CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: anakkg

Suami nakal diluar rumah

so apalagi tunggu..
jom kita pakat amik black belt.
biaq ketaq depa...

anakkg posted on 7-10-2014 12:08 PM
nana..ntah la..rasanya tak sanggup..rela jd ibu tunggal..tapi kalau boleh jgn la macam tu..janda tu  ...

u nak janda tu faham situasi u? no way...i pun ada experience mcm ni...time dia dulu suami curang semua tak boleh...skang dia duk sibuk bercinta dengan suami orang..semua boleh...siap tlg carikkan no phone agen kawin kat siam lg sbb nk kawin secara legal kat malaysia ni takot kantoi ngn I plak..cerdik...cerdik2 dia tuhan lagi Maha Kuasa awal2 dah kantoikan conversation diorang...naik menyampah aku dengan dua2 makhluk tuhan tu

kita pon sama dengan awak..kita tgh pregnant wak Last edited by siputsedut on 8-10-2014 12:50 PM

teringat pulak kisah seorang forumer yang belasah suami sebab ade affair...lama tak nampak...

anakkg posted on 7-10-2014 02:33 PM
beldandy..takpe mak maafkan dia..dia takperasan tu...tapi tu la kan..sblm pregnant ni pun mmg mak  ...

knp suami nak tambah anak tp anak yg sedia ada dia layan endah x endah

tt x dpt anak ppuan/anak laki ke?

dlm kes ni janda tu dgn asben mak yg patut dipersalahkan
bertangan sebelah takkan bertepuk bunyi

doa la byk...doa ibu mengandung mudah diperkenankan.

Follow Us
Jagendas posted on 10-10-2014 03:13 PM
dlm kes ni janda tu dgn asben mak yg patut dipersalahkan
bertangan sebelah takkan bertepuk bunyi

hurm..masing2 ada salah...mb ada salah mak gak

nanacinta posted on 8-10-2014 12:48 PM
teringat pulak kisah seorang forumer yang belasah suami sebab ade affair...lama tak nampak...

fuhh..dasatt...belasah hubby for real ke @nanacinta?

siputsedut posted on 8-10-2014 12:47 PM
u nak janda tu faham situasi u? no way...i pun ada experience mcm ni...time dia dulu suami curang  ...

@siputsedut i tau dia takkan paham punya..tapi mak berharap n berdoa agar dipermudahkan perhubungan mak ngn hubby...

anakkg posted on 14-10-2014 05:08 PM
fuhh..dasatt...belasah hubby for real ke @nanacinta?

thread dia ade kat board masalah peribadi...best tau baca...kelakar jugak orangnya...huhuhu...

nanacinta posted on 17-10-2014 09:51 PM
thread dia ade kat board masalah peribadi...best tau baca...kelakar jugak orangnya...huhuhu...

lama tak nampak dia kan nana?

TT....mohon tt save segala conversation yang TT jumpa...

in future klu jadi apa2 yang xbaik, sis boleh claim yang hb sis nusyuz...

so, susah sket or mybe boleh menyebabkan dia waive dia punya hak untuk buat tuntutan apa2...

syok sangat gatal dengan mokjan kannn...

tapi apa2 pon, sis berdoa dan berusaha la supaya benda elok2 xjadi.

sis kenal x janda tu & tau x dia keja katna? apa kata sis report kat boss dia & serang dia kat tempat keja...

biar malu sket...disamping tu, klu la sis jumpa conversation hb n janda tu...apa kata sis amik pic selfie dengan hb sambil kiss hb n tunjuk2 romantik sket n send kt pompuan tu...#pregnantanak[nama hb sis] #tiap2malamasyiknakajehbakuni #klumacamnitiap2tahunbersalin..

try la sis...pastu jumpa la pengamal perubatan islam, minta hb lupa kt pompuan len n tumpu umahtangga..sis jgn lupa doa yer...amal doa ni moga Allah bagi petunjuk yang benar kepada sis..

[b]"Allahumma arinal haqqo haqqo, warzuqnattiba'ah...wa arinal bathila bathila, warzuqnattiba'ah" maksudnya...

