CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: bedah_cun

Bila Aidil Bersuara

Bagi iolss dorg dua3 tk matang lgsg... masing2 ego kemain...
kesian kt anak2... utk rr dh2 la kasi statement nth pape lagi...
utk aidil..p la mahkamah setel kn abes2...  ade duit fight je abes2 kt mahkamah..

bunga7788 posted on 12-10-2014 03:30 PM
dah y i cakap 2-2 sama je...tak payah nk memback-up sangat....dosa tetap dosa kot...jgn sampi terl ...

Aku tak bekap, it's my opinion. Lelaki keluar date dengan perempuan perkara biasa, apatah lagi perkahwinannya retak menanti belah dan dia boleh kawen lain. Tapi perempuan dah kawen pastu menggatal dengan lelaki lain dah sah2 salah. Stressing here that she did it, and he did it. Dia tak perlu nak berlagak teraniaya dan salahkan orang lain sbb dia yang aniaya diri dia sendiri.

arira_arora posted on 12-10-2014 03:37 PM
Bkn mase ngn haron die tk kawen lagi ke.... lama dh kot dorg kt berlakon same..
last cite kt ast ...

Kisah dia menggeletis dgn Haron tu berlaku dalam penggambaran drama Rahsia Hati. Drama tu start penggambaran Jun 2008, dia kawen dgn edel Feb 2008. Masa tu semua org kat set tu tak tau dia dah kawen edel, sbb dia rahsiakan, tapi itu bukan lesen nak menggeletis. dia tahu dia bini org kalau pun org lain tak tau. Dan Haron pun laki orang. Org dok mengata Zarema sbb ada hubungan dgn laki orang, tapi RR pun pernah cube mengorat laki org sampai kena tengking. Tak perlu feeling mulia sgt.

kenarihitam posted on 12-10-2014 12:53 PM
Tukang cucuk xrugi ape2..empunya badan la yg merana at the end of the day..percaya la tukang cuc ...

Point ni yang aku ulang2 Dari blm cerai lagi utk karat2 yg tak henti2 sokong Rita mwncerca.. Skarang smua dah jadi bubur..dah cerai Dan edel dan kawin baru

Santeira posted on 12-10-2014 03:42 PM
Kisah dia menggeletis dgn Haron tu berlaku dalam penggambaran drama Rahsia Hati. Drama tu start pe ...

Ala tgk je dia menggelitis dlm tivi .. Masi Bini lagi tu..mengusap mmbelai dato..ITU yg live..yg tak live camana la.. Tak pnh aku tgk mana2 artis ppuan membelai Dan mengusap lelaki time kna interview..

perembes posted on 12-10-2014 03:59 PM
Ala tgk je dia menggelitis dlm tivi .. Masi Bini lagi tu..mengusap mmbelai dato..ITU yg live..yg t ...

sampaikan si dato' pun nampak tak selesa masa tu kan? mcm serba salah.

Follow Us
bunga7788 posted on 12-10-2014 03:30 PM
dah y i cakap 2-2 sama je...tak payah nk memback-up sangat....dosa tetap dosa kot...jgn sampi terl ...

Tepat sekali. 2-2 pihak ada salah. Mmg diakui. Rita ada salah, Edel ada salah. Masing2 nak menegakkan diri masing2. Masing2 sakit hati sendiri sudahnya.

perembes posted on 12-10-2014 03:59 PM
Ala tgk je dia menggelitis dlm tivi .. Masi Bini lagi tu..mengusap mmbelai dato..ITU yg live..yg t ...

Dato mana? Takkanlah, dia ibu tunggal teraniaya.. Takkan dia nak buat mcmtu?

perembes posted on 12-10-2014 03:55 PM
Point ni yang aku ulang2 Dari blm cerai lagi utk karat2 yg tak henti2 sokong Rita mwncerca.. Skara ...

turutkan sgt emo masa tu, ada pulak batu api tukang simbah gasoline, bagi dia biar dia malukan edel dgn mencerca kot,janji puas hati. tapi puas ke?puas pun mencerca, nampak sgt still ada hati kat edel.skrg sapa yg rugi. hati masih sayang tapi jambatan tu dia sendiri yg bakar.

kakasotong posted on 12-10-2014 04:04 PM
Tepat sekali. 2-2 pihak ada salah. Mmg diakui. Rita ada salah, Edel ada salah. Masing2 nak menegak ...

Kira nasib kahwin dgn edel.. Kalau dgn zaquan hehehe taktau lah apa nak jadik hehe

Santeira posted on 12-10-2014 03:39 PM
Aku tak bekap, it's my opinion. Lelaki keluar date dengan perempuan perkara biasa, apatah lagi per ...

Caramu tulis secara keseluruhan seolah edel ni lelaki naif sangat..hehehe...dari awal commentmu more to salahkan satu pihak je....huhuhuhu...just my pandangan je....lelaki mmg bole kawen 4...tak de sapa nafikan..tapi lelaki ni lahiriahnya di lahirkan sebagai pemimpin kena menunjukkan teladan yang baik.....rumah tangga sedang retak menanti belah bukan tiket untuk dia keluar sesuka hati dengan mana2 perempuan (zarema, Jue Aziz)...kalo Rita perangai mcm tu, kenapa dia mesti nak ikut perangai Rita sebegitu.....mcm aku kata lah..dia lelaki, akal 9 berbanding perempuan yg akal hanya 1....if back to islam...cara tu dah mmg salah.....so tak payah lah nak kate RR sorang je yg bersalah dalam semua hal, seolah2 si edel ni pula ko cakap mangsa si RR......hehehehe serious sangat funny lah bagi aku kalo nak salahkan hanya satu pihak je....sedangkan kedua-dua banyak memainkan peranan penting.....

bunga7788 posted on 12-10-2014 04:12 PM
Caramu tulis secara keseluruhan seolah edel ni lelaki naif sangat..hehehe...dari awal commentmu mo ...

