CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: maxim

'Biar Che Ta bayar sendiri urusan bersalin' - Solidariti Anak Muda Malaysia #pg5

Sepatutnya bila dah bersalin barulah diwar2kan...xdelah ramai y menggelupur marah...

xette posted on 17-10-2014 03:52 AM
hai...takde org lain ka kat mesia ni KJP nk sponsor..
rakyat marhaen yg lain tak layak ke di sponso ...

suka hati doranglah nak sponsor sapa..

namapun sponsor..
kalau diberi pertolongan tu baru afdal sebut orang miskin...
sebab diberi pertolongan..

kalau kjp ni sebut dorang tolong minah tu bersalin..
then oklah kot nak histeria bagai sebab word diberi pertolongan
kalau ikut kefahaman melayu malaysia, ianya berhak dengan orang susah aje.

agak2 sapa la nnti yg dpt sponsor product bersalin, dan pelangsingan badan utk che ta nnti, konfem jadi duta product pehni

abangbeca posted on 17-10-2014 11:23 PM
Ramainya melayu hipokrit dlm ni. Bila spital nak sponsor cheta kecoh korang pasal social obligation  ...

Likes ur statemen sejuta kali nokss..bia je lah nk sponsor die..kalo aku ade org sponsor pn aku ambik cme tkde org yg nak jer..hehe

caplimau posted on 17-10-2014 10:40 AM
klo cikta terima mesti ramai yg mencerca..
sbb cikta lebih dr mampu kot..
sedangkananak die pun di ...

Kalau bagi kat kamu meleleh air liur kamu hendak akan tajaan bukan?

sama shj lah konsepnya dgn rozita che wan. Orang mahu menaja beliau, bodoh sangat lah nak tolak tuah atas alasan beliau mampu bayar sendiri. Jika beliau duk melalak dlm media spt  sorang retis duk cari simpati berubat akan sakit kanser nya suatu masa dahulu, lain lah cerita

fossil posted on 17-10-2014 02:57 PM
Ramai lagi rakyat marhaen yg lebih memerlukan pembelaan dari dok menaja cikta ni. Cikta sah2 byk d ...

Kalau taja siti junainah dari hulu langat beranak d kpj kamu igt orang nak diskas hal ini tujuh lapan muka surat d forum? Ada newspaper nak kluar kat frontpage?
hospital ampang puteri itu sifatnya swasta, cajnya layak utk golongan mampu shj.. Kejadahnya marketing mereka nak up nama guna rakyat marhein nobody dlm komunity. Harus lah guna orang ada daya tarikan dan nilai berita supaya lebih ramai golongan berkemampuan pergi ke sana. Lagipun ini sponsorship for marketing strategy, bukan charity effort. Jika charity effort utk golongan miskin di war war kan dlm paper, orang macam kalian juga gigih menghencap kpj dengan ayat

' eleh KPJ nak menunjuk buat amal lah tu. Perlu ke pung pang pung pang dlm paper, tapi bayaran caj tetap mahal tahap babi'
Last edited by addamnor on 18-10-2014 03:56 AM

Follow Us
bambimbom posted on 13-10-2014 11:09 PM
Kemain che ta.. adalah lg baik ko bdoa byk2 ko beranak mudah dan anak ko sempurna... ni kemain lg..  ...

Boleh perjelas apa silap che ta dlm isu ini? Saya tak faham kenapa kamu seakan akan mahu hencap che ta. Kasihan dia. Dia pun wanitha seperti kamu jua

xette posted on 17-10-2014 04:52 PM
hai...takde org lain ka kat mesia ni KJP nk sponsor..
rakyat marhaen yg lain tak layak ke di sponso ...

Sis, KPJ bukan charity hospital nak aim bil murah utk golongan pertengahan dan miskin kedana. Target population mereka utk golongan upper middle class and hi class yang mampu bayar bil, selain dari pekerja dari syarikat yang guna mereka sbg panel. Golongan marhein yang melalak bagai lembu sawan ketika minyak naik 20 sen tu sah sah KPJ tak pandang pun sis.. Bukan mereka mampu bayar bil rawatan ribu ribu ringgit
Last edited by addamnor on 18-10-2014 03:46 AM

scents posted on 17-10-2014 01:28 AM
i sokong SAMM , bukan dengki, dengki2 ne xmain ler .... kita ckp ikut rasional dan tuntutan agama yg ...

kalau betul nak disebut agama, kaedahnya haruslah
u bersyukur buat sembahyang sunat bagai tanda bersyukur manusia lain
dilimpahkan rezeki..

sebab inikan antara kita panggil rezeki yang allah swt kasi.
tajaan ni hanya perantaraan aje, rezeki sebenarnya dari allah..

ya allah, takkan ini pun tak tau tapi reti tulis ''tuntutan agama''...
Last edited by faraway1 on 17-10-2014 03:36 PM

addamnor posted on 18-10-2014 03:19 AM
Kalau taja siti junainah dari hulu langat beranak d kpj kamu igt orang nak diskas hal ini tujuh la ...

nak LIKE seribu kali

kenapa banyak sangat perempuan dengki dgn Che Ta ni?

atekome posted on 18-10-2014 01:35 AM
Likes ur statemen sejuta kali nokss..bia je lah nk sponsor die..kalo aku ade org sponsor pn aku am ...

Khenn? Itulah untungnya jadi umah glemer dan cantik macam cheta.

Utk umah daki berkerak yg dok moyan tak puas ati orang cun dapat sponsor tu, baik korang pegi ushar tokey panau salap cap limau kot2 dorang nak sponsor ubat kurap korang.

