CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Nicki_Meow

MENGAPA MEMILIH BIDANG PENULISAN (Mod Akan Kasi Tacang)

cmf_conan posted on 29-10-2014 02:20 PM
okay kalo cerita2 ala2 pedang satriawan, dragonball sume tu mmg aku takminat laa...
aku lebih min ...

So, ko bukan into fantasy lah kiranya?

Aku suka baca komik sebab ada gambo / ilustrasi...

Masa sekolah dulu ada gak aku baca Hardy Boys, Nancy Drew (Sapa nama sorang tu, Johanna?)

Semakin umur meningkat (tua lak rasa ), genre yg aku baca pun berubah ikut keadaan semasa. Komik2 semua pun dah tolak tepi.

Tapi aku masih suka layan cerita fantasi i.e Harry Potter, LOTR. Laksamana Sunan...
Sebab tu aku cuba buat Phantasmagoria. Welll....hhhhmmm.....

Skang terminat lak cerita ala2 Hunger Games, Maze

sellie003 posted on 29-10-2014 02:33 PM
senang cakp...mmg tak terlintas pom nak jd penulis...macam awk gak zam, akak suka baca novel...tpk ...

buat masa sekarang ni just jadi pembaca setia dulu... mana taukan next 5 years tetiba novel saya keluar... who knows...

sellie003 posted on 29-10-2014 02:43 PM
hahahh...hardy boys, nancy drew...masa zamn sekolh rendah rajin pinjm kat library & kawn2...rasa j ...

FIY sis... kedua2 novel bersiri tu is my favourite... masa sekolah mesti pegi library nak baca all the series... hebatnya pengembaraan diorang semua....

aku suka tengok citer thriller, seram, penyiasatan dan bagaimana cara nak lepaskan diri dari sesuatu dan juga jenis yang ada games..HUnger Games tu memang suka sangat, tertunggu2 season seterusnya
Prison break..sebab si hero tu engineer buat penjara tu..
The Punisher..dua2 citer nih khatam banyak kali
LOTR dan Harry potter tu tengok sekali je..Star wars..aku tak minat sebab plot dia lompat2..

love story??,..tak pernah tengok dan novel pun tak suka baca
entah nape aku terjebak buat novel love story plak.memang rasa nak muntah hijau bila aku baca balik novel aku tuh

sellie003 posted on 29-10-2014 01:49 PM
Adehai, malu nak citer pengalamn sendiri sbbnya... start dr kecik aku mmg suka buku...tak kira apa b ...

Thanks for Sharing, Sellie.

Memang jiwa seni ko ni. Halus gitu....

Aku dulu rajin buat cerpen, tapi kena kutuk memanjang. Sangat-sangat down + malu gila. Terus tak nak kasi orang baca. Tulis, simpan, dan buang begitu saja. Yes, seperti yg aku bgt - aku ada 'penyakit' low self-esteem.  

Terjumpa benang ni secara tak sengaja so aku fikir, why not cuba mengarang sekali lagi. Kena kutuk pun, bukan aku ada 'muka' nak 'tunjuk' kat orang, ye dok? Paling tak pun, takyah muncul2 dah.

Last edited by Nicki_Meow on 29-10-2014 03:19 PM

masa sekolah menengah dulu start gila baca novel... cite paling favourite... Camelia Gadisku... Sedihnya cite ni tp bukan love story lah... cerita kekeluargaan... persahabatan & kemanusiaan... sampai sekarang member pinjam tak hantar2... jika ada sesiapa terjumpa novel Camelia Gadisku ni kt mana2... Please do inform me... Nak buat koleksi peribadi...

Follow Us
Nicki_Meow posted on 29-10-2014 03:05 PM
So, ko bukan into fantasy lah kiranya?

Aku suka baca komik sebab ada gambo / ilustrasi...  ...

kalo fantasy dlm bentuk movie or drama aku layan laa..
yg berbentuk novel, komik ni kureng laa..
lagi2 novel.. tak terimaginari aku deh apa yg diceritakan tuh

Ipo posted on 29-10-2014 03:14 PM
aku suka tengok citer thriller, seram, penyiasatan dan bagaimana cara nak lepaskan diri dari sesuatu ...

sbb tu aku boleh layan novel2 ko kat sini
citer mcm supernatural tu aku tak pedulik sangat setan2 yg dorg lawan tu..
mmg tak masuk akal pong.. aku lebih fokus kepada hubungan 2 beradik tuh..
boleh dorg idop kije camtu.. makan sedap2 plak tuh

cmf_conan posted on 29-10-2014 03:18 PM
kalo fantasy dlm bentuk movie or drama aku layan laa..
yg berbentuk novel, komik ni kureng laa..
...

Mesti ko susah nak layan cerita aku tu kan?

Wey, kalau aku bukak benang cerita baru...ko marah tak?

Zamzam2013 posted on 29-10-2014 03:14 PM
masa sekolah menengah dulu start gila baca novel... cite paling favourite... Camelia Gadisku... Sedi ...

