CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Modngengade

[Tempatan] Pengasuh ummah PPRT ikat tangan dan kaki kanak-kanak 3 tahun

pengasuh ni boleh didakwa mendera ni.
kalau berikat pasti berbekas.

Parit.Hilton posted on 29-10-2014 05:58 PM
err awalnya hantar anak 530 pagi?

kerja apa agaknya mak ni?

motip terkejut? apa kau ingat semua kerja 9 am - 6 pm ka?

Td tgk berita dh rupa mangsa culik dah... Tgn pun diikat ke blkg..bygkn berjam2 mcm tu..mau tak kejang ke tgn... Harusla semua makbapak buat suprise check.. Jgn terkejut tgk camner dorg treat anak korg...

seblom ni ok kot...tau la budak nak masuk 3 thn ..dah start buas..

Kalau dah tak mampu nak jaga budak, nak kawal budak tu sampai kena berikat kaki tangan, mmg sah2 pengasuh tu tak layak, tak berkemampuan, tak reti,  jaga budak ....naper la pi babysit jugak..... geram betol... apa laaa nak jadi dgn rakyat malaysia ni....

Aku mmg sakit ati klau jenis pengasuh haram jadah mcm ni. Ingt anto anak bg ko jaga free je ke. Jenis mkn duit x berkat ni mmg hati hitam. Pengasuh lame anak aku, pas mkn tgh hari trs sumbat budak2 yg die jaga dalam bilik. Kang mak bapak nk balik kul 4 baru die kuarkn nk bg mandi. Bayangkn la 8 org budak sume die letak dlm 1 bilik. Die dok lepak dpn tv baca majalah, tgk tv. Budak2 nk main ke nk tdo ke lantak ler. Anak aku umur 2 tahun. Kesan nye kat anak aku jd penakot kat tpat gelap, x nk masuk bilik.

Aku dah hangin sangat terus aku tukar pengasuh. Pastu mase nk g ambik barang anak2 aku, aku sound die aku ckp anak aku dah anto pengasuh baru. Anto pagi je melalak. Nak keje pun x senang..!! Patut nye dah ok sgt sbb dok sini dari kecik. Nk dah jadi lain.

Pengasuh lame tu diammmm je.. Langsung x de nk bunyi ape time aku dok bebel. Laki die pun diam je. 1 hape barang anak aku x tinggal kat umah die. Dah la anak aku jatuh luka lebam2 langsung x nk bgtau aku. Bila aku tya baru nk ckp anak aku jatuh. Bangang punye manusia.

leezzaliza posted on 30-10-2014 07:35 AM
Aku mmg sakit ati klau jenis pengasuh haram jadah mcm ni. Ingt anto anak bg ko jaga free je ke. Jeni ...

nasib baik ank u dapat mummy cam u leez.
just sharing my experience, masa kecik dulu 3-4 taun dapat maid yg suka pukul huhuhuhu
lagi dia ugut kalau bagitau parent, nanti dia cili mulut.
jadi hidup takut2 je mase tu,but everyday i told my parent.
my parent pulak, jenis yg tak dengar cakp ank- ingat kita budk kecik dia buat ceritalah kot
kena bagitau byk kali ,baru terhegeh hegeh nak siasat bagai.
ada sekali tu, maid tu suruh i tumbuk cili dan cili mulut sendiri.
lepas tu dia suruh dudk kat corner dapur. i keep asking 'dah boleh basuh dah?
dia jawab'tak, tunngu sampai cik kate boleh , baru boleh' huhuhuuuhu
sakit jiwa betul.

Follow Us
kitykatyz posted on 30-10-2014 07:50 AM
just sharing my experience, masa kecik dulu 3-4 taun dap ...

huish ..
nasib baik uols tak gosok2 mata ka .. hidung ka
tapi ..
nak wat camne kan
kebanyakan nya terpaksa berserah jer la sebab dua2 kena g kerja

kitykatyz posted on 30-10-2014 07:50 AM
just sharing my experience, masa kecik dulu 3-4 taun dap ...

Budak2 x pandai menipu.. Kite sebagai parent kene siasat betul2.. Jgn menyesal kemudian hari...

Cian nye u... Geram plak sy dengar.. Sy mmg pantang klau pengasuh kite dah bayo die bulan2 bt ikut suke je kat anak kite. U x rase pedih ke mase cili kat mulut u tu...?? Cilaka punye org gaji....!! Klau sy, mmg dan2 tu jugak sy tumbuk cili sumbat pulak mulut die. Tambah plak klau dok serumah lg senang keje.. Pas sumbat malam tu jugak aku halau keluar dr umah. Lantak ko la nk g mane pun malam2.. Nk kene rogol dgn mat rempit ke hape lantakkkkk...

nasib baik x berlaku kat kelate...fuh lega

suka2 jerk buat mcam tu kat ank org
kalau da x boleh nak jaga ckp jerk terus terang
selesai masalah..

mmg sial la pengasuh tu...umo 3thn kalo x mkn...lemah bdk tu dibuatnya...nokharomm btl...
betapa seksa la hai...dgn x mkn lps tu kena ikat...
mmg dasar hanjjjj laaa

leezzaliza posted on 30-10-2014 05:35 AM
Aku mmg sakit ati klau jenis pengasuh haram jadah mcm ni. Ingt anto anak bg ko jaga free je ke. Jeni ...

bape lama dia jaga ank ko...
terseksa bdk2 tu...kesian
aku x leh blah kalo dgr kes2 mcm ni...

