CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: cef_gango

[Tempatan] Tabiat Orang Malaysia Yang Buruk (REALITINYA)

cef_gango posted on 15-9-2014 11:44 AM
kalu cam tu KITA ADA KAN WAWASAN 3030 lama skit bru nak maju dan bersatu

tak sempat lah kita nak tengok wawasan 3030 '
kita semua dah mati hehehe
wawasan 2050 pun perangai malaysia masih prrt

tempat2 sesak ni malas stop, parking payah, buang2 masa, baik pi kedai2 biasa 5-10 minit siap bershopping.

Baru pagi tadi jadi depan mata aku..
Satu family ni bawak anak berjalan-jalan di KL
Masa kat Stesen LRT Masjid Jamek anak family Melayu ni terlanggar orang yang tengah kalut nak kejar tren
Si Mak hanya pok pek marah anak coz jalan tak tengok orang,bukannya nak ajar anak beradab sopan mintak maaf..
Kekadang orang yang perangai cam ampeh ni la yang sebok reproduce dan menambahkan bilangan manusia yang baghal di donia nan fana ni

cef_gango posted on 15-9-2014 11:44 AM
kalu cam tu KITA ADA KAN WAWASAN 3030 lama skit bru nak maju dan bersatu

hahhahah!! extended version kekdahnya.

gaara_X posted on 15-9-2014 10:27 AM
sikap sivik tak de dalam diri warga Malaysia...

pprt cam mesian seme tu sikap sivik tak penting laaa

yang penting kete mesti cun..cam poton isis tuh..kata penok laaa cun.. kalo kata aku sama je cam kete deliver pizza or take away food tu

dekat area parking kepong sentral tu berderet orang parking luar, sebab taknak bayar 4 rm. dah la jalan situ sempit nak mampus, yg park tepi tepi tu memang mintak nak calar kereta kot

Follow Us
kekure posted on 15-9-2014 12:08 PM
Baru pagi tadi jadi depan mata aku..
Satu family ni bawak anak berjalan-jalan di KL
Masa kat Stese ...

..i have to agree on this. 1 family patut dicatu 2 anak je macam kat china. lol

ooo tu belum rare lagi..
ada lalu sekolah cina masa budak balik sekolah?
parking sampai 3 kereta atas jln ok...

cyb0rg#18 posted on 15-9-2014 12:29 PM
dekat area parking kepong sentral tu berderet orang parking luar, sebab taknak bayar 4 rm. dah l ...

inilah manusia yang suci lagi dimuka bumi ini. Sanggup kan

dah org M'sia suka park camtu nak wat camna...lagi susah org nak lalu, lagi la depa syok....penting diri sendiri aje.... amik makan sumpah org hari2.....

kiutkiut posted on 15-9-2014 01:07 PM
ooo tu belum rare lagi..
ada lalu sekolah cina masa budak balik sekolah?
parking sampai 3 kereta  ...

ini mesti jalan kat titiwangsa tu menuju ke genting kelang?

sueism posted on 15-9-2014 12:02 PM
tak sempat lah kita nak tengok wawasan 3030 '
kita semua dah mati hehehe
wawasan 2050 pun perang ...

ya itulah HAKIKATNYA. 2020 tu hanya golongan elit je la yang layak, golongan caprut suci melayu maish lagi ddk bawah tempurung

Paling maha bangsat adalah pemandu kereta celaka yang park di kawasan bas berhenti.

Sudahnya bas terpaksa berhenti di tengah jalan dan membahayakan pengguna public transport macam aku ni yang berpotensi dilanggar motor.

Memang celaka pemandu buat tak bersalah tunggu isteri gemuk gedempol betul2 depan bus stop. Apa salahnya park jauh sikit supaya isteri kau yang gemuk tu boleh bersenam..

~boolean posted on 15-9-2014 01:21 PM
Paling maha bangsat adalah pemandu kereta celaka yang park di kawasan bas berhenti.

