CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Modngengade

[Tempatan] No tudung no bisnes

Lelaki yg buduh dan pemalas...bende yg paling panjang dia bile pikir pon adalah aurat wanita ke hulu ke hilir..

Tuh kire paling genius laa

lostfaith posted on 31-10-2014 11:58 AM
Aku nak tanya ada tak pendapat dari ahli ulama berkenaan paksaan bertudung bukan kepada ahli keluarg ...

pendapat ulamak lain tak diperlukan di sini. mereka bukan penganut agama melayu.

Aku nak tanya ada tak pendapat dari ahli ulama berkenaan paksaan bertudung bukan kepada ahli keluarg ...

Kalu nak kawen, ada tak paksaan kena bagi hantaran ribu riban? Oppppssss... Hang dah nikah belum?

True-X posted on 31-10-2014 12:04 PM
Lelaki yg buduh dan pemalas...bende yg paling panjang dia bile pikir pon adalah aurat wanita ke hulu ...

mungkin saja otak mereka jadi terbatas bilamana mereka terlihat aurat wanita. jadi tak boleh focus sebegitu.

Blueberri posted on 31-10-2014 12:02 PM
Alhamdulillah...sama lah kita yer

jadi apa point tutup aurat again?

namirulmukminin posted on 31-10-2014 11:45 AM
Hahahaha.... No teruna punya takdak beza pon dgn yang teruna.... mana ada kesan BOLOS...

Amboi............ si no-teruna pandai pula nak memilih yg non-bolos.  Nak yg ori je.  Non-ori kat orang, yg ori ke dia tapi sendiri tak ori tak fikir.  Fuh mak datuk........

Follow Us
nolya posted on 31-10-2014 12:11 PM
Amboi............ si no-teruna pandai pula nak memilih yg non-bolos.  Nak yg ori je.  Non-ori kat  ...

lelaki yang baik adalah untuk perempuan yang baik, perempuan yang baik adalah untuk lelaki yang baik.

bestnya undang2 ni. hope bole dilaksanakan di selangor jgk. aaminn

namirulmukminin posted on 31-10-2014 12:01 PM
Zaman 80an dulu kalu isap rokok kat dalam sepital kena saman dak?? Aawait lani kena saman?
...

Really? Ko bg rujukan kes macam itu? Merokok menganiayai manusia lain. Kajian menunjukkan asap rokok secara langsung menyebabkan passive smoker maksud dia orang yang tak smoke pun mendapat kesan lagi teruk dari yang merokok. Sebab tu kena denda. N btw zaman nabi dulu ada tak orang merokok berbanding perempuan yang tak bertudung. Sila jawab zaman nabi dulu ada tak perempuan tak bertudung kena hukum? Perempuan tak bertudung aniayai sapa? cuba ko cerita pada aku.

Moral police gaining upper hand. It should not be as religious freedom must be allowed.

True-X posted on 31-10-2014 12:04 PM
Lelaki yg buduh dan pemalas...bende yg paling panjang dia bile pikir pon adalah aurat wanita ke hulu ...

lelaki  selalu lupa  bahawa  jihad melawan  hawa nafsu   itu  sgt   tinggi  darjatnya.
kalau  kit apaksa  org  pakai  tudung  dan  dia  buat maksiat   kita  akan  ckp   yg  bkn2  jugakan.
ini kisah pagi   tadi   dipasaraya:

masa beratur utk timbang barang di depan kami seorg perempuan berniqab dgn ibu dan anknya.mendengar cara dia berckp dgn anknya terasa sesuatu, not a good feeling. " timbang aje, kalau tak nak nanti kita tinggal jelah" itu dialognya, kenapa buat mcm tu? dlm hati saya.
kami tak beli banyak banyak barang, ikan, kentang dan buah jadi kami masuk lorong express. selepas kami hampir habis bayar dia (perempuan tadi) masuk dgn 1 troli penuh barang. juruwang kata pergi kaunter lain, dia jawab ini barang 2 org.saya terus ckp pakai niqab tapi menipu... dia terus gerak ke kaunter lain.... terlepas satu keluhan pjg,..... walk ur talk, kerana seorg yg perpakaian sgt muslimah tapi perangai mcm.. org kan salah faham..

