CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: GhostWalking

[Tempatan] Kes cerai makin parah.Salah Siapa Atau Apa?

ehmm..malas nak komen

nolya posted on 30-10-2014 03:03 PM
Itulah dek.  Bab munakahat ni luas.  Kursus kawen yg sekadar 2 hari tak cukup sebenarnya kalau nak ...

kak, saya memang teruja dengan semua perkataan yang akak sebut tu. saya dulu sekolah arab, ada blaja mutalaah, sirah sikit2 tapi sebab saya x berapa minat blaja bahasa arab dan saya byk tuang kelas.

mana nak dapat kitab tu yang akak sebut tu? insya Allah saya bole memahami jawi sebab saya pun khatam Quran semasa umur 12 tahun plus saya sekolah arab sampai tingkatan 3. saya ni sendiri masih tercari-cari arah tujuan hidup.

crankshaft posted on 30-10-2014 02:25 PM
Kholok ke Kolom?

Asik sibuk main angry birds jer mana nak bertambah ilmu hidup..khennn?

U ni kan, kalau nak bercakap tu biarlah sesuatu yg bersifat informatif bukan merapu, memperlekehkan, kosong dn tak berfaeda.  Apa yg u cakap pun tak dpt menambahkan ilmu orang yg membaca, pas tu komen orang tak menambah ilmu.

melia_star posted on 30-10-2014 11:17 AM
aritu ada terbaca punca2 perceraian lately ni sbb financial problem terutamanya  suami2 culas nk ber ...

Aku setuju... sifat tanggungjwb nak bg nfkah tu cam x penting je bila dier tgk bini leh support semua.. dwet dier pakai utk diri sndr n kereta...

xoxopac08 posted on 30-10-2014 03:11 PM
kak, saya memang teruja dengan semua perkataan yang akak sebut tu. saya dulu sekolah arab, ada bla ...

Kalau adik duduk di KL boleh cari kitab tu di kedai buku Mukmin, Jln TAR.  Duduknya kat shelf/rak belakang.  Tanya kat waiter india tu dia boleh tolong.  Harganya pun tak mahal.  Kitab ini saya pakai waktu sekolah dulu dn bab ini belajar dlm kelas drj 4, 5 dn 6. 3 tahun dek nak memahaminya.  Kursus kawen 2 hari tak akan cover punyalah.  Selamat mencari.

Saya tak sekolah arab tapi pernah join kelas bahasa arab.  Susahlah blj bahasa arab ini, ada gendernya, untuk lelaki dn perempuan.  Sepatah dua masih ingat, tapi yg lain2, dah lupa.

nolya posted on 30-10-2014 03:19 PM
Kalau adik duduk di KL boleh cari kitab tu di kedai buku Mukmin, Jln TAR.  Duduknya kat shelf/rak  ...

saya memang duduk kl dan rasa pernah dengar kedai buku tu. Thanks kak sebab x kedekut ilmu.

psl nak blaja bahasa arab tu mmg susah. ada nahnu nya dan macam yang akak cakap berbeza perkataan bila berbeza gender. masa saya masuk sekolah arab tu saya terpinga2. ada kawan sekelas sejak sekolah rendah lagi dah blaja arab. bukan mudah nak blaja bila umur dah meningkat ni kecuali yang benar2 berminat.

Follow Us
perempuan salah kan lelaki yang pakai duit dia ...yang bodoh sgt perempuan pergi pilih jantan yang malas kerja..yang kedekut duit kenapa??bakpe la bangang sgt.....bende2 basic la..lelaki kalau kedekut masa sebelum kawen dah nmpak perangai...tapi yang pompuan asal berlaki..asal muka siap yang bodoh sgt pergi pilih lelaki tak guna camtu buat laki kenape?lepas tu habes sume laki disalahkan atas kebodohan dia tak reti pilih lelaki buat suami...

prtftrffffffffffffffffffffffffffff

xoxopac08 posted on 30-10-2014 03:28 PM
saya memang duduk kl dan rasa pernah dengar kedai buku tu. Thanks kak sebab x kedekut ilmu.

psl ...

