CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: changa=famri7

Bekas ahli kumpulan nyanyian popular rogol anak tiri kekal dipenjara 20 tahun

laaa ada gak rupanya yg jd penyokong si perogol ni
kalau dah jatuh hukum dan loyer dia pun x mampu nak atasi beyond reasonable doubt
naper ler si penyokong ni beriya benor defend si rapist ni
saia pernah jd "mangsa" dlm moot court ms bljr dulu
terseksa nak menjawab soklan2 yg dikemukakan oleh peguambela
klu x kuat mmg kes x jalan sbb mangsa ni dah ler trauma dgn kejadian lps tu ms trial diasak2 dgn peguambela
ditanya itu ini smp rs nak give up
klu mangsa ni yg salah bak kata penyokong si rapist ni
naper rayuan tu utk kurangkan hukuman, naper x produce new evidence
atau minta trial in trial

Atau mgkin jugak awal2 si jebat mmg rogol tanpa perikemanusiaan tp lama2 budak ni jadi ketagih so lepas2 tu dah jadi rela. Tu pasal si jebat derhaka durjana ni tak rasa dia salah sangat. Ade pulak blogger bangang buat ayat puitis cakap budak ni punye nafsu binatang tak terkawal.
ape2 hal aku percaya keputusan mahkamah. Sebab rayuan pun sekadar mengurangkan hukuman je bukan rayuan utk lepas terus. So paham2 la sendiri kenapa hakim pembelaan pun tak mampu nak spin lagi..
harap yg yakin sgt jebat tak bersalah boleh la kontek peguam jebat perogol ni dan minta jadi saksi. Kemukakanla bukti2 blog url anda sambil menunggu dihaktui je dengan bukti bodoh sebegitu.. :lol

toxicated posted on 18-9-2014 03:07 PM
Atau mgkin jugak awal2 si jebat mmg rogol tanpa perikemanusiaan tp lama2 budak ni jadi ketagih so le ...

Waktu i baca blog tu..i rasa tergelak coz tak logik sungguh..i cakap dalam hati ada ker manusia bodoh yang percaya kandungan story ni..sebab manusia biasa pon boleh fikir fakta yang ditulis tak boleh dihadam...tapi i silap coz sini ada juga seorang insan yang percaya...wow...

teringat dengan kes tengku temenggong. sehebat hebat daisy & manohara yg dah berkecimpung dalam bidang menipu ni pun dapat dibuktikan, ini kan pulak budak sekolah dgn maknya yg nobody no money. kalau betul lah si banduan tu tak salah dah lama lepas derr

sebak aku baca perihal yang tak percaya hal situasi sebenar kes rogol...aku ada kisah benar jgak nk dikongsikan...org yang sangat rapat dengan aku... dari kecik...dari sekolah...cuma aku aru tahu kisahnya sekarang... dia hampir dirape oleh orang terdekat jugak dalam family ...cuma cubaan tu dia xnampak jelas orangnya sebab orang tu sempat lari keluar bilik... tapi memang orang dalam rumah dia... dia cuba cerita kat mak pon mak dia xpercaya sebab orang terdekat itu kuat latar belakang agamanya... bila dia cuba cerita kat kawan pon kawan tak percaya dan cakap dia reka cerita.... dia pendamkan sampai dewasa dia tengok macam2 kezaliman lelaki kat perempuan2 sekeliling dia sampai dia xpercaya mana2 lelaki and ter-suka kat perempuan... tapi Tuhan jaga iman dia lagi ... tak terpesong jauh... dia dah kawen ...tapi dia cerita ni kat aku b4 dia kawen sbb aku tanye dia apa yg sbabkan dia taknak kawen n payah pcaya lelaki.... bayangkanlah trauma yang dia rasa...baru"hampir dirogol"... inikan pulak yang dah kene rogol.... Moga Allah lindungi wanita-wanita di sekeliling kita dari kejadian2 durjana sebegini rupa.... nafsu tu memang semua ada... tapi tak semua mampu mentadbirnya sebijak mungkin...

celaka punya manusia!! sial !!!

Follow Us
faraway1 posted on 17-9-2014 10:31 AM
Rajin nya U menunggu, who care penting satu perogol sudah di dalam penjara..

Setuju dgn kau. Yg penting perogol dah dlm penjara. Yg dok pung pang pung pang pertikai keputusan mahkamah tu aku tak pasti kenapa. Bajet kalau watak alim tak ada napsu bagai. Shallow sgt level pemikiran. Tak kena kat diri sendiri or family sendiri mmg sembang kencang la kan?

toxicated posted on 18-9-2014 02:29 PM
Mudah je rupenye jadi perogol, penjenayah..pedopil kat malaysia.asal dh siap buat keje terkutuk paka ...

Lepas tu berpusu-pusu la maknusia dtg back up perogol tersebu dek kerana imej yg ala2 maksum ittew. Puihhhh

tanak-balik posted on 18-9-2014 11:41 AM
aku penah duk kat kandang saksi utk jd saksi satu kes rogol salah satu ahli kuarga aku..
masa tu ak ...

Aku blh bayangkan mcm mana rasanya. Kalau aku mesti peluh jantan betina. Mana nak ingat pasal kejadian lagi, nak ingat segala dialog, nak ingat segalaaa masa, nak susun ayat nak ckp lagi. Haiyohh mau luruh jantung!

padan muka.. siap lah ko burit ko kena paluk.. bisak lah burit ko berdarah darah. konpom kerem jubor kau..

woooh.. scary kalau dibayangkan

abas8888 posted on 18-9-2014 09:24 AM
itulah..hebat mak orang tu sampai masuk melodi lagi..hahaha..sangat kuat one meh....rasanya macam  ...

Sebab OKT tu artis la.. Org terkenal, sebab tu masuk melodi, masuk tv.

Kalau OKT org biasa, benda camni masuk berita bila dah kena jatuh hukuman je. Tajuk berita dia jadi "lelaki alim dijel 20 tahun akibat rogol anak tiri."

makneng posted on 21-9-2014 12:54 AM
Aku blh bayangkan mcm mana rasanya. Kalau aku mesti peluh jantan betina. Mana nak ingat pasal keja ...

Yer..mmg teruk masa tu kena soal..peguambela akan twist crita spy mangsa yg bersalah..kuarga mangsa yang salah sbb perogol tu bertindak gitu..

Mmg tragis weyh..siap gelak2 lg dituduhnya "nth2 awak salah cam?? Mgkn perogol org lain? Bf awak ke?? Adik beradik yang lain ke?? "
Gitu la..aku igt2 lupa sbb da berbelas thn berlalu..mcm aku ckp..peguambela pnya soalan mmg superb..kalau kite baik ngn perogol tu..mmg x caya ape yg dia wat sampai la bukti2 dikemukakan..

Tu sbb aku mmg doakan semua mamat perogol dlm dunia..baik la pegi mati awal2 kalau rasa kepala k*te tu x boleh kawal..

Artis ke x artis ke..dah namanya perogol kanak2..mmg sepatutnya dipotong aje anunya dr dipenjarakan..!!
Last edited by tanak-balik on 22-9-2014 11:44 AM