CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: berun

[Tempatan] Sikap Terpuji Lelaki Ini Wajar Di Kagumi Dan Di Contohi

pemalas punya pakcik..baju pun nak org tukar....

kak timah..
porumer tegar,
geng anti gelandangan.
kerani syarikat swasta

Loxlaxman posted on 14-10-2014 02:47 PM
Aku dulu penag hidup gelandangan 6 bulan, keciwa dan hilang pedoman sebab kecewa peminangan aku di t ...

6 bulan wow. Aku jadi gelandangan 3 bulan setengah pun dah rasa mcm org giler. Gara2 aku kena pecat sebab kena penyakit tibi. Sampai skrg aku benci kerja makan gaji haha. Teruk aku kena hina dulu. Maklumlah muka mcm penagih bila kena penyakit tibi ni. Berat aku ketika itu ialah 36 KG.

Last edited by wds on 14-10-2014 05:55 PM

asyriqa posted on 14-10-2014 04:26 PM
dah alang2 gelandangan tak dak sapa peduli kat hang tuh... pasaipa tak terjun jambatan truih...:lo ...

Adeh..aku frust dgn pempuan jer, tapi hobi aku mancing ikan bawah jambatan lagi best dari dating ngan awek ..

wds posted on 14-10-2014 04:43 PM
6 bulan wow. Aku jadi gelandangan 3 bulan setengah pun dah rasa mcm org giler. Gara2 aku kena peca ...

Ish ish ishh .... aku paham aku paham. Tapi hang pi kawan dengan Bangla mana sampai dapat tibi?? Malaysia dulu dah bebas tibi, tapi bila buruh asing masuk Malaysia macam macam penyakit dah mai balik ..

wds posted on 14-10-2014 04:43 PM
6 bulan wow. Aku jadi gelandangan 3 bulan setengah pun dah rasa mcm org giler. Gara2 aku kena peca ...

bukan ke kena penyakit tibi boleh cuti 3 bualn bergaji penuh

Loxlaxman posted on 14-10-2014 04:45 PM
Adeh..aku frust dgn pempuan jer, tapi hobi aku mancing ikan bawah jambatan lagi best dari dating n ...

abam lox kan pencinta wanita dah ler hensem plak tuh... macam tak caya aja kena tinggal ngan awek...

Follow Us
Loxlaxman posted on 14-10-2014 04:47 PM
Ish ish ishh .... aku paham aku paham. Tapi hang pi kawan dengan Bangla mana sampai dapat tibi?? M ...

Aku kena tibi sebab terdedah dgn persekitaran. Maklumlah dekat kawasan Klang ni penuh dgn warga asing. Aku gi keje lak time tu naik bas. Keje kat PJ. so jadi ulang alik naik bas Klang-PJ la gitu.

kalu kaya aku pun akan buat benda amal mcm ni. kalu nk tolong mana yang mampu je la

Tak semua mampu melakukan apa yang pak cik tu buat kat gelandangan itu... Tahniah pak cik..

asyriqa posted on 14-10-2014 04:49 PM
abam lox kan pencinta wanita dah ler hensem plak tuh... macam tak caya aja kena tinggal ngan awek. ...

Ehh..mane ko blajar bodek ni..? Abe Lox dulu hensem, la ni macho jer .. ye lah dulu six pack sekarang dah pakai spec .. tapi ape pe pun kalau minat nak isi masa lapang dengan abe Lox, abe okeyyyy jerrrrrr ....

tgklah janggut dan kopiah beliyau.....

see the goatie....

mak_wa95 posted on 14-10-2014 04:47 PM
bukan ke kena penyakit tibi boleh cuti 3 bualn bergaji penuh

Masa tu (5-6 tahun lepas) aku hanya dapat MC 2 minggu je dari doktor kerajaan dekat Hospital Pandamaran. Skrg aku tak tau lak cuti brape bnyk bagi yg kena penyakit tibi ni.

Company aku dulu kejam. Latar belakang company ni milik mat saleh, orang atasan = india (imported), orang tengah = cina (local), kuli = melayu (local).

Aku ada tanya kenapa pecat. Diorang ckp penyakit aku ni membahaya dan boleh membawa maut. Pihak syarikat tidak mahu amik risiko hire people like me. Lagipun keje aku ni adalah berkelompok (group). Habis satu department (satu floor) kena quarantine.