"Ya Allah, perlihatkanlah kami kebenaran akan kebenarannya & berikanlah kekuatan kepada kami untuk mengikutinya & perlihatkanlah kepada kami keburukannya dan anugerahkan kekuatan menjauhinya"..

selamat beramal....moga hubungan sis & suami bahagia until jannah..

asyik2 si lelaki je yang buat hal kan...
apa reaksi lelaki pulak kalau bini yang buat hal..
diorg takde ke pikir atau rasa mcm tu...
apa perasaan diorg kalau bini ada bf/scandal lain...
ntah lah

cari_cahaya posted on 7-11-2014 11:39 AM
asyik2 si lelaki je yang buat hal kan...
apa reaksi lelaki pulak kalau bini yang buat hal..
diorg  ...

aku rasa klu wife yg buat hal impak nya tetap sama...apa2 yg berlaku pun wife gak yg salah....dh pernah tgk hal camni

bila wife buat hal kompom diorg salahkan isteri..kerana curang...kadang2 kita as org perempuan ni terpaksa la terima dah hadap dengan redha...Allahuakbar...peritnya dugaan hati ni...

hotzzplate posted on 7-11-2014 11:23 AM
TT....mohon tt save segala conversation yang TT jumpa...

in future klu jadi apa2 yang xbaik, sis  ...

hotzplate...trima kasih dengan cadangan yang diberi..memula segala conversation saya simpan..tapi lama2 bila disimpan saya lagi sakit hati..so saya dah delete...tapi dah memang dugaan Allah nk bagi saya hadapi msalah lelaki macamni...

hanya pada Allah la tempat saya mengadu..risau dengan kandungan..takut terikut2 dengan keadaan uminya yg tertekan sekarang ni...

Sabar la tt..baiki hubungan tt dengan Allah..

mana tau dalam x sedar kita ada wat salah kepada Allah..

eg: kita xtutup aurat...melengahkan waktu solat atau x solat langsung..xpernah baca quran..

cek diri....tt wat biasa jer ngan hb, jalankan tanggungjawab seorang isteri..

pastikan tt sentiasa jaga penampilan..jaga kebersihan diri..

anak2  xkomplen ke ayah dorang? minta anak2 main2 hp hb awak..penuhkan aktiviti hb awak kat umah dengan anak2. minta tolong wat keja umah jugak.

anak sulung umo dah berapa?

klu hb cuti minta bawa anak2 pergi riadah/jalan2..jangan biarkan masa hb tu kosong...

face to face communicate dengan dia..betul2 nak ke janda tu?? senang2 awak cakap, klu nak sangat,
sume harta tukar ke nama awak..buat perjanjian duit gaji sekian % bagi kat awk & anak2, wat  auto deduct.

pastu dia nk wat apa dengan janda tu ikut suka la dh gatal sangat..tapi ingat, klu anak2 wat xpeduli kt dia nanti dia tua, jangan nak merayu2 kat anak2. dia dah abaikan tanggungjawab utk mendidik dan bagi perhatian kat tanggungjawab dia iaitu awak& anak2 awk.

klu dok umah tu, pagi2 awak buka tv9 tanyalah ustaz kul8-9...selalu buka radio ikim & tv alhijrah..kot hb awk insaf dengar ceramah2 tu especially bab tanggungjawab..

skang ni apa yg saya buat..saya yg perbaiki hati saya dulu..dengar kuliah2 agama kat youtube..semua ni penyakit hati...baru je lepas dengar kuliah prof muhaya..bahagia dan membahagiakan..kemana pergi pun si isteri gak yg memainkan peranan...insya allah...saya cuba perbaiki diri...

kadang2 terasa hinanya diri dilahirkan sebagai wanita, seolah2 tak berguna langsung selain melahirkan zuriat kepada lelaki...sampai tahap bila suami campak isteri di tepi jalan ada tak lelaki lain nk terima kita?(ini petikan dari kuliah prof muhaya). tapi apa yg prof muhaya nk sampaikan...kita as woman kena rendahkan ego..Allahuakbar...ini yg paling susah..kekadang terpikir..EGO KAH AKU???

