CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Modngengade

[Tempatan] Pengasuh ummah PPRT ikat tangan dan kaki kanak-kanak 3 tahun

azimodin posted on 30-10-2014 02:46 PM
JKM ni aku xtau la ape yg dia buat.... sbb kes2 camni ade yg melibatkan taska/pengasuh berdaftar.  ...

Aah.
Employ je aa penganggur yg ramai kat Malaysia ni..suh dorg jd agen sergah terjah taska2 ni.

Jd undercover gitu..hahaha..lau tau spe plak..nt ramai plak yg nk bg rasuah..

Lau byk taska tp xde kualiti mmg x guna..sb mmg ramai parents yg rely on taska..nak plak lau single parent..

Mmg bleh wat duit ngn taska ni..tp tulah..either nk wat the right n berkat way or not.

Emm..

keji betul pengasuh tu..
aku kalau dengan pengasuh memang fobia..
boleh tak masa aku kecik dulu dia rendam kepala aku n adik aku dalam bath tub banyak kali celup2 sebab aku n adik aku pi main sabun yang liquid tu abis sebotol..
sabun kat umah kiteorang, suka hati la..
makpak kiteorang boleh beli lagi..
da memang budak2 memang macam tu la..
kiteorang cite dengan parents, tak caya..
da jadi kes apa ntah, dia asyik gayut tepon n ajak bf dia datang umah kot,
baru parents aku tak bagi dia keje da..
aku benci pengasuh tu..

terkejut tgk facebook wall hari ni..

takut dan kesian sgt tgk budak tu..

scorpionkiki posted on 29-10-2014 08:56 PM
Kesian depa yg terpaksa kerja mcm ni hanya utk gaji yg tak seberapa...

Orang yg kerja kilang ni bukan operator saje..Engineer pun keje kilang jgkk...kt kilang tu bkn ade operator jer

Ni akak nak share pengalaman akak menghantar anak akak kat pengasuh....
Mula2 akak htr dgn satu makcik ni...dia asal org sarawak..laki dia askar pencen...masa tu akak baru ada sorang anak iaitu yg sulung....makcik tu bela 4 org budak termasuk anak akak...makcik ni mmg lah penyayang tapi masalahnyer pengotor sgt  sampai anak akak selalu dpt sakit kulit...yg kedua makcik ni suka sgt amik emergency leave...laki dia baru suspect denggi pun dh nk amik leave...demam air pun nk amik leave...lama2 akak tk tahan...

htr pulak dgn satu makcik ni...dia org indon tapi dah lama duduk malaysia....laki pun org malaysia..dia bela 3 org budak termasuk anak akak ...pada masa tu akak dpt sorang lagi anak...so yg makcik indon ni tak nak amik anak akak yg kedua tu..terpaksa lah berpisah....ank yg kedua tu htr kt org lain...cuma masalahnya makcik indo tu tk thn bela sampai 3 org...sebab sebelum ni dia bela 2 org  aman2 jer...bila dah ada anak akak, bebudak tu asyik bergaduh jer..maklumlah bebudak kan....so last2 terpaksa htr kat pengasuh yg jaga anak akak yg kedua tu...

yg ni  memang baguslah..tip-top...penyayang...cuma dia sakit....so mmg tk boleh nk jaga budak...akhirnya akak terpaksa amik maid indon....bila dah amik maid indon, ingat boleh selesai masalah..rupa2nya tak...lepas sekor2 yg jadi maid perangai tk senonoh...akhirnya akak htr anak kat taska...pada masa ni anak akak dah 3 org...

bila htr kat taska  masalah lain timbul...amik lewat kena charge overtime...htr awal pun dia charge overtime...anak akak pun asyik sakit sebab maklumlah ramai kanak2 kat situ...bila sorang budak sakit, berjangkit kat orang lain...selsema, sakit mata, batuk...mujurlah company ada cover medical utk anak2...tu belum lagi jangkitan kutu...kalau bab mkn tu jgn ckp lah....mmg akak bekalkan anak dgn makanan dari rumah...makanan kat taska memang tak menepati citarasa budak2....dah lah pedas...kotor plak tu....pastu selalu sgt naikkan yuran....

