CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Esmiria

Novel Ke Drama

Drama Korea pun tak se cliche drama Melayu
Takdelah asyik kawin paksa memanjang
Ada citer pasal cinta pertama (inheritors) citer org dah kawin ada affair ( One Sweet Word) citer kekeluargaan ( Ugly Alert)cerita cinta plus pergelutan korporat n dendam ( Hotel King), citer antooo ( Master Sun)

Boleh la layan cerita diadaptasi dr novel. Sbb x minat baca novel. Bila ade filem/drama dari novel, seronok gak tgk.

Cinta medik dan dunia baru mmg best. Susah nk tgk drama ber siri mcm tu lagi. Sbb pelakon remaja sekarang ramai yg gedik2. Mcm x sesuai nk bawak watak remaja yg periang.

Fairy tales melayu cenggitu la..
Lelakinya mesti ensem dan playboya(pd mulanya)..
Pastu terjumpa,terkawen atau terogol pompuan ni (cantiknya sudah semestinya cap teko)..
Mata hero akn terpaku terkesima takasimaya semua pertama kali tengok heroin..

Pastu kawen,gaduh2,adegan pecah tanah yg ditunggu acik2 sekalian malaya..hero heroin jatuh chentaaaa

Tetiba muncul watak ketiga(pompuan gedik kening haluih mulut merah) yg akan coba menggoda hero dan watak keempat(bekas kekasih heroin atau kawan sekampung sama2 naik basikal pegi balik skolah) yg cuba meraih cinta heroin kembali.

Namun walau ribut badai tsunami hujan batu besar2 paha melanda pun cinta mereka tetap utuh dan teguh berpadu setia selamanya....
P/s:Jgn lupa watak tambahan utama yer
1)datuk dan datin sanggul tinggi
2)drebar datuk
3)orang gaji acik tua nama mak pah/mak kiah/mak yam
(pelik kan..mana p semua maid2 indon beruniform ek?
Kena baya mahal kut sebab pelakon import..)

Okehh..novel aku dah siap
Ade sapa2 nak buat drama?
Aku kira  harga adik badik.

dani-rox posted on 29-10-2014 12:35 AM
negara barat pon suka jah cerita fantasi/wet dreams macit2 nih... kalo tak, takkan buku dan filem si ...

aku setuju dgn ko psl watak bila baik mcm malaikat..bila jahat mmg sejahat jahatnya..
kekadang menyampah giler dgn watak baik yg melampau2...dh mcm bodoh dungu pun ada..
sakit jer hati tgk...

Esmiria posted on 29-10-2014 08:13 AM
manusia, selagi hidup. Nak mkn harta haram byk2.

hahahah ... ialah .
tp cita ni .. heroine yg u benci tp kesian/sayang .. camne ek?
x berapa ingat drama melayu ada watak2 cam gini ..

Memang betullah tu... untuk penulis, tema kahwin paksa ni beri peluang untuk menulis cerita romantic comedy ala Barat/Korea tapi dlm konteks yg boleh diterima dlm norma masyarakat kita. sebab romantic comedy, chick-lit dah jadi genre tetap dlm dunia novel, iols rasa lama lagi la kalau kita nak tgk novel2 dlm tema ni nak berkurangan. tengok kat kedai buku pun akan selalu ada section untuk romance novels.. selagi ada pembaca yg minat, akan ada la novel2 gini.

masalahnya memang iols rasa produksi2 malaysia ni terlalu takut ambil risiko untuk mencuba yg baru. tak mau rugi. tak pun tak tahan dikritik. so mereka lebih suka mengikut arus. kalau citer antu yg trend sekarang, so citer antu la semua produksi. kalau citer rempit/gengster... maka citer ni la berleluasa. dah tu sekarang, citer kahwin paksa yg macam org suka tengok... so citer kahwin paksa yg dilambakkan kat kita. dan anyway novel2 ni ada peminat tersendiri, so dianggap mcm drama adaptasi tu mcm ada confirmed audience lah dan at least boleh guarantee ratings.

iols faham la takde produksi nak rugi, dan ratings tu penting. tapi come on la.. guna akal la sikit. kalau dah every drama nak kahwin paksa je... lama2 org pun muak. sebab takut rugi, takde produksi mcm berani menongkah arus nak berikan kelainan. semua rela mengikut trend je sampai audience betul2 muak dan ratings untuk drama2 gini akan kurang akhirnya, dan audience berpindah ke next drama trend of the moment.

iols rasa produksi kena cari ruang. kalau pun kena buat citer dlm genre romantic comedy, pelbagaikan la jalan cerita tu. mcm "alah kisah cinta CEO & budak kampung dah berapa kali dibuat. watak lain takde ke?" dlm ni stesen tv pun memainkan peranan. dorang yg menilaikan suatu produksi tu dari first pitch session kan... kalau dah ada citer yg dah dibuat tu tak payah la terima.

