CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: myvios

[Tempatan] 'Saya Hendak Menyentuh Anjing'

hrp2 anjing2 liar x bertuan akan berkurangan pada masa akan dtg atas usaha set melayu islam perasan urban untuk selamatkan anjing2 tu

tobobon posted on 19-10-2014 02:01 PM
Post ini terpaksa membuatkan aku sedikit racist, so, mintak maaf lah dulu. Benda tu perlu. Semalam a ...

setuju 200% dgn post ni...

crossfire posted on 20-10-2014 09:27 AM
nak buktikan tak phobia dgn anjing!!!

takkan abg keros komando pon fobia anjing?

rashiman posted on 20-10-2014 09:24 AM
Memanglah problem...
Kenal cuci lebih sikit....
Kena kat pakaian....pakaian kena samak...

ko je la yg malas...
maklum la.. meleis mmg ramai pengotor... suka buang sampah rata2..
nak cari tong sampah pon malas...apa lagi la benda mcm samak2 ni.... lagi la tak sanggup... ye tak..

ummah pembersih mmg tak de masalah

tobobon posted on 19-10-2014 02:01 PM
Post ini terpaksa membuatkan aku sedikit racist, so, mintak maaf lah dulu. Benda tu perlu. Semalam a ...

Aku setuju ngan nko..mende ni ada mende khilaf...dah tau akan stir up angerness...sensitivity awat buat?mcm la kojam benar melayu ngan anjing?apa non muslim sgt baik n tak aniaya anjing???aku ni ngk anjing kene langgar teeburai perut sayu jgk rs hati...anjing kurus kering tak mkn..bg la makan...tp takde le kemaruk nak pegang coz kucing2 terbiar yg mai menumpang rumah aku takde la aku belai....rsnya anjing tu kalo ltk kat kebun...aku ckp kat dia keje hang jg kebun ni...itu tanggungjawab hang....aku terhutsng nganhang sbb berkhidmat utk aku...aku rs anjing tu lgk paham banding manusia yg bercakaran ni kot?
Ada byk mende khilaf...cth ikut mazhab hanafi ke takleh mkn seafood...dia mai umah hang,hang hidang seafood jek...tsk ptt la kan?ataupun tgh sedapnmkn seafood yg hanafi ni mai ckp haromm...mau tersedak la kan....

katalah ada seekor anak anjing dan seekor anak kucing melata tengah jalan yg kemungkinan boleh mati dilenyek kenderaan
agak2 mana satu yg melayu rasa kesian dan akan selamatkan?

gitu gak katalah ada sekor anjing dan sekor kucing kelaparan
mana satu agaknya yg akan melayu bagi makan?

prejudis ini dtg semata2 berdasarkan hukum fiqah jilatan anjing itu najis..

sbb itu bagi saya kempen ini a good learning process
satu sentuhan saja boleh menghilangkan prejudis tebal melayu pd anjing..

Follow Us
atira posted on 20-10-2014 09:35 AM
takkan abg keros komando pon fobia anjing?

tak phobia..
malah ada bela 3 anjing, kat kg jaga kandang lembu, di ladang getah..
selagi kita tahu hukum, batas2nya tiada kesalahan.

yg salah seolah2 kita pegang2, gomoi, konon kita tak phobia, sekadar pengetahuan berkaitan dgn hukum berkaitan dgn anjing dah cukup.

abam keross pernah merawat anjing yg terluka, kena kawat berduri, gunakan sarung tgn pakai buang, sebab tu pengetahuan kena ada.

kalau pegang tanpa sebab semata2 nak hilang rasa phobia...amat lemah alasannya!!!

Bagi ummah muslim yg nak pegang anjing dan bangga pegang anjing, ni risiko korang.

Dari Abu Hurairah ra berkata; Rasulullah saw bersabda "Sesiapa yang menyentuh anjing bererti sepanjang hari itu dia telah menghapus amalnya sebanyak satu qirath kecuali menyentuh anjing ladang atau anjing pemburu".

Berkata Ibnu Sirin dan Abu Shalih dari Abu Hurairah ra dari Nabi saw: "Kecuali anjing untuk mengembalakan kambing atau ladang atau anjing pemburu".

Hadith riwayat Imam Al Bukhari

p/s satu qirath tu dikatakan sebesar Gunung Uhud

atira posted on 20-10-2014 09:04 AM
anak aku pon ajak pergi...
tapi tak sempat... sibuk kenduri kendara...

khenn....

makan riba haram..tapi ramai meleis buat..atas sebab syuhbah kunun...

pegang gilpren/boifren sampai beranak pinak mmg haram...tapi ramai meleis buat....pastu siap kata jgn aibkan org pula bila kluar anak haram..tu pun siap nak bin/bintikan dgn nama si boifren

makan gaji buta haram.....tapi ramai meleis tak ngaku...

makan harta awam pun haram....

yang nie lagi best..haram membawa, bekerja, mengilang, menghidang dan meminum arak....tapi ramai gilos meleis keja kat premis hidang arak...mcm mana?

