CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 15645|Reply: 110

Suami adik aku, laki tak guna. Update! Dah buat report polis

kesian adik aku, kawen dgn laki melayu tak guna. skangni laki dia dah pandai naik tangan, pukul adik aku. lepas tu kalau tengah gaduh, boleh je baling apa je benda yg dia nak kt adik aku. adik aku pernah kena baling dengan kasut, cawan, botol air dll. ada sekali tu, dorang gaduh dalam kereta waktu malam raya, laki dia boleh je tinggalkan adik aku kt tepi jalan time tu dah kul 12malam!!

laki dia ni bisnesman kecik2 camtu, awal tahun ni bisnes dia tak jalan. dia pinjam duit adik aku untuk selamatkan bisnes, adik aku bagi je la sebab nak tolong laki sendiri. dah lama mana boleh tahan, adik aku suruh laki dia cari keje. tapi laki ni mengamuk cakap adik aku ni berkira la, tak susah bersama la. lepas tu start gaduh, zapp adik aku kena pukul lg dgn laki tak guna ni. memang WTF kan!!

kadang adik aku penat, tak larat prepare breakfast pagi2. sebab nak siapkan anak, pastu nak rushing g keje lagi. laki dia ni sibuk dok komplen cakap adik aku pemalas, bekira buat keje utk laki sndri. laki tu bole siap compare adik aku dgn ex-awek dia. sbb ex dia layan laki tu baik giler..katanya la. adik aku baru tahu laki dia penah tinggal serumah dgn awek dia dulu. tp pompuan tu boleh tidur dgn laki lain. kawen dgn laki lain. adik aku baru tahu pasal benda ni lepas kahwin, bila start gaduh2 ni.  btw, adik aku jumpa laki dia time dorang keje skali

malam tadi, adik aku call. dia kena pukul lg. sebabnya time tu dia lambat masuk kete, dorang nak pegi makan kt luar. laki dia plak pantang kalo org lambat2. masalahnya adik aku tu mesti la nak siapkan anak bagai, kompem2 la lambat.

ntah la weh... sian gila dgn dia. mcm mana aku nak tolong adik aku. Last edited by p!nk on 24-9-2014 08:41 AM

Berpisah jela
Abusive sungguh hubungan tersebut

ambik gamba kalau ada kesan2x lebam.. buat report polis

kalu kaki pukul nie better bercerai jer.....

pink..u can take action..
laporkan je...
rasany boleh call talian NUR 15999
ni tuk penderaan kanak2, wanita n pembantu rumh
jgn biarkan je

sebagai kakak g la nasihatkan adik ipar tu..
tarragona catalunya betoi punya jantan.. sukati je nak pukul2..

Follow Us
pegi balai polis repot dan terus ke mahkamah syariah....kalo aku tak sanggup kena jadi karung guni belasahan sehingga akhir hayat...done!

mcm cite dlm drama..
kdg2 aku terpikir gak,time dorg brcnta sumenye indah2 ye?
bape lame dorg kenal sbelum dcide nk kawen?

berpisah la. dah terang2 lakinya masih teringatkan awek lama tu. suruh laki dia pi cari awek lama dia tu dan bermadu

Lawan le apa lg...

Lawan cara fizikal atau undang2.

Sanggup ker jd punching bag seumur idup....

sorry ya .. bukannya nk bg nasihat meruntuhkan rumahtangga org ya ... tp klu laki dah start naik kaki tgn ni silalah ucapkan selamat tggl sygku ajer sbbnyer yg rozi tgk keliling habit baran dia tu akan kekal begitu utk selama-lamanya ... klu bertahan boleh jd mereng tau tak! tak caya cuba krg peratikan saper2 yg ada laki or boyfriend kaki pukul nih ... drg nih mcm ada short2 skit tau ... sbb mental drg selalu tertekan ... ni ckp betul2 ni .. bukan rosse main2 tau ... tak caya cubalah krg observe kwn2 krg sendiri ... mana2 suspect yg disyaki tu krg akan nampak drg nih mcm ada tak betul2 sikit ...

