CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 25653|Reply: 129

Saya nak cantik usia 30 an....

Salam smua...salam perkenalan...

alhamdulilah mel dh umur 30 tahun...mel ni masih single....bila nak masuk mula umur 30 tahun rasa terkejut kot..yalah masa kecik mel rasa umur 30 ni rasa mcm dah tua sangat..so bila dah cecah mel azam nak jadi lebih baik...jaga diri sendiri..jaga penampilan...so sapa ade tips share lah ya...

So now bila mencecah umur 30 ni..mel nak tanya apa produk yang sesuai kan?mel ada masalah kulit resdung yang teruk..kesan kat muka pulak tu...

now mel tengah memandang cari stail n penampilan yang sesuai ngan mel...

mel now sedang fokus nak dpt berat 60 kg..now dlm 67kg...zumba...5 6 7 8...

orang kata org perempuan kene jaga peranakan dulu....bila peranakan cantik hormon teratur barulah luaran akan cantik sekali.muka berseri.cuba u makan jamu sebagai penjagaan dalaman.jamu boleh buang angin supaya perut x buncit,menjaga peranakan,membersihkan kulit dan menbentuk badan...nanti punggung naik dan pinggang pun terbentuk gitu...

umur 30 metabolism dah kurang,kalau rajin makan malam je perut senang buncit....muka pun kalau x jaga cepat je penuaan jadi terutamanya tang crow feet,laugh line dan leher berkedut

ana_w_houb posted on 15-10-2014 02:09 PM
orang kata org perempuan kene jaga peranakan dulu....bila peranakan cantik hormon teratur barulah lu ...

Tq bagi tips..tulah bila dh masuk umur mcm ni dh mula risau kan..mel ni muka jenis resdung..ade member kata pakai produk skinrich ke...baru nak cuba...mel masa 20an gemuk..so tu yang nak umur mcm ni nak fit sikit..alhamdulilah owang ingt mel ni dlm umur 25 tahun,..cuma mel kene lagi fit lagi sbb mel lum kahwin hehe...

jamu tu mcm mana ya..maaf mel x tahu sgt pasal jamu ni...heheh...

Minum air kunyit pon ok gak selain kn rajin tepek menepek lulur kat muka n badan..

poyohabis posted on 15-10-2014 10:11 PM
Minum air kunyit pon ok gak selain kn rajin tepek menepek lulur kat muka n badan..

Minum air kunyit untuk ape? Macam mana nak sediakan? Bagi resepi.

aina_shaira posted on 16-10-2014 12:27 AM
Minum air kunyit untuk ape? Macam mana nak sediakan? Bagi resepi.

Ko x kawin lg minum lps abis period.. Tumbuk je kunyit gan halia rendam gan air panas.. Org tua2 kata elok tuk kuarkan sisa period n tuk bdn... Lps tu ko minum la air halia selang sehari.. Bgs tuk buang angin n tuk org diet selain tu ko nak kulit cantik kan elok minum jus tomato atau jus buah2 an.. Hampas dia jgn buang ko tepek kat muka setengah jam.. Buat selalu in sha allah... Kalo ko nak beli supliment beli kat farmasi sebab barang2 di farmasi kita tau dia dah di iktiraf n ada buat kajian... Ala banyak cara nak cantik ni... Salah satu lagi kalo ko suka minum minuman ber kafein kalo ko minum teh atau kopi atau nescafe atau capacino pastikan satu jam sebelum atau selepas minum baru kp mkn supliment... Kalo ada modal lebih pegi la spa... Kalo x buat je lulur kat umah hari2 tuk 3 bulan pertama.. Hasil lambat sikit tp kalo rajin ko akan nampak kesannya.. Lg satu kurangkan makanan terlemak n berminyak coz jerawat senang naik mkn supbanyak kulit jd cantik x berminyak...

