CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: myvios

[Tempatan] 'Saya Hendak Menyentuh Anjing'

Modngengade posted on 19-10-2014 02:21 PM
Tak perlulah ummah over sgt sampai nk peluk cium belai hanjing bagai...cukuplah sekadar jgn menzalim ...

setuju dgn akak...program ni rasa mcm dah ngarut jek..lain la kalau buat program selamatkan anjing liar melibatkan ummah meleis..
lagi satu kan kak, aku tak leh hadam maknosia ummah meleis yg terlalu friendly dgn anjeng sampai nak belai2 bagai then post kat pesbuk segala..
kalo nak buat pon bior dia, anjing dgn tuhan jek yg tau..tak blh ke gini? tak glamer kut kalau tak tunjuk2. puhlisss la

Mulayu perasan urban konon2 kokosen sahaja yang hadap sangat nak pegang anjing. banyak lagi benda berpekdah yang ko boleh buat lah lahanat.

Masjid taknak pergi, sibuk nak pergi majlis pegang anjing...

I want to touch a poen...

ellekarma posted on 19-10-2014 04:06 AM
melayu kt obersee, anjing dgn leash lalu tepi pn lari. takut bebenor tersentuh. dh mmg anjing bersep ...

Kecuali me,
Me ada penyewa yang ada anjing baik, good behave gitu,
Kami rajin bawa anjing tu nama spike
Jejalan...   Baik sangat spike, dengar kata satu hal..

I like dog..

Anjing dgn tuan anjing sama sama anjing..

Rate

1

Follow Us
Aku suka tikus, hamster, kucing, anjing, org utan, harimau dan semua haiwan yg berbulu...
Cuma aku takkan pegang anjing sbb malas nk sertu & kalo yg ganas tu takut kna gigit

Bagi aku senang jer, kita manusia kalau ada sifat belas kasihan takkan layan makhluk lain dgn kejam...
Dan rasanya tak perlu pun program camni....rasa over jer

bdkminangn9 posted on 19-10-2014 07:44 PM
i beg to differ lah

program ni kalau purpose dia utk ilangkan stigma/ketakutan muslim keatas an ...

maaf mungkin statement saya pasal tak sekotor mana tu salah.. ok memang najis berat tapi kenapa Tuhan bagi kita cara2 bersertu atau bersuci.. senang pulak tu cara bersertunya.. kenapa nak susahkan yang mudah dan kenapa nak stern sangat sampai kalau bole elakkan terus dari jumpa anjing ke babi ke kena lari sebatu supaya tak terserempak sedangkan kita bole aje sentuh mereka.. macam ni apa pun tak boleh

org melayu islam ni kekdg hipokrit jah lebih. solat tonggang tonggek 5 kali sehari tudung beli smpi beratus2, tp ngan kucem pun pedajal kasi racun smpi mati. ngan kucem pun takde peraasaan buat mcm tu ngan anjing lagilah. kalau ngan babi, haram makan daging babi tp kalau makan rasuah ke, makan gaji hasil curik tulang ke tu tak haram katenye

annehuda posted on 19-10-2014 08:03 PM
org melayu islam ni kekdg hipokrit jah lebih. solat tonggang tonggek 5 kali sehari tudung beli smpi  ...

mod buat aku teringat jiran sblh rmh atuk aku yg racun kucing liar sbb makan anak ayam dia katanye..
siyal sgt!! atuk aku nangis masa citer kat aku..sbb atuk aku bg makan kucing tu, jiran tu pulak siap bg tau kat atuk aku nak racun kucing liar tu

Banyak nyer anjing..

Terngongong sana terngongong sini..

