CARI Infonet

Forgot password?
 Register

1234Next
Return to list New
View: 8319|Reply: 64

Problem with Overweight People

Close [Copy link]
Hi semua...

Seriusly tak berniat nak offense kan sesiapa...cuma nak discuss sikit dan memahami apakah masalah yang berkaitan orang yg overweight nie.
kalau mod rasa tak sesuai tutup je la
My story, saya penyewa, penyewa utama a ladies early 30 single and overweight.
Honestly die ok..bertimbang rasa, memahami and ok la.

Aku pun ok je ngan die, g tengok wayang , g makan and buat aktiviti yang lain( kadang2)

Tapi dalam pada ok die tue, aku perasan die nie pemalas jugak la, sampah tak buang ( sampai berulat kut )
n aku yang buang tiap kali ( which aku tak kesah sangat la), da masak tak basuh kuali belanga,
and satu lagi oleh kerana die nie penyewa utama, barang dalam rumah mostly die punya.
rumah tue standard apartment la kan,,tapi barang barang lama dari penyewa lama which is kawan UNI die
still banyak dalam tue. barang yg mcam tinggalan .sudah nya rumah tue sempit la kan..

aku penah je tegur jom kemas rumah kemas peti ais, tapi tak jalan..die ada cakap kat aku
dia nak kemas tapi tak jalan jugak..
habis tue takkan la aku nak g kemas kan ..padahal semua barang tue die yang punya@ diketahui tujuan still ada kat situ hanya oleh die je la.

Ok masalah rumah macam dah lali cause selain dari tue die ok, aku pun dah selesa kat rumah tue..
Pastue nak komen pasal die plak..maaf kalau mungkin orang lain kata aku tak patut masuk campur hal peribadi die tapi aku cam feedup pun ada.

Die ada cakap nak kurus la, nak diet la, tapi fast food no.1, aku ajak g hiking, tak nak malas tak larat katanya !!
dan takde usaha ke arah itu(nak kurus)

Sampai la tahap aku sekarang rasa annoying giler ngan die sebab, banyak sebab..selain dari sebab2 kat atas tue
pagi tadi die ketuk pintu aku jam 6.30am mintak duit parking..i was like ( sehari nie aku rasa nak marah orang je) takde adap ke
semalam tak reti nak mintak..
Owh lagi satu, die nie buat unit trust tue, dah resign buat full time, so 6.30am keluar pegi bertapa kat KLCC cari prospek.
so alasan yer die takde cash n tak cucuk duit lagi.( i mean like ko takde otak ke , kalau aku la aku tak kan kejut kan orang time 6.30am semata-mata nak mintak duit..) and oleh kerana aku nie dah matured aku pikir kalau aku tak suka benda tue org buat kat aku, aku tak kan buat kat org lain, macam potong que kat simpang, aku buat sebab most of the time aku akan bagi org potong depan aku jugak..gitu

Aku ok je ngan die..cuma perangai die tue sangat irritating.
Pastue aku nak tanya is this "pemalas" memang ada kat orang overweight ? sikap nak berubah tue takde..

Dulu keje ngan company lama, ada sorg staff overweight tapi die sangat rajin ok..sangat menyenangkan tak irritating.

Apsal aku tgk yang light weight sama je pemalas nya.....

kepada tt,

bole specific sikit apa masalah peribadinya dan apa nasihat atau pendapat yg tt harap dari forumer?

terima kasih.

takde kene mengena la..
ramai je kawan2 aku yg kurus, cun melecun ni pemalas nak mampusssss..
serius doh...! ramai je kt opis aku ni..
agak2 laaaaaa... sampai nk makan pun suruh org belikan ..
kalau org tu nk kuar, kirim belikan ok la lagi..boleh la diterima..
ni org tu taknak kuar lunch.. disuruh nyer keluar jugak sbb die nak mkn..
pemalas!

prettyuglybabe posted on 14-10-2014 11:31 AM
kepada tt,

bole specific sikit apa masalah peribadinya dan apa nasihat atau pendapat yg tt harap  ...

