CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Modngengade

[Tempatan] Pengasuh ummah PPRT ikat tangan dan kaki kanak-kanak 3 tahun

rospinki posted on 30-10-2014 12:28 PM
mcm pengasuh aku sekarangla..mcm2 bayaran dimintaknya..yg aku nampak semua budak2 yg dia jaga bert ...

Same la dengan pengasuh lame anak aku ni. Tiap2 ari mmg aku masak bekal utk anak aku, aku buat lauk ayam, daging sup bertukar2 menu tiap ari. Siap sekali nasi putih aku bekal kn. Tp anak aku balik ptg lapa.. Aku rase die bg anak aku mkn tgh hari je sbb kdg2 aku tye die ammar dah mkn ptg lom..?? Die ckp lom.. Tp aku tgk bekal nasi n lauk anak aku tiap2 ari abis.. Aku mmg masak utk 2x makan kottt.. X kn la sekali makan dah abis. Aku tau la anak aku makan macam mane. Siap aku bekal kn anak aku roti, biskut buat kunyah2.. Sial punye pengasuh haram

leezzaliza posted on 30-10-2014 12:46 PM
Same la dengan pengasuh lame anak aku ni. Tiap2 ari mmg aku masak bekal utk anak aku, aku buat lau ...

mcm kt tempat aku ni dia bagi kat budak2 lain..tau ajela smua budak2 tu lapa, masing2 menganga la mintak suap..aku tak kesah ler kan dapat gak pahala..tapi smpi bila..makan anak kita pun tk ckup..padahal dia bole je buat bajet ckup bgi makan kat budak2 jagaan diorg seadanya masak simpel2 ciken sop/bihun goreng ptg2..ni tidak betul2 biskut kering je aku rasa.

ada sekali tu aku buat bihun goreng satu bekas besar jamu smua..bole lak mintak lagi..dia ckp budak2 ni suka..padahal dia nk keje mudah tkyah masak bgi je apa yg aku masak kt budak2 lain..

memang tk puashati la..tpi selagi keselamatan terjamin..tk kena dera..makan tu aku bole ignore je..ada masa aku buatla nasik goreng/bihun ke apa buat diorg makan ramai2..kesian budak2 kelaparan..lg2 time ujan camni

pengasuh dasar cadbury... kalo rasa budak tu buas (nakal) bg blk la kt mak dia.. biar mak dia cari pengasuh lain... ni duit mak dia hang hadap, anak dia hang ikat.. cadbury sungguh la!!!

dlu akak tpt akak aku pnh cerita,anak sulung nye bgtau adiknye kena ikat kaki ngan pengasuh,tp akak tu x nak percaya .1 hari tu tergerak hati dia nak tengok,mmg betol anak nye kne ikat kaki kat kerusi,anak lak bru nak belajar meniarap@ merangkak..terus dia pergi kat rmh pengasuh tu,pucat muka org tu .trus cakap dia ikat sebab ,baby merayau.,kakak tu x ckp byk sebab dah sedih sangat,terus ambik 2-2 x hantar dah pastu.

jahatnya pengasuh

rospinki posted on 30-10-2014 12:28 PM
mcm pengasuh aku sekarangla..mcm2 bayaran dimintaknya..yg aku nampak semua budak2 yg dia jaga bert ...

Kalau dah sampai mcm tu cari je pengasuh lain, insyaallah hrp berjumpa pengasuh penyayang.

Follow Us
Kalau parents dah tahu anak2 mcm tak dilayan baik kat rumah pengasuh yg dihantar, carilah pengasuh lain dgn segera, kesianlah kat anak2.

Orange1 posted on 30-10-2014 01:08 PM
Kalau dah sampai mcm tu cari je pengasuh lain, insyaallah hrp berjumpa pengasuh penyayang.

susahla nk cari oren..lebih kurang je pengasuh ni..ada yg jenis kt umah..aku tknak org2 tk berkenaan jga anak aku ..mcm2 la..takat ni syukur je la seadanya.

rospinki posted on 30-10-2014 01:13 PM
susahla nk cari oren..lebih kurang je pengasuh ni..ada yg jenis kt umah..aku tknak org2 tk berkena ...

Kalo anak dah kebulur tp kita dah tahu boleh tenang ke time keja? Memang susah nak cari tp aku yakin masih ada yg pengasuh yang baik. Klu takde yg dekat rumah cari yg dekat tempat keja, ntahlah ni bagi aku le. Buat iklan.

Minta la dijauhkan kes mcm ni... Dah la bdk ni sebaya je dgn anak aku tu... Kekdg takut dgn perasaan sendiri sbb mcm terbayang dia di buat mcm ni sbb dia mmg nakal.. Tp alhamdulillah pengasuh lama dan baru ni ok... X pernah bkira bab jaga bdk2 ni... Even time cuti pun dia suruh aku pi tinggal je anak2 kat umah dia kalo tetiba aku kena pi site ke apa... Wpun x pernah minta duit lebih, aku hulur gak le lebih2 skit kalo kerap sgt amik lewat @ kena keja time cuti...

Orange1 posted on 30-10-2014 01:19 PM
Kalo anak dah kebulur tp kita dah tahu boleh tenang ke time keja? Memang susah nak cari tp aku yak ...

betul tu..kalau ada yg lebih baik aku tukar la. tapi setakat ni yg ada smua mata duitan..aku fobia tau..manusia ni mcm2 ada..yg sediada tu aku bole consider lagi..biarpun aku terpaksa bekalkan dia hari2..

klau kt kpg dulu2..sedara mara kliling, la ni org asing je smua..berani nk lepaskan anak kita bgi orang jaga camtu je..anak aku tu dhla comel dan hensemtakut org bawak larik..

Kalo aku lah kena hntr anak kat pengasuh, aku akan g tgk rumah dulu, tgk rumah dapo bilik toilet segala bersih tak. Lagi tgk karektor pengasuh tu jenis ckp lembut or ckp mcm tak sekolah lol, diri dia tu jenis terurus pembersih ke tak. Lps tu rmh dia banyak mainan ke tak n mainan jenis yg boleh bagi bahaya ke tak. Lps tu aku akan tanya aktiviti budak seharian mcm mana, ada buat aktiviti utk budak tak, cth colour ke, tgk kartun ke, tulis ke apa2 je lah yg sesuai dgn budak supaya budak tak boring, makan berapa kali n pukul berapa, tido pukul berapa n mandi time bila. Kalo ada anak2 dia or budak lain yg dia mengasuh tgk keadaan dorg tu mcm mana, selekeh or terjaga, tertib ke tidak. Agaknya aku seorg yg cerewet bila melibatkan budak2 tambah2 klu anak sendiri.

leezzaliza posted on 30-10-2014 07:35 AM
Aku mmg sakit ati klau jenis pengasuh haram jadah mcm ni. Ingt anto anak bg ko jaga free je ke. Jeni ...

ciannye u... sebab tu saya antar anak kat taska...
at least ada cover insurans... dan berdaftar kan...

nak hantar kat pengasuh dah tak percaya dah sebab pernah terkena gak...
dia biar je anak saya masa tu baby lagi 5 bulan melalak... xpujuk pun...
bila jiran tanye dia, tu baby tu menangis... dia kata biarlah menangisss je...
jiran mengadu kat arwah mak, arwah mak sampaikan kat saya...
sakit hati orang buat anak kita macam tu kan...

kat taska walaupun cikgu bertukar2 silih ganti tapi layanan derang so far okay...
huhu panjang lak cerita...

rospinki posted on 30-10-2014 01:26 PM
betul tu..kalau ada yg lebih baik aku tukar la. tapi setakat ni yg ada smua mata duitan..aku fobia ...

Hehehe takpe le pelan2 cari mana tahu boleh dpt pengasuh yg penyayang nanti.

Konpem ke bdk tu nakal? Ntah2 autism ke..pandai je pengasuh ni diagnose bdk tu nakal..

Bdk umo 3 taun standard aa nakal..nak plak yg jenis x cukup kasih syg..mmg nk attention je..tu yg jd "nakal"

Emm.
Tak kisah aa nakal atau tak.
Tp tindakan ikat kaki bdk cmtu mmg x patut...bdk mmg aa ko brani nk ikat..ce bdk umo 30 taun..brani nk ikat tak?

Tak kisah la keje pengasuh ke..chegu ke..chef ke..yg penting amanah...bru rezeki berkat...nak jadi darah daging...gile lau rezeki tak berkat...huhu..

Byk buruknya lau rezeki x berkat....kan dh kantoi...masuk sokabar..x memasal dh pemes tp bkn sb yg baik.

Sadis.

Lenkali ajak anak asuhan ngaji sama2..baca buku...dgr ceramah agama...insya Allah  de nakal jd kurg nakal..

Air tgn tu pun play important role..Huhuhu

leezzaliza posted on 30-10-2014 12:46 PM
Same la dengan pengasuh lame anak aku ni. Tiap2 ari mmg aku masak bekal utk anak aku, aku buat lau ...

eh makan pun kene bekalkan ke...
bukan bayar pengasuh tu sekali untuk makan ke...
penatlah kalau tetiap hari kena bekalkan food kan tapi terjamin bersih...

Emm..dr dulu smpai skrg..

Kes or berita or cerita pengasuh baik taska baik kat umah ada je tiap2 taun.

Pihak berkuasa x terasa apa2 ke?

Emm.. Bkn sume rakyat kaya raya cm awal ngn scha..bleh jaga anak sendiri smpai baju byk yg x sempat pakai..lau anak marhaen...baju yg sama pakai byk kali...

So, rsnya pihak berkuasa or krjn kena aa amek iktibar....pantau menda2 cmni

Lau mak datin yg rs hidup sunyi..bleh laa amek bdk2 ni..jd pengaduh foc

Drpd duk wat dosa ngn anak ikan..elok aa wat amal jariah sama.

Dh.tentu bdk2 ni cukup.makan n pakai..

Haha.

leezzaliza posted on 30-10-2014 10:35 AM
2 tahun... Dari lepas pantang sampai umur 2 tahun pengasuh lame jaga.. Ade la 2,3x aku g tgh hari  ...

lama gak tu 2 thn...sian la hai...terperok je kan
so pengasuh yg skg ok x...

sedihnya tengok gambar..tak sanggup rasanya