Bagus akak ni dlm sibuk2 pun buat pemeriksaan mengejut kt rumah pengasuh.

CrowneGlory posted on 29-10-2014 11:39 PM
Td tgk berita dh rupa mangsa culik dah... Tgn pun diikat ke blkg..bygkn berjam2 mcm tu..mau tak keja ...

Aku pun tengok kisah ni di berita TV9 malam tadi
Automatically aku menangis bila tengok keadaan kanak2 yg di ikat sebegitu rupa mcm mangsa culik dgn di tiarap dia atas tilam serta cuma di pakaikan drypers.
Aku harap sgt agar si pengasuh di kenakan hukuman berat yg setimpal dgn perbuatan keji yg dia lakukan walaupun seribu alasan yg dia berikan kenapa dia perlakukan kanak2 tersebut sebegitu rupa
Reporter ada menemubual jiran si pengasuh yg mana si jiran terkejut dgn perbuatan keji si pengasuh
Si jiran ada mentioned dah semulajadi kanak2 yg seusia sebegitu lasak & nakal tapi tak perlu lah di perlakukan sekejam gitu
Kalau rasa dah tak nak jaga kanak2 tu so pulangkan aje kpd ibu kanak2 tersebut supaya si ibu boleh cari pengasuh lain

budak ni penyakit hyper kot. klu anak berpenyakit hyper elok la si mak berenti kerja sementera. besarkan anak tu dulu sampai hilang hypernya.

sapa pernah tengok budak hyper? yg nakal2 biasa tu kita selalu tengok. yg jenis hyper ni lain macam sikit. pukul mcmn sekali pun tetap hyper.

hmm anak sulung aku pun tiap kali hantar ke nursery dia mmg akan nangis ,"nak nenek ."
but kalau dah sampai opis..biasa nya mmg aku mintak pengasuh dia hantar gambar anak2 aku tgh buat apa la..
siap senyum buat peace or happy buat aktivit...

so carca merba la jugak perasaan ni. ..either anak tak happy kat situ ke..or kena dera ke

T_T working parents dilemma

Kalau dalam diri tiada perasaan belas dan kasih terhadap kanak2, tak usahlah jadi pengasuh.

ibu2 yg keje shift mmg susah....adek aku sorang ni nurse keje 3 shift...mmg x leh nk anta pengasuh lah mmg naya anak2 dia nanti.....tp mak aku la yg kesiannya kene jaga anak2 dia yg 3 org tu...walaupun kami kakak2nya x setuju mak susah payah jaga anak2 dia tp kami mmg x boleh nk kata apa sbb mak mmg redho nk jaga cucu2 dia sbb kata mak dia takut nanti cucu2 dia tu kene dera...dah lah yg kecik tu penyakit asyik melalak x henti2....asal nmpk org lain je melalak...kdg aku pun mmg x tahan betul dgn yg sorang tu rasa nakk...ishh....mmg mak aku penyabar lah jaga cucu2 dia tuh...oleh tu kami redho ajerlaaa....

by the way, sesaper tepek la video or gambar budak ni kene ikat tu...nk tgk gak betapa hazab pangai pengasuh ni....

Kaki, tangan diikat pengasuh

Oleh SYALMIZI HAMID
syalmizi.hamid@kosmo.com.my

BEGINILAH keadaan mangsa yang diikat pengasuhnya kerana didakwa terlalu nakal di Flat Taman Seri Pinang, Butterworth kelmarin.

SEBERANG PERAI – Demi menyara hidup, seorang ibu terpaksa meninggalkan anak lelakinya yang berusia empat tahun untuk dijaga seorang pengasuh yang juga jirannya sewaktu dia keluar bekerja sejak setahun lalu.
Namun, kepercayaan ibu tunggal yang bekerja kilang itu dibalas dengan perbuatan jahat apabila tangan dan kaki anaknya diikat oleh pengasuh tersebut.
Kejadian disedari wanita itu, Nalita Ahmad, 38, semasa mengunjungi rumah pengasuh itu di Flat Taman Sri Pinang, Butterworth di sini kelmarin.
Sumber polis memberitahu, Nalita pergi ke rumah pengasuh berusia 39 tahun itu yang terletak di tingkat lapan flat ber-kenaan kira-kira pukul 10 pagi kelmarin selepas mengesyaki sesuatu tidak kena berlaku pada anaknya. Nalita tinggal di tingkat lima di flat yang sama.
Ikuti berita selanjutnya di KOSMO! hari ini.

Artikel Penuh: http://www.kosmo.com.my/kosmo/content.asp?y=2014&dt=1030&pub=Kosmo&sec=Negara&pg=ne_04.htm#ixzz3Hau8aWo0
Hakcipta terpelihara