Follow Us
ramai jgk la ek yg x ske cite kawen2 paksa nih ?

huhu ... aku recommend novel2 fixi didramakan ? tp tu la .. saiko melampoi plak

Esmiria posted on 29-10-2014 08:12 AM
tak masok akal kn plot gitu? terutama jtuh cinta dgn perogol sendiri

kalau dunia nyata ada ke yg sanggup cenggitu kan

arrowtotheknee posted on 28-10-2014 11:23 PM
Tapi itulah yg dapat demand tinggi. Pelakon sendu pun boleh jadi famous lepas tu.  

Kalau tak ...

famous takat drama tu je, pastu sendu balik

sham-xv1986 posted on 29-10-2014 01:14 AM
Aku bleh jawab sket dari mane penulis2 citer cliche ni datang.
Roomate aku system engineer, keje de ...

kesahnyer... berdasarkan cita rasa orng malaysia jugak..

tuh pasal bnyk jalan crita seakan2 ...

faraRosales posted on 29-10-2014 09:04 AM
ramai jgk la ek yg x ske cite kawen2 paksa nih ?

huhu ... aku recommend novel2 fixi didramakan ?  ...

Kau jangan... Aku rasa lakonan hantu tu mesti tak seram. Pelakon pun entah-entah kayu kayan.

Unless, dia ambil hantu yg real untuk berlakon.

Kalau drama plot kahwin paksa je, mesti lelaki tu anak CEO construction la engineering la doktor etc. Bosan siot. Takde ke perkahwinan anak tokeh kicap bercinta dengan anak pak imam kampung? Tokeh kicap ke belacan ke kaya jugak. Tanpa kicap dan belacan, orang boleh meroyan tau.

beta_carotene posted on 29-10-2014 12:01 AM
Awesome sangat Dunia Baru okaayy!!

Jalan cerita dia dari Musim 1 sampai Musim 3 very dekat deng ...

salah satu drama series yang aku suke masa zaman belajo undergrad dulu..
siap download lagi..

paling best tgok drama Exora y fazura,dynaz,fezrul khan,beego,sofea ibrahim dll....best cite 2 watak madam izzah(sofea ibrahim) best sgt pura2 baik tp jahat...

pekata buat drama pasal masa skolah ada abg angkat..
pastu lost contact

pastu keje..
pastu eh abang angkat..
tapi abg angkat dah kawin

pastu abg angkat tercurang dengan adik angkat sebab dulu mmg dia tangkap cintan ngan adik angkat

pastu.. sambung la sendiri hahahaha

at lis tak kawin paksa ye dak

myralupilato posted on 29-10-2014 05:02 AM
i tak mintak banyak. i cuma tunggu novel ni saja di dramakan.

Terbaikkk novel ni...! Baca ni memang berderai-derai airmata..

pauliza posted on 28-10-2014 10:54 PM
Novel kawen paksa yg pertama saya baca DONIA ...penulis Lamia Aimal..tahun 90an..dulu mcm suka jgk t ...

Aah tu novel pertama. Agak daring la jugak masa tu bila baca novel gitu. Dulu dulu kn.

Tp klu nk basah2 dulu2 baca je novel seram perghh mmg lucah habis. Sapa pernah baca novel Cincin Permata Biru? Klu dpt buat filem ni mmg terbaikkkk.

So far yg aku boleh layan Plan B la... Not bad..at first ingatkan x best sbb mcm citer2 mat rempit lain yg overly rude and bajet2 poyo macho rasa nak lempang.. But after 1 episod terus melekat...casting bagus, lakonan bagus...jln cerita pun bagus.. So far the best drama utk masa ni.. Takdela asik2 adaptasi novel2 bangang lately miskin bercinta dgn kaya, memula benci nak mamps pastu boleh pulak suka etc...

<<<<<<<<<<<< cuma tunggu nvl ILUS & MYPI diadaptasi k filem sajork..nvl ni je yg lain drpd yg lain.byk pgajaran dpt dr nvl nvl2 ni...karya MELUR JELITA memang mabeles

arrowtotheknee posted on 29-10-2014 09:18 AM
Kau jangan... Aku rasa lakonan hantu tu mesti tak seram. Pelakon pun entah-entah kayu kayan.

U ...

Jgn amek cite antu .. amek cite bunuh2 yg saiko .. tp aku rse genre cmni x ramai minat tgk .. cite cinta jgk mnjadi pilihan .. cume skang org da bosn kawen pakse huhu