CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: bedah_cun

Bila Aidil Bersuara

perembes posted on 11-10-2014 05:06 PM
O derang tak rasa rita ni mburukkan..yg derang  tau Rita tak diterima mertuA..dihalau mertua..

biarlah karats nak kata apa kan. kopipes artikel pasal nafkah pun tak baca betul2.

iol rasa selayaknya edel marah bila dah sampai tahap nak musnahkan dia dan zarema pakai mandrem.

Santeira posted on 11-10-2014 04:03 PM
Maybe ada yang tak tahu Mut'ah hanya ditutut kalau diceraikan tanpa sebab.

LOL kalau mcm RR ni di ...

..sepatutnya b4 cerai dl edel kne truskn perintah kembali taat..so bila rita x ikut perintah kembali taat..rita akan disabitkn nusyuz oleh hakim syarie..malangnya dlm kes deme nih  edel dh jatuh talak dulu.so dlm kes ni mmg layak rita dpt mutaah sbb dia di consider as diceraikn tnpa sebab yg patut coz dia tkde disabitkn nusyuz oleh mne2 mhkmh syariah wlupun pd hakikatnya kita tgk rita ni nusyuz coz memalukan edel skeluarga plus tknk ikut edel duduk di rumah yg ATM sediakn pd ms tuh..pdhal time tu edel dh lembut hati nk kembali pd rita..peluang tu edel dh bagi..tp rita xnk. Last edited by kenarihitam on 11-10-2014 05:43 PM

Kalo aku jadik edel ni..aku da mesej bekali2 xjwb aku terus je g rumah rita..bg salam ckp nak jumpe anak2..kalau da sampai tapi rita xde kat rumah balik la..pastu dtg lg lain kali..setakat mesej tanye anak mcm mne..anak2 watpe..sy nk jumpe anak2..tu sume bole la dkm mesej je..g la usaha dtg umah..dlm mesej taip mesej tu sambil2 baring2 sebelah jemah mmgla sampai kiamat pn xjumpe anak2..rita pn jgnla keras hati sgt..bincang baik2,tolak ansur la..dua2 pihak ada silap masing2

Ok la edel dh mula bersora, karat kata aidil meroyan, dh lama dia simpa tu... kalau laki lain rasanya rita tu dh lama kena maki hamun terjang bagai ngan mulot mcm pooki ayam tu

rs lg best plak drama ni...

lashes posted on 11-10-2014 05:42 PM
Kalo aku jadik edel ni..aku da mesej bekali2 xjwb aku terus je g rumah rita..bg salam ckp nak jumpe  ...

Rumah rita guarded kan. Bukan boleh main terjah bagi salam dpn pagar rumah je

nazsh posted on 11-10-2014 02:04 PM
Apa ker bodoh sijantan bengap nihh upload transfer duit 2k 7hb oct..dh tahu sijanda tu tk suka ngan  ...

mesti la dia mesej nk bgtaw .. kalu pergi ..rita xder kat umah .. xker buang masa? mestila dia nk minta kbenaran .. itu pun xtaw..

Follow Us
lashes posted on 11-10-2014 05:42 PM
Kalo aku jadik edel ni..aku da mesej bekali2 xjwb aku terus je g rumah rita..bg salam ckp nak jumpe  ...

Yep..edel perlu berusaha cr jln utk jmp ank2..dia thu kt mne rita tinggal..so pegi je rumah rita..dlm ms yg sama edel kne wt tuntutan hak lawatan n bmlm spya tk terjadi lagi isu2 mcm skunk ni..dh ada perintah mhkmh bknaan hal lwtn n bmlm ni lg mudah utk dia jmp ank2

kenarihitam posted on 11-10-2014 05:37 PM
..sepatutnya b4 cerai dl edel kne truskn perintah kembali taat..so bila rita x ikut perintah kem ...

RR mmg ingkar ajakan edel tu, ada bukti video lg dia memperlekeh dan memperkecil pelawaan edel utk pindah rumah.

bagi aku perbuatan dia mencerca dan mengaibkan edel dan ahli keluarganya tu sebab yg kukuh utk ceraikan dia. bukan takde sebab pun. takde laki yg waras boleh tahan dgn perangai RR tu.

so i don't blame edel hilang sabar dan ceraikan RR sbb perangai dia.

since edel gelak bila rr kata rr tak pernah minta cerai, maybe dia juga ada bukti di mana-mana yg RR pernah minta cerai. atau maybe ia personal conversation tanpa rekod dan tak boleh dibuktikan mahkamah.

besar pengajaran buat edel sbb ikut perempuan ni gi lari kawen kat siam dulu sbb ikutkan kata hati.

perembes posted on 11-10-2014 05:00 PM
Amboi karat..mahkamah pun blm putskan jumlah la..kalau mahkmah putuskan pun blm tntu karat puas hati ...

