CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: berun

[Tempatan] Sikap Terpuji Lelaki Ini Wajar Di Kagumi Dan Di Contohi

Ada je yg tukang snap pic.

Emm

wds posted on 14-10-2014 05:40 PM
Ujian yg aku dpt tu dulu banyak meninggalkan kesan negatif dalam diri aku. Nak repair jiwa aku ni  ...

Ko tak boleh pikir mcm ni.
Aku sajes ptg2 ko tgk tv alhijrah...ko tgk program2 ilmu agama byk2..

Dulu aku pikir mcm ko jgk. Dah lama aku bertapa dpn tv alhijrah..baru aku tauu n sedar..tujuan hidup ni adalah memberi....sbb itu bekalan kita utk mati.

So...buat amal byk2,jgn susahkan org,hepikan org,tolong org,byk sedekah,etc etc.kita byk dosa,amal pon kurang,so kalo ade rezeki lebih,byk2 la sedekah kat org...rezeki ko akn melimpah ruah,asbab sedekah ko tu,ko pon akn hepi bila tgk org hepi.

Aku bkn setazah...tapi aku salu duk dgr ceramah ostad tb alhijrah..hohoho...

batmana posted on 15-10-2014 01:58 PM
mu IT graduate ka?
cmne dri keje store keeper, keje pak guard, terus buat bisnes IT ni?

Sama.aku pon konpius.ke dia dah merenggg akibat gelandangan itu.ahaha

Bulan-matahari posted on 16-10-2014 03:57 PM
Sama.aku pon konpius.ke dia dah merenggg akibat gelandangan itu.ahaha

Takkan la nak aku cerita detail termasuk mana aku dpt ILMU IT ni. Aku dah pandai IT sebelum aku jadi gelandangan lagi. Kalo ko nak komen, pastikan komen ko tu bersesuaian dengan minda ko yang bijak tu. Ada paham!!!...

nolya posted on 14-10-2014 03:00 PM
Bukan awak saja yg was2, ramai pun ikut serta.  Sebabnya orang tak akan dpt melihat kebaikan yg di ...

betoi2.. org tu wat baik ape pun .. law xsuka .. tetap ade jer kata2 nista .. moga Allah S.W.T. lindungi n ampuni dosa2 kita semua ..

wds posted on 14-10-2014 05:40 PM
Ujian yg aku dpt tu dulu banyak meninggalkan kesan negatif dalam diri aku. Nak repair jiwa aku ni  ...

nak tolong oang susah tak perlu tunggu kaya..tak perlu dengan duit aje

dengan senyum pun kire ok dah..dengan ucap sama sama kasih bila di terimakasih pun dah besh dah..dok buang ranting tgh jalan supaya hamba Allah senang lalu pun malaikat berebut2 dok doakkan semoga ko di berkatiNYA haa..so tak perlu tunggu tunggu kalo nak tolong..

dok lam porem ni pun bleh tolong dengan menulis posting dok buat oang ketawa terhibur dok buat oang berfikir sejenak, dok buat oang tu berazam rubah kehidupan dia..pun kire tolong gak..tak perlu bergerak or tunggu kaya or tunggu boleh berjalan pun

tadak jari menaip? ada oang berjaya jadi novelist terkenal, menulis guna JARI KAKI..ko tau ka? charles brown , irish novelist, lahir tadak tangan, kodonggggggg haa

ada budak aku tgk dokumentari, lahir tadak tangan, kodong, tadak kaki kodong, dia mengesot2 paras pinggang tapi hidup cam kanak2 normal, main bola ngan jiran2 dia..nak nangisssss aku tenguk , happy cam biasa aje dia kalo nak banding aku ada tangan kaki , lom kire ada awek masa tu haaa

mental ko bleh ubah sekelip mata, takyah tunggu 10 20 taun cam ko dakwa tuh

persepsi ko je kene di btulkan dengan PEMIKIRAN dan KEFAHAMAN ko nanti set lain seme btul belaka

kalo ko kata depa tu seme zalim dan kejam..depa tu sebenonya fikirkan diri depa sendiri..termasuk diri ko

yang ko dok simpan jaga duit baik2 belanja hemah seme tu, tu bukti ko fikir diri ko sendiri gak..macam gak depa, depa fikir diri depa sendiri dulu

itu lumrah hidup. fitrah manusia, fikir diri sendiri dulu..tu pasal oang cam pak haji tu jiwa besar, diri dia dah takdak, diri dia dah masuk sama dalam oang lain termasuk oang gelandangan, tu sal dia tak rasa kekok geli busuk ka apa..dia nampak oang tu susah so dia jadi susah so dia tolong supaya oang tu sikit rasa happy dan nanti tuan haji tu pun rasa sonok pasei hamba Allah tu rasa sonok..paham?

