CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: melati_kesuma

Saya nak cantik usia 30 an....

wanie84 posted on 26-10-2014 11:14 PM
Takut la nk try makjun . Belum kawen ok ke mkn makjun2 gini . Sy dr segi luaran sekali tgk mmg org x ...

Samalah..alhamdulilah umur mel ramai owang teka mel umur 25 tahun,..oklah tu kan,.cuma tulah kulit ni.kerap jerawat jugak...facial ok pulak..lepas tu datag balik...emm

pinksarah posted on 23-10-2014 09:57 PM
sekarang amalkan jus tomato jugak..

bab muka,i jenis mudah alah dgn makanan,klu salah makan boleh ...

Wah tq banyak bagi tips heheh..

mel rasa ada masalah kulit yang serius...mel ade dua..oil n kering...so ok ke pencuci tu..now mel pakai yang oil dulu sbb rasa minyak lagi lebih hehe

rambut dh ok..mel pakai safi yang khas bertudung tu,,dh lega dh kulit kepala setelah bertahun gatal hahahah...so mmg terbaik syampu tu....

mel ni problem nak kecikkan kaki aje..nak slim n fit huhu

lumbalarik posted on 26-10-2014 12:00 PM
Me pn umo dh msk 3 series n still single.org klu x kenal me akn ckp umo 20++..hehehe dlm ati sonok g ...

Oh sama mel...mel siap ade member yang umur 21 tahun..dia x caya mel dh 30 hehe..seronok jugak kan.now mel nak cari masa utk senam heheh...makanan pun dh banyak pantang..makan nasi kadang aje..tapi angin perut banyak..tu yang bosan hahaha

melati_kesuma posted on 30-10-2014 02:18 PM
Wah tq banyak bagi tips heheh..

mel rasa ada masalah kulit yang serius...mel ade dua..oil n ker ...

i pakai cleanser from etude house,i notice korean products ni byk range utk kulit combination..

utk bg kaki kecik dan slim,mmg x ada cara lain,u kena work out so paling senang is cycling for outdoor and cross strider for indoor..

makan pun i sgt2 jaga,no carbs,no sugar and paksa diri minum air kosong byk..

actually,nak dgn x nak je..

bila dpt result,mmg satu kepuasan..

tp nak buat tu kena nekad lah,jgn sekerat jalan..

i mmg pantang klu org tegur i berisi,x tunggu ckp gemuk..i dah sgt susah hati dan i terus buat apa yg patut..

bila baju dah mula ketat i know something is wrong somewhere,so instead of beli baju baru i cari jalan kecik kan balik badan..

Mel....byk buat olahraga n minum air masak secukupnya....badan nmpk kemas tau

Awak jaga kebersihan dan kecantikan kulit la. Maintain supaya kulit sentiasa lembab. Masuk usia meningkat ni selalu nye masalah kulit kering. Kulit kering la yg buat cepat wrinkle nampak tua.
Minum collagen.

Jaga makan dan senaman secara konsisten mel. Nanti badan nampak kemas. Tak geleber.

Saya Rajin buat lulur scrub. Saya prefer bahan bahan organic dlm apa produk yg saya guna. Kulit saya halus dan berseri jika dibandingkn dgn adik saya yg 5 tahun muda dari saya. Badan ni kalau rajin maintain dan polish, kita mmg akan nampak lawaaaaa je sentiasa. Org tgk kite bersih dan glowing je.  Saya ada scrub utk awak glowing dan radiant cerah. Pm saya bgtau k. Last edited by Matakilat on 31-10-2014 07:35 AM

Follow Us
umo aku dh 32...risau jgk...sbb tgk kwn2 sumer dh start amik collagen bagai...aku xamik pape pun..

<---- time kawen umo 25...nk dpt body camni balik xtau la camne...anak dh 2...muka dh start keluar jeragat...sbb mak aku byk jeragat...keturunan ke?

Matakilat posted on 31-10-2014 07:26 AM
Awak jaga kebersihan dan kecantikan kulit la. Maintain supaya kulit sentiasa lembab. Masuk usia meni ...

pm ttg lulur scrub..

rajin bersenam la.aku sejak gigih jogging balik sakit belakang,lutut tetiba hilang.kena pakai byk moisturizer kat muka dan badan.selain tu aku makan olive oil,habbatus sauda,byk minum air kosong.dah 2-3 bulan neh start mkn kapsul garlic utk  buang angin... heeeee

Tgk kwn2 umo 30s da byk kuar jeragat.. Mcm tak jaga muke..Tp ada  Member yg gigih mkn collagen, vit bagai cantik plak kulit Takde jeragat..

Kdg fikir kwn yg ada jeragat kt muke tu tak buat sumtin ke kat muke tu..nmpk comot Sgt..pdhal gaji sume 5-6k sbln..patot spend buat treatment..