Loxlaxman posted on 14-10-2014 04:53 PM
Ehh..mane ko blajar bodek ni..? Abe Lox dulu hensem, la ni macho jer .. ye lah dulu six pack sekar ...

pheeewwiiitttttttttttt...

wds posted on 14-10-2014 04:49 PM
Aku kena tibi sebab terdedah dgn persekitaran. Maklumlah dekat kawasan Klang ni penuh dgn warga as ...

Aku tumpang kesian kat hang. Sapa yang penah jadi gelandangan baru paham perasaan orang yang hilang pedoman, kosong jiwa, kusut pikiran mcm yang kita penah rasa bro. Masa aku kecewa dulu beberapa kali aku cuba cabut nyawa sendiri, tapi bila teringat pesan ustaz yang selalu jugak mai jenguk aku kat rumah kotak aku kat tepi laut, aku jadi sejukkk balik, jadi takut ... tapi bila pikiran jadi kusut balik, aku buat lagi ... syukurlah, aku kenai satu brader nelayan yang sanggup amik tau masalah aku, aku ikut brader tu pi memukat ikan .. sampailah satu hari, aku dengar azan kat tengah laut .. aku terus insap dan balik ke pangkal jalan ....

kucingTomey posted on 14-10-2014 04:33 PM
pemalas punya pakcik..baju pun nak org tukar....

kak timah..

amboi-ambooi

asyriqa posted on 14-10-2014 04:58 PM
pheeewwiiitttttttttttt...

Melawan nampak .... ...

wds posted on 14-10-2014 04:49 PM
Aku kena tibi sebab terdedah dgn persekitaran. Maklumlah dekat kawasan Klang ni penuh dgn warga as ...

kesian.skang dah sembuh?

wds posted on 14-10-2014 04:58 PM
Masa tu (5-6 tahun lepas) aku hanya dapat MC 2 minggu je dari doktor kerajaan dekat Hospital Panda ...

kejamnya company tu..

kalau kerja kerajaan tu yang diberi 3 bulan cuti spy elak dia bertemua orsang ramai..3 bulan utk tempoh berubat..

tapi sakit tb ni sekarang dah ada ubat..katanya student pun selalu kena sebab kurang jaga kebersihan,baju2 berpeluh dilungguk2,bilik lembap..

xpe la ujian hidup..

Loxlaxman posted on 14-10-2014 02:47 PM
Aku dulu penag hidup gelandangan 6 bulan, keciwa dan hilang pedoman sebab kecewa peminangan aku di t ...

ala abam lox .. kalau setakat hidup gelandangan dalam bilik sendiri .. time mak siap masak .. dgn kadar segera ke dapur ..  makan .. time berak .. pegi toilet. cukup segala... tak yah la sembang.

Loxlaxman posted on 14-10-2014 04:59 PM
Aku tumpang kesian kat hang. Sapa yang penah jadi gelandangan baru paham perasaan orang yang hilan ...

Serius aku penah terpikir nak bunuh diri hahaha. Otak aku time tu betul2 separuh giler. Aku cukup menyalahkan takdir ketika itu. Aku selalu complain dekat dia (Allah). Kenapa seksa aku, aku bukan orang jahat, aku tak merogol, aku tak merompak, aku tak menusahkan orang, Kau nak aku jadi jahat keeeeee. Tapi aku sabar je dan tahan dengan dugaan itu.

Nasib baik la aku masih pandai menguruskan duit aku ketika itu supaya cukup makan hari2. Beli nasi lemak kosong je. Air lak isi air mineral yang 20sen (1 Liter) yang guna mesin kat tepi2 jalan tu.

3 bulan pertama aku cuba cari keje tapi hanya dapat keje sebagai stor keeper je. Tu pun aku tahan seminggu je sebab badan aku tak boleh keje berat2. Lepas tu aku nak resign. Majikan tak nak bayar sesen pun duit gaji yg aku keje seminggu tu. Aku pasrah.

2 minggu terakhir aku dapat keje sebagai security guard dekat Maybank PKNS Automobil (Skrg dah xde da Maybank kat situ). Dapat je gaji pertama terus aku sewa rumah. Nasib baik sewa rumah murah ketika itu iaitu RM 250 sebulan. Sewa bilik dekat klang je dah RM 180 sebulan. Keje security guard ni relax je, berdiri je beb. hahaha.

Sekarang ni aku dah tak keje mkn gaji da. Buat bisnes sendiri je. Kalau aku keje mkn gaji pun, perasaan aku dah tak sama mcm dulu lagi da (sebelum aku kena pecat). Dulu aku sanggup stay back sampai tengah malam, sekarang mungkin tak. Pengalaman dulu betul2 mengubah cara hidup dan pemikiran aku.