CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12Next
Return to list New
View: 5420|Reply: 26

Nak balik tak.

Salam jumaat.. Hai korg aku rungsing ni, nak mintak pendapat korg semua.

Aku perempuan dah berkahwin and ank sorg baru nak setahun, prob sekarang ni MIL aku admit ward and aku tgh pikir nak balik ke tak.

Prob start  last month time otw nak balik dari satu negeri ni ke KL, aku rase satu family in law aku sentap dgn aku.

story dia camni kami pergi ke utara sbb adik ipar aku nak bertunang, lepas habis majlis kami jalan2x la kan, ank aku tu kecik lagi, keluar masuk kereta, kejap panas kejap sejuk, lepas tu jejalan lagi sampai kena air hujan (pak mertua aku pgg, bila aku suh laki aku ambik sbb hujan pak mertua aku cakap xper sikit ja xder pape) so malam tu ank aku demam.

Otw balik KL aku dah singgah satu klinik tp ubat x working pon, badan ank aku still panas. lps tu depa boleh pulak nak singgah mengubat (FIL aku mmg kuat benda2x ni) adik ipar aku selalu kena histeria. Aku dah ckp elok2x ank demam, dorg cakap xper ni demam biasa ja, biasalah tu budak nak berubah bulan time tu ank aku ok lagi la panas2x pon.

Sampai ja umah perawat aku mandikan ank aku, lap2x badan dia nak kasi panas turun, tak jalan jugak anak aku start lembik, susu botol xnak bf pon xnak start melepek jer. Aku dah risau dorang boleh rilek makan2x la borak2x apa. Aku pandang laki aku dia pon bole buat bangang pulak, aku rampas ank aku bawak dia duduk luar cuba nak susu kan dia. Anak aku xnak dia nangis merengek2x. Aku suh adik aku ( adik dgn mak aku ikut) panggil laki aku.  Laki aku bole buat bijak pandai dia ambik anak xbercakap dgn aku tros bawak masuk rumah. Aku ni dah la jenis baran org buat aku camtu mmg berhantu la aku kan, yang jadi mangsa nyer kereta la, aku g tumbuk kete tu sampai berbunyi kete tu. (Panas sangat dah hati aku) sudah nyer wife perawat nampak apa aku buat td, laki aku plak tros mengamok dgn aku, tapi xbercakap la, so ktorg gerak balik KL dlu sbb aku dah start naik angin kan, laki aku drive laju gila kesian kat mak aku takot dia.

Sampai KL tros g klinik y ank aku selalu pg, check panas dah nak sampai 39, tros masuk ubat bontot (korg bayangkan kalau aku lengah2x lagi) so settle. Balik umah family in law aku semua sentap dgn aku, aku xpaham la apa yang dorg pikir aku buat semua tu sbb ank aku kot. dorg seboleh2x nak ambik air penawar la apa, ank aku demam sebab cuaca bukan sebab hantu setan stress aku. malam tu jugak tros balik umah memasing xnak dah tdo umah aku, muka semua masam bila aku nak salam semua lari, aku mmg xheran la xnak salam dgn aku bole blah la kan.

and skang MIL aku masuk spital laki aku ajk balik aku mmg malas nak layan.. mcm mana ni apa alasan aku nak kasi, kalau aku balik pon dorg xsuka buat apa kan. aduhh stresss..

TQ baca aku xpandai karang pandai2x la korg pahamkan yer.

tp kan.. better ko balik la..
biar la depa tak layan ko.. at least ko tunjuk la muke ko kt depa..
incase ko tak balik.. nti lagi bertambah teruk hubungan korung..

isk xkan MIL ko mausk hspital ko tak nak pegi tgk? ko pegi la jengah bw perawat skali
aku suggest ko pegi je buat mcm biasa. biar la diorg suka ke tak,ko naik hantu tu pun sbb anak kan? so ko jgn mgelak sbb nmpak ko yg slh. buat mcm biasa je.

ganas gak ko ni tumbuk pintu kete, x sakit ke tgn?

