CARI Infonet

Forgot password?
 Register

1234Next
Return to list New
View: 3571|Reply: 63

[Tempatan] Kem BTN punca Melayu jadi taksub, rasis?

Datuk Ambiga Sreenevasan menyifatkan Kem Biro Tatanegara (BTN) hanya sekadar menjadi sesi untuk membasuh otak kaum Melayu agar menjadi rasis dan pentaksub.

Penaung pertubuhan bukan kerajaan (NGO) Negara-Ku itu berkata, ibu bapa yang membenarkan anak mereka mengikuti kem tersebut terkejut dengan objektif dan kandungan modul yang diajar.

"Saya bertemu dengan beberapa rakan Melayu yang menghadiri kem ini dan mereka marah dan rasa jijik," kata beliau semasa menghadiri Persidangan Kebangsaan Anti-Diskriminasi yang bertajuk "Perpaduan dan Penyatuan Sosial di Malaysia – Jadikannya bukan suatu yang mustahil" di Kuala Lumpur hari ini.

"Apa yang diberitahu kepada kamu? Melayu dibasuh otak supaya menjadi rasis dan pentaksub semasa menghadiri kem ini," kata Ambiga.

BTN berada di bawah kendalian Pejabat Perdana Menteri dan sering diadakan untuk penjawat awam dan pelajar-pelajar institusi pengajian tinggi awam (IPTA).

"Saya kecewa dengan pemimpin kita, mereka tidak berminat untuk tangani isu ini. Mereka hanya minat untuk politikkan isu ini.

"Saya dengar orang berkata menteri tertentu terpaksa keluarkan kenyataan perkauman kerana perlu melakukannya. Apa jenis penjelasan ini? Ia salah pemimpin kita, tiada alasan," katanya.

Ambiga juga membidas Perdana Menteri Datuk Seri Najib Razak semasa ucapannya di Pertubuhan Bangsa-Bangsa Bersatu (PBB) baru-baru ini yang dianggapnya sebagai cakap kosong semata-mata.

"Perdana menteri nampaknya mahir dalam membuat ucapan yang hebat semasa di depan masyarakat antarabangsa di PBB.

"Tetapi dalam menunaikan janji, beliau gagal," katanya yang disambut dengan tepukan gemuruh daripada hadirin.

Ambiga berkata, rakyat hanya mahukan keharmonian sesama kaum tetapi berlainan pula dengan pemimpin di dalam negara.

"Kita berminat dalam keharmonian negara, rakyat cuba mencapai keharmonian sesama sendiri tapi saya tidak pasti tentang pemimpin kita," katanya.

Beliau juga sempat mengkritik kerajaan susulan laporan terkini ahli akademik, Prof Dr Abdul Aziz Bari yang juga berdepan pendakwaan mengikut Akta Hasutan selepas beberapa laporan polis dibuat terhadapnya.

"Malaysia pasti berada dalam Guinness Book of Records kerana mempunyai jumlah paling banyak laporan polis yang dibuat," katanya.

Menurut Ambiga, hanya di Malaysia menjadi kesalahan bagi individu, pakar atau ahli akademik untuk menyatakan pandangan sendiri.

Malah, beliau berkata penjajah Inggeris juga pastinya kecewa dengan cara undang-undang penjajah tersebut digunakan kerajaan Malaysia untuk menekan musuh politiknya. – 30 September, 2014.

Boleh tak beliau (dengan jujur dan ikhlas) menghuraikan makna istilah rasis yang sebenarnya?

lantak pi la nak RASIS sekalipun.... inikan tanah Melayu.... lgpun selama ni dah cukup baik Melayu dok bg muka....

Ambiga
- sekarang nak attack anything element teras yg membentuk negara bangsa Malaysia  ni apasal

dah lah pi COMANGO - tak cukup lagi ke
persoalkan  enakmen Mahkamah syariah
-persoalkan memacam

- Ambiga ni patut consider may be  bagi saje passport kerakyatan je

sebab pada saya dia tak menyumbang ape ape malah memugar segala elemn teras yg membentuk negara bangsa malaysia sejak 1957

oh ambiga  tang kes TSKI  - u tak nak komen ye

penakut dan bias!!!

memang itu pun objective BTN , suka ker tak itu kau punya pasal.. ini malaysia.
either you leave or deal with it..