ko bleh cam tu pada bukan saja manusia, anjing babi monyet boya sekali pun..wajar di buat baik tapi bukan makna uloq kepala suh baham laa

tapi kalo ko dah sampai level tinggi takat depa kata aku kebuloq tadak makanan..nahhhhhh makan lah aku sebagai makanan ko..ko korban diri demi hamba Allah yang lain..oang lain maybe kata gila, tapi pada diri ko..ko dah tadak diri ko nak kata ko gila..self less..fana', dah musnah diri, yang ada cuma yang kekal, ni level tertinggi lah tapi BUKAN JALAN SEPATUTNYA kita manusia tiru dan buat, ini hal peribadi sesoang yang PILIH, kalo yang sebenarnya ko dan kita seme manusia ni kene ikut macam nabi..kene BIJAK

tapi maksud aku macam aku cite fana' tu kalo ko nak sentuh bab2 sampai bab fisabilillah lah korban diri untuk Allah dan agamaNYA

untuk Allah swt tokleh pentingkan diri, pentingkan anak isteri harta benda..seme ni cuma agen or alat saja, di ciptaNYA untuk ujianNYA

hidup dan mati kerana Allah swt..takdok lain, kalo bunuh diri tu nampak sangat cetek agama, kene blajo dan fikir lagi, samseng melayu pun nak mati dalam islam walo lepas baru puas merogol dan lepas menjual dadah sesama oang islam

masa ko susah dulu ko banyak cakap pada diri sendiri, yang telah jadi kepercayaan kuat. dok dalam MINDA BAWAHSEDAR ko bahwa tadak manusia caring pasal ko dan tuhan pun tak dulik ko , kejam dan zalim tak macam di dakwa Allah tu maha pengasih lagi penyayang

ramai BUDAK BUDAK muda lontar soalan cam tu, kalo tuhan maha pengasih pasai dunia ada peperangan?

ada dok persoal mana tuhan di kala aku perlu pertolongan? mana muhammad..siap mencabar cabar lagi..aku salu baca budak2 muda tulis cam tu

sebenonya depa tak faham..apa di katakan KESUSAHAN itu sebenonya kebaikan untuk MENGUATKAN lagi diri manusia yang susah tu ..bersiap sedia ujian lebih besarrrrrrr..btuiii

aku amik analogi BIOLOJI aje cukup untuk sapa2 ada otak boleh faham

seme tau, otot manusia ni bila musnah akan diganti otot lebih kuat tu keje body repairment tiap malam MASA REHAT..sampai kemuncak katanya kalo umoq dah 50 or 40 so enjin tu menurun perlahan2..tapi untuk oang muda2 cam hangpa, kalo misal beriadah , besok akan jadi LEBIH KUAT pasal otot terbina tu lebih durable..ni saintifik experiment dah buktikan pun

contoh hari ini ko cuma boleh angkat berat 10 kg, besok luse ko leh angkat 12 kg..sebulan lepas tu takkan 1o kg jek? mustahil laa..ko makan bagus, jaga pemakanan kendian latih so lama2 ko leh angkat 50 kg? pasai pa? pasai body ko otot tu seme sudah terbina untuk angkat lebih berat weight haa..ni tuhan or Allah yang cipta sedemikian rupa..ni bab material or fisikal or kebendaan tubuh badan

cuba ko translate pada bab kehidupan , hari ni ko susah ! besok ko susah, lusa ko susah..takkan selama nya  ko akan susah kutttt

kalo ko terusan sampai mati susah..tu sure ada tak kena, yang miskin tambah miskin terus miskin sampai mati..mustii ada tak kena..kene lah cek

so lojik nya kalo hari ini susah besok lusa pasti senang, susah hari ni MENYEDIAKAN kekuatan untuk senang satu masa nanti..ko di uji masa susah DAN ko di uji masa senang gak

saidina ali r.a kalo tak sakit sehari dia wisauuuu..panik..resah, pasai dia kata kalo dia tak demam or sakit seharian tu dia wisau itu tanda ALLAH MENJAUHI DIA

so ko marah dalam kejahilan kat Allah swt masa ko sakit tu sampai nak bunuh diri, nak cabut nyawa yang Allah beri , bukan ko yang beri, bukan hak engkau, ko tak milik apa apa kecuali ada privilege or kesudian Allah swt izinkan ko lahir ke dunia, ntah2 dalam alam roh ko macam iblis punye perangai tapi ko ada peluang untuk jadi roh yang di rahmatiNYA bila di lahirkan ke dunia dan cuba mencontohi akhlak baginda rasul kita

ce kaji selidik hayati macam mana nabi berdakwah dan tegakkan islam, dari diri dia soang diri kendian isteri dia dan koge dia dan sahabat 10 oang dia tu sampai di hina malah di rancang nak di bunuh dan lari ke madinah dan bina kekuatan dan kembali amik mekah, sikit pun tadak kesal , tadak dendam malah asik senyuummm mesra..kalo ko hayati btui2 kisah nabi tu ko boleh nangis !