balik la nak...jangan derhaka....gittew...in law ni dah kira tahap macam mak ayah kita jugak... tanpa derang tak jumpa lah ko ngan laki ko... cer ko pegi lawat tu bawak perawat sekalik....tengok sentap ke tak... gurau je

balik la.... kesian kat suami ko...MIL ko sakit...at least tunjuk muka walopon nanti kita sakit hati... beralah sikit... nanti ko tak balik akan keruhkan lagi keadaan....

buat senyap ja.. buat x tau.. esok lusa dia kuar la..

pndi plak gi hosp bila sakit...
x pegi plk jmpa perawat tu ek...
bila masuk bab anak ko sibuk jmpa perawat..
angin plk aku baca stori ko ni..

tp kan sakit2 atu tu...ko blk je la...
tunjuk muka...bkn muka masam...muka bebiase jek
mcm xde ape2 yg berlaku...

kalo dorg x nk layan ko...pegi la mampos kan...hehe
janji ko melawat mak mentua ko tu...

Follow Us
Nasihat i..tabahkan hati dan pi lawat mil tu..bagi muka laki you..lagi pon susah kerana ikatan dengan keluarga suami akan tetap terjalin selagi you masih isteri dia..nak tak nak kita terpaksa hadap juga..

balik la TT, layan PIL elok-elok.. adik beradik ipar tu kalu diorang nak sentap ke masam muka ke biarkan..

cuba pikir kalau TT dah tua nanti admited lepas tu menantu & cucu xnak datang jenguk. apa perasaan TT masa tu nanti.

TT balik jer la dulu...usha tgk situasi camner...

Kalo time mak mentua tu sakit2 pun sumer nak tunjuk perangai...itu story no.2

Yg penting hadap jer dulu...beralah bukan bererti kita kalah...sebaliknya kita tak nak jd biadap towards inlaw...

Nti sok tak sudah ada yg malu sendiri...

Adat la hidup berkeluarga cenggini...bukan senang nak puaskan hati sume org...kdg2 terpaksa korbankan hati sendiri...

I paham perasaan TT, kalo I kt tpt TT pun I hangen, tp your MIL sakit kan, blk la jengah kejap. Bkn u kena dok sana sebulan pun. At least blk jengah sekejap. Tunjuk muka. Diorang nk pulau u ke tanak salam u ke u peduli hape. Pk la nnt mn tau in future, you parents sakit tetiba husband u tanak blk jenguk, apa u rs?

Dlm rumahtangga ni kena ada give and take yang. U takleh pk diri u je, u kena pk yg MIL u tu is your husband mother, yg melahirkan husband u dulu (u dh ada anak, so i pasti u tahu macamana rs sakitnya bersalin). So, sakit hati mcmana pun, blk la sekejap. Kalo u tak kesian kt MIL u sekalipun, kesian la kt husband u nk blk tgk mak dia. Okay?

Last edited by kakakmanis on 26-9-2014 02:36 PM

heh anak kau biar la kau urus . keke . balik jelah tunjuk muka sekilas dua . lepas tu balik la .

pergilah jenguk MIL TT tu, nnt klu x balik laki TT lak yg jd panas hati sudahnya tt lak yg akan derhaka pd somi so better balik, buat cam biasa cam xde benda terjadi

klu yg sana masih naks entap ke apa lantak pi ler
wat budus jer
yg penting tunjukkan hormat TT sebg menantu dan org muda pd MIL yg juga mak pd somi TT
selg TT masih jd isteri pd somi TT suka atau x then mmg kena balik ke belah dia juga

ms nak balik tu niat nak jenguk org tua
ikhlaskan hati tu walau kdg terasa peritnya
saya dah lalui jd saya taw perasaan TT mcm mana

Rasanya MIL TT ni kena santau takpon kena sampok dengan jin. TT p la melawat MIL kat spital tu. Tabur beras secupak dua kat muka dia, elok la tu. Selamat mencuba

lolali posted on 26-9-2014 10:15 AM
isk xkan MIL ko mausk hspital ko tak nak pegi tgk? ko pegi la jengah bw perawat skali  
aku sugge ...

Hahaha cun jugak idea tu.. Bawak perawat tok bomoh sume kan...
sakit woo tangan aku nasib baik xpatah, lebam tangan aku haa padan muka...

Hahahah jemah nak bergerak pulang sudah ni, balik jela kan buat muka tembok lantak p la depa nak ckp apa, aku balik dah kira baik..