yang nie haram blh samak ker?

p/s daging anjing/babi makhruh dimakan bila darurat..nah, even daging diorang pun blh jatuh hukum makhruh..tapi haram2 diatas mmg haram hakiki...mcm mana?

hmm..kalau baca dari fb mereka, ok boleh difahami tujuan berdasarkan point2 yang diberi

tapi bila tengok gambar, tak menggambarkan point2 nya

more like owh dogs so cuteee.....

bukan the point is how to deal with dogs? Tak nampak pun gambar cara2 mensertu dan samak

ni more like, mari kita pegang anjing sebab inilah masanya nak pegang tanpa dicerca ummah..

apa hal pulak nk sentuh anjing tiba2 je.

anjing ni ada bau dan busuk, bulu dan airliur dia bersepah.

aku tk takut..kecik2 dulu ada anjing duk menumpang kt bawah umah kitorg..aku panggil lessy lagi baik anjing tu aku ingat lagi kaler putih bulu dia..tapi takdela pegang2.

cuma ajing liar tu aku tak suka..kalau jenis anjing rumah dia lebih suka cari tmpt sesuai duk diam2 dan baik je.

pak mentua aku bela anjing buat buat jaga kebun. Siap bagi nama Khamis lagi. Sempena memperingati hari die dijumpai..Sampai sekarang si Khamis ni taat. Cuma yang tak bes suke salak orang kalau masuk umah le..Anak cucu pun tak berani turun rumah kalau si Khamis kat bawah rumah. habis dikejar budak2 tu..

atira posted on 20-10-2014 09:04 AM
anak aku pon ajak pergi...
tapi tak sempat... sibuk kenduri kendara...

sapa kata makan anjing haram?

yang haram di makan setahu aku ialah bangkai, babi dan darah dan sembelihan haiwan yang tidak di sebut nama Allah swt..selain tu halal

itik pun aku tak makan, arnab seme tu or any game meat or daging buruan

malah babi tu kalo DHARURAT jadi harussssss

manusia je pandai2 tambah tokok apa dalam quran..dah ikut perangai kristian dan yahudi

tu yang ada rejam sampai mati or murtad kene bunuh

kalo sapa kata ada hadis murtad kene bunuh, ada gak hadis murtad tak kene bunuh, so camno? padahal dalam quran murtad di biarkan aje

kalo dah murtad tu declare perang bentuk apa pun kat pemerintah, jangankan murtad, oang islam sendiri yang memberontak boleh di bunuh!!

oang islam ada masalah KEFAHAMAN sejak sekian lama nya pasei depa takmo guna kepala otak untuk BERFIKIR walo depa gak kata berfikir sejenak itu lebih baik dari satu ribu solat sunat

ulamak2 dulu kata menutup aurat itu wajib..tapi depa fahamkan tutup aurat itu ialah tutup pakai baju sedangkan maksud sebenar ialah BERHIJAB, MELINDUNGKAN DIRI dari pekara2 mungkar, dari jatuh pada perbuatan mungkar or yang Allah murkai..walo bercakap bohong

contoh mudah cam bapak nik ajis, bapak dia tu mufti negeri kelantan, cikgu dah tgk photo nik ajis kawin masa muda2 ngan bini dia? macam brad pit dan angelina..stail westeng gitu ahahahaha bapak mufti kelantan hokeh haa..tapi pasai pa hari ini oang islam melayu macam ARABIAN?

mende cam ni lah patut tok maza address..tak salah nak pakai macam western ka eastern kaa..tapi SUBSTANCE or isi ajaran tu kene tetap ada

bapak nik ajis kalo jalan2 salu bawak payung kalo ketemu oang pompuan dan pompuan tu nak bertanya masalah dia bukak payung tu dan jadi HIJAB, ni sama macam kampung aku kalo raya posa, arwah opah buh langsir besor tgh2 beranda so bila tetamu lelaki nak balik so depa nak bermaafan, opah mai tepi langsir dan depa mai tepi langsir dan bercakap2..in jawa..podo2 ngok ngek peh tu abiss..tu ler HIJAB

itu makna sebenar MENUTUP AURAT or berhijab, bukan tudung paridah tuh tapi nak pakai gak bulehhh..itu FASHION TERBARU melayu, tak pe

yang penting jaga pergaulan bebas tu,  berlindung diri dari mudah jatuh ke dalam maksiat , berhijab dalam erti kata sebenar, MEMELIHARA MARUAH DIRI tu..ini ler totop orat totop orat sebenar, pasei tu cikgu tak nampak oang dulu2 pakai tudung mini telekung tapi kita silapfaham dok dakwa oang dulu dulu AGAMA TAK SAMPAI PADA DEPA TADAK KESEDARAN AGAMA PADA DEPA ..aikkk? bab agama sapa lebih hebat? oang dulu ka hari ini ? kalo ikut ukuran nabi, yang terdahulu itu agama depa lagi baik dari yang ada terkendian so macam mana boleh dakwa oang dulu2 agama tak sampai or tadak kesedaran agama ..budak dino tu dok berpemikiran macam tuh..kene btuikan tu..salah !!