Kannnn.. i tak sabar2 nak tengok aidil dpt bersama dgn anak2 dia & new wife tanpa gangguan ex wife. Mohon zarema upload la sekeping dua gambar dgn anak2 tiri di ig nanti

Santeira posted on 11-10-2014 05:53 PM
RR mmg ingkar ajakan edel tu, ada bukti video lg dia memperlekeh dan memperkecil pelawaan edel utk ...

Haah..yg video tu sbnrnya blh jd slh satu bukti utk edel if dia truskn perintah kembali taat tu utk pnsabitan nusyuz pd rita.tp tu la..aku xslhkn edel bila dia cerai rita tnpa mnunggu sabitan nusyuz sbb rita pun mlampau2 sgt malukan dia n famili..mne blh tahan kan..bg aku la sbnrnya klu rita ikut je dia duduk bsama di rumah yg ATM sediakn tu..tkde la smp jd mcm ni..

Ehem..ehem.. Lama ruby tak coment.. Nak tanye.. NAZSH dan ARASHAM tu jelmaan rita ke?? Backup bukan main lagi siap dalil lagi.. Hye rita. . tak sangka u stalker cari forum jugak tuk backup diri sendiri..:lol

Pasal #tempurungjantan ...ada org yng bjet cun tu yng mulakan kat  ig ms kes rita terlajak laris tu...pas dua  ni dh lagakan rita ngan terlajak laris x jln...sbb terljak laris kol rita mlm raya     haji...so diorg msuk jarum kat    edelnotelo tu...sbb tu ms ada gmbar   tempurung jantan edel ada tag                     nm org tu skali...tu la punca aidil strt meroyan...n siapp perli rita ms mak jema masak lunch disampuk oleh mokcik dzizah50 n kakak tercenta...suzieradzak Last edited by tempayanpecah on 14-10-2014 11:03 PM

kenarihitam posted on 11-10-2014 06:01 PM
Haah..yg video tu sbnrnya blh jd slh satu bukti utk edel if dia truskn perintah kembali taat tu ut ...

Kiranya kalau edel diperintahkan bayar pun mut'ah ialah sbb sistem perundangan syariah di malaysia, dari segi syari'e RR tetap nusyuz dan tak layak pun nak tuntut mut'ah tu. ke macam mana, i mean dr segi syarie/undang2 islam?

at least skrg mahkamah boleh perintahkan dia bayar, tapi bukan sebanyak yg diminta dek RR sbb dia tak layak pun dapat sebanyak tu.  i'll at least trust mahkamah akan dapat tentukan dgn adil berapa yg RR boleh terima.

Aenaja posted on 11-10-2014 04:00 PM
Aku rAsa rita ada je respon msj mangkok nie. Cuba tgk screen shot msj2 die. Tak teratur. Hahahahaha. ...

Hahaha kannnn..aku pn pk cmtuh..mcm sst jer msj2 nie..yess rita..bgn mlawan..gunakn kuasa mulut mu iteww..lwn jgn tk lwn..hehe..sonok tgk drama swasta neh..pnja terlajak laris gteww

Cm copy paste je ayat msg dia tu

Mesej tu dialog bubble besar kecik sbb saiz ikut kepanjangan teks lepas tekan enter. kot ya pun nak membekap biar cerdik sikit hujah tu.

Santeira posted on 11-10-2014 06:21 PM
Mesej tu dialog bubble besar kecik sbb saiz ikut kepanjangan teks lepas tekan enter. kot ya pun nak  ...

gigih edel edit hahaha....patut la backup rita pun spesis 3 suku...
sorry aa fans rita... musti korg yg backup tak hingat tu mcm refleks diri yg tak mampu nak melawan laki..... tak mampu nak lawan mertua.....
korg kena paham pemily edel tu cukup baik la tak kasi penampor sedas.... klau org lain dah kena dah....  tak tahu aaa klau korg biar mak ayah korg dihina....

mestilah edel kene mesej mintak kebenaran. kalau pakai main amek jek boleh jadi ngan keceluparan mulut si rita rudaini ni bawak citer edel culik anak anak plak.

lah rm2k jek.... kat gaji mahal.... sedeyyy arrr ko aidil.... pls jadi anak jantan arrr.....

fredbok87 posted on 11-10-2014 06:37 PM
lah rm2k jek.... kat gaji mahal.... sedeyyy arrr ko aidil.... pls jadi anak jantan arrr.....

tp rita sembang mcm tak bg langsung....