CARI Infonet

Forgot password?
 Register

123Next
Return to list New
View: 10005|Reply: 45

Ipar,biras kurang mesra

Post time 26-10-2014 07:59 PM From the mobile phone | Show all posts |Read mode
Salam,

Cemana utk aku biasakan diri atau pikat ipar2 biras2 perempuan? Usia pkahwinan kitorang dh hampir 1 thn setengah tp dr awl kawen smpai skrg ipar2 aku mcm kekok bile bbual ngn aku.x mesra langsung jugak x spt yg aku harapkan..fyi, MIL n FIL dh lame meninggal soo masalah aku skrg ipar2 biras yg ade.kdg2 aku malas nak balik kampung belah laki aku..sb hal ni.derang x ade dengki,iri or busuk hati aku tgk.cume tu la x nak mesra ngn aku.tp klu ngn biras2 lain ok plak aku tgk.siap selfie wefie bagaii,bgurau senda.stress aku.aku dh try mcm2 supaya dorang mesra ngn aku at lastttttt hampa aku dpt. So aku nk mintak nasihat pape pandangan dr koranggg.tq!
Last edited by Jamilahbebee on 26-10-2014 08:05 PM

masa berbual kau bahasakan diri kau sebagai apa? dan kau bahasakan diri mereka sebagai apa?

edee_91 posted on 26-10-2014 08:15 PM
masa berbual kau bahasakan diri kau sebagai apa? dan kau bahasakan diri mereka sebagai apa?

Utk aku,bahasakan name aku.n dorang mmg ade gelaran sndri.contoh kakak,kakchik.gitu la..x ade la stkat ni aku pnggil dorang name x elok

lepas ni, cuba kerapkan nama panggilan tu. sebagai contoh, "kakchik nak masak apa lauk tengah hari ni kakchik?" etc...

edee_91 posted on 26-10-2014 08:20 PM
lepas ni, cuba kerapkan nama panggilan tu. sebagai contoh, "kakchik nak masak apa lauk tengah hari n ...

Dh pernah gak try ko punye idea tu tp tetap same..aku x tahu knp dorang susah sgt nk mesra kn sikap dorang tu ngn aku.padahal aku ni biase2 jek.kerje biase.style pon biase jek.kalo blek kg belah suami takde plak aku nk bmegah2. Kire humble la tp cenggitu gak.puass aku buat topik best mcm2 so that drg tertarik tp failed gakk

oh masalah taraf tak sekufu la ni.... ajak diorang shopping sekali. kau belanja. jangan bawak kat pavi ke tempat fancy2 pulak. just kat uptown sebegitu pun boleh. means tempat yang diorang selesa pergi... tak semestinya shopping. bawak pergi makan pun boleh. pun sama, tempat yang diorang selesa nak makan...

Follow Us
Srbab ko jarang balik kot..
So..mesra tu kurang..
Aku pon gitu juge..tp aku relaks jelah..buat hal sendiri
Sebab dbiras sume dari satu negeri..aku sorang je menantu kl..

I pun tak rapat dgn biras ipar2 nie... Sbb personality masing2 kan lelain.. Asalkan kalu dh blk kg tu jgn masam muka ke berkurung dlm bilik x klua2 udah ler.. I ok je mcm tu sbb kalu rapat sgt kang tak habis2 menanya bila nak beranak bila nak beranak kang ko pulak yg rimas...

berkurung dlm bilik x klua2 udah ler.

kawan laki aku selalu ngadu bini dia klo blik kg mesti duk berkurung dlm bilik,masak tak mahu,tolong lipat kain baju tak mau, ajak jenjalan pon tak mau,sembang dgn mak&kakak2 dia gitu2 jer.....

puteri_impian posted on 27-10-2014 09:06 AM
kawan laki aku selalu ngadu bini dia klo blik kg mesti duk be ...

Tp aku x sekejamm itu..part2 cenggitu aku x buat.

shernazz posted on 26-10-2014 11:22 PM
Srbab ko jarang balik kot..
So..mesra tu kurang..
Aku pon gitu juge..tp aku relaks jelah..buat hal ...

Sebulan 2 kali aku balik kg belah laki aku.adekah stil jarang balik jugak? Huhu.Sb family laki aku pon dok2 dekat situ gak.aku sorang jek laa yg jauh..perlis..laki aku org melaka..n fyi,act aku bknla pilihan family laki aku.sblm ni derang lbh bkenan ngn bekas kekasih laki aku tu.ddk area situ gak.mungkin sb tu la kot drg layan aku acuh x acuh ishhhh Last edited by Jamilahbebee on 27-10-2014 10:13 AM

balik kampung nanti belikanlah tudung ke kain cotton ke hadiahkan pada kakak ipar
orang kata beli jiwa hehe

pastu buat je macam biasa
mesra ni bukan boleh dibuat-buat, kena natural
janji tak bermasam muka

lama-lama nanti okay la tu

puteri_impian posted on 27-10-2014 09:06 AM
kawan laki aku selalu ngadu bini dia klo blik kg mesti duk be ...

Buruknya perangai kawan ko tuh. Ada ke patut mengutuk menceritakan keburukan bini pada orang lain lebih lebih lagi kawan perempuan. Hudoh sgt perangai. Ke nak test market nie. Duk cerita buruk buruk pasal bini kat perempuan lain.

lostfaith posted on 29-10-2014 12:50 PM
Buruknya perangai kawan ko tuh. Ada ke patut mengutuk menceritakan keburukan bini pada orang lain  ...

tah2 reka2 cerita..hmm
selagi x duk serumah ngan orang ni..toksahla nak percaya
lelaki kalau reka cerita boleh tahan juga

Jamilahbebee posted on 27-10-2014 10:12 AM
Sebulan 2 kali aku balik kg belah laki aku.adekah stil jarang balik jugak? Huhu.Sb family laki a ...

Cer perati dorang kalo sembang, suke ckp psl ape ... tgkle kalo boleh join .... kalo x dpt pikat ipar, cer try pikat anak2 sedara ...  blajo le ape dorang suke ... ade gak yg x bape ngam sbb negeri lain2 ... kot style utara ngan style org melaka lain ... mungkin boleh mintak en suami bantu ....

Sabar.  Jgn anggap ia sebagai sebuah masalah langsung.  Just go with the flow.  Bg setengah org, perkara ni ambil masa.  Just join je bila dorang borak2 ramai2.  Tak semestinya kita berckp.  Muka tu senyum je.  Tunjukkan yg awak are happy to be there.  Esok bila usia perkahwinan dah lama, dah beranak-pinak, kalian akan mesra.  Insya Allah.  Sabar ye.  

rasanya lebih baik tak mesra nanti bila mesra privacy ko pun dorang kaco percayalaaaaa cakap aku ni haaha

Adik ipar aku dl pn cntu gk dulu. Dia x tegur pn aku. Dia x ngam ngn abg dia smpai ngn aku skali dia xnk tegur. Mula2 aku heran gk. Dkt staun jgk br mesra. Skg da ok dh. Pape hal dia yg msg bgtau aku. Abg dia sndri dia xbgtau plak. Kiranya aku jd org perantara la

Baru setahun lebih dik. Sabar ye

ok what x rapat2 dgn biras.kang baik2 sgt mula nk nyibuk hal kite.so so sudah.