Aku tak pernah kata RR sorang yg salah dlm hal ni, tapi lebih salahnya dia, dari awal lagi. At least bagi aku, edel boleh terima semua tu dan bagi peluang kat RR untuk berbaik asalkan ikut dia pindah rumah. Ini la peluang keemasan tu yang boleh betulkan keadaan tapi dia tolak, siap perkecil dan perlekeh edel. Dah bertahun kot karat dia maki hamun edel, most of them benda yg tak betul pun, and tak perlu aku menambah lagi. Mcm ko kata dua2 salah, tapi ko kutuk lebih2 edel sorang je. Aku pulak lebihkan kutuk RR. Harap maklum.

kakasotong posted on 12-10-2014 04:04 PM
Tepat sekali. 2-2 pihak ada salah. Mmg diakui. Rita ada salah, Edel ada salah. Masing2 nak menegak ...

tu laaa....jadi muak sangat laa bila tengok dorang ni memback-up salah sorang dari mereka....sedangkan hakikat sebenar kedua2nya tu yang tak bijak menangani masalah....masing2 nak mengatakan diri sendiri yang betul..tuduh-menuduh antara satu sama lain...sampi ada tuduhan mengunakan ilmu hitam bagai....haaishh...mengadu jelah pada Allah..tak payah nak post2 menarik perhatian semua org......

madeinborneo posted on 12-10-2014 01:08 PM
Kinah dengan ashraf kawen siam aman2 aja. Bang dino jangan ingat kawen kota bharu aman2 aja.

A ...

aman amenda.... mula2 kecoh gak... tp pandai2 la handle....
btw blum kena kat kite....? kena mcm mana.... kite bwk lari anak dara org ka

Santeira posted on 12-10-2014 04:16 PM
Aku tak pernah kata RR sorang yg salah dlm hal ni, tapi lebih salahnya dia, dari awal lagi. At lea ...

hahahaha...bukan begitu....keadaan di sini sebab sepertimu banyak melebihkan edel dalam setiap statementmu..tat y aku cakap pasal edel...

kalo org dok menyalahkan edel sorang...aku akan cakap sama gak....tu je..

sorry laa if di salah ertikan pula....hakikat sebbenar, aku tak minat pun ke duanya.... aku tahu Rita agak out spoken,lantang,ikut kepla sendiri plus edel plak sebagai lelaki tak menunjukkan diri sebgai lelaki yg matang....tak de sebab untuk aku minat pada dorang...

NHolmes posted on 12-10-2014 04:05 PM
Kira nasib kahwin dgn edel.. Kalau dgn zaquan hehehe taktau lah apa nak jadik hehe

Kalo kawin dgn zaquan, mmg lg haru la iols rasa. Zaquan tu boleh tahan mulut mcm RR. Edel ni kira ok lg, jenis snyap jah. Skrg ni baru nmpk meletop dgn hashtag tempurungjantan nya tu

bunga7788 posted on 12-10-2014 04:22 PM
hahahaha...bukan begitu....keadaan di sini sebab sepertimu banyak melebihkan edel dalam setiap sta ...

LOL. ko tau tak dah berapa thread pasal RR edel dan zarema kat cari ni? Ko boleh tgk sendiri pattern kutukan dlm thread tu yg dikuasakan oleh karats RR selama ni, 90% mengutuk edel dan jaremah gila2, tapi ko tak masuk pun situ kata kata mcm ni ya tak? aku tak persoalkan ko nak kutuk edel lebih, so tak perlu persoalkan aku kutuk RR lebih. simple.

aku muak ke tak muak ke dgn posting org kutuk edel lebih atau RR lebih tak relevan, because I'm not commenting to suit your needs/pleasure and i know nobody's commenting to suit mine. ko muak ke tak baca posting org lain pun tak relevan. the world doesn't revolve around you. Last edited by Santeira on 12-10-2014 04:29 PM

Rita tu jaga bela anak elok2 jer sgup brhabis duit dn tnaga utk ank2..jantan tu skadar hntaq msg ank sakit kerr..sihat ker..sakit dmam lawat pun idokk..pastu post ig transfer duit 2k bulan 10..post msg2 yg tk dilayan oleh janda..padan mukaaa..dh tau tu ank2 ko pndai2 la cara nk mlawat ank2 cammana..nmpak sgt lepas tgn..balik2 #tempurungjantan..busuk hati btul..adik2 beradik sama jaa prangai hati busuk ngadu domba sanasini..tk pnah nmpak ahli kluarga rita masukcmpur smua rita tggung sendiri

kakasotong posted on 12-10-2014 04:26 PM
Kalo kawin dgn zaquan, mmg lg haru la iols rasa. Zaquan tu boleh tahan mulut mcm RR. Edel ni kira  ...

Bila bertemu buku and Ruas baru rasa terduduk kot RR ni...hehehe....

bunga7788 posted on 12-10-2014 04:22 PM
hahahaha...bukan begitu....keadaan di sini sebab sepertimu banyak melebihkan edel dalam setiap sta ...

Memamng pun si Edel tak matang....kehkehkeh.
Umor Edel masa nikah Rita baru 19 going on 20, Rita pulak dah
33 tahun. Sapa lebih matang..............??????
Umor yang same pun, pompuan lebih cepat matang daripada
lelaki, inikan pulak kalau pompuan 12-13 tahun lebih tua!.......