Hi,

Any komen. Atau masalah yang berkaitan ke.
Dan tolong komen about camner saya nak tegur untuk bagi die jadi rajin

Kemalasan tade kena mengena ngn berat badan ok..org kurus kalau malas, malas jugak

Follow Us
malas tak der sgkut paut dgn berat badan pun TT yerr..
ko menyewa kan...tak tahan blah jer lah dr rmh tu..
aku n hsemate pun baru lega dpt singkirkan penyewa KURUS tp pemalas thp beyond repair

sikap pemalas tu ada dlm diri manusia tak kira saiz atau rupa...

"Aku ok je ngan die..cuma perangai die tue sangat irritating.
Pastue aku nak tanya is this "pemalas" memang ada kat orang overweight ? sikap nak berubah tue takde..

Dulu keje ngan company lama, ada sorg staff overweight tapi die sangat rajin ok..sangat menyenangkan tak irritating."

jawapan suda ada dalam pertanyaan TT.

ex housemate aku dulu overweight gak..
tapi....rajin ya amat.....balik umah...x sempat letak barang...dengan barang2 handbag bagai dia menyapu
lepas tu mesti mengemop
kalo kat dapo tu...semua tersusun n mesti berlap..xleh rasa minyak sikit

dia penyewa utama kan? so i think u better kuar cari umah sewa lain.. lagi best dok sorang tau.

perangai tdk ada kaitan  dgn gemok or kurus..

nie masalah berat badan ka masalah attitude..

prettyuglybabe posted on 14-10-2014 11:31 AM
kepada tt,

bole specific sikit apa masalah peribadinya dan apa nasihat atau pendapat yg tt harap  ...

yg ni pandai lak momod  tanya TT apa masalahnya .. my thread u terus lock .. thank you so much

dewi posted on 14-10-2014 06:11 PM
yg ni pandai lak momod  tanya TT apa masalahnya .. my thread u terus lock .. thank you so much

...

U r most welcome

wah so cold hearted. mod simply just jawab u r most welcome jah.

Housemate tu takde motivation kot.

Cth mcm tang exercise tu... Honestly, jarang org overweight suka hiking sbb mmg betul tak larat. Kalau pape jadi nyusahkan org lain nak bwk turun. Saya kalau org ajak hiking tgh2 jln sanggup blakon nak pitam (penah buat wkt orientasi uni ). So ajak buat benda yg lain menarik minat dia... Jadi peneman and supporters. Tawaf shopping malls pon bakar lemak jgk.

Kemas rumah pon ajak je sekali. Set date spring cleaning sama2. Remind byk kali sampai dia hangin.

Bkn sbb overweight pon dia malas, kalau tak takdenya dia nak bgn pagi2 bertapa kat KLCC. Cuma mmg dia malas kat certain things.

Memula aku baca mslh hg, hg okay ja.. cool..kata dia tu okay bertimbangrasa.. makin ke bawah baca, hg makin emo ng osmet hg n buat personal attack..hehe. pertamanya, org overweight xsuma pemalas. Aku pnah jmpa yg sgt rajin dan yg malas.. so xda kaitan yg malas tu adlh yg overweight.. cuma kalau malas nk workout tu mmg lah slalunya attitude org gemuk, klu tak, xkan lah depa still gemuk kn klu rajin workout.

Klu aku jd hg, bila dia kta dia nk kurus, hg ckp ja jujur. Yg hg da mls nk amek port sbb stiap kali hg ajak dia workout, dia tolak. So, xpyah dok bising dh kt hg. Hg buat ayat sinis sikit. So pasni dia mst da mls nk gtau hg ttg niat suci dia nk kurus. So, lantakla dia nk kurus ka gemok asalkan xkacau hg kn.

Psal dia dok kejut hg awal2 pagi tu, hg kna jujur gtau yg hg xsuka org kejut hg klu xda bnda ptg.

aku ade kawan kurus..buat milo..pastu bio cawan berkulat x basuh2..
ketua umah merangkap bff aku..bdn berisi..tolong basuh kan cawan yg berkulat tu
repeat again n again..kitorang yg tlg basuh kan..haha..
same je ade org kurus malas...ade yg rajin..begitu gak overweight people..

sorang pemalas, sorang mengata orang gemuk...

mungkin itu takdirkan korang serumah....

kalau suka bersih, kemas ajelah, after all rumah u duduk jugak kan...