CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: penjejak_awan

[Tempatan] Syed Azmi dan pengikut adalah sesat dan kpala hotak ada ulat - PAS (TG Nik Aziz)

Sorry, aku mmg still xdapat jawapan tepat pasal sentuh anjing suka2 ni hukumnya haram.. nampak mcm pestering and ignorance kan diriku yg xberilmu ni, tapi antara jawapan yg aku dapat.

1. Hadith menceritakan air liur anjing tu haram, anjing bole disimpan utk berburu, anjing xboleh disimpan dalam rumah, kene sertu. While xde hadith cakap hukum haram sentuh anjing suka2.

2. Taqliq ulama pasal hukum sentuh anjing utk suka2 itu haram dan berdosa dgn majoriti bersandarkan hadith hilang pahala sebesar 2 bukit kalau disimpan di rumah

3. Sentuh anjing suka2 adalah perbuatan bodoh, mencabar ulama, otak berulat, rosak akidah, and ada sesetengah yg aku rase cuba buat lawak dgn mengatakan murtad.. well, aku terasa lebih confuse dgn keadaan ni..

4. Suruh aku cari guru, tapi aku xtau mcm mane nak cari guru so terpakse bergantung pada video2 perbahasan ulama di youtube atau google yg kadang2 xtau dari pandangan mazhab mana..

Simple je soalab aku, kenape sentuh anjing suka2 hukumnya haram dan berdosa? Dimanakah tahap haram ni? Adakah ia terhapus dosa dgn samak? Or solat taubat dan berniat utk tidak menyentuh anjing secara suka2 lagi?

Well, actually, bukan nak sentuh anjing sangat pun, or nak rasa diri urban, tapi aku lebih kepada persoalan "ini benda simple, kenapa islam or melayu memandang serious yg kadang2 aku rasa mcm menyentuh anjing secara suka2 sama besar dosa dgn minum arak or berzina".. ini keep bugging me..

Ini sebab aku dah diajar dari kecik islam ni agama NO too everything dan berjihad ke palestine adalah goal no.1.. sorry lagi, pemikiran ni mmg agak kurang ajar dan menyesatkan, tapi aku sgt memandang tinggi agama islam compare dgn agama lain bukan sebab aku hanya menganutinya, tapi sebab aku percaya dgn tulus ikhlas, islam lebih dari NO too everything, lebih dari jihad dgn membunuh org kafir.. ilmu dalam al quran sgt banyak, sesetengah ulama yg berbincang pasal islam dari perspective falsafah kerohanian dan science bukan je buat aku kagum, tapi bersemangat utk hidup.. so, islam is more than NO too everything..

Pening kepala aku pikir pasal kenape sentuh anjing suka2 haram.. dan ustaz2, mufti2 dan ulama sohor di malaysia yg membalas dgn org ni sesat dan bodoh dan berulat tanpa alasan sangatlah xmembantu..

JokesCop posted on 21-10-2014 08:36 PM
Sorry, aku mmg still xdapat jawapan tepat pasal sentuh anjing suka2 ni hukumnya haram.. nampak mcm p ...

Ummah taklik buta mana boleh jawab sis.Yang penting jatuh hukum dulu,hikmah hukum suh ostak2 selebriti jawab.

famri7 posted on 21-10-2014 08:41 PM
Ummah taklik buta mana boleh jawab sis.Yang penting jatuh hukum dulu,hikmah hukum suh ostak2 seleb ...

esuk lu main dgn anjing jgn lupa ambik video tau...

boleh lu buat kenang2an peribadi..

famri7 posted on 21-10-2014 08:41 PM
Ummah taklik buta mana boleh jawab sis.Yang penting jatuh hukum dulu,hikmah hukum suh ostak2 seleb ...

Sebab tu aku xtau mcm mana nak carik guru agama sampai sekarang.. kang tanya dijawap aku bodoh.. mmg bodoh la sampai bila2 kalau mcm ni..

JokesCop posted on 21-10-2014 08:43 PM
Sebab tu aku xtau mcm mana nak carik guru agama sampai sekarang.. kang tanya dijawap aku bodoh.. m ...

patut la biol...

sampai sekarang tarak berguru rupanya...tapi

cakap berdegar degar...

lavasudip posted on 21-10-2014 08:44 PM
patut la biol...

sampai sekarang tarak berguru rupanya...tapi

Hehehe, mmg biol sikit bila nak absorb ilmu, sebab bila angguk dan terima je, susah sikit nak dapat jawapan yg puas hati..

Follow Us
JokesCop posted on 21-10-2014 08:43 PM
Sebab tu aku xtau mcm mana nak carik guru agama sampai sekarang.. kang tanya dijawap aku bodoh.. m ...

