CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12
Return to list New
Author: makkenits

problem tukar keta..

Pelindung posted on 22-10-2014 10:22 PM
gamaknya kos nko baiki kereta kalu congak2 setahun berapa? ntah2 kos baiki dah boleh bayar monthly ...

ntahlah. tak penah kira.
aku sedor diri lah. lagipun harga minyak akan sentiasa naik.
kalau boleh, aku tanak terikat diri utk another loan dgn bank.
ASB loan pun aku tanak buat wp itu kategori asset. inikan pulak kategori liability.

Pelindung posted on 22-10-2014 10:33 PM
letih aku klu main dgn pusat servis proton. teruk. aku pernah tunggu dekat 3 jam padahal nk tukar mi ...

kira ko nasib baik gak tunggu lama sbb nak tukar minyak itam je.. aku pernah tunggu sebln utk nak ganti sensor aircond yg rosak.. bayangkn sebulan bw keta dgn xde aircond.. pagi2 xpe la.. petang tu mmg mcm dok dlm sauna.. panas nak mampus!!! traffic kat penang ni pun mcm hape je.. jarak ofis ke umah just lebih kurang 30km.. tp kira untung la kalo sampai umah dlm masa sejam setengah... last2, aku pi mengamuk je kat service centre sbb xkan aku nak drive keta pindah gi kl esok lusa ni dlm keadaan mcm tu (kebetulan time tu aku kena transfer pi kl).. lps hari aku pi mengamuk tu blh plak diorg tukar sensor keesokan harinya..

gila banyak duit TT. Beli kete cash.....

Pergi perodua.... ckp saya nk trade in & amik 2 bijik Perodua Axia terus. (Sebijik RM24K low spect)
1 ko pakai 1 ko buat sewa...

lepas abih byr myvi... ko trade in dua bijik axia tu amik kete lg beso.. amacam?

proton iris tak bape elok bro. aritu ayah aku ada survey sebab nak belikan untuk adik aku. so dia ada la bawak sorang member pomen. pomen tu cakap iris ni dia pkai timing belt instead of timing chain. and timing belt tu tak ngam dengan transmission cvvt dia. aku tak bape paham sangat technical2 term ni.

better amik alza la. hahahahaha. kete family.

Ni kena tanya peyno ni...
Kutuk preve kang meroyan dia...

Akaun ASB kau dh full ke?

kalau belom, bagus lah ko simpan cash dlm ASB, dari kau beli kereta pakai cash...

ASB kasi dividen 8% setahun, loan kereta cuma 2.6-3.0% je interest je setahun...

8-3 = 5% ..byk tu...

tak semestinya buat loan ni rugi...
kadang2 cash tu boleh di laburkan di tmpt lain, contoh paling mudah ASB...atau kau beli tanah... lepas2 beberapa tahun kau jual tanah tu harga dah meningkat byk..

kdg2 orang2 kaya pun buat carloan...bukan sbb diorang takde duit sebanarnya...

Follow Us
12
Return to list New