semua tu akak lalui  sehinggalah semua anak akak masuk sekolah menengah dan dpt belajar di sekolah berasrama penuh...skrg anak akak yg sulung dah nak fly oversea dah...

so bagi adik2 yg htr anak tu..bertabahlah..nk buat mcm mana...kos sara hidup tinggi..kalau laki jer sorang bekerja mmg tak cukup bajet....cuma  pantaulah anak tu lebih sikit....jgn percayakan sgt baby sitter dan pusat asuhan kanak2 tu...semua nak buat duit jer... Last edited by Modngengade on 30-10-2014 04:23 PM

hari ni kat fb viral satu video perempuan bertudung berbaju kurung yg menyuap (rasa mcm sumbat je..) ubat dalam mulut budak kecik secara paksaan. siap dia taboh budak tu. rasa macam nak sepak ja kepala perempuan biol tu kalau jadi kat anak aku.

ada je perempuan-perempuan lain termasuk si perakam yg wat lek wat pis saja tanpa rasa bersalah bila budak tu diperlakukan sedemikian rupa.

benci gila pengasuh gila macam tu!

Follow Us
Orange1 posted on 30-10-2014 01:19 PM
Kalo anak dah kebulur tp kita dah tahu boleh tenang ke time keja? Memang susah nak cari tp aku yak ...

Betul2... Aku setuju dgn ko oren.. Anak aku anto pg2 je nangis padahal dari kecik pengasuh yg same.. Aku nk keje pun x senang.. Terus aku tuko pengasuh. Yg baru ni anto pg2 pun ok je sengih2.

olee_77 posted on 30-10-2014 01:39 PM
ciannye u... sebab tu saya antar anak kat taska...
at least ada cover insurans... dan berdaftar k ...

Taska ramai kan u...???

olee_77 posted on 30-10-2014 01:47 PM
eh makan pun kene bekalkan ke...
bukan bayar pengasuh tu sekali untuk makan ke...
penatlah kala ...

Haah makn aku bekal kn.. Yg tu aku x berkira sgt lagipun sekurang2 anak aku mkn airtangan aku walaupun dok umah pengasuh. Atleast hari2 aku tau anak aku makan ape.. Heheheh

fifie_olin posted on 30-10-2014 01:52 PM
lama gak tu 2 thn...sian la hai...terperok je kan
so pengasuh yg skg ok x...

Tu yg aku heran sgt tu.. Ptt nye dah timbul rase syg sbb anak aku membesar depan mata die.. Jenis jaga mentedarah duit je.. Bkn sbb ikhlas nk cari rezeki

minahsenget posted on 30-10-2014 01:56 PM
setiap kali aku baca berita mcm ni setiap kali aku keriau...

arwah anak aku pun mati..mati sebab  ...

Ko x tye ke pengasuh tu ape sebab anak ko separuh sedar sampai meninggal tu..?? Klau jd kat aku mmg aku tibai hamun cukup2 baru aku report polis.. Aku klau bab anak2 org luar bt x tentu pasal aku hilang sabar ckit. Aku bayo dgn duit upah jaga anak aku. Bkn aku bayo pkai cabut bulu.. So jaga elok2 ckit.

aq dah lama x sebut perkataan b*** tp bila aq tgok..terpacul gak...sakit hati sgt2 aq tgok
aq byangkan ikat blakang..sakitnya tgan bdak tu terbaring..ntah baper lama agknya tiap hari
x d pakaikn baju pulak tu.....amek wet dr mak bdak tu mmg x berkatla hdup ko whai umat!!!!!
mmg 1msia sumpah ko ari ni...nsib baik x muka ko..klau x mmg aq ludah2...

zwaty posted on 30-10-2014 05:34 PM
aq dah lama x sebut perkataan b*** tp bila aq tgok..terpacul gak...sakit hati sgt2 aq tgok
aq byang ...

