CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 6722|Reply: 18

penyesalan seorang homoseksual

Post time 16-9-2014 05:27 PM From the mobile phone | Show all posts |Read mode
salam semua, saya harap anda semua memberikan respon yang positif kepada thread ini. saya newbie disini, harap maaf kalau ada yang terkasar bahasa.

saya merupakan seorang lelaki yang straight sebelum ini. saya telah didedahkan kepada seks oleh kawan2 saya sebelum memasuki sekolah menengah lagi, pemikiran saya pada ketika itu seks hanyalah untuk mereka yang dah kahwin je. saya telah memasuki sebuah sekolah asrama yang semuanya lelaki, dan biasalah kehidupan diasrama, senior akan cari junior yang jambu untuk dijadikan adik angkat. saya telah menjadi adik angkat kepada seorang senior yang bernama halim, hubungan kami sepanjang tahun pertama dan kedua tak ubah seperti seorang abang dan adik. hinggalah pada akhir tahun kedua, pada suatu malam, abang angkat saya itu telah memeluk saya ketika saya tidur. saya pada mulanya tidak fikir apa2 hinggalah tiba2 dia cium saya. ciuman itu telah membuat saya ghairah dan lantas saya membalas ciuman itu, ciuman itu seterusnya beralih kepada meraba dan melancap. tak lama lepas itu kami semakin berani untuk menghisap dan pada satu malam, dia meminta untuk meliwat dan saya benarkan. hinggalah pada pertengahan tahun lepas dimana semuanya berakhir kerana dia bakal menduduki peperiksaan spm, saya terus berhenti melakukan seks luar tabii itu. kini saya menyesal kerana termakan dengan hasutan syaitan dan nafsu syahwat saya ketika itu, penyesalan saya bertambah teruk apabila kini saya dapati saya seperti menghidap hiv. tanda2 yang saya alami ini semuanya menjurus kepada hiv, namun masih tak terbukti kerana saya belum membuat pemeriksaan lagi, kerana saya takut untuk mengetahui keputusannya nanti.

apa patut saya buat? saya sangat2 memerlukan bantuan sekarang, saya takut. saya masih muda dan hutang2 saya kepada Allah masih belum habis berbayar lagi, saya masih belum dapat membahagiakan ibu dan ayah saya kerana saya masih belajar sekarang. hajat saya biarlah saya dapat membantu ibu dan ayah saya untuk menunaikan haji dan melihat saya bahagia..
saya sangat2 perlukan bimbingan

orang kata dah kena sexs kat ass ni...orang tu akan ketagih dan terus jadi dua alam selama lamanya...
syukur lah you dah insaf..semoga kamu tak buat lagi..

bro setiap masalah ade penyelesaian..

yang penting ko kene nekad untuk berubah..

ko mude lagi kan, panjang lagi laluan ko atas muka bumi nie..

tanda2 hiv tu macam mane??

ko google??? better g check terus..

ketepikan rase takut tu, ko kene syg kat diri ko sendiri bro..

kepada adik ni aku cadangkan kau pegi buat pemeriksaan terlebih dahulu..jikalau negatif keputusannya..Alhamdullilah..teruskan kehidupan kau,tumpukan kepada pelajaran, buang aktiviti2 negatif ni dan yang penting kau kena bertaubat.

jikalau positif keputusannya, aku harap kau tabah, dunia belum berakhir lagi..dapatkan bantuan dari rumah perlindungan/kumpulan sokongan kalau perlu dan yang penting kalau kau bersedia nak bagitau parents kau pasal hal ni,kau berterus terang la dengan jujur..memang susah nak berterus terang..tapi kau dah tak boleh patah balik..family kau berhak tau keadaan kau dan apa saja penerimaan dan reaksi diorang,kau kena bersedia utk menerima.

Aku harap bertaubat dan tabah.Wallahualam.

cowey posted on 16-9-2014 08:07 PM
bro setiap masalah ade penyelesaian..

yang penting ko kene nekad untuk berubah..

tanda swollen gland kat area kelengkang and sekarang selsema, based on google tu tanda2 hiv. saya tak cukup 18tahun lagi, kalau nak buat test mesti kene ada permission parent dulu.
saya mmg dah bertekad nak berubah lepas kitorg stop since last year, sebab benda2 ni mengganggu saya dalam pelajaran. so far saya dah boleh fokus kat study but bila tanda2 tu muncul, ia mngingatkan pada saya yang dulu dan mngganggu fokus saya.

zainadamjamil58 posted on 17-9-2014 07:11 AM
tanda swollen gland kat area kelengkang and sekarang selsema, based on google tu tanda2 hiv. saya  ...

owh... doa banyak2 bro..

hope tak de ape2 yg berat..

