CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Modngengade

APABILA SUAMI SKANDAL DENGAN JANDA.......

aduh tt, still  nk tunggu lagi?? untongla lelaki kt dunia ni ada pompuan mcm tt..

beldandy posted on 14-10-2014 04:41 PM
yg 9 taun derang x dpt anak tu dah checking2 bagai ke? dah tau sapa bermasalah?
ko mana tau kalau ...

sekarang ni to be fair...seperti mana aku cakap tadi... aku pun perlu tahu kebenaran jugak... sebab tu aku nak jumpa wife dia...kita duduk bersemuka dan berbincang seperti org yg civilized... mungkin pada ko solution hanya satu..pada aku solution banyak ada A, B, C, E, F and so on... lepas berbincang ke apa ke baru la cari keputusan yg terbaik utk SEMUA pihak... tak bermakna aku nak paksakan diri aku jadi isteri dia pun...

kau boleh panggil aku apa saja gelaran yg kau (seolah-olah kenal rapat dgn aku) rasa sesuai... yg pasti kau takde kena mengenda dalam hal ni pun...apa saja pendapat kau tu takkan mempengaruhi urusan kami... as though kau ada dengar perbincangan aku dgn bf aku pulak.. sedangkan kakak dia pun dah kenal aku pun relax je..kau yg nak marah2 pesal? aku rampas laki kau ke? kau tau ke keadaan kitorang?

poligami mmg bukan satu perkara yg mudah...byk cabaran dan halangan..tapi ada hikmahnya buat orang2 yg bersabar... kalau kau tak sanggup tak bermakna orang lain tak boleh buat... beratnya aku rasa, berat lagi isteri dia menanggung... itu fakta.

mynameisdot posted on 14-10-2014 05:09 PM
sekarang ni to be fair...seperti mana aku cakap tadi... aku pun perlu tahu kebenaran jugak... seba ...

kau boleh cakap macam tu sbb kau berada di tempat yang mahu jd no 2...
cuba kalau kau berada di tempat isterinya..aku tak rasa kau boleh cakap macam tu
seriously la aku cakap...mostly semua perempuan yg nak jadi no2 akan cakap sebijik sama macam kau....
owhhh cuma kau xde ckp itu dah takdir kau...
perenggan bel yg last tu bel x tujukan pada kau, bel tujukan pd yg suka guna ayat tu tuk justify perbuatan mereka...very cheap justification you know.
ko tau...kawan baik...kawan paling baik bel pun jumpa laki baru dia depan kaabah ok...depan kaabah
situasi dia dulu masa cerai dgn laki dia jauh lg sadis dr kisah kau
tp bila bab kawin dgn laki org...justification dia sama macam kau...sama...sama...dan sama...
dan akhirnya...laki baru dia ceraikn jugak bini pertama ok!
naik pangkat kau!!!! jadi no 1...bahagia hidup kan?

aku tak marah pun dgn kau...
tp ayat aku tu mmg macam marah pun kan...
xpe lah...biarkan aku dgn emosi aku

Rate

1

kepada mynameisdot dan sekalian janda/perempuan yg nak ngambil laki org.... aku ucapkan selamat maju jaya

aku mmg tak pelik kalo dulu jadik isteri... tertiba dikhianati... jadik janda... kemudian si janda tu pulak jadik org ketiga. DAH BANYAK BERLAKUUUUUU

dan tak pelik juga... kalo org ke3 ni pun keluarkan ayat2 redho... manis mulut mintak 1st wife bersabar.. redho bagai

dan juga tidak pelik... bila org ke3 ni jadik isteri ke 2-ke 3, kenkonon dgn penuh kompidentnya menyatakan akan redho kalo lakinya ada org ke 4, ke 5 pula.

TAPI......kemudian meroyan plak bila betul2 lakinya itew ada skendellan (bahkan keroyanannya mengalahkan madu yg 1st ). INI SUDAH BANYAK BERLAKUUUUUU okehhhh... keroyanan manusia pengganggu rumahtangga org kepada pengganggu yg baru

jangan dilupa... laki ni banyak akal
pasal takde anak pun boleh berskendelan (padahal ntah2 sperm dia kualiti longkang)
pasal bini gemok pun boleh
pasal bini bizi kat rumah layan anak pun bole
bahkan kalo bini tapau kedai ajer (sbb terkejar2 dgn kerja dan urusan rumah tangga) pun laki bole jadikkan alasan utk berskendelan
laki banyak akal okehhhhh

maka bersiap sedialah...gud luck

Rate

1

aku dah 8 tahun kawen. anak takde lagi.... kalo tetiba laki aku ajak bersemuka dgn skendelan... dan alasan dia adalah sbb anak.... harus aku bersemuka sambil bawak parang. potong tut laki pastu campak kat muka pompuan tu... padan mukaa

pi mampussslah dgn alasan anak

ehhh tetiba emo plak

Lakeisha posted on 13-10-2014 05:02 PM
btw aku tak stuju langsung penulis tu tulis salahkan janda tu aje..dua2 pun salah..janda tu salah ka ...

biasanya mcm tu la ... minta cerai sbb suami nak kawin lain ... lepas cerai kejar laki org pula ...