Kedai buku Mukmin dpn kedai buku Minerva, Jln TAR.  Senang cari punyalah.  Mukmin banyak jual al-Quran dn buku2 agama.  Karangan kitab ini memang pelik sikit susunatur bahasanya, terkial2 jugalah nak faham maksudnya tapi faktanya very detail. Tulisannya juga halus.  Ia menghimpun beberapa silibus, ada Tauhid, Ibadat,  Munakahat, muamalat, jinayat - lengkap.  Jenuhlah juga nak membaca dn memahaminya.  Satu kitab tu saya gunakan dari drj 4, 5 dn 6 di sek. agama bahkan juga sampai kelas Khas.

Sayang tak ade ustaz2 yg sanggup mengolah semula susunan bahasa dn karangan kitab ni.

kucingTomey posted on 30-10-2014 03:43 PM
perempuan salah kan lelaki yang pakai duit dia ...yang bodoh sgt perempuan pergi pilih jantan yang m ...

Astagfirullah...... awatlah celuparnya kalimat Tomey ni.  Orang pompuan tak denya nak mengharapkan suami pemalas.  Kalau boleh semuanya nak yg rajin, baik hati, pandai ambik hati, bertimbangrasa dn setia.  Ttpi ada juga suami yg suka ambil kesempatan atas kebaikan hati sang isteri.  Memanjang je pinjam duit, bayarnya tidak, asyik tak cukup je.  Nak2 kalau isterinya bergaji lebih.  Suruh tolong kerja rumah, katanya reput tulang.

Seharusnya hidup suami isteri saling melengkapi dn tolong menolong, bukan membebankan kpd seorang shj.  Baru ada understanding, jgn yg under je nak standing.  Sekali dua tu bolehlah isteri coverina tapi kalau dah selalu, where got road man.  Suami kena ingat, duit suami adalah duit isteri, duit isteri, duit isteri tau.....

lurve82 posted on 30-10-2014 02:38 PM
ankel..najib pernah bercerai...sama dgn rosmah...so mana tau bercerai lpas tu dpt pasangan sehati  ...

Mmmm.mmmmm...tak dinafikan lah...agak2 berapa %?

tadi terbaca kholok. Duk pikir, ape benda la kholok ni. Rupanya Khulu'

kucingTomey posted on 30-10-2014 03:43 PM
perempuan salah kan lelaki yang pakai duit dia ...yang bodoh sgt perempuan pergi pilih jantan yang m ...

amboiii....maroh benor bang kucem ni

masalahnye lelaki ni belum kawen janjinye bulan bintang
dah kawen, baru keluar perangai sebenar

Lain kali balik kepada islam.

kucingTomey posted on 30-10-2014 07:43 AM

amboi,jgn lah marah kucing..

nnt x comey..

nolya posted on 30-10-2014 08:40 AM
Astagfirullah...... awatlah celuparnya kalimat Tomey ni.  Orang pompuan tak denya nak mengharapkan ...

suka i baca posts akak..

teruskan lah berkongsi pendapat..

sorang lagi i suka baca post dia auntieagony..bernas nasihat dia..

Vellfire posted on 30-10-2014 08:29 AM
salah satu punca cerai berai ni sebab "RM"

tak juga ..

bila sisuami sebok carik duit ..

si isteri pula gunakan alasan masa tak cukup bersama .

mereka mmg sengaja mencari alasan .

CrowneGlory posted on 30-10-2014 08:35 AM
Anak2 pun jd psycho mak bapak asik berperang...

sama2 kena sporting .  jangan bergado depan anak2 .

byk2kan muhasabah ..  dan pikir panjang2 .  buat cara baik .

kalau dah hati tak buleh di pujuk ..  lepaskan cara baik .

ambil cara baik dan pulangkan pun cara baik .

selalu2 la ziarah anak2 ..  depa tetap warisan kita .

jangan deritakan sgt hati depa ..  biar mereka rasa

depa tetap punya ayah biarpun tak mampu hidup bersama2 .

Salah sndr tak usaha tingkatkan ilmu

masa tu depa akan kata ..  duit bukanlah segalanya .

masa dan kasih syg lebih berharga .

Tulaa...perkembangan yg membimbangkan...nak buat camne...