Follow Us
minum air kosong byk2...jgn malas jaga muka

cuci muka bersih2...

jgn malas tu theraphist aku yg ckp; chinese lady with superb skin - dia dok ulang kt aku " jgn malas, jgn malas, jgn malas!!!"

mcm tau jer golongan pompuan2 yg keje ni bila smpi umh dgn letih giler mmg dtg dtg gak penyakit mim alif lam alif sin..

hehe... aku pon da nak masuk 3th series... pon x kawen lagi... start last year aku gigihkan diri bergym n ambil suppliment.... harap2 aku ni istiqamah la.... huhu...

Alhamdulillah.. akak dah masuk 40++ dah tp setakat ni mmg takde apa masalah bsr cuma ada acne dan parut acne sikit2 je.. yg penting kena minum air masak byk, jgn tinggal mkn walaupun sikit alas perut jek.. akak x pernah x mkn sbb kalau x mkn mcm keluar peluh sejuk dingin menggigil... yg penting kena byk solat sunat & bc dan dgr Quran, boleh cantikkan diri luar dan dalam... Insha Allah

berat 53kg tp tinggi cuma 5'2".. anak 4 org, kalo nak tgk rupa leh tempek nnti.. Last edited by zamnie on 16-10-2014 02:33 PM

nak tengok... amik inspirasi

poyohabis posted on 15-10-2014 10:11 PM

Air kunyit tu khasiat dia apa ya..first time mel dengar...yang serbuk tu ke...

lulur wah bestnya..dulu mel pernah buat jugak...bila nak masuk umur ni rajin buat hehehe....

wan_fizah posted on 16-10-2014 10:23 AM
minum air kosong byk2...jgn malas jaga muka

cuci muka bersih2...

Tulah kan...mel mmg minum air kosong aje..x minum kopi atau teh kecuali kerja kat luar..now mel amalkan minum air mineral..ok ke..lebih minum air mineral...mmg kos tinggi sikit bila minum air mineral ni hehje

WawaRaRa posted on 16-10-2014 01:30 PM
hehe... aku pon da nak masuk 3th series... pon x kawen lagi... start last year aku gigihkan diri ber ...

Ye ke..berapa umur ni...mel pun start awal tahun sebelum cecah 3 series mula jaga diri..yalah x nak lah disangka tua sebelum usia..bila time single ni mel suka berjalan hehe...

zamnie posted on 16-10-2014 02:32 PM
Alhamdulillah.. akak dah masuk 40++ dah tp setakat ni mmg takde apa masalah bsr cuma ada acne dan pa ...

nak tgk

apa rasa air kunyit n halia tu ye?

mcm mn nak tempek gamba eks??

pun dah masuk 3 series nie... huhuhuhu... pun samer.. tengah menjaga..

melati_kesuma posted on 16-10-2014 04:21 PM
Air kunyit tu khasiat dia apa ya..first time mel dengar...yang serbuk tu ke...

lulur wah bestny ...

Ko google je la pe khasiatnya.. Aku start jg segala2nya umur 12 tahun lagi... Mkn supliment 30biji sehari...skrg baru abis pantang anak lak menyusu badan x leh mkn sembarangan jd air kunyit je la aku telah... Aku guna kunyit hidup yg segar senang je buatnya dah la murah kan.. Maklum la dah x keje ni.. Segala kos kalo boleh nak murah tp nak cantik menawan tertawan... Hehehe

zamnie posted on 16-10-2014 02:32 PM
Alhamdulillah.. akak dah masuk 40++ dah tp setakat ni mmg takde apa masalah bsr cuma ada acne dan pa ...

Wah best kalau sihat kan..sy lagilah single lagi kene jaga penampilan ni..hehe..mesti akk cun kan..suke ade sumber inspirasi ni...boleh aje tepek gmbr..mel ni tinggi 164 cm...tq banyak bagi tips

Nak instagram tuan rumah pls

melati_kesuma posted on 15-10-2014 07:20 PM
Tq bagi tips..tulah bila dh masuk umur mcm ni dh mula risau kan..mel ni muka jenis resdung..ade me ...

Mak I kata lepas Bersalin mmg eluk minum air kunyit tapi tak boleh amalkan lama lama sebab kunyit boleh buat menopause awal ,darah cepat kering