Follow Us
Err, sorry TT, aku bukan apa, cuma pelik je. Mcm mana ko boleh terangsang dengan laki?
Aku ni err, xtau lah nk ckp. De laki dekat ngn aku je pun aku dah geli.

1.Taubat Nasuha dik.......dan yakin ALLAH SWT akan mengampunkan dosa adik....

2.Pergi pemeriksaan doktor....

Buat pemeriksaan doktor dulu..

kasi taubat dulu... yang lain2 hadap pelan2...
hiv tu mintakla dijauhkan... tp klu dah terkena tu terpaksa hadap la...
mungkin satu ujian dari allah... atau allah nak ampunkan dosa2 kau...
dah sampi tahap mcm nie nak menangis air mata darah pon dah tak da guna...
doa la banyak2 mintak dipermudah kan segala urusan...
mintak allah hijabkan aib kau dari makhluk2 atas muka bumi ni...bukan untuk kau ja... untuk family kau jugak...

1. Taubat, Percaya Allah tu wujud dan yakin. Allah tu maha pengampun
2. Pi cek dokter, kalo positif, teruskan urusan dgn Allah, jgn givap, mana tau kot2 Allah hapuskan HIV tu ke.. terpulang pada Nya

3. Kalo Negatif, jangan lak lupa kat Allah... time susah cari tuhan, time senang lara... lumrah hidup manusia....

Buat step2 kat atas nih... insyallah ok..

si halim tu dah mati sebab HIV atau belum?
kalau dia normal..ko tak perlu risau la
unless ko tuka2 pasangan

cuma skrg ni
taubat nasuha
aktifkan diri dgn sukan
jgn biasakan duduk sendiri
nanti mesti memori tu datang

zainadamjamil58 posted on 16-9-2014 11:11 PM
tanda swollen gland kat area kelengkang and sekarang selsema, based on google tu tanda2 hiv. saya  ...

kekadang, benda ni psikologi je. xsemestinya kena, unless klu ko buat test utk confirmkn..

btw, syukur la ko da sedar..ade ms lg nk bertaubat..

zainadamjamil58 posted on 17-9-2014 07:11 AM

dik, itu mungkin angin pasang surut... kena gi check kat klinik... takpe klinik kesihatan pun boleh.. jangan risau...
yang penting u kena pegi check dulu...

adoi..mudanya dah kena mcm tu...umur berapa dah main liwat ni..adoi..anyway..kepada cik adik..jgn risau..hiv bukan anda mati terus..kena pergi kursus2 dorg anjurkan..kita dengar buat pedoman..anyway...make sure lepas umur 18 dan terus buat ujian hiv dekat hospital kerajaaan...tpulang nak gtau parents atau xnak..tp doktor akan simpan baik2 maklumat tersebut. jgn risau. pasal hiv pula...adik akan diberikan ubat untuk menguatkan antibodi..kena makan waktu nya..jgn miss sekalipun..jika mahu hidup lama...ok..so, jgn risau ye..yg penting, taubat nasuhu dahulu..mmg susah tp.cba dgr ayat2 alquran dekatkan diri dgn Tuhan...offkan grindr tu..sekian

Assalamualaikum TT

Alhamdulillah sudah ada kesedaran untuk berubah.
pertama bertaubatlah bersungguh-sungguh.
dekatkan diri dengan Allah swt kembali.

Sibukkan diri dengan beramal. kerja2 sosial baik.
berjumpalah dengan kaunselor

apa perkembangan terbaru TT?

tt cuba jengah blog bro najmi ni.. byk info

http://hivadadidalamdarahaku.blogspot.my/

kat situ ada mention pasal hiv test kit.. boleh beli n test sendri kat rmh. result dlm 5 mnt. lebih baik tahu realiti cpt. kalau btl2 ada hiv blh mulakan rawatan.

andai betul hiv pon dunia blm berakhir.. byk rawatan untuk kawal virus..

tak semestinya tanda2 tu hiv.. kadang penyesalan yg bt kita fikir bukan2..

zainadamjamil58 replied at 17-9-2014 07:11 AM

Salam dik,
Baguslah kalau sudah ada niat bertaubat. Kakak doakan semoga terus istikamah dalam usaha mendekatkan diri dgn Allah dan mencari redhaNya. Tentang tanda2 hiv tu, sumber internet pakcik google tu blum sepenuhnya boleh diterima sebagai fakta. Ada banyak jenis penyakit lain yg menyerupai simptoms2 kepada penyakit2 yg lain juga. Jadi internet sahaja tidak mencukupi utk kita yakin akan satu2 penyakit. Apa yg boleh dilakukan ialah teruskan menjaga kesihatan, amalkan gaya hidup sihat dan jika bila tiba waktu sesuai, lakukan pemeriksaan perubatan sendiri utk kesahihan.