CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12Next
Return to list New
View: 5068|Reply: 34

kekasih berubah sikap kerana ajaran sesat

Post time 18-9-2014 08:22 AM From the mobile phone | Show all posts |Read mode
Assalamualaikum.. Saya newbie kat sini.. Jadi saya taktahu nak post kt thread bahagian mana..

Saya ada kekasih. Hampir 7 tahun mengenalinya. Masalah sekarang ni, dia dah berubah sikap. Semalam, die mesej saya utk putuskan hubungan. Masa tu , saya tgh berjumpa dgn ibunya. Utk pengetahuan, saya rasa kekasih saya terlibat dgn ajaran millah abraham. Jadi, saya dan keluarganya sedang berusaha nak pulihkan dan sedarkan dia semula..

Sedih dengan ujian ini tapi sekarang ni tak tau nak buat apa. Last edited by polkadott on 19-9-2014 04:52 AM

Rate

1

millah abraham..? jap nak tanya pacik gugel..

ana_una posted on 18-9-2014 08:26 AM
millah abraham..? jap nak tanya pacik gugel..

Ajaran sesat...pengikut Nabi Ibrahim..mengikut ajaran kombinasi yahudi, islam dan Kristian..banyak pula ajaran sesat ni...yang i heren ada juga follower..

Kalau dia nak berpisah apa nak buat...cuba menangi hatinya..kalau tak berjaya juga..be a gentlemen a let it go...
Orang tak nak..paksa pon tak boleh...so move on lah dek..orang dah kawin berpuluh puluh tahun pon boleh bercerai apatah lagi pasangan bercinta..
Memang sedih dan perit..tapi terima lah hakikat...suatu hari akan bertemu dengan wanita yang sesuai yang sudi menjadi isteri kamu..

Tentang tuduhan kekasih folow ajaran sesat tu...kalau betul..i think she carik pasal, dia dah dewasa tau baik buruk salah benar..one day sure dia akan kena.. tahulah keluarganya beriktiar menyedarkan dia..

mrsLucky posted on 18-9-2014 09:34 AM
Ajaran sesat...pengikut Nabi Ibrahim..mengikut ajaran kombinasi yahudi, islam dan Kristian..banyak ...

dah google tadi...terkejut jugak kat malaysia pun ade pengikut...teringin jugak nak tau, macam mane diorang mudah terpengaruh sebab dulu ade seorang lulusan phd al azhar yang murtad sebab ikut ayah pin....ape yang diorang fikirkan...

betul ke kekasih tt tu masuk ajaran sesat...jangan main tuduh2...ni soal akidah ni...ade bukti kukuh ke???

Follow Us
nanacinta posted on 18-9-2014 09:45 AM
dah google tadi...terkejut jugak kat malaysia pun ade pengikut...teringin jugak nak tau, macam man ...

True..i pon pelik bila pensyarah pon boleh jadi bom expert dan bertanggung jawab boming kat Bali dulu.. nampaknya tinggi pelajaran tak bermakna bijak dalam kehidupan...

kalau sah dia dah ikut ajaran tersebut,sukar nak pulihkan balik aqidahnya
TT jangan buang masa kot..

takotnya kalo dh terjebak jarang songsang ni...
lupakn je la dia...
ko nk ke berbini kan org mcm ni...
ko lelaki ke pmpn....konpius japp

fifie_olin posted on 18-9-2014 11:19 AM
takotnya kalo dh terjebak jarang songsang ni...
lupakn je la dia...
ko nk ke berbini kan org mcm n ...

aku rasa ppuan nick ala2 wanita je..hik3..hemm..aku xtaula org2 y ikut ajaran sesat ni...apa sebenarnya yang dicari nth..nthlaaa..

Maaf.  Kekasih saya tu lelaki. Bkn nak tuduh. Tapi dari segi apa yg disampaikan kat saya memang serupa dgn ajaran ni. Semuanya sama.  Ibunya pun ckp benda yg sama. Tapi ibunya dah bwk pergi berubat sana sini. Katanya benda ni ade berkaitan dgn ilmu hitam jugak. Sebab tu dia susah nak dgr ckp kami walaupun dah kami bgthu benda ni sesat. Ibunya kata dia dah tak sedar dgn siapa dirinya sendiri.

Kes berat ni TT...

Cuba usaha dgn bawak dia berubat klu betul terkena ilmu hitam...

Hal ni melibatkan akidah...bahaya tau. Harap dia dapat kembali semula kpd jalan yg lurus...

Pernah seorang alim berkata, lebih kurang begini,

"Aku tidak kisah penentuan kehidupan akhiratku sama ada syurga atau neraka, tetapi biarlah akidahku adalah akidah yg benar yg diterima di sisi Allah."

Ibunya beritahu saya yg dia sudah tidak bersolat dan puasa. Menunaikan haji pun diperlekehkan. Ya Allah, saya takut sangat dia semakin tersesat jauh.. Saya sayangkan dia dan nak selamatkan dia dpd terus hanyut.

nanacinta posted on 18-9-2014 09:49 AM
betul ke kekasih tt tu masuk ajaran sesat...jangan main tuduh2...ni soal akidah ni...ade bukti kukuh ...

Ya.. Memang ade bukti kukuh..

mrsLucky posted on 18-9-2014 09:34 AM
Ajaran sesat...pengikut Nabi Ibrahim..mengikut ajaran kombinasi yahudi, islam dan Kristian..banyak ...

timakasih utk explanation tu.. saya baca ianya bermula dari tanah seberang erk..?

polkadott posted on 18-9-2014 08:49 PM
Ibunya beritahu saya yg dia sudah tidak bersolat dan puasa. Menunaikan haji pun diperlekehkan. Ya Al ...

ek eleh...apa alasan dia bila tak bersolat tu..?

ana_una posted on 19-9-2014 07:55 AM
ek eleh...apa alasan dia bila tak bersolat tu..?

Boleh baca blog ini.
www.antimillahabraham.blogspot.com

selame 7 tahun nih ape status korang?

bf gf atau tunang?

Klau ada kudrat utk pimpin dia blk ke jln yg benar, TT kena doa byk2 biar Allah tunjukkan jln.
Klau xberdaya, better serah pada keluarga dia tp masa sama doa la byk2.

Aku bkn apa TT, bab akidah nie bkn boleh main2. Takut kita pun terjerumus percaya skali lps dia brain wash kita blk. Klau betul nk tlg, ko cr la yg pakar. Sbb dorang nie kira ada ada kepercayaan lain. Ssh nk tkr persepsi org klau kita xcukup ilmu.

TT pun jgn dilema sgt. Berapa lama pun TT dgn dia..klau dia nekad xnk brubah..TT kena move on la.. Akidah tu lg penting dr cinta manusia nie..

ni bole report je jais ni...
report cpt tt oi sebelum jauh die sesat..

12Next
Return to list New