CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 7230|Reply: 17

KELIBAT [ATIKAH SUHAIME, NIZAM ZAIDI, ELLIE SURIATY]

WATCH TRAILERS

Release Date: 06 Nov 2014
Language:Malay
Subtitle: -
Genre:Horror
Running Time: 87 minutes
Director:Hashim Rejab
Cast:Atikah Suhaime, Nizam Zaidi, Ellie Suriaty, Fauzi Nawawi

Distributor:METROWEALTH
Synopsis:
Recounts the story of KAMAL, a project director who had to go to another position due to all of the company's assets were frozen and grant him dismissed on the ground so many times to lose a large tender and employers do not desire to get him to knead at the company. Later, Kamal and his wife Kalin, and three sons, AZHARI, AZALEA and AZMEERA go to a resort that is quite insulated, but the rip is also cheesy but actually Kamal had to take out from all the debt from the loan sharks. Their lives have shifted, and they no longer receive the luxury of living . In it, Ari met with Linda and start up the passion between them, but their love is eternal. All matters to act themselves, especially their kids who previously familiar with the housemaid. Kamal bombarded every day with a sense of dissatisfaction with his married woman and children to him. Each of them seemed bothered by the sight of knowingly or unknowingly in front of them.

Last edited by eddlisa_uyuk on 13-11-2014 02:19 AM

kelibat yg afdlin shauki, arwah din beramboi berlakon dulu mmg best n x leh lupa.... yg ni x tau la..

kuar dah iklan kat tv

tak muntah ker...
penulis skrip/penerbit/pengarah dan para pelakon....
asik citer hantu jer...

best ke cerita ni???  siapa dah tgk??  huhuuu....

ke tunggu keluar kat astro 1st je...

otai_g posted on 26-10-2014 02:00 AM
kelibat yg afdlin shauki, arwah din beramboi berlakon dulu mmg best n x leh lupa.... yg ni x tau la. ...

Sayangnya, drama kelibat tu aku tak tgk sampai habis...pasal apa ntah...

Abg aku kata pun best, huhuhuh bila nk ulang...

Cerita dia seram2 kelakar...ada Patrik Teoh sekali kan...?

Follow Us
joey_mcintrye posted on 12-11-2014 10:49 PM
Sayangnya, drama kelibat tu aku tak tgk sampai habis...pasal apa ntah...

Abg aku kata pun best, ...

yerp ada patrick teoh.

i layan cd jerk dulu..

tak paham sinopsis.. huhu.. ari ngan linda tu sape pulak.. ape kaitannye..

tak paham sinopsis.. huhu.. ari ngan linda tu sape pulak.. ape kaitannye..

Sapa dah tengok...best tak crita nih?

x faham cerita ni...siapa yg jadi hantu sebenarnya..
pastu kenapa mayat dorang x dijumpai...

aku belum kesempatan nak tengok movie nih tapi dah d/load...bila dah tengok movie nih insyaAllah aku akan review...

Aku tertengok disebalik tabir cerita ni lama dah dua tiga bulan, sebab ada elie suriaty, and dia pun kata filem ni lain sikit dari filem MIG yang lain, aku ingat best. Nak tengok kat wayang, tapi busy plus ada interstellar, big heroes 6 semua so skip filem ni. So semalam dah tengok filem ni versi Download.

Kesimpulannya so so je. First half of the film pasal family tu punya background, tunjuk diorang struggle nak adapt dengan new situation jatuh miskin semua tu and scene scene ni banyak scene maki maki, jerit jerit, drama keluarga sangat and itsooooooooodraggy. Pastu klimaks dia, watak ellie mintak cerai pastu malam tu watak fauzi nawawi tu pujuk. Esok bangun bangun diorang jadi happy family balik.

Lepastu baru ada scene hantu semua. Predictable sangat filem ni, ada twist tapi tak cukup twisting. Kalau setakat nak tengok time bosan bosan tengoklah. 2/5.

Rate

1

biasa2 jer movie ni, macam izat123 citer tu..pasal 1 famili kaya jatuh miskin pindah ke kampung. watak bini n anak2 kuat menjerit..watak anak tu over gi tengking2 bapaknya..annoying betol. yg tak faham tu mayat dorang tak jumpa? hilang gitu jah? maybe mak mah yg tanam kot..

Nah tengok movie nih...

okie...ini reviewnya :-

Mengisahkan seorang businessman, Kamal yang sudah bankrupt dalam perniagaannya. Kamal telah membuat pinjaman daripada along untuk mengusahakan business tapi dah bankrupt, rumah dia pun sudah dilelong oleh bank. Untuk mengelak hidup Kamal sekeluarga dikacau oleh along, Kamal telah membawa isterinya, Khalin dan tiga orang anaknya (Azahari, Azalea dan Mira) ke sebuah rumah kampong (rumah nih macam banglo tapi ala2 kampong dan sangat besar) di sebuah kampong yang terpencil. Meraka sering juga diganggu oleh kelibat2 yang tidak kelihatan di rumah ini.

Konflik sebuah keluarga telah berlaku kerana isteri dan anak2nya telah hidup secara urban dan mewah dan tidak selesa tinggal dalam suasana yang serba kekurangan contohnya macam nak life yang serba selesa, tak suka makan masakan kampong macam nasi goreng kampong .

Kemuncak pergaduhan telah berlaku antara Kamal dan isterinya menyebabkan isteri Kamal meminta cerai dan mahu membawa kesemua anak2 Kamal. Kamal yang merasa tertekan dengan tindakan isterinya telah mengambil keputusan bodoh dan dahsyat iaitu membunuh isteri dan anak2nya. Akhirnya sekeluarga telah mati dan kelihatan kelibat mereka yang sering muncul di rumah tersebut.

Pada pendapat aku tak takder lah seram sangat crita nih, mula2 kita ingat kelibat yang mengacau mereka semua tapi sebenarnya mereka adalah kelibat itewww...sikit2 macam crita The Other lakunan Nicole Kidman tuh...

AKu kasi 2.5/5 jer...

Rate

1

izat123 posted on 27-11-2014 10:33 PM
Aku tertengok disebalik tabir cerita ni lama dah dua tiga bulan, sebab ada elie suriaty, and dia pun ...

memang betul..twist crita nih tak menjadi, sebab aku dah jangka diaorang nih dah mati masa Linda buat2 tak nampak Azahari tuh... aku lebih suka twist macam movie 7500...memang tak dijangka-jangka...

Blueberri posted on 30-11-2014 02:43 PM
memang betul..twist crita nih tak menjadi, sebab aku dah jangka diaorang nih dah mati masa Linda b ...

Kann. Masa dia tak nampak Ari tu dah boleh expect diorang dah mati. Sebenarnya rumah tu tak berhantu pun. Bapak dia je gila

dah tgk balik cerita ni.
cuba nak buat mcm filem The Others tapi x menjadi.
rasanya x perlu adegan anak dia hampir kena rogol kat pekan tu.
patut ada adegan lepas dorang mati tapi x sedar  dan ada penghuni baru dalam rumah tu .
mcm tu baru betul.