgr ustaz dlm tibi ckp

kalau bab2 emosi..aku cadangkan ko bykkan smyg taubat ngn smyg istikharah..pasal orang sekeliling tu..esp mak ko..mcm mak aku la..topik peberet psl jodoh..80% topik perbualan adalah psl jodoh..mula2 stress gile..skrg dh ok skit bila aku ignore kan dan tumpukan bende2 yg happy saja..

tapi ko tak perlula nk tutup hati bila ada org nak kenal..mamat tak guna tu tak semestinya represent semua laki..aku rasa laki tu hadir menunjukkan ko sebenarnya boleh jatuh cinta..good luck

sila buangkan sindrom 'asal berlaki'
hidup hanya sekali

kbyne posted on 3-9-2014 02:21 AM
Surah Al Baqarah ayat ayat 216 ada sebut apa yang kita suka tak bermakna baik utk kita,mungkin ia ja ...

"dibalik keterputus-asaannya ternyata Allah memberikan kebaikan kepadanya dari arah yang tidak pernah ia sangka-sangka"

oh luahan prasaan yer.....layannnn

Betul.....kadang2 tekanan dari masyarakat sekeliling amat merimaskan.  Alangkah lega nya kalau kita diberi kebebasan untuk memilih haluan hidup mengikut citarasa kita sendiri (berlandaskan pegangan agama kita of course) tanpa perlu desakan org luar yg ntah apa2.

Contohnya I will get married but when and to whom, biarlah I decide sendiri.  Tak perlu org luar sibuk2 etc

cmf_blingblings posted on 3-9-2014 03:17 AM
Sebab tu kdg2 aku rasa ada baiknya poligami dlm Islam. kau cuma perlu ada suami yg baik, yg memenuhi ...

Aku rasa belum cukup kuat nk berpoligami, tak sanggup nk ambik suami org walaupun dgn izin, walau baik mana laki tu..

Cuba u stop mengejar status tu, kalau jodoh tak sampai lagi, takkan sampai..

Bersabar ajelah.  Berlaki ni bukan cam  beli barang..
Ianya life time komitmen, lebih dari U jaga mak, adik beradik, uruskan business ayah u.
So biar lambat asal selamat.

amiraira posted on 3-9-2014 05:05 AM
Disini mmg tempatnya uols nk luahkn perasaan
Dr uols buat benda yg bukan2( Mira x tuduh )
Dr luaha ...

Alhamdulillah setakat ni xbuat benda bukan2 lg.. Masa frust dulu sebulan pertama byk nangis, x mkn, x kuar bilik, x pegi kerja je. Tp kuatkn smgt sbb kesian kt mak sakit.. Terpaksa buat happy dpn family sampai sekarang hakikatnya dalam hati meraung2. Dapat tau exbf tgh prepare nk kahwin lg laa x tentu arah hati. Xde pilihan lain selain pendam & jerit dlm hati

setokinpurple posted on 3-9-2014 12:31 PM
Alhamdulillah setakat ni xbuat benda bukan2 lg.. Masa frust dulu sebulan pertama byk nangis, x mkn ...

bagus la mcm tu
x wat benda yg bukan2
tapi selagi boleh luah
luah kn je
kt sini uols leh saja luahkn
so that boleh ringan beban uols tanggung
apapn all the best dr akak
and if u feel free u join me
u r most welcome

hidup nie kita xpayah susah2 nak puaskan hati orang lain... akak rasa apa yg berlaku tu ada hikmah nyer.. ko belajar erti kecewa, ttg kasih sayang... walau pun balasan nyer zero... so ok per akhir nya kau tau apa erti cinta dan kecewa... selama ni pun ko rasa geli geleman ngan cinta2 ni...ok dah rasa dah... full stop. jangan ingat lagik dah ... jgn tenggelam ngan perasaan... kurang2 ko patut sujud syukur xkawin ngan exbf sengal tue... kalau x ko dimadukan... so ada kebaikan jua kat ctukan

28 tue muda lagik dik... bnyk menda lagik ko leh wat dari melayan perasaan... dr ko merana mcm nie... baik ko belajar buat kek

Munnalicious posted on 3-9-2014 07:29 AM
Kesian kat u... Sabar yea... InsyaAllah ai doakan semoga u akan berjumpa seorang lelaki yg baik budi ...

Thanks...laki tu memang baik, dia la paling baik pernah I jumpa. Kitorang dating berdua pon tak pernah, kalau jumpa mesti ada mak dia sekali. I dgn family dia mmg rapat, xde masalah.

Maybe sebab takde jodoh. I takdapat terima kenyataan dia boleh blk kt exgf dia then bertunang. Tu la perasaan paling perit, dugaan Allah bagi

fifie_olin posted on 3-9-2014 07:36 AM
ko jgn risau masa tu akan tiba...antara lmbt dgn cepat jek...
skg ni ko jgn pikirkan sgt ..
buat b ...

Memang tak ambik kisah org cakap. Tp lama2 makan hati jugak, lagi2 adik aku 3 org kahwin dulu (kahwin muda) lagi stress bila dpt tau ex nk kahwin..tunang dia plak psyco asek nk menunjuk kt aku dia dapat rampas bf aku....bapak sakit hati

tiramisuu posted on 3-9-2014 08:44 AM
actually wasiat2 suruh kawin ni xyah tunaikan pn..ni aku dgr ustaz dlm tibi ckp

kalau bab2 emos ...

Aku x anggap ia wasiat, tapi permintaan mulia dia sbb dia nk aku bahagia. Actually aku x pernah share dgn dia bab2 hati ni.

Masa dia sihat dia cakap pasal laki aku buat bodoh je. Bila dia tgh sakit dia mintak aku cr lelaki utk jaga aku kalau dia takde sekurang2nya ada suami boleh jaga aku... Aku gabra jugak la

prettyuglybabe posted on 3-9-2014 09:39 AM
sila buangkan sindrom 'asal berlaki'
hidup hanya sekali

Hahahha...kadang2 kata-kata dimulut tak masuk akal tp jgn risau ia tak terkesan di hati. Sekadar hiperbola