1. rutin harian jaga muka dengan skin care yg sesuai

2. tak tidur siang

3. tak minum air sejuk /ais

4. minum green tea

5. mandi pagi

6.jaga makan...paling benci susu pekat manis n gula (makanan n minuman yg manis)..

Sy skrg 32 thn tgh preggy no 4. Selalunya org tak percaya sy dh anak 3. Kalau anak2 murid ... diorang siap ingat sy cikgu praktikal.
sbl pregnant no 4 ni... sy amalkan maajun anggun bestari, bidadari n pakai korset beautiful.bila preggy makan radiance. Tp sy time preggy mmg buruk sebab selalunya naik sampai 20kg++.
lg satu petua utk nampak muda... pakaian jgn over sgt. Jgn manik2 sgt... n pakai shawl nampak lebih muda.

Ai  pakai spek.. dan spek telah menambah usia aii..
Kena cari spek yg blh bg ai nampak muda...

Hehehehe.
Tak blh pakai contact lens sbb rabun ai jenis rare. (kanan rabun jauh, kiri rabun silau)

minum air masak kosong 2.5 liter@8 gelas sehari
makan jamu..tp lbih elok diamalkan dr awal2 lagi..sekrang da 30 pun boleh jugak
cari la jamu yg sesuai..
bukan nak kata aku cntik, mmg aku x cnrtik mana pun...biasa2 saja, tp ni cuma pandangan org lain terhadap aku..kalau org x tahu tarikh lahir aku mesti ckp aku lbih muda dr usia sebenar..
mcam aku dulu aku dr umur 20 tahun makan jamu remaja puteri brand mustika ratu
pemakanan kena jaga jugak..
x minum ais@minuman bergas@cafein (kecuali teringin sgt)....sebulan sekalil pun payah..
mkn suppliment/vitamin & bersenam..dlm rumah pun  boleh bersenam..x perlu nk terkinja kinja kat luar rumah/taman...
nak menten....mmg kena jaga makan..
cara aku ..x mkn nasi, siang2 malam (kecuali kat majlis2..tu pun ambil seciput jerk)
pagi2 minum delima gulsan & jus buatan sendiri..sebiji tomato + carot + epal hijau
seminggu sekali aku minum air halia ..yg aku buat sendiri ..halia + jintan manis + jintan putih + kulit kayu manis + sedikit gula melaka
nk nmpak berseri cuci muka sambil selawat, rajin amalkan solat tahajud & zikir2 tertentu selepas solat & baca doa ketika bercermin
Last edited by haryatie on 3-11-2014 11:36 AM

zamnie posted on 16-10-2014 02:32 PM
Alhamdulillah.. akak dah masuk 40++ dah tp setakat ni mmg takde apa masalah bsr cuma ada acne dan pa ...

nk hilangkan parut jerawat
ada brand dr garden of eden..ada jual kat farmasi
boleh hilangkan parut2 jerawat & mengecutkan jerawat dgn cepat..
mana tau kalau2 serasi..

haryatie posted on 3-11-2014 09:39 AM
nk hilangkan parut jerawat
ada brand dr garden of eden..ada jual kat farmasi
boleh hilangkan pa ...

ye ke.. brp lama boleh hilang parut tuh eks?? anyway, nnti nak try Insha Allah... tengsss

zamnie posted on 3-11-2014 11:32 AM
ye ke.. brp lama boleh hilang parut tuh eks?? anyway, nnti nak try Insha Allah... tengsss

kalau masih baru maybe cepat hilang
sbb my friend da bertahun dia nyer parut jerawat...pakai dlm sebulan da nmpak agak pudar & mengecil..

Matakilat posted on 31-10-2014 07:26 AM
Awak jaga kebersihan dan kecantikan kulit la. Maintain supaya kulit sentiasa lembab. Masuk usia meni ...

i nk tahu pasal lulur scrub yg u buat tu

zamnie posted on 3-11-2014 11:32 AM

u...kulit muka ada masalah muka jeragat, jerawat, muka berparut, kusam cuba la pakai luffiya skincare
kulit muka i teruk gak sebelum ni. tp alhamdulillah skrg dh ok sgt. yg buat i lg teruja, bila masuk sasa, salesgirl tu siap tegur lg
kulit muka i.

u try la search psl produk tu. cuba pakai jugak.

just nk sharing

bookmark thread nih...
ai pun dah cecah 30 dan single, tengok tangan scarynya nampak kecut,
skin pun nampak sangat tone tak sekata...

sekarang banyakkan minum air kosong dan makan buah2
jogging weekend je sebab weekday memang tak mampu
and satu je x boleh tahan iaitu coffee,