Alaa biasa la bisness..marketing..lg2 cheta retiss dah 40an nk branak banyak risiko..hptal nk gak tnjuk powerr

abangbeca posted on 18-10-2014 09:17 AM
Khenn? Itulah untungnya jadi umah glemer dan cantik macam cheta.

Utk umah daki berkerak yg dok  ...

Hahaha or pi telan tabita bagi putih bkilau skit..tk phm mnusia dengki nehh..che ta tu cantek layak lh d sponsor..tk nmpk any mslh pun..mak aku pn br je kua kpj..kna bil rm20k..tp dpt refund rm700 dr kpj..kire kpj baek ape dn aku tk mntk pn sponsor sbb mak aku bkn org popular..org miskin pi lah hsptal gomen..apa mslhnyer..nie spital private..tk nmpk kaitan knpe sponsor che ta jd isu..bab die byk wet tu urusan dier..mcm kite dpt mkn free bukak pose kt otel npe tk tolak je n bg kat org miskin?? Pls realistik n jgn jd ummah pendengki hoccay..

'Kos Tajaan Bersalin Tidak Cecah Ratusan Ribu Ringgit' - Rozita Che Wan

Diterbitkan: Sabtu, 18 Oktober 2014 12:33 AM

Oleh: KEMALIA OTHMAN
kamelia@thestar.com.my

PETALING JAYA: Pelakon Rozita Che Wan berkata tajaan bersalin untuknya oleh sebuah hospital di Ampang tidak melibatkan kos bernilai ratusan ribu ringgit dan ia sepatutnya tidak disensasikan.

Rozita atau lebih mesra dengan panggilan Che Ta, 41, berkata, tawaran itu diterinya kerana menganggap ia adalah rezeki yang sudah ditentukan Allah untuk anak yang dikandungnya.

"Apa saya boleh cakap, saya sentiasa bersyukur terhadap rezeki anak yang saya kandung. Saya tidak tahu mengapa orang mempertikaikannya kerana kos yang ditaja itu tidak terlalu tinggi ataupun melibatkan nilai ratusan ribu ringgit.

"Saya percaya pihak hospital itu juga mempunyai cara mereka untuk membantu pesakit-pesakit lain yang memerlukan tetapi dengan cara berbeza," ujarnya kepada mStar Online pada Jumaat.

Rozita berkata demikian ketika diminta mengulas kritikan banyak pihak yang tidak berpuas hati selepas sebuah hospital swastya di Ampang dekat sini menawarkan pekej bersalin kelas pertama kepadanya.

Komen-komen di media sosial turut mempertikaikan kredibiliti hospital berkenaan yang seharusnya memberi tumpuan dalam membantu golongan yang lebih memerlukan.

Sementara itu, Rozita berkata, ia bukan satu-satunya tajaan yang diterima sepanjang sembilan bulan mengandung anak pertamanya hasil perkahwinan dengan pelakon Zain Saidin.

Katanya, terlalu banyak tajaan sehingga pihak pengurusaannya terpaksa memilih yang sesuai dan terbaik.

"Terlalu banyak tajaan yang datang sampai tidak larat nak terima sehingga pihak pengurusan terpaksa buat pilihan yang terbaik, namun saya faham ia sebagai promosi untuk mereka juga.

"Jadi kalau boleh memang saya ingin bantu mana yang termampu dan tidak tahu pula boleh timbul isu lain seperti ini," ujarnya.

Dalam pada itu, Rozita berkata dia kini sudah menghentikan semua aktiviti harian bagi menunggu kelahiran anaknya pada bila-bila masa dalam tempoh dua minggu ini.

Sementara itu pihak hospital berkenaan yang dihubungi enggan memberi penjelasan berhubung isu itu sebaliknya akan mengeluarkan kenyataan dalam masa terdekat.

dah la che ta jangan fikir sangat apa orang nak cakap...dah la tengah mengandung tu

ko anggap je laa diorang tu tak sama level dgn ko... diorang tak popular mcm ko tu pasal dengki

maxim posted on 16-10-2014 07:59 PM
Biar Che Ta bayar sendiri urusan bersalin – SAMM

Hospital Ampang Puteri milik Kumpulan Perubatan ...

ko dah kenapa dik nak meroyan bagai? lantak la dah rezki che ta.. apsal la yg dengki busok hati sgt? namapun selebriti dik non oi.... bukannya golongan marhaen mcm kita... rulez dia berbeza horkehh.. lg 1, kalau bab public tak dpt layanan yg sepatutnya tu.... jenuh la kalau private hospital nak taja ummah2 malaysia free takpun diskaun, namapun private dik oi...

wanitajelita posted on 18-10-2014 12:20 PM
dah la che ta jangan fikir sangat apa orang nak cakap...dah la tengah mengandung tu

ko anggap je  ...

khenss aku pelik la ummah Melayu skrg yg sangat busoookkk hatiiii....

Syd posted on 18-10-2014 03:22 AM
'Kos Tajaan Bersalin Tidak Cecah Ratusan Ribu Ringgit' - Rozita Che Wan

Diterbitkan: Sabtu, 18  ...

wow...

i harap semasa che ta bersalin nnt biar private habis,nnt ada plak jururawat notty snap gmbr che ta bersalin,jd viral..

hal tajaan pon jd isu,x habis2..

kesian che ta,byk sgt tajaan smpi x larat nak terima tau..

harap para rakyat di luar sana jgn butt hurt sgt laa..

Aku xpaham apsal ummah pprt nak butthurt sgt kalao pihak sepital nak taja cheta???
Dah rezeki dia, biarlah!!!
Lgpon brapa sgt la cost bersalin??xdenya nk sampai puluhan ribu...
Gila busuk hati ummah pprt ni!!!!

tak sabar nak tengok baby che ta..