Follow Us
penmerah posted on 14-10-2014 05:48 PM
kepada mynameisdot dan sekalian janda/perempuan yg nak ngambil laki org.... aku ucapkan selamat maju ...

bini gemok mmg bala buat lelaki ... seperti berkahwin dengan lembu frisien new zealand ...

nak cakap terus terang tak berani, nanti meraung-raung dan mengungkit-ungkit jasa mereka hingga ke subuh ... telan jer la, seperti burung dalam sangkar, mata lepas jasad terkurung, telan air liur jer la tengok bini org lain solid molid walaupun anak dah 5 ...

bagi laki yang beriman, banyakkan zikir dan lepak di masjid ... bagi yang pakai Nike (Just Do It!) dan Adidas (Impossible is Nothing) mula la membuat eksplorasi kerana di luar sana ramai janda, bini orang dan singles yg bersedia sedokah apam dan karipap ...

Ya Allah ... janganlah bagi bini aku gemok sangat ... peliharalah kami daripada godaan syahwat yg tidak diredhai ...   

mynameisdot posted on 14-10-2014 03:56 PM
masalahnya skrg aku takde ability utk meninjau masa hadapan... kalau aku ada, aku tak perlu jadi j ...

X suruh pon u predictbthe future ... u kata dia jwb bserah ... so what does that mean? Ape maksud dia?  Dia tak jawab pon soklan u, u perasan ke ... or r u one of those chicks yg asal berlaki ..... but then again, ur choice. Buat lah pilihan as a mature adult .. bkn janda dot dot dot.  Okay? Cheers, babe.

Slalu klau dgar suami curang mesti org akan ckap "alaa biasa laa nama pun lelaki kan" lg2 yg stok kena tinggal jauh2 ngan bini ni kan kurang kasih sayang laa katenyee... tp kalau bini yang curang segala bapak sumpah seranah dia kena hadap....

penmerah posted on 14-10-2014 05:48 PM
kepada mynameisdot dan sekalian janda/perempuan yg nak ngambil laki org.... aku ucapkan selamat maju ...

Penmerah penbiru...u marah i lebiu...hihihihi
ko buat bel ketawa tau...
meh bel nk tambah skit....
tanpa ada reason pun somi akn cari lain juga...u know my setori kn...itulah dia.

penmerah posted on 14-10-2014 05:54 PM
aku dah 8 tahun kawen. anak takde lagi.... kalo tetiba laki aku ajak bersemuka dgn skendelan... dan  ...

mcm xbf i tu penmerah...i suruh dia ambik anak angkat...sebab alasan dia..kalau dgn i dia ada anak...ptuihh...i jawab...entah2 you yang tak mampu nak ada anak...u kata wife you......

sori la...siap kata alasan tak boleh lupa..semua...tu dah melampau..ko dah ada bini...pi jela kat bini ko..dasar mulut lelaki memang mcm tu la...kalau nak perempuan lain mula menyalahkan bini...

aku dah 8 tahun kawen. anak takde lagi.... kalo tetiba laki aku ajak bersemuka dgn skendelan... dan  ...

tak de perempuan yang tak terusik hatinya bila lelaki mula nak cari lain...tak de perempuan yang 100% hatinya redha....

sendiri dah pengalaman ..lagi mau rampas laki org...

kesian perempuan...perempuan jugak yang melukakan hati peempuan..lelaki tu semua sebab nafsu ja..

Aku penah ckap kat laki aku bile gurau gurau pasal mendr ni..aku siap cakap..tau je ada skandal..aku.siap asah pisau daging aku..haha..
Tp dalam nada gelak la

noor2 posted on 14-10-2014 08:36 PM
mcm xbf i tu penmerah...i suruh dia ambik anak angkat...sebab alasan dia..kalau dgn i dia ada anak ...

Bengongnya alasan exbf noor kuikuikui
sib baik noor dah break dgn dia hahaha

shernazz posted on 14-10-2014 09:09 PM
Aku penah ckap kat laki aku bile gurau gurau pasal mendr ni..aku siap cakap..tau je ada skandal..a ...

Aku takde gelak2nya shernazz,..
aku kata ajan potong inch by inch hehehe

Dgn laki ni kene terus terang.....  kalo takat perang dingin... rendam air mata sebsorang dlm toilet... laki tak amek tau

Awat fokus janda? Kalu pompuan tuh anak dara, tt tak kisah ka?

Ni mesti kes tak bley terima hakikat ko ni TT taraf janda gak.....

beldandy posted on 14-10-2014 08:26 PM
Penmerah penbiru...u marah i lebiu...hihihihi
ko buat bel ketawa tau...
meh bel nk tambah skit.. ...

Kalo takde sebab pun beskendelan..,. Ni kes yg amar rare... susah nak justify.,,,,knowing sifat laki nak menyelamatkan tengkuk sendiri... akan salahkan wife

yg takde alasan tulah paling susah nak hadam.... why why why

geram plak aku

penmerah posted on 14-10-2014 09:17 PM
Aku takde gelak2nya shernazz,..
aku kata ajan potong inch by inch hehehe

Sebab kau dalam situasi sebenar..kalau aku jat tmpt ko pon mmg aku akan begitu juga
Dgn laki kita xboleh tunjuk kita bgantung sgt kt dia..
Pisau asah siap siap..
Aku rasa cm nak potong n bakar depan dia je ni..jom

BingkaUbi posted on 14-10-2014 09:20 PM
Awat fokus janda? Kalu pompuan tuh anak dara, tt tak kisah ka?

Ni mesti kes tak bley terima hakik ...

Kesah le jugak. Tapi dah skendalan lakinya tu janda... haruslah tajuk thread ni ada diletakkan janda

shernazz posted on 14-10-2014 09:21 PM
Sebab kau dalam situasi sebenar..kalau aku jat tmpt ko pon mmg aku akan begitu juga
Dgn laki kita ...

Hahahaha hadoiiiii senak usus aku
garang gak ko kan hahahaha
kejam giler stetment hahahahs