u ni bangse ape? sbb x semesti nya semua laki melayu x guna.
dah tahu rushing nak p kerja, bangun la awal. breakfast boleh buat ar janji pandai manage masa.
laki pantang pompuan lembab. cuba la perbaiki diri baru la laki tu x naek tangan.
laki adik u siap compare dgn ex sbb terase rugi hantaran kawen berbelas ribu tapi berkahwin dgn orang yg x reti urus rumah tangge.

kalau adik dah berubah & pandai urus rumah tangga tapi still kena sepak terajang. mohon call 15999, buat report ke balai polis & nanti dorang
proceed ke mahkamah syariah.

burque posted on 23-9-2014 10:24 AM
Berpisah jela
Abusive sungguh hubungan tersebut

aku dh cakap kt dia, cerai je dgn laki tak guna tu
bukannya ada paedah pon bela biawak hidup tu.. dah la tak keje
tp katanya sian kt anak

bellaa posted on 23-9-2014 12:16 PM
dah tahu rushing nak p kerja, bangun l ...

ko takyah la nak hidup in denial sgt... mmg laki mlayu byk yg tak guna. ko pon salah sorangnya
takyah nak cakap laki tak suka pompuan lembab ke apa.
kalo dah laki pon cam biawak hidup, tak keje.. laki dia tu macam sampah, tapi masih mengharapkan dilayan macam raja

bellaa posted on 23-9-2014 12:16 PM
dah tahu rushing nak p kerja, bangun l ...

ppuan tu lg rugi kawen lelaki dh mencelop..dah kebuloq sgt nak breakfast buat sndirila..susah sgt ke nk goreng telur sosej bagai..isteri bukannye machine ok..siang2 keje..balik keje urus rumah urus anak..mlm2 xlena tdo baby mintak susu 2 3x..so suami pandai2la tolong mana patut..dhla xtlg pukul pulak tu...mau bela lg ke laki tarak guna tu..puiii!!!!

kalo dh angkt tgn tu tggu ape lg...
kalo still syg lg laki tu...buat solat mntk kat ALLAH

cloudy_83 posted on 23-9-2014 11:54 AM
berpisah la. dah terang2 lakinya masih teringatkan awek lama tu. suruh laki dia pi cari awek lama di ...

aku rasa laki dia tu bodoh agaknya, dah sah2 awek sndri tido dgn laki lain siap pregnant luar nikah
tp tetap sayang lagi.. adik aku yg baik ni, dia take for granted pulak

aku salu tengok, kalo pompuan yg baik.. salu dapat laki tak guna
laki baik plak, salu dapat pompuan tak guna

beldandy posted on 23-9-2014 10:44 AM
pink..u can take action..
laporkan je...
rasany boleh call talian NUR 15999

aku dah cakap kt dia, pegi la sesi kaunseling. mana tau leh pulihkan hubungan dorang. thanks bagi advise

cheeky_meal posted on 23-9-2014 12:28 PM
ppuan tu lg rugi kawen lelaki dh mencelop..dah kebuloq sgt nak breakfast buat sndirila..susah sgt  ...

adik aku wkt kenal dia taktau dia macam tu. skgni baru nampak true color. aku pon mula2 suka je kt adik ipar aku tu. nampak cam baik. tp bila jadi camni baru la aku tau perangai hazab dia. patot la kadang2 bila ada event family kt kampung adik aku tak balik. mesti takot laki dia marah. tak guna punya jantan!

p!nk posted on 23-9-2014 02:30 PM
aku rasa laki dia tu bodoh agaknya, dah sah2 awek sndri tido dgn laki lain siap pregnant luar nika ...

kan.. tu dugaan namanya
kawan aku sorang macam ni dulu. end up aku yang kena ceramahkan lakinya
nasib baik sempat tunang je, tak sempat kawin

kalau kena pukul, lepas ni u straight bawa adik pergi hospital dan ambil gambar sekali.
adalah bukti nak mengadu nanti di pejabat agama dan polis.