selalu sangat dah soh anak2 main2 hp hubby..tapi dia jarang2 bagi...bab harta...harta dan hutang piutang semua atas nama saya...tu yg saya takut if anything happen..rumah still berhutanng...hubby takde fix income..kekadang terfikir jugak..mb menda ni berlaku sebab saya stress dengan keadaan kewangan saya...gaji tak seberapa...hubby push soh cari kerja lain yg boleh dapat income better..dah dapat..tapi dia tak setuju lak ngn kerja tu sebab saya kena travel, alasannya saya dah  tua...tak sesuai...plus anak2 masih kecil...

saya jenis tak kisah tuk buat apa saja k erja yang halal, kena travel pun saya sanggup..tapi ye la dah tak dapat keizinan suami tak guna gak kita g keje kan...niat nk mbantu suami..

bila financial teruk, dapat tau lak suami melayan perempuan lain kat luar, automatik kepala otak ni pk yg bukan2...setan2 dok menghasut, kena lak saya kurang ilmu dari segi bab rumah tangga dalam islam(akui kelemahan diri). ada kala rasa pasrah dan redha dengan perbuatan dia..ada masa macam nk fire je semua yg berkaitan dalam masalah2 yg saya hadapi...but end up..semua ni akan terpalit kat diri sendiri...

kena sama mcm org rapat iols..laki xde fix income..hutang suma atas nama bini..anak da berderet2 n nafkah zahir susah nk beri pun ada hati main cinta ngan pompuan lain..apa yg iols tgk, sheols mmg sangat2 sabar..tp keje makan hati jekla..bila bab duit tu la yg laki dia kureng n beberapa kali la berskandal..tp lakinya kata main cinta jek..x lebih dr tu....tp itula perkahwinan..it takes more than that..sheol bertahan sbb lakinya tu baik, xde naik tangan, caring n romantik katanya (mcm la kata2 cinta tu boleh buat dia n anak2 kenyang )..lgpun ada org kata, "mana ada istilah curang utk suami!"..sbb boleh kawen 4 katanya..

utk mak, iols puji yg mak ada sebahagian iman, iaitu SABAR..alhamdulillah mak diberikan akal dan emosi yg stabil..x bertindak melulu..lg2 tgh pregnant ni, masing2 emosi x stabil..dari pihak mak n jugak suami..me doakan semoga mak terus tabah dan sabar..doakan yg suami akan sedar kesilapan dia tu dan lebih menghargai isteri yg sedang dan akan bertarung nyawa utk zuriatnya tu..

anakkg posted on 10-11-2014 04:52 PM
hotzplate...trima kasih dengan cadangan yang diberi..memula segala conversation saya simpan..tapi  ...

Alhamdulilah tt..myb punca masalah kewangan yang wat tt tertekan coz terasa terbeban mungkin..

Layan la suami tt sebaik mungkin...rasanya suami tt insylh xda apa2 dengan janda tu

Sangka baik insyaAllah segalanya baik..

Sabar yer tt, mungkin dengan dekatkan diri dengan Allah akan membahagiakan tt..

Saya harap tt bahagia dengan family tt..selalu saya nasihatkan, berbelanjalah di bawah kemampuan bukan ikut kemampuan,
apa ntah lagi melebihi kemampuan...bab pengurusan/motivasi kewangan mungkin tt boleh rujuk blog wan kamarul contohnya..http://wankamarul701.blogspot.com/

untuk panduan hidup dan semangat mungkin tt boleh baca blog genta rasa by ustaz pahrol...http://genta-rasa.com/

radio ikim 10.15 isnin-ustaz muhammad al amin ni bab rumahtangga, 10.15-jumaat-ustazah norhafizah, 10.15 rabu-ustaz pahrol
10.15 khamis klu x silap prof muhaya...dengar online jer...sentiasa dengar2 benda yang mendatangkan manfaat dan bukan hiburan semata2

selalu tengok tv al-hijrah...serta berkawan2 dengan kawan yang boleh bagi semangat & cakap benda2 baik jer..

ni suggestion jer dari saya..moga tt bahagia & membahagiakan yer..ameen