Follow Us
dan kem BTN tu tak der ape laaaaaa banyak je kaum lain yg pergi

nak suruh melayu sedar yang ini Tanah melayu

keling macam ambiga memang suka
kalo budak2 muda melayu buta sejarah asal usul bangsa sendiri,
join bershit,
anti sultan sendiri, sokong seks bebas LGBT dan tak
kuat agama

mudah la puak liberal cucuk jarum

boleh jalan la lu ambiga sreenevasan
(kasta paling rendah kalo masih duduk kat india)

aku dipaksa gi BTN 4 kali.. lepas SPM... waktu A-level 2 kali.. sebelum fly sekali...
tgk la apa yg berlaku kat aku skarang...
rasain la umno caprut

BTN Menang rasis pun ... Kalau selalu pergi lelama otak tak centre.  

atira posted on 1-10-2014 08:07 AM
aku dipaksa gi BTN 4 kali.. lepas SPM... waktu A-level 2 kali.. sebelum fly sekali...
tgk la apa yg ...

hmmm..
sama la kita.
aku pun dah attend 4 kali.
yg pertama masa lepas spm, ke2 masa orientation sebelum fly overseas, ke3 masa reorientation utk overseas students, ke4 khas utk kakitangan birokrat & korporat. Program pertama hingga ke 3 tu masa awal 80an - pertengahan 80an.

tapi yg paling hardcore adalah yg pertama. aku merupakan batch ke2 utk program btn ni sejak ianya dimulakan. considered pioneer jugak la.
lagi pun yg program pertama tu mmg specially selected utk ahli gpms.
lepas attend program yg pertama tu, aku di offer utk jadi facilitator tapi aku terpaksa reject la.

mmg hardcore! lepas keluar program yg pertama tu, kalau nmpk cha atau ya...
rasa bersemangat mcm nak penggal kepala org. Last edited by Equalizer on 1-10-2014 08:47 AM

masa sekolah menengah aku ada dgr ceramah staff BTN
dia ckp tanah melayu akan tergadai kalau negara terjatuh ke tangan pembangkang
alih2 50 tahun dlm UMNO pun byk tanah melayu tergadai...
diakhir taklimat dinyanyikan lagu anak kecil main api

SRJK(C) pon PUNCA geng mata sepet jadik RASIS gak.... BODOH punya keling ambiga... KharrrkkkTHUIII!!

revolusi_30 posted on 1-10-2014 08:25 AM
BTN Menang rasis pun ... Kalau selalu pergi lelama otak tak centre.

actually masa aku attend program btn yg ke 3 tu pada tahun '85, ada beberapa module program ni dah dibuang atau dilembutkan.
aku tanya facilitator knp ada perubahan pada module. dia kata sebab ada kes peserta yg jadi mereng disebabkan program tu.

R2D2 posted on 1-10-2014 08:46 AM
masa sekolah menengah aku ada dgr ceramah staff BTN
dia ckp tanah melayu akan tergadai kalau negara ...

Masa aku attend program btn pada tahun '83 tu pegawai btn ada share mcmmana BN guna muslihat utk menang pilihanraya.

namirulmukminin posted on 1-10-2014 08:48 AM
SRJK(C) pon PUNCA geng mata sepet jadik RASIS gak.... BODOH punya keling ambiga... KharrrkkkTHUIII!! ...

sistem srjk .. srk bagai tu ko ingat dari siapa?
ambiga ka?

Equalizer posted on 1-10-2014 08:50 AM
actually masa aku attend program btn yg ke 3 tu pada tahun '85, ada beberapa module program ni dah ...

aku pon tak ingat menda module2 tu..
time ceramah je aku tido

lagu anak kecil main api sinonim dgn BTN

atira posted on 1-10-2014 09:00 AM
sistem srjk .. srk bagai tu ko ingat dari siapa?
ambiga ka?

Tu pasai aku habaq... kalu nak tibai, jangan tibai tang melayu ja.... BTN kemain duk canang rasisnya... tang SRJK tu tak pulak nak bising.... Sama gak cam kes Kiki stereng lock tu... kalu kena mangsa tu cina, kemain lagi viral nye... tapi kes kete nyonya cina himpit kete melayu masuk gaung kat jalan segamat tu tak pulak nak kecoh...

apa salahnye... kene ada awareness yg melayu makhluk peribumi ni.. bukan kaum pendatang..kemudian dsbbkan jussoli dpt jadi rakyat kat sini..

cuci la darah tuh byk kali.tetap jugak bukan peribumi...siapa yg rasis?? cume mereka je yg xsedo diri.. kalo sedo diri dan pandai sesuaikan diri xder la byk masalah..

ni lebih kuah dri sudu..diberi peha nak dada

bila da ader isu camni..abes la nak dikaitkan ngan itu ini.. mulot pendatang mmg xpernah nak diam selagi dorg xrampas pemerintahan..

tpi ramai juga peribumi yg xrasis..kaum2 ni nak buat ape..buat laa..lantak laa.. ko nak berniaga ke..nak nekkan harge rumah ke.. nak rasuah ke..ramai je yg xkesah... tpi aper lagi dorng nak.. nak kene hanto balik negara asal?? hehehe

kaumm peribumi jugak ramai yg menolong mereka.. jual tanah kat mereka..senangkan mereka berniaga.. xkaco mereka berniaga..nak konker bandar2 ngan kdai2 mereka...

bile la nak aman damai mesia ni