Sudahnya bas ...

macam mana kau tahu pemandu tu dah ada isteri dan gemuk gedempol pulak tu? lepas turun bas, kau siap tunggu ke nak tgk tuan punya kereta yg parking kat situ haha

pasal parking ni .. opis aku mmg bermasalah sikit. parking tak bercukupan. nak2 lagi sekarang banyak opis2 baru bukak kat sebelah2. udah staff sebelah pun ramai yang menumpang parking depan opis kita org. sbb opis dia org parking mmg mahal. maklum la shopping complex. sanggup budak2 opis sebelah tu dtg seawal pukul 7.30 pagi sbb nak cop parking depan ofis weols. udahnya weol2 ni terpaksa double parking dan akhirnya kena saman. last2 p park jauh sikit tapi kena bayar la. yang bertambah masalah ... ada je budak2 ofis sebelah yang dah la tumpang parking depan ofis org ..  tp buta tuli buat bodoh ..ignorance serupa gampang. ruang yang boleh masuk 4 kereta .. tapi sbb bangang .. park ikut suka tak tengok space kanan kiri, tak peduli org lain kemdian2 yang nak parking jgk .. habis cuma muat 3 kereta. begitu juga ruang yg muat 3 kereta kalau park elok2 .. tinggal muat 2 kereta je. aku siap tulis notis la ... letak kat wiper kereta2 org yang selfish sebegitu tiap2 kali kejadian cam tu berlaku. naik stress jadinya. sbb hujung2 .. weol yang tak mendapat parking dah ni aaa. dtg pukul 8 pun parking depan opis yang spanjang 50 mtr tu dah penuh dak2 opis lain ambik. Last edited by pittjie on 15-9-2014 02:56 PM

~boolean posted on 15-9-2014 01:21 PM

Sudahnya bas ...

Aku like 8 juta kali komen ni..
Setiap hari aku naik bas T626 ke LRT Taman Bahagia..
Tak tau la apa yang ada dalam pemikiran pemandu kereta ni semua..
Dah la parking kat tempat bas nak berenti pastu buat keras dalam kereta..
Satu hal pulak pemandu bas nak hon,tunggu depa ni nak ubah kereta..
Kao paham tak kao tu baghal macam unta amek hak pemandu bas nak park bas ni supaya orang boleh turun dengan selamat..

cyb0rg#18 posted on 15-9-2014 12:29 PM
dekat area parking kepong sentral tu berderet orang parking luar, sebab taknak bayar 4 rm. dah l ...

samalaaa wei...tensen aku noks..nk lalu susah kot jln sempit..klau susah2 sgt aku tgu kat caltex tu je...senang.....

tungkai posted on 15-9-2014 11:08 AM
Sagat aje...kasik pengajaran. Kalau tak, sampai bila2 peel sakai camni

Lama dulu kat area PWTC tu, ada satu jln yg lalu kat tepi Pan Pacific Hotel. Kat situ bus rapid/metro mmg kena lalu amik org turun/naik. Tetap ada set2 mangkuk hayun pi parking kat tepi2 jln. Keta pula besar2 & mahal. Bukan keta murah. Dah tak lepas bas. Pusing sana pusing sini tak mau lepas. Sudahnya kami ramai2 suruh driver sagat keta2 kat  tepi tu. Driver sporting gila. Dgn selamba badak dia jalan je sagatlah semua keta2 kat tepi tu. Baru korang rasa. Kami tepuk tangan ramai2

pittjie posted on 15-9-2014 01:57 PM
pasal parking ni .. opis aku mmg bermasalah sikit. parking tak bercukupan. nak2 lagi sekarang banyak ...

Org mcm ni kan. Lain kali akak tulis atas kertas & tempek kat cermin keta dia. Akak tulis Tuhan ksh akal tu suruh guna bukan letak kat lutut. Klu lain kali keta ko parking mcm bangsat begini, tayar ko 4 biji akan di pancitkan. Aku pernah buat camtu. kekekekek!! Terus esok esoknya takde dah badigol park mcm tu.

Peterpan17 posted on 15-9-2014 02:52 PM
Org mcm ni kan. Lain kali akak tulis atas kertas & tempek kat cermin keta dia. Akak tulis Tuhan ks ...

notis tu akak tulis mmg kasar tapi tak la sampai kata nak cabut tayar ke nak conteng kereta ke. paling2 akak cakap .. selfish ia not appreciated here. cam tu la. lepas2 dpt notis tu mmg perasan la .. kereta2 yang penah kena tak de la buat bangang parking suka hati. tapi still la we all tak dpt parking. serius oo dia org sampai awal gila. dah tu kita org balik pun dia org tak balik lagi. tak tau la dia org tu keja jadi apa ntah. kalau dulu weols sampai ofis pukul 8.20 pun ada je lagi parking. now pukul 7.50 mmg sah la .. dah kena park selit2 tepi semak.