CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: GhostWalking

[Tempatan] Kes cerai makin parah.Salah Siapa Atau Apa?

haryatie posted on 30-10-2014 11:05 AM
betul tu...
da berpuluh tahun kawin dr ank kecik sampai besar perbelanjaan utk ank2 & keperluan l ...

ekonomi tue sebagai cover line supaya tidak dituduh curang,

kadang2 isteri terlalu berdikari
membuatkan suami menjadi lembik
(bukan lembik di ranjang ehhhh..)
serba serbi hulur kat bini
last2 bini boring
and the cycle goes on and on

asam di darat, garam di laut, dlm belanga bersatu jua.  Tukang masak perlu pandai mengagak, lauk jgn jadi terlebih masam atau jadi terlalu masin. semoga masakan tidak membazir yg berakhir dgn dibuang saja.  

Begitulah kehidupan  suami-isteri, yg datang drp asuhan yg berbeza, disatukan dlm sebuah rumahtangga memang banyak dugaannya.  Banyak petua dn cara perlu diterapkan, mencari kesesuaian agar yg tak cantek dimolekkan, yg senget diluruskan, yg degil dijinakkan, yg tak taat ditaqwakan.  The true colours yg terlihat selepas kawen, semoga dpt digayakan mll tolak ansur dan kesabaran.

makneng posted on 30-10-2014 09:01 AM
betul tu vell. most of my friends yg divorcee ni mmg kes financial.
2-3 thn pertama mmg bahagia
...

Ya ke? Dulu saya dengar orang Melayu tak materialistik macam Cino.

melia_star posted on 30-10-2014 11:08 AM
wahh...majulah bisnes ko yer...keuntungan dr perpecahan rumahtangga org lain....

well...you know..im in the well

tentera_laut posted on 30-10-2014 09:57 AM
aku pernah baca statistik.. most couple yg cerai ni tak solat 5 waktu..

hmmmmm

Kapir harbi.....yang rumahtangga aman damai till death do they part...solat  apa yang derang buat?

Duhhhhhhhh....

Kahkahkahkah

Follow Us
shamsadis posted on 30-10-2014 10:58 AM
sebagai seorang tempat rujuk bagi kes suami isteri, pengalaman aku sendiri yang mengendalikan kes2 ...

betul. masa attend kursus kawin aritu pun RM bukan punca utama...

punca utama adalah tak sefahaman. tak sefahaman lak ada macam2 cabang, salah satunya tu baru RM...orang ketiga..campur tangan famili bagai..

WawaRaRa posted on 30-10-2014 10:55 AM
rasanyer sbb perempuan skrg makin pandai dan x kisah jd janda dari hidup terseksa n makan ati.... ak ...

ada gak member bercerai takut gile dengan gelaran mak jan...dabel degree tu..camno?

tak lama lagi dengarnya nak kawin lagi..laki orang pun laki orang lah janji tak jadi janda

~anya~ posted on 30-10-2014 10:53 AM
Penyelesaian apakebenda yang dimaksudkan nih?.
Cerai itu sendiri ialah satu penyelesaian konflik... ...

Nko dulu waktu sedang hadapi masalah dengan mantan...awat tak calling calling @ Modengengadas.?.dia khennn memang bab nasikangkang power née champion? Tengok status dia sekarang, masih berlaki dan pada masa yang sama boleh survey belalai jantan lain kat luar untuk buat comparison...dengan lakinya punya....dengan ayat tak boleh blahnya..."laki aku 1000x lebih power"..nko boleh nampak tak keajaiban jampi mentera nasi kangkang power nya pada lakinya? Siap suami boleh Redha lagi isteri buat survey fucuk orang kat luar...nko mampoooo?

Khennnn?

Wakakakakakakakakakakakaakakaka Last edited by crankshaft on 30-10-2014 11:18 AM

aritu ada terbaca punca2 perceraian lately ni sbb financial problem terutamanya  suami2 culas nk berkerja sbb bini2 semua mampu tanggung semua kos rumahtangga....laki jadi pemalas dan biawak hidup....aku rasa fakta ni paling relevan pd zaman ekonomi laa ni dgn kos hidup yg tinggi....yg jantan2 miang nk berkahwin lain tu dr dulu2 mmg byk jadi tp skrg ni sbb2 tambahan yg aku ckp di atas tu yg lagi meningkatkan peratusan perceraian....

prettyuglybabe posted on 30-10-2014 09:46 AM
mana tak cerai..
masa dating jumpa cantik handsome wangi manja penyayang pemurah..
bila dah kawin  ...