Td ada gak la drama aku ngan laki aku, mmg aku xkemas baju, laki aku la dok kemas baju kami bertiga.. Ahahaha gila kejam...

Tq advise korang, suka sangat2....

balik dan rendahkan diri, rendahkan ego, salam mertua, minta maaf dgn dia, kata anak mmg demam panas sgt, lambat sikit mmg bleh kena sawan... minta maaf atas perilaku buruk ari tu... kata kat dia, setan masuk badan ari tu, tu yg marah sgt.... dan cubalah kawal sifat amarah tu, kalau marah menguasai diri.,.. mmg tindakan kita buruk je, x de yg baik... bleh je cakap leklok kata nak balik dulu sbb anak x sihat, bg pak mentua tunggu amik ayaq jampi... nk guna ke x guna ke, itu no 2,... dah mmg itu pemikiran mentua nak buat canner, bukan tinggal sekali pun, sesekala jer... kalau depa tanya cemana, kata dh guna... abis citer... org tua ni depa mmg excited dgn cucu.... lgpun, kalau dh mmg kaki ayaq jampi ni, cakap cemana pun ttp dgn ayaq penawar... sesilap kt spital tu pun dh bergelen minum air jampi... tp nk wat canner... jgn kita terikut dah la... tp hati depa kena jaga... depa ttp ibu bapa walaupun mertua... lenkali kalau nk marah, cepat2 istighfar... kalau x jalan juga p amik air semayang... lgpun, u sendiri dah menjatuhkan reputasi diri, yg pg tumbuk kereta tu kenapa... mmg depa nampak tru color, entah2 anak lelaki depa mangsa dera... tp mmg nasib la, pangai u buruk.. mmg kena umpat keji la dgn ipar duai....

kalau u tak balik fuh lagi u bakal hadapi hidup
tak aman selagi u masih bersama suami u tu..

kaedahnya kalau u tak balik sama cam isytihar kan perang gitu.

u nak menjadi brncian mentua ipar,  then buat somi u tak happy
lepas tu dia kena dengar cita dari u,  dari family dia,  then korang bergaduh selalu.

voila...  Baik u balik.

carly_lah posted on 26-9-2014 11:27 PM
balik dan rendahkan diri, rendahkan ego, salam mertua, minta maaf dgn dia, kata anak mmg demam panas ...

Dah balik pon ni. Dear carly aku dari sblm kawin lg aku dah tjuk pragai camtu, aku ngaku awal2 kat depa aku mmg pns baran, and they said nevermind people change. And waktu kejadian aku rase aku dah ckp bnyk kali y aku  nk gerak balik awal baik2. Aku dah hint dah ckp sume dah wehh.  Tp setiap kali aku ckp dorg bantah ckp budak demam perkara biasa, nti sihat la. Still nk tahan nk kasi kat perawat hembus2 kat kepala kot. Budak lelaki kena kuat.. Ank aku xsampai setahun lagi weh, apa perasaan kau kalau org halang kau nak bawak ank kau p klinik? Dgn bdk tu dah start lembik, xnak susu xnak apa dah? Ko nk thu lgi ker? Laki aku? Lgi trok 199% folloe jer apa parents dia ckp, tgu perawat tgu la. Aku xbole wey aku kesian kat ank aku. So bg aku sblm aku meroyan mcm org gila baik aku lpskn kat bnda y xbernyawa.

faraway1 posted on 27-9-2014 04:14 AM
kalau u tak balik fuh lagi u bakal hadapi hidup
tak aman selagi u masih bersama suami u tu..

Dah balik pon ni fara. Aku buat bodoh sokmoo ja ha.
lantak la kan, in law aku ok ha, adik bradik lain pon dah ok, just ada sorg still biol..
Peduli apa aku xjadi kudis. Before apa y aku buat utk ank aku, dorg xkawin lagi xda ank so xrase apa aku rasa.
sok ada anak ank sakit depa bawak p klinik mmg aku kasi depan2 ja nanti, g jumpa bomoh weh. Cepat sihat

betul tindakan tt.. takpelah besok2 yang lain tu dah kawin pasti merasa juga dengan mertua masing2

bahagian masing2

12Next
Return to list New