Tak pernah dengar Zam...

Best sgt ke?

Last edited by Nicki_Meow on 29-10-2014 03:25 PM

Zamzam2013 posted on 29-10-2014 03:08 PM
buat masa sekarang ni just jadi pembaca setia dulu... mana taukan next 5 years tetiba novel saya k ...

kekadg dgn pembacaan terus tercetus idea nak menulis pula kan...huhu...

Ipo posted on 29-10-2014 03:14 PM
aku suka tengok citer thriller, seram, penyiasatan dan bagaimana cara nak lepaskan diri dari sesuatu ...

Aku tengok prison break sebab mamat botak tu hensem. buleh? Masuk season 3, tak layan dah.

Dulu layan X-Files. terbaeeekkk wok. CSI... Tapi sejak Grissom takde, aku kurang layan.

Masa aku kecik2 dulu, suka layan McGyver. Kekaguman gitu sebab dia terer. haahahha. Bila dah beso, baru tau apa yg McGyver tu buat adalah berasaskan fizik dan kimia sajork...

Zamzam2013 posted on 29-10-2014 03:10 PM
FIY sis... kedua2 novel bersiri tu is my favourite... masa sekolah mesti pegi library nak baca all ...

kan, kan...itulah zaman kita berangan jd macm diorg...menyiasat segala misteri...pastu teruja nak cari bukti siapa dalang bagai...best sgt...

cmf_conan posted on 29-10-2014 03:20 PM
sbb tu aku boleh layan novel2 ko kat sini
citer mcm supernatural tu aku tak pedulik sang ...

hahaha..ingat aku je yang fikir cam tu. kalau ada keje cam tu, nak jugak apply..
Supernatural tu memang best jugak la..

Nicki_Meow posted on 29-10-2014 03:22 PM
Mesti ko susah nak layan cerita aku tu kan?

Wey, kalau aku bukak benang cerita baru... ...

memang pon.. tapi masih mencuba

er citer baru?? silaaa silaaa.. tapi amariya gomaria tu mau habiskan ke tidhok??
@NaylaArisha lepas ni kita kira berapa byk citer tak siap si nicki post kat sini

Nicki_Meow posted on 29-10-2014 03:29 PM
Aku tengok prison break sebab mamat botak tu hensem. buleh?  Masuk season 3, tak layan dah.

D ...

amboih..sebab pelakon la ni..

X files aku tak pernah miss..satu lagi criminal mind..

Nicki_Meow posted on 29-10-2014 03:29 PM
Aku tengok prison break sebab mamat botak tu hensem. buleh?  Masuk season 3, tak layan dah.

D ...

waaahhhhh.. gimme 5! samo la kita... mulder and scully.. perrghhhh..

sapa pernah tengok Numb3rs.. Chuck.. Monk..?
Bayangkan nak tulih novel/cerita base on Numb3rs tuh

Nicki_Meow posted on 29-10-2014 03:14 PM
Thanks for Sharing, Sellie.

Memang jiwa seni ko ni. Halus gitu....

tulah sendiri baru tau....hahahah.... selalunya org macm aku lone ranger...takde sapa mau kawan sbb sikap aku yg tak suka nak cakp kalu tak kena ngan aku...better aku diam wat hal sendiri...sampai sekrg aku camni...

pastu mmg betullah, aku kalu menulis paling takut nak bg org baca & komen... tak kiralah membina atau tidak...so aku amik jaln macm ko gak...tulis kat sini pastu org respons baru rasa berani...tp nak start tulis pun mula ngan skrip kat bod drama...hahahah..taklah hebat pom syiok sendiri jek...

Nicki_Meow posted on 29-10-2014 03:24 PM
Tak pernah dengar Zam...

Best sgt ke?

novel ni pada saya memang sangat menyentuh hati....
ok saya bag sinopsis sikit...

Camelia seorang gadis kacukan yg baru kehilangan ibu bapa nya dalam kemalangan jalan raya... setelah kematian parents... dia tinggal dengan atuk, nenek & pakciknya... seorang remaja yg masih menyalahkan diri sebab tak nak ikut parent dia pegi kenduri... terpaksa berpindah sekolah dr sekolah di bandar ke sekolah kampung... berkenalan dengan classmate baru serani boy bernama sani... diminati dalam diam oleh seorang lg rakan sekelas yg merupakan adik salah seorang guru di sekolah tersebut... anak datuk & sangat berlagak... juga diminati oleh guru kimianya... pelbagai konfliks terjadi sehingga akhirnya telah meragut nyawa Camelia di hadapan kawan baiknya, serani boy (sani)... kerana cemburu Camelia hanya rapat dengan sani... the other guy yg minat camelia telah cuba melanggar sani di pertengahan jalan semasa menunggu camelia... kebetulan adik cikgu kimianya buta pun nama kamalia... kerana kasihan melihat kamalia buta... camelia telah meninggalkan wasiat... sekiranya dia mati... matanya didermakan kepada kamalia...

sedih betul...