Akal ummah melayu tak tercapai sampi tahap tu. Yang depa tau harooom ke hulu ke hilir. Kalau tuan guru, ustaz etc yg cakap semua betul. Anyways, i prefer untuk cari artikel dlm english..forum or discussion yg english based sbb muslims from all over the world bagi pendapat masing2. Kalau cari dlm malay yang aku dpt benda yang sama..haram ke hulu ke hilir.

Dlm hal ni ulama golongan tua dan golongan muda (wahabi, etc) semuanya sependapat (which is rare). Melayu konon 'urban' bila lagi nk akur?

mzzenma posted on 21-10-2014 08:47 PM
Akal ummah melayu tak tercapai sampi tahap tu. Yang depa tau harooom ke hulu ke hilir. Kalau tuan  ...

Betul, aku carik jugak artikel dalan english, kebanyakkan cakap boleh, tapi ini masalah setempat, kene tahu hukum setempat sebab masalah DNA babi dulu sebab malaysia senang dapat makanan halal..

JokesCop posted on 21-10-2014 08:47 PM
Hehehe, mmg biol sikit bila nak absorb ilmu, sebab bila angguk dan terima je, susah sikit nak dapa ...

lu pi berguru dgn forum obersi ajer la....

nasib baik kalu dapat ilmu dari forumers yg ilmu tinggi...

nasib buruk kalu...dapat ilmu dari forumers kafirun yang berlagak cam ulama...

disclaimer....berguru tanpa guru serupa berguru dgn setan al iblisi...

lavasudip posted on 21-10-2014 08:52 PM

nasib baik kalu dapat ilmu dari forumers yg ilmu tin ...

Hayat aku pendek nak serah semua kat nasib.. jadi terpaksa serah kat akal..

urban pprt....bertaubatlah...

lavasudip posted on 21-10-2014 08:52 PM

nasib baik kalu dapat ilmu dari forumers yg ilmu tin ...

Define guru. Kalau guru tu mcm nik aziz, tak reti nak bersatu padu, guna ayat entah apa2, caci orang mcm2, nak ludah org suka2..no wonder wujud orang mcm ko.

Yang so-called 'urban' ni lah duk gigih cari ilmu. Bukan sekadar hearsay turun temurun zaman nenek moyang yang suka bela saka.

And becoz yang 'urban' ni bijak dari yang pprt, maka pprt sentap and panggil depa 'urban'. Ikut suka koranglah..pada aku yang'urban' ni lah yang banyak buka mata umah melayu untuk buka kitab and study balik.

mzzenma posted on 21-10-2014 09:04 PM
Define guru. Kalau guru tu mcm nik aziz, tak reti nak bersatu padu, guna ayat entah apa2, caci ora ...

lu kan peminat forum obersi...pi sana ajer la..shooo  shoooo

melalak kat sini aper guna..??

lavasudip posted on 21-10-2014 09:07 PM
lu kan peminat forum obersi...pi sana ajer la..shooo  shoooo

melalak kat sini aper guna..??

Suka hati aku lah nak lepak sini or mana2 pun. Bukan aku guna data kau pun. Why bother?

*yawn*

mzzenma posted on 21-10-2014 09:06 PM
Yang so-called 'urban' ni lah duk gigih cari ilmu. Bukan sekadar hearsay turun temurun zaman nenek m ...

Truth mmg hurt, sebab nabi pun suruh telan walaupun pahit, susah nak carik ilmu..

mzzenma posted on 21-10-2014 09:09 PM
Suka hati aku lah nak lepak sini or mana2 pun. Bukan aku guna data kau pun. Why bother?

*yawn*

wokeyyy...

Firman Allah: (maksudnya) “Dan bacakanlah kepada mereka (Wahai Muhammad), khabar berita seorang yang Kami beri kepadanya (pengetahuan mengenai) ayat-ayat kami. kemudian dia menjadikan dirinya terkeluar darinya, lalu syaitan mengikutnya, maka jadilah dia daripada orang-orang yang sesat. Dan kalau Kami kehendaki nescaya Kami tinggikan pangkatnya dengan ayat-ayat itu, tetapi dia mahu kepada dunia dan menurut hawa nafsunya; maka bandingannya seperti ANJING, jika engkau menghalaunya, dia menjelirkan lidahnya, dan jika engkau membiarkannya: dia juga menjelirkan lidahnya. Demikianlah bandingan orang-orang yang mendustakan ayat-ayat kami. maka ceritakanlah kisah-kisah itu supaya mereka berfikir”. (Surah al-A’raf: ayat 175-176).

lavasudip posted on 21-10-2014 09:12 PM
wokeyyy...

Okeh..anda pandai copy n paste. Care to explain apa yang kau copy n paste tu in your own words?

alahai multinick penjaga cybercafe tunjuk handal plak....
pejuang agama konon.....