Allah sayang ko  so dia uji ko dengan sakit tb, dia nak tgk camna kesabaran ko, dia uji kesabaran ko..dia mak kuatkan ko so dia nak TINGGIKAN KEMAMPUAN ko..skang ko bisnes sendiri dan tak mustahil 1 hari nanti ko jadi macam tuan syed billionaire tu dan masa tu pun Allah akan uji ko samada ko oang yang syukur, beringat , sabar , tawaduk zuhud , macam kekasihNYA baginda rasulullah s.a.w atau tidak..sampai lah ko sakaratul maut, samada ko husnul khatimah or tidak, sampai keliang lahad dan sampai hari pengadilan nanti di depan Allah Azzawajala, semua apa ko lintas dalam hati dan amalan ko, walo beso kuman takkan di lupakan untuk di hitung, masa tu  nanti baru kita semua sedar tapi maybe sudah terlambat

so kat dunia ni masa masih hidup lagi ni ler kita kene beringat kuat yer dak?

Follow Us
Baiknya pakcik ni. Dia sanggup tolong pakaikan pakaian lagi utk gelandangan tu.

Kisah si Pengemis Menjadi Kaya Gara=Gara Internet

Ditulis oleh: KULANZ SALLEH on TUESDAY, JULY 20, 2010

NINGBO - Seorang pengemis di China, Cheng Guorong menjadi kaya dan terkenal selepas gambarnya tersiar di Internet, lapor sebuah akhbar semalam.

Walaupun selekeh, berambut panjang dan berjanggut, lelaki tersebut memiliki wajah kacak yang menarik perhatian ramai peminat sejak gambarnya tersiar pada Januari lalu.

Guorong, 34, digelar pengemis paling seksi di China dan dia turut mengecapi status simbol seks di kalangan pengguna Internet.

Nasibnya berubah selepas gambarnya dirakamkan oleh seorang jurugambar amatur ketika dia berkeliaran di jalan raya di bandar ini untuk meminta makanan pada tahun lalu.

Tidak lagi menyelongkar tong sampah, Guorong kini menerima banyak tawaran iklan dan dia turut bekerja sebagai model peragaan.

Pakaiannya semasa dia menjadi pengemis turut menjadi ikon fesyen.

Para peminat lelaki tersebut turut menderma sebanyak 100,000 yuan (RM49,138) bagi membantunya memulakan hidup baru.

Dia juga ditawarkan berlakon dalam sebuah filem mengenai kisah hidupnya yang diterbitkan oleh penerbit filem tempatan, Deng Jiangguo dan menelan kos sekitar 72 juta yuan (RM34.3 juta).

Filem tersebut akan menjalani penggambaran pada September depan dan ia dijadualkan ditayangkan pada Februari 2011.

Guorong berpindah ke bandar di timur China ini pada 1996 untuk mencari kerja bagi menyara isteri dan dua anaknya tetapi malu untuk menghubungi mereka setelah dia hilang pekerjaan dan wang simpanannya habis.

Saudara-maranya menyangka dia mati sehingga mereka melihat imej-imejnya di Internet.

Guorong tidak dapat menahan kesedihan apabila mendapati bapa dan isterinya terbunuh dalam satu kemalangan kereta setelah dia kembali ke kampung halamannya untuk kali pertama dalam tempoh 14 tahun baru-baru ini. - Agensi

- See more at: http://kulanzsalleh.blogspot.com ... thash.aR8mm0Cf.dpuf

alhamdulillah..bagusnya pak cik ni..

good example lah pakcik

ahlli keluarga dia kot...

uniq61 posted on 17-10-2014 10:27 AM
Kisah si Pengemis Menjadi Kaya Gara=Gara Internet

Ditulis oleh: KULANZ SALLEH on TUES ...

hebat mamat dlm artikel ni..pakcik penderma pun hebat n wds too..

cuma wds..kou kena built rohaniah kou balik..all d best k..