I think you nailed the core truth....ha ha ha....dgn toilet tak flushnya...dgn kentutnya..

apam posted on 30-10-2014 10:42 AM
Kawan ko nak cerai pasal apa?

sebab pjj...suami keje polis...xde cuti..cuti pun klu on call kne blik keje...g la blik keje...dah 2 thn kwn aku sabar...baru failkan...blm tentu lg...

haryatie posted on 30-10-2014 08:08 AM
x semestinya semakin lama bersama semakin serasi...
kdg2 bersama dalam tempoh yg lama sekadar berta ...

hmmm... kenapa ye boleh jd makin tak serasi sedangkan masa kawin dulu suka sama suka...

itu yg aku pk lah. ak x tahu sb blm kawin.

biskutsusu posted on 30-10-2014 10:16 AM
pengaruh media sosial pun salah satu faktor juga
terjumpa crush lama
ex boifren, ex girlfren

yang ni setuju..bila ada whatsapp group la, telegram group la.. masa tu terjumpa kawan2 lama aka exbf masa sekolah dulu...last2 cinta lama berputik kembali

zafira posted on 30-10-2014 10:46 AM
aku dah 21 tahun kawen... kawen muda plak tu...  bab perang, gaduh, tofan, puting beliung, WW1/2,  ...

Nko takda bagi laki nko nasikangkang power macam @Modngengadas?

Wakakakakakakakakakakakkakaka.....

shamsadis posted on 30-10-2014 10:58 AM
sebagai seorang tempat rujuk bagi kes suami isteri, pengalaman aku sendiri yang mengendalikan kes2 ...

Tang hati lelaki tetap berubah, itu memang setuju bebenor.  Memang sudah fitrah lelaki kot.  Tu sebab Allah wujudkan poligami. Dgn yg sedemikian itu, women should be well prepared the consequences  that "I shall not be the only one".  Hanya nasib yg menentukan.

cemolot posted on 30-10-2014 11:33 AM
yang ni setuju..bila ada whatsapp group la, telegram group la.. masa tu terjumpa kawan2 lama aka e ...

Itulah kalau tak nak skandal terbongkar kat laki..naper dari mula takmo kasi dia nasi kangkang power ala @ Modngerngardas?

Jangan cakap nko ber FB dengan exBf,..nko bawak ex boyfriend balik kerumah pun laki yang dah kena nasikangkang power akan tunduk je taaaaaaw.......

Khennn?

Wakakakakakakakakakakaka

aku rase kalo alasan xnk cerai sebb anak da xreleven... buat ape kalo idup suami isteri tapi xbahagia... baik dok single..zaman skrg..suami kebanyakan nye.. xbole jadi nakhoda yg baik.. sebb tu rumahtangga goyah n jd cerai berai..

nolya posted on 30-10-2014 11:34 AM
Tang hati lelaki tetap berubah, itu memang setuju bebenor.  Memang sudah fitrah lelaki kot.  Tu se ...

Itu lah siapa suruh nko tak be proactive...sebelum tunggu hati dia berubah...kasi dia nasikangkang power ala @MODNGERNGADAS....ler

Nescaya aman hidup nko sampai kehari ini....nak buat survey fucuk jantan lain kat luar pun...suami yang dah jadi biol kena nasikangkang power...REDHO......

Tak caya? Tanya @ MODNGERNGADAS..........

Wakakakkaakakkakakaakkaka

Rate

1

teha86 posted on 30-10-2014 11:40 AM
aku rase kalo alasan xnk cerai sebb anak da xreleven... buat ape kalo idup suami isteri tapi xbahagi ...

Nakhoda yang baik kalau dapat kapal pecah ala ala @ MODngerngadas..........tak karam jugak kah?

Wakakaakkakaakakakkaakkakakakaa