Siap silap buat statement lagikkk..

makneng posted on 19-10-2014 07:46 PM
setuju dgn akak...program ni rasa mcm dah ngarut jek..lain la kalau buat program selamatkan anjing ...

kalau baca matlamat/objektif program oleh penganjur tu ok je,nak hilangkan stigma/rasa takut/etc2

yg masalhnya trending org skang ni mcm yg u post kt atas tu lah..they tend to xpose/show off/tarik perhatian org lain dgn cara2 yg seolah2 provocative tu lah..

seolah2 nak mention, see,i tak takut anjing macam u..u conservatives bla3..itu yg kita takutkan tu..as other public taktau pun hukum hakam pegang/sertu/samak

annehuda posted on 19-10-2014 08:03 PM
org melayu islam ni kekdg hipokrit jah lebih. solat tonggang tonggek 5 kali sehari tudung beli smpi  ...

exactly.. masih ingat pada ini :

this is not a pretty sight

but these are pretty sights, at least for me :

lepas dah pegang sertu lah apa lagi .. diorang siap ada pasukan sertu lagi untuk ajar orang bersertu

ramai tak setuju dengan event ni sebab katanya macam menunjuk2.. tapi kat sini ajelah bole jumpa dog owners bawak anjing2 terlatih, yang friendly dan tak menyalak sesuka hati, tu yang ramai moslems berani cuba sentuh tu.. cuba kalau anjing liar yang nampak orang je kejar n menyalak kat luar sana ada siapa berani dekat n sentuh ke...

pictures credit to Travis Chang

Last edited by mesmerize on 19-10-2014 08:17 PM

mesmerize posted on 19-10-2014 08:16 PM
exactly.. masih ingat pada ini :

dah tau kena sertu lagi suka suki p pegang...

manusia paling bahalol sekor2 ni...

lavasirapsusu posted on 19-10-2014 08:18 PM
dah tau kena sertu lagi suka suki p pegang...

manusia paling bahalol sekor2 ni...

sertu tu bak satu hukuman berat ke ? kesian patut lah tak bahagia n tenang, benda senang camni pun jadi masalah pada ko

mesmerize posted on 19-10-2014 08:21 PM
sertu tu bak satu hukuman berat ke ? kesian patut lah tak bahagia n tenang, benda senang camni pun ...

bahlol je buat benda2 bodoh tarak akai cam ni...

pi shopping ke tengok wayang ke pun lagi bagus..

mesmerize posted on 19-10-2014 08:02 PM
maaf mungkin statement saya pasal tak sekotor mana tu salah.. ok memang najis berat tapi kenapa Tu ...

yup,kat situ lah nampak objektifnya program ni..positifnya kalau event tu bole dijadikan medium nk didik cara2 menyucikan diri selepas menyentuh najis/perkenalkan sabun lumpur etc2..itulah tnggungjawab pihak berkenaan,nak mendidik,no prob with that

berkenaan dgn kenapa perlu lari kalau berdepan dgn anjing,saya rasa itu lebih kpd normal reaction+stigma manusia lah..as a muslim kalau tersentuh kena sucikan part yg tersentuh tu,kan ke satu kerja tu..melainkan kalau u pikir tak susah,no prob,g la sentuh on the way nak g lunch/masjid..

lavasirapsusu posted on 19-10-2014 08:22 PM
bahlol je buat benda2 bodoh tarak akai cam ni...

pi shopping ke tengok wayang ke pun lagi bagus ...

selain keluar perkataan bangang, bodoh, takde ke argument yang cerdik sikit dari ko .. berkat selalu tengok wayang n shopping la ni

mesmerize posted on 19-10-2014 08:24 PM
selain keluar perkataan bangang, bodoh, takde ke argument yang cerdik sikit dari ko .. berkat sela ...

abis tu lu nak wa cakap dorang pandai..??

tak ke baral p pegang lepas tu p sertu...

biol betul ada otak cam ni...

bdkminangn9 posted on 19-10-2014 08:23 PM
yup,kat situ lah nampak objektifnya program ni..positifnya kalau event tu bole dijadikan medium nk ...

sabun taharah n aneka sabun sertu berlambak jual kat vets.. sekarang takyah korek tanah dah utk bersertu .. takde yang susahnya nak pegi lunch ke masjid ke lepas pegang anjing.. kalau taknak pegang tiada siapa paksa dan tak perlu banyak alasan .. ramai yang datang tu animal lovers .. sama aje mcm lepas pegang kucing pastu nak makan basuh tangan ngan air sabun dulu.. kalau lepas pegang anjing - itu pun kalau basah - basuh aje dengan sabun taharah ..

Last edited by mesmerize on 19-10-2014 08:33 PM