CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12Next
Return to list New
View: 16198|Reply: 22

Mcm mn nk cari peguam syarie yg terbaik ??

Salam kekawan semua,
Nak mintak pendapat la. Sy dh lama berpisah iaitu tahun 2009. Tak menuntut apa pun. Jd skang baru nak memulakan gerakan 'menyerang' hihihi. Tapi penat la nak cari peguam ... alkisahnya sy nk tuntut harta sepencarian dulu. Kalu guna lawyer free ni byk prob. sikit. Ada la survey lawyer yg agak murah tapi tak boleh gak ... mcm tak nak buat keje. So mcm mn yer ... ?? Sbb kita nak menuntut ambil masa bertahun-tahun kalu tak berbaloi buat penat je ... buang masa, tenaga dan rugi sgnt. Cuba bg idea kekawan kalu ada lawyer yg bagus dn harga berpatutan utk saya. Sy area kl dan selangor ... dedua pun boleh. Sy buntu jugak sbb dah lama sangat kes tak selesai. Penat la kan rentetan akibat perceraian ni ...

Cuba guna khidmat peguam yg handle kes Rita Rudani tu, Datuk apa ke nama dia....rasanya mahal tapi berbaloi kerja dia

cmf_blingblings posted on 28-10-2014 02:33 AM
Cuba guna khidmat peguam yg handle kes Rita Rudani tu, Datuk apa ke nama dia....rasanya mahal tapi b ...

Datuk zaidi ni bagus bling tapi ramai sgt client....kes dia berderet2...pernah gak masuk court sekali ngan client dia, client dia je datang, datuk zaidi atau wakil hampeh tak datang....hakim marah la...siap suruh client dia sampaikan pesanan dr hakim kpd datuk zaidi haha...

tgk kes rita sudah la....lama beno gap nya....sbb kes dia mmg bertimbun...ramai lagi client dia tunggu turn kat court nun....

saya cadangkan TT jumpa puan suzana ni. ni blog nya...http://bersamasuzana.blogspot.com/

dia blh ajar camna kalau nak handle kes sendri takyah amik loyer....dia akan guide....ada no fon assistant dia kat blog tu....dan dia jugak tau loyer2 bermasalah...so TT blh hindarkan diri dari terpedaya dgn loyer kaki penipu ni...jgn ingt loyer syarie tu suci sgt ye...byk je penipu amik duit tak buat keje....jauhkan dari loyer2 yg kononnya bagi free consultation kat forum2, mmg taktiknya bagi free dulu....

no.20 posted on 28-10-2014 03:51 PM
Datuk zaidi ni bagus bling tapi ramai sgt client....kes dia berderet2...pernah gak masuk court sek ...

loyer ni kira buat duit sungguh nu, org cerai depa buat duit, org berniaga depa buat duit, org bankrap pun depa buat duit...En Hafiz yg lawyer kat board caripun bagus juga

Klu bleh jgn amik loyer yg tkenal..klu loyer yg tkenal ni..byk case tangguh sbb ramai sgt client..ada sorg loyer tkenal yg byk tulis artikel dlm suratkhbar n mjlh..bila ada kes di court..langsung xdtg..kes tangguh pya lama..yg xblh tahan tu caj guaman mahal.. aku nshtkn tt cari loyer syarie yg btul2 bleh wt kje.suggestion no20 utk contact puan suzana tu pun ok..sbb dia byk bg tips2 bknaan kes2 mal nih..

nak share satu kes wanita yg cerai fasakh yg mana peguam sharie adalah anak lelaki beliau sendiri. bapanya kahwin dua, 25 tahun yg lalu. emak nya okay2 je dgn madu yg sorang tu. tapi bilak apak nya kahwin lagi satu 2 tahun lalu, omak nya x boleh tahan. cerai faskh lah dgn anak sendiri lawyer nya.

moral of the story?
1. besarkan anak sampai jadi loyar sharie, then mintak cerai dan tuntut lah yg sepatutnya
2. bapak2 yg kahwin dua / tiga tu, hati2 ya...kalau asik sakit kan hati isteri, anak sendiri pun boleh 'ajar' apaknya...

Follow Us
cmf_blingblings posted on 28-10-2014 05:05 PM
loyer ni kira buat duit sungguh nu, org cerai depa buat duit, org berniaga depa buat duit, org ban ...

mana akak bling tau en hafiz bagus?

ada sorang forumer pernah amik en hafiz, kampeni dia Hafiz & Co, 3 kes dia kena buang ngan mahkamah. saya tgk sendri perintah mahkamah yg kata kes dia kena buang tu....ada sorang forumer lain pun ada kakak keje di satu mahkamah ni, dia kata Hafiz ni mmg bermasalah....dan dia pun ada cek di mahkamah shah alam, mmg ada aduan salah laku terhadap Hafiz ni....so be careful ye....

no.20 posted on 29-10-2014 03:19 PM
mana akak bling tau en hafiz bagus?

ada sorang forumer pernah amik en hafiz, kampeni dia Hafiz ...