yang zaman ni zaman kebendaan, zaman BRANDING, zaman kene tunjuk, zaman berlagak je lebih..tu pasal negara pun depa nak chop ISLAM, bank islam, sekolah Islam, seme2 natang depa bubuh BRAND ISLAM sampai pakaian tu konon pakaian islam , bahasa tu bahasa islam, nama tu nama islam padahal semuaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa itu TAK WUJUD pun..itu seme BUDAYA MANUSIA yang di tiru dari bangsa lain , nanti satu masa depa akan tiru bangsa lain plak

macam budaya takut anjing ni sampai terlompat2..bahkan kalo oang melayu di baling BAKUL BABI yang kosong tu pun depa cabut lari

lori babi potong depa pun depa maki hamun dah..hahahahaha, tgk camna tertanam kuat sebati dalam jiwa oang melayu kemelesetan kefahaman yang mana satu itu agama, yang mana satu itu budaya manusia

nak sebut perubahan tak sedap..sebut REFORMMMMMMASI, atau kalo ente sudah arabic or nak jadi arabic sebut TAJDIDDDDD

so english satu sudut arab satu sudut dan melayu mati di tengah tengah ahahahahahahahahaha kesiaannn tapi kalo nak bodoh gak too bad lah

crossfire posted on 20-10-2014 09:44 AM
tak phobia..
malah ada bela 3 anjing, kat kg jaga kandang lembu, di ladang getah..
selagi kita t ...

abe cross tak fobia sbb dah bersentuhan atau ada pengalaman berhubung dgn anjing

bg yg tak pernah persepsi mereka lain
jadi kenalah bg oengalaman itu baru tak fobia atau tak prejudis

kalau tidak ia hanya pengetahuan tapi bukan pengalaman
akhirnya menjurus pd prejudis..
kitab cakap lain tapi realitinya lain..

leylapple posted on 20-10-2014 09:46 AM
khenn....

makan riba haram..tapi ramai meleis buat..atas sebab syuhbah kunun...

dlm kehidupan byk benda yg halal dan haram..
untuk menguji manusia keimanan mereka.

“Sesungguhnya yang HALAL itu jelas dan yang haram itu juga jelas. Namun di antara keduanya ada perkara-perkara yang syubhah (yakni samar-samar antara HALAL dan haram), yang tidak diketahui oleh kebanyakan manusia (sama ada HALAL atau haram). Oleh itu, sesiapa menjaga dirinya dari segala yang syubhah itu, maka sesungguhnya ia memelihara agama dan kehormatan dirinya. Dan sesiapa terjatuh dalam perkara syubhah, kemungkinan ia terjatuh ke dalam yang haram seperti seorang pengembala yang mengembala di sekeliling kawasan larangan, maka dikhuatiri binatang-binatang ternakannya akan masuk (dan makan rumput) di dalam kawasan larangan itu. Ketahuilah! Sesungguhnya bagi setiap raja ada kawasan larangan dan kawasan larangan Allah ialah segala yang diharamkan olehNya. Ketahuilah! Sesungguhnya di dalam jasad manusia ada seketul daging. Jika baik baik seketul daging itu, baiklah seluruh jasad dan jika rosak, maka akan rosaklah seluruh jasad. Ketahuilah! Seketul daging yang aku maksudkan itu ialah hati”.
(Hadis ini diriwayatkan oleh Imam Bukhari dan Muslim dari Abi Abdillah an-Nu’man bin Basyir r.a.)

jgn kita suka membanding2kan, kita buat kita dpt, tak buat tak dpt...

Acong posted on 20-10-2014 01:40 AM
bunuh laa tuan anjing tu.... pastu bagi makan kat anjing

great idea... klu negara xde undang2...

azre posted on 19-10-2014 07:55 PM
Masjid taknak pergi, sibuk nak pergi majlis pegang anjing...

sangat setujukkk... byk lg  mende bepekdah yg buleh dibuat..

petola posted on 20-10-2014 09:52 AM
abe cross tak fobia sbb dah bersentuhan atau ada pengalaman berhubung dgn anjing

bg yg tak pern ...

abam petola, yup betui, tapi biarlah kita buat learning process itu secara diam2, tertutup, bukannya secara besar2an. buat event lagi.. iklan sana sini.
byk cara learning process itu boleh dilakukan bermula dari kita sendiri learning process itu bermula di rumah.

Modngengade posted on 19-10-2014 08:49 PM
Tu la pasal...pprt yg perasan urban....aku ni tak membenci anjing dan tak pernah menzalimi anjing. ...

hahahaha.. nnt masarakat fefeeling urban mulalah berzikir.. cute..cute.. pinky..

Pegang badak air..badak sumbu..leopard tadak ka?...anjing apa kellassssss...dah  biasa sgt nampak kulu kilir ..