CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: myvios

[Tempatan] Kemalangan di Karak Highway. Motor berkuasa tinggi terbakar.

marah ke menyampah ke hapa pun la kee.. mulut/jari tu tolonggg la jaga... jangan la dok maki hamun sumpah seranah.... cakap tu kan doa.. mungkin diri sendiri xkan buat.. tapi anak pinak kita nanti? apa la salahnya doakan yang baik baik - bukan ke itu tuntutan agama?  bila je ada kejadian gini, berkoyan koyannnlaaa kena hamun caci bagai..
bikers nih xseme yg cam di labelkan.. ada yg okay jer - just enjoying the ride... tapi mmg ada gak yg bawak tak ingat dunia.. sama gak dgn yg bawak keta pun kan... ada yg pesit selagi meter tu ada (engin dah tuko turbo gaknyer)... ada gak yg bawak 70km/80km/jam kat lorong laju.. blom ckp lagi yg suka suki guna emergency lane untuk kemudahan diri sendiri.
ingatan untuk diri sendiri dan anak pinak... insyaa Allahhh

p/s aku mmg tak setuju tul gi viralkan gambar-gambar dan postingkan video tu kat utube...

aechae posted on 20-10-2014 08:25 AM
sedih nmpk.....terasa ke?

dah tu korang komplen mcm haprak sgt...  simpati lah sikit ke dorang.  bukan semua yg kuangajaq....

taji2906 posted on 20-10-2014 08:44 AM
biasanya bikers ni golongan profesional melayu... tp tu la, minatnya kat ride superbike, skillnya ta ...

biasanya bikers ni golongan profesional melayu...

tu yg sayang tu...

kalo dah beli superbike mahal2 mesti org berada dn profesional..betul tak?

taji2906 posted on 20-10-2014 08:44 AM
biasanya bikers ni golongan profesional melayu... tp tu la, minatnya kat ride superbike, skillnya ta ...

Bikers sekarang bukan semua golongan  profesional. Dulu2 maybe ramai dari golongan tu.... sekarang ni nak beli moto besar dah mudah walaupun mahal. Banyak kemudahan pinjaman yang ada. Takat keja2 gaji bawah 3k pon dah boleh beli, yang gaji bawah 2k pon ada yang masih mampu gagahkan diri buat loan beli. Tak heran laa kalh sekarang bikers moto besar ni dah mcm mat rempit jalanan. Dulu bikers org respect... sbb konvoi disiplin tak mcm geng mat rempit tzm n rxz....

annehuda posted on 19-10-2014 08:37 PM
bila jadi mcm ni nak simpati pun payah. sbb rakyat malaysia sendiri pun tau betapa lahabaunye geng2  ...

annehuda... jgn xtau... mereka pun selalu merempit ke rumah2 anak yatim.. rumah2 orang tua... bg derma sana sini... cuma x masuk paper sebb tu org xtau...

enginelady posted on 19-10-2014 01:12 PM
awak ok lagi dapat jari buat warning.. aku dapat middle finger terus ok!! rasa nak je aku tekan mi ...

Naharom betul bikers yg perangai xsemenggah camni. Aku ni stendet bawak kat lorong tengah, xbrani nak bawak kat lorang kanan sbb takut geng2 bikers ni. Dah la suka cilok2 suka2 hati tanpa memikirkan jarak selamat. Kadang2 yg duduk lorong tengah pon terkezut bila dorang tukar lorong sesuka hati. Harus la mendapat sumpahan memanjang.

Follow Us
Bikers kalu konvoi bawak bini or anak insyallah terbendung sikit gelojoh tuu.... kalu dah konvoi lone ranger anak bini tinggal rumah mulaa laa...

no.20 posted on 19-10-2014 04:24 PM
Nape moto harley davidson jarang ada eksiden gini ye? Diorang tak bawak laju ke cemana?

harley mmg x laju la bro.. bunyi jer lebih.. kihhkihhh...

mesti laju sgt ni...

Al fatihah pada arwah2. kesian tengok.

salimrock posted on 20-10-2014 09:05 AM

tu yg sayang tu...

aku ada kawan2 yg keje besar2 dan minat ride2 gini.. sorang tu memang minat tak terhingga la kat superbike ni sampai aku rasa dia ada 3-4 biji superbike... ada yg baru, dia jual sebiji amik baru sebijik... duit banyak.. hujung minggu ride sana sini, paling dekat pun genting, cameron.. pastu ada la kwn2 aku lain dipengaruh join dia... bukan aku dengki atau sakit hati tp aku ada concern gak la bila citer2 eksiden superbike ni kuar.. takut gak hilang kawan2... aku tak minat superbike sebab eksiden teruk naik kapcai terus dah tawar hati naik motor... hahaha

btw, aku ada perasan sikit, bila dah jadi rider akan ada sikit perasaan riyak yg tak disedari oleh mereka...

ye, memang sakit ati tgk diorg ni. dengan peti pos besar kiri kanan ada hati nak nyelit2 celah kereta.

salimrock posted on 19-10-2014 07:05 PM

tu yg sayang tu...

salim rock bercadang naik genting dgn moto superbike baru anda ke?

banyak mulut longkang dalam ni....baik hangpa pi beli dettol cuci mulut busuk tu.....puihhhhh

zaman skrg ni mat2 superbike bkn ada skill bw superbike pun..
ada duit beli superbike..spttnya diorg kena masuk kelas..bljr timing mcmana nak elak kalau emergency brake..
zaman dulu2 mana ada kes yg teruk mcm ni..hubby aku masuk kelas bljr selok belok bw superbike pun bertahun..siap gi training..ada yg poyo..ckp berdegar2 dgn hubby aku..padahal baru nak berjinak2 dgn superbike..hubby aku dh pernah masuk asian championship..

miskintegar posted on 20-10-2014 09:46 AM
banyak mulut longkang dalam ni....baik hangpa pi beli dettol cuci mulut busuk tu.....puihhhhh

Dettol pun tak mampu membersihkan..

Shahreen74 posted on 20-10-2014 09:12 AM
harley mmg x laju la bro.. bunyi jer lebih.. kihhkihhh...

la ya ka? haritu kalau tak silap tgk kat youtube..superbike vs harley..jauh kena tinggal superbike tu...tapi jalan lurus laa...

Ade jugak yg memadankan muka kat org yg dah takda ye.

rugi ooo beli harley bawak laju2..nanti orang tak nampak rider yg hensem...

azimodin posted on 20-10-2014 09:08 AM
Naharom betul bikers yg perangai xsemenggah camni. Aku ni stendet bawak kat lorong tengah, xbrani  ...

Betul...kalau nk pg fastlane takut betul bikers ni rempuh.kdg bila driving nk kena jaga keselamatan diaorg juga. Tpi somehow I rs jalan kt Malaysia tak friendly user untuk penunggang motosikal