Saya dapat info dr En Tawar yg dulunya ada kes penceraian dan tuntutan anak, Sebelum tu guna khidmat lawyer lain tapi tak selesai-selesai sampailah Hafiz ambil dan settle kes tu. Selain dari tu kami tak tahulah pulak. Ini pertama kali dengar, ada juga kes yg kena tolak tu tapi kes yg semua org tahu, masuk keluar paper hari-hari. Harap En Hafiz masuk dan bagi pencerahan supaya org tak buat kesimpulan yg bukan-bukan pasal firm dia.

tlg jgn burukkan org..sy akan bgtau pada hafiz yg company u mention kt sini untuk ambil tindakan sbb mention company dia dalam ni ok. klu setakat dgr2 mulut org dan setakat duduk dlm court dgr kes kena buang tp x tahu hujung pangkal jgn lah duk canang sana sini..klu x tahu tanya pada yg tahu..klu sy sendiri pun x berani nk komen pakar ekonomi sbb sy bukan ahli ekonomi..

sy tahu hafiz yg mana satu..sy akan bgtahu dia berkenaan perkara ni..

cmf_blingblings posted on 29-10-2014 04:27 PM
Saya dapat info dr En Tawar yg dulunya ada kes penceraian dan tuntutan anak, Sebelum tu guna khidm ...

forumer ni pun amik Hafiz sbb kes en Tawar tu la...publisiti meluas kat porum ni sbb kemenangan en Tawar dlm kes tu....

Hafiz ni masa tu bergu dgn hafizudin kata kawan saya....Hafizudin more frenly, rajin follow up ngan client dari Hafiz...pastu Hafizudin dah pindah negeri lain, tak sure kampeni yg sama atau kampeni lain....yg buat taik ni Hafiz....kalau nak tgk yg mana dia....cer taip youtube kes sri wani....disbbkan dia pepandai bg statement lbh sudu dr kuah, dia kena saman dgn sri wani....tapi kes tu senyap je mungkin sri wani tarik balik kot....

dlm porum ni gak lps tu ada forumer2 lain amik hafiz.....ada lebih dari sorang yg saya kenal.....sorang tu kes dia setel tapi macam2 masalah gak....sorang lagi mmg tak setel la...kes kena buang & dia kena failkan balik.....

saya cadangkan kepada TT, kalau nak amik mana2 loyer, gi cek nama loyer tu kat mahkamah shah alam....kot2 ada rekod tak baik ke....kalau sesapa rajin & mmg berurusan dgn mahklamah, tolong cekkan sekali Hafiz & co ni, kalau tak betul, mintak clearkan kat sini....

klu nk cerita pasal aduan, pasal rekod x baik, suma lawyer ada rekod mcm tu disebabkan client mcm u ni jns bnyk mulut dan mudah melatah..hatta lawyer2 yg terkenal sekalipun yg disebutkan di atas tu pun ada aduan yg client buat..

dlm pm kata u yg hafiz...jgn buat fitnah pasal saya katanya.....dlm ni kata saya tau hafiz yg mana, saya akn bgtau dia.....mana satu lak betul ni? hafiz ke tak hafiz? hehehe...

ok...kalau pasal aduan terhadap loyer, client la salah kan...sebab byk mulut & cepat melatah...

kalau kes kena buang, selalunya camna lak? salah siapa? takkan hakim sesuka hati nak buang kes....tapi client pun dah pakai loyer, mesti dia serah kes kat loyer tlg handle....

kalau 3 kes sekaligus kena buang camna lak tu?

ni saya nak tanya pada u la ni sbb katanya u pakar......nak quote jugak apa u tulis kat atas, kalau tak tau tanya pada yg tau....

sbb kt atas tu puan blingbling ckp pasal sy..yg awk mention dlm ni firma hafiz n co..so pandai2 lah awk jawab ye nnti..sekian.

u kn pandai sgt buat kajian so u kaji lah sndiri faktor kes kena buang ya..sy xnk tlg org mcm ni..klu org pm sy baik2 tanya pasal kes suma sy tlg jawabkan smpai jelas..xde nye sy mntk bayaran..klu u pergi lawyer lain nk jmpa pun dh kena byr.

Salam,

TT, ni cadangan better refer dgn suzana, dia ok,

loyer dlm forum nk percaya bole, tp dlm forum je la...pegi court x pyh la..

I tau stress nk pegi court bagai, nk ade teman dgr cite...so pilih la dgn hati2.

saya jgk pernah dgr psl kes loyer dlm forum ni...my komen plz extra careful.

Salam,

loyer dlm forum nk percaya bole, tp dlm forum je la...pegi court x pyh la..

I tau stress nk pegi court bagai, nk ade teman dgr cite...so pilih la dgn hati2.

saya jgk pernah dgr psl kes loyer dlm forum ni...my komen plz extra careful.

Try pegi kat Zainul Rijal.. ofis kat subang jaya...

[Out of Topic] teringat satu lawyr syarie tu dulu pung pang keluar kat paper metro siap 2 muka surat lagi pasal kebahagiaan beliau dengan isteri.. tup2 ditangkap khalwat dengan artis...

sweetmyra posted on 30-10-2014 02:08 PM
Salam,

Btul tu..better refer ngn suzana tu..dia mmg oke.

Betul ke kes tuntutan harta sepencarian ambil masa bertahun-tahun? My friend buat tak sampai setahun dah dapat perintah mahkamah. Fee cuma rm4.5k, harta yang dituntut adalah sebuah rumah. Kes dikendalikan di mahkamah syariah JB.

sarahmirza posted on 2-11-2014 08:26 AM
Betul ke kes tuntutan harta sepencarian ambil masa bertahun-tahun? My friend buat tak sampai setahun ...

depends.. yg sampai bertahun tu sebab byk kali tangguh.. ada tu lambat sebab lawyer, lawyer free phm2 la.. n kadang punca mahkamah gak.. banyak sgt kes.. tak tentu

12Next
Return to list New