tertanya2 adakah dia pakai niqab atas paksaan?    bagi  saya menutup aurat  itu syariat kalau  ada  engkar  biarlah dia  jwb dgn penciptanya..

edee_91 posted on 31-10-2014 12:12 PM
lelaki yang baik adalah untuk perempuan yang baik, perempuan yang baik adalah untuk lelaki yang ba ...

Alhamdulillah bila kita semua mengerti.  Mudah2an generai muda kita dpt diasuh menjadi umat yg baik dn mendapat pasangan yg baik juga,  amin...

lostfaith posted on 31-10-2014 12:25 PM
Really? Ko bg rujukan kes macam itu? Merokok menganiayai manusia lain. Kajian menunjukkan asap rok ...

tadi ckp dgn cik abg saya pasal ni.  bagi  saya ini  lagi berat
sbb bila  ttg  aurat  direct antara kita  dgn Allah  bila  bertaubat
insya  Allah selesai. tapi bila melibatkan org lain, entahlah  pendpt  masing2..

Kawan,  as per said,  u request the answer from ulamak2 other than those from kelantan reg paksaan bertudung bukan di kalangan ahli, but u are forwarding your question here. Wrong place I rasa n I doubt u can get good answer here cause ulamak2 outside kelantan, they have no time to lepak kat forum CI ni.  If u throw this question to forumers here, maybe some of them can say their views.

edee_91 posted on 31-10-2014 01:43 AM
"sahaja aku menutup aurat kerana tak mahu bayar denda".

niat apa ni? hua hua hua

kelantan darul bungkus la kekdahnye uols.. tapi khas utk bungkus  perempuan..
baru le syumul mengikut mazhab melayu

edee_91 posted on 31-10-2014 03:29 AM
"sahaja aku melonggarkan pakaian kerana tak mahu melayang RM500".

naiwaitu lagi..haha

arasham posted on 31-10-2014 12:30 PM
lelaki  selalu lupa  bahawa  jihad melawan  hawa nafsu   itu  sgt   tinggi  darjatnya.
kalau  kit ...
.saya terus ckp pakai niqab tapi menipu..
akak cakp direct depan dia ke?

huhu.... akak... saya malas nak judge org dari pakaiaannyer atau ibadatnyer kepada tuhan

ia boleh jadi pura2 sahaja.... biarlah saya judge dia dr perhubungan dia sesame manusia.. haiwan dan tumbuh-tumbuhan..

ramai gak urban pprt, yahudi wannabe dan puak liberak menyalak dlm ni....yg pnting klntan dah laksana...setujuker tak...dh lksana dah pun..haha....so korang menyalakla sampai puas...syabas klntan

lostfaith posted on 31-10-2014 12:25 PM
Really? Ko bg rujukan kes macam itu? Merokok menganiayai manusia lain. Kajian menunjukkan asap rok ...

Depa menganiaya diri sendiri la NGOK!!...

Yang sembah berhala pon tak aniaya sapa2.... Tapi zaman nabi Musa kenapa mereka yang sembah berhala tu disuruh bunuh diri?

Dan (kenangkanlah) ketika Nabi Musa berkata kepada kaumnya: " Wahai kaumku! Sesungguhnya kamu telah menganiaya diri kamu sendiri dengan sebab kamu menyembah patung anak lembu itu, maka bertaubatlah kamu kepada Allah yang menjadikan kamu; iaitu bunuhlah diri kamu. Yang demikian itu lebih baik bagi kamu di sisi Allah yang menjadikan kamu, supaya Allah menerima taubat kamu itu. Sesungguhnya Dia lah Yang Maha Pengampun (Penerima taubat), lagi Maha Mengasihani".         
                     (Al-Baqarah 2:54)