CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: myvios

[Tempatan] Kemalangan di Karak Highway. Motor berkuasa tinggi terbakar.

menyampah aku bikers ni.selfish people,show off..got money better derma then waste ur time n money.tggal anak bini semata hobi.jd camni,kesian balu n anak2.

_mangifera_ posted on 21-10-2014 09:40 PM
Kawan saya pemilik kete yang dikatakan melanggar salah seorg biker..masih tunggu kisah sebenar dr di ...

HArap kawan u sama mereka kerana memandu secara merbahaya.

Changa posted on 21-10-2014 04:58 PM
'Many big bikers have poor attitude on the road'

by zuhrin azam ahmad, farik zolkepli, rahimy rah ...

Akak setuju aja sis kalau hentam mereka yg tak ikut undang2 jalan raya ne .. Bawa seperti apak mereka punya.

tulip.ungu posted on 21-10-2014 08:01 PM
ha ah meools baca. meols macam rasa myvi tu pun xperasan. maybe blind spot kot. hmm tahlah

Myvi tu tak perasan boleh jadi. Blind spot .. Tapi sebagai pemandu jalan raya ..di lebuhraya kita memang mengetahui yg laluan kereta.. Lorong 2 dan 3 memang tiada motorsikal yg lalui.. Atas sebab keselamatan... Motorsikal hanya di lorong 1 sahaja...jadi tak leh salahkan myvi tu kalau beliau tukar lane jika fikir sudah selamat or nampak kenderaan lorong bersebelahan memberi laluan.

revolusi_30 posted on 21-10-2014 10:12 PM
Myvi tu tak perasan boleh jadi. Blind spot .. Tapi sebagai pemandu jalan raya ..di lebuhraya kita  ...

tulip pun rasa macam tu. or myvi nak elak kereta depan so laluan kanan dia bg signal n terus masuk. and biker kan as we knw semua laju je so xsempat brake gittew. i dont think 100% salah pemandu myvi. kdg2 biker ni laju sgt tau2 dia dah ada kt belakang kereta kita. tp tulip tahla memang tak gemor la pe el biker sebab bg tulip depa mmg berlagak. kadang2 kt kedai makan tu pun nk bising2 show off moto masing2. meja pun ada khas penuh dgn helmet masing-masing saja. tu memang pengalaman tulip. sebab biker ni kalau kt melaka ada satu kedai ni mmg selalu je tgk penuh dgn biker2 ni.

dah katakan superbike tu kan extreme sportssss...ehh ye keeee???

dah bawak selowwww baik bawak vespaaaa jekkk...

haruslah kena laju...dan risiko laju tuh sendiri mau ingat...

Follow Us
so berapa orang yang innalillah ni sebenarnya? latest head count pls

Clover_Hill posted on 20-10-2014 01:04 PM
Nih lakaran kemalangan hasil siasatan polis
Tengok, perati dan cuba digest bebetul punca sebenar
...

jadi yang bersalah dalam hal ni...trak penunda, myvi dan motor juga...

trak penunda ambil banyak laluan..myvi menukar arah tiba2...dan motor bawak laju...tp nak salahkan motor...depa memang laluan kanan...dah sah depa laju...yang myvi ni menukar arah laluan tiba2 kenapa...

innalillah

Innalillahiwainnailaihirajiun. Jadikan ini sebagai iktibar pada kita di masa depan. Kalau nak cari salah siapa sampai bila2 x abeh. Salah lori pasir lah,kereta tu lah, motor tu lah.. Yang penting ajal tak kira tempat.. Kalau dah ajal...tapi kdg2 motor berkuasa tinggi ni kenapa diorang lalu kat laluan kereta yg lorong memang untuk laju? Banyak kali lah jugak terkena dengan abang motor besar ni masa kat highway. Laju ya rabbi. Allah je tahu.. Laju sangat.

noor2 posted on 21-10-2014 11:43 PM
jadi yang bersalah dalam hal ni...trak penunda, myvi dan motor juga...

trak penunda ambil banya ...

mungkin jugak myvi ni tukar laluan tiba2 sbb dia nak elak lori terbalik depan dia..

Innalillah....
Takziah buat keluarga kepada 2 allahyarham mangsa eksiden ini
Semoga kejadian ni menjadi ikhtibar & peringatan kpd bikers yg lain coz kejadian buruk yg tak di duga akan terjadi walau di mana saja kita berada
Walaupun kita sentiasa berhati-hati tetapi kekadang kesilapan & kelalaian dari pihak lain akan mengundang padah pada kita juga
Secara jujur aku sering membebel marah apabila ada bikers motor  berkuasa tinggi yg mencilok rapat depan kereta aku
Aku sering ungkapkan perkataan 'Asyik kita aje nak jaga nyawa depa tapi depa x jaga nyawa sendiri' & 'Amboi begitu riaknya kau bawa motor ya, esok2 tercium jalan baru kau tahu langit tinggi @ rendah'
Perkataan yg sering aku ucapkan ini betul2 terjadi pd hari Isnin 6/10/2014 lebih kurang pukul 6.20 pm tak jauh darirestoren jejantas Sg Buloh
Masa kejadian bukan aku yg drive kereta tapi hubby
Ada sebuah motor bekuasa tinggi telah mencilok dgn begitu rapat depan kereta kami sambil memulas throttle minyak dgn deruman ekzos yg kuat buatkan aku tekejut & masa tu juga terkeluar lah ayat2 "Minta2 tersungkur lah kau kat depan sana'
Tak lama lepas tu, lebih kurang 1/2 kilometer ke depan jalan jadi jammed, rupa2nya ada eksiden motor berkuasa tinggi yg baru mencilok kereta kami dgn sebuah avanza hijau yg di pandu oleh sorang warga emas berbangsa Cina.
Aku masih ingat lagi no plat motor tu.
Aku nampak bikers tu tengah terbaring tepi van manakala motor dia dah terlajak beberapa meter ke depan
Masa kejadian tu jalan memang jammed teruk so aku nampak jelas keadaan bikers & van tersebut
Aku dah buka pintu kereta dgn niat nak backing pemandu van tu kerana takut geng2 bikers yg ada kat situ nak menyalahkan pemandu van tapi hakikat sebenarnya kejadian berpunca gara2 kecuaian bikers itu sendiri
Tapi perbuatan & niat akan terhalang dek kerana hubby aku tak benarkan aku turun dari kereta
Bukan semua bikers yg ada attitude buruk tapi ada aje yg punyai attitude baik contoh mereka tidak tinggal solat & sempat singgah berjemaah di masjid
Ini yg ayah aku pernah cerita yg mana ada 1 group bikers motor berkuasa tinggi seramai 20 org yg singgah di masjid berdekatan rumah parents aku utk solat  berjemaah sebelum meneruskan perjalan depa

Innalillahiwainnailaihirajiun dan Takziah kpd keluarga arwah.

Tunjuk semua gambar xcident pada hubby. Dia diam jer. Dia ckp gang motor dia tak gegila mcm ni. Dia orang cruise the road jer. Beside sini California motor kena beratur belakang kereta (di traffic light) tak boleh cilok cilok mcm di Malaysia or in other states. On the highway( CA) bikers guna carpool line. So tak menyusahkan orang ramai.

Also di sini sebelum beli motor or nak test motor di kedai ko kena ada lesen dulu. Utk big bike, ko kena ambil classes for few Saturday (ajar cara nak take corner, balancing etc) . sebab sini kecik kecik dia orang mana ada peluang bawak kapcai mcm di Malaysia. Semua jenis tak ada pengalaman.

Dulu aku selalu naek bukit tinggi. Public road Dia orang buat macam kat trek je. Kan dah kena.

Aku penah kena ramm ngan mat rempit berkuasa besar... sbb tak bagi laluan kat dia memecut mcm pelesit. Dia kalu tgk cermin jauh bukan main,, kejap je ada belakang. Sbb dia laju kita plak nak kena ketepi. Walhal kita punya speed tgh memotong tu... tak menyempat tunggu kita nak memotong.

nuralisa posted on 22-10-2014 12:48 AM
mungkin jugak myvi ni tukar laluan tiba2 sbb dia nak elak lori terbalik depan dia..

Ya....Lori tu ambik penuh lorong Kiri dan tengah....keadaan dlm split second dan Cara tu saja utk dia avoid langgar lori tu

R2D2 posted on 19-10-2014 05:38 PM
sekarang dia org ada port baru lepak kalau tak guna KL-Karak, dia org akan masuk Bentong
ada satu ...

baguih ler tuh... tak menyosahkan orang nak nak balik ke utara.

sayawifenikmie posted on 19-10-2014 11:05 PM
... betul .... itu cara mereka bertemu titikk akhir hidup mereka di dunia... cara kauuuuuu ... c ...

Curlast jawapan akak..selayaknyalah beliyau mendapat jawapan yg seumpama iteww ....haha...

Setelah gigih akak mengkhatamkan tered ini...secara keseluruhannya akak amat dukacita kerana rata2 porumer CI menyalahkan bikers...ada yg menyalahkan lori yg melintang tu...ada gak yg menyalahkan myvi  dan tak kurang jugak yg menyalahkan penunggu lebuhraya karak...why?...kenapa ..?
Sedih sgt kerana dgn sikap porumer yg sebegini...

Kenapa tak der seorang pun dalam kalangan kalian yg menyalahkan kerajaan BN ....najib dan rosmah..?Akak sedih taw...hehehe

Harap2  @kecimpret  @bangcak  akan masuk tered ini bagi menghilangkan lara di hati....

ada jugak team bikers ni bwk secara santai - tak laju
yg penting jalan2 , makan angin, samapi destinasi
tetapi kebanyakan bwk laju sebab nk test speed, dgn nak lap di selekoh
lutut mau kena jalan tar maaaa......

dok salah org xbagi signal..
org da bagi signal awal2 pun still moto ni nk potong aku belah kanan..
betul2 kat simpang yg aku nk masuk tu..
bengap ke hape tah..