Kan....??? Dah la sekarang ni musim hujan, sejuk budak tu x pakai baju. Mmg bangang anak haram pengasuh ni.

leezzaliza posted on 30-10-2014 07:35 AM
Aku mmg sakit ati klau jenis pengasuh haram jadah mcm ni. Ingt anto anak bg ko jaga free je ke. Jeni ...

bertabahlah dikk.....mmg  majoriti pengasuh nak duit jer..rasa kasih pada kanak2 mmg tak der...
akak pernah lalui semua tu..kdg2 rasa mcm nk lempang jer muka pengasuh tu...

leezzaliza posted on 30-10-2014 05:36 PM
Kan....??? Dah la sekarang ni musim hujan, sejuk budak tu x pakai baju. Mmg bangang anak haram pen ...

tula.....aq x tahula ape pnya mantol mnusia blh wat bdak kecik mcm tu..mna ade istilah hyper bdak umo mcm tu...klau nak
jaga..jagala..x moh jaga x pyah jaga....ishhh....geram betulla...bdak tu lbih kurang sebaya anak aq...tu yang aq sentap thap
lngit 7 ni...

clarizsa posted on 30-10-2014 02:47 PM
yg kes indon sumbat makanan dlm mulut baby pun bikin stress jugak...

Yang kes indon ni memang celaka..
Menyesal aku tengok..buat skit hati ja..
Terngiang2 lagi gelak ketawa setan diaoran.

Modngengade posted on 30-10-2014 04:18 PM
Ni akak nak share pengalaman akak menghantar anak akak kat pengasuh....
Mula2 akak htr dgn satu mak ...

Kisah kak mod ke ni?

Modngengade posted on 30-10-2014 05:40 PM
bertabahlah dikk.....mmg  majoriti pengasuh nak duit jer..rasa kasih pada kanak2 mmg tak der...
a ...

Bertabah, bertabah jugak kak.. Tp klau dah sampai bt ank org mcm hamba abdi mmg hazab sgt tu.. Mujur anak sy x kene ikat mcm tu kak.. Kalau x, hmmm mmg die makan bubur sebulan la jawab nye..

yeepi_33 posted on 30-10-2014 01:45 PM
Konpem ke bdk tu nakal? Ntah2 autism ke..pandai je pengasuh ni diagnose bdk tu nakal..

Bdk umo 3 ...

Takde maknanya pasal budak tu nakal. Yang sebenarnya pengasuh tu nak merayau & menyenangkan anak dia yg 11 thn jaga budak.
Masa kantoi dia x de kat umah sebab tu mak dapat amik gambar.

Mother horrified to find son tied up

BUTTERWORTH: A mother was horrified to see her three-year-old son tied up and lying on the floor of her babysitter’s home in Taman Seri Pinang near here.
The 38-year-old factory worker, who was conducting a spot check on the babysitter, immediately raised the alarm when she saw her child’s hands tied behind his back with a belt and his legs bound with a string.
“Only the child and the babysitter’s 11-year-old son were in the flat when the mother dropped in for the surprise check,” a source said. “She immediately called out to neighbours and phoned her babysitter to return home immediately.”
Police arrested the 39-year-old babysitter after the woman lodged a police report.
Apparently, the factory worker, who had been sending her son to the babysitter since June last year, noticed that the child was always looking tired and hungry.
On Tuesday, the mother, who lives in the same Taman Seri Pinang flats, dropped her son off at the babysitter’s home at about 5.30am before leaving for work.
At 10am, she returned to check only to find her son bound. However, the child was not injured.
The babysitter claimed that the child was extremely naughty and hence, had to be tied up.
North Seberang Prai Deputy OCPD Supt Mohd Sukri Awang confirmed the incident, adding that the case was being probed under Section 31 of the Child Act.

http://www.thestar.com.my/News/N ... f-babysitters-home/

liton posted on 30-10-2014 06:18 PM
Takde maknanya pasal budak tu nakal. Yang sebenarnya pengasuh tu nak merayau & menyenangkan anak d ...

Err..post sy..psl pengasuh tu..

Err..emm